Poniedziałek, 26 października 2020 r.   Imieniny obchodzą: Lucyny, Lucjana, Łucjana
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Miejski Klub Sportowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt NDM - Biało-Zieloni - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Nowy Dwór Mazowiecki
Kajakarstwo - Tenis stołowy - Boks - Kolarstwo - Lekkoatletyka - Siatkówka - Piłka Nożna - Tenis ziemny - Szachy - Futsal - Koszykówka - Zapasy - Baloniarstwo - Ligi amatorskie - NLPNA - Champion NDMwww.swit.nsk.pl
 Serwis - www.swit.nsk.pl
   Strona główna
   Forum
   Redakcja
   Ankiety/Sondy
   Linki
   Reklama
 Klub
   Aktualności
   Zarząd
   Stadion
   Regulamin stadionu
   Kontakt
Łącznie unikalnych odwiedzin
od 2008 roku: 1702316

Łącznie wszystkich odsłon
od 2008 roku: 31099063

Twoje IP: 18.215.62.41
Flag Counter
Znasz dokładny wynik meczu i wiesz kto strzelił bramki, zrobiłeś zdjęcia, jesteś zawodnikiem
którejś z drużyn lub rodzicem któregoś z zawodników, napisz do nas:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Świt ma "daszek" jak na Konwiktorskiej

2010-07-23; XoNoX
Aktualności, Futbol News

Pamiętacie słynny "daszek" na Konwiktorskiej? Świt będzie miał w tym sezonie podobny. Wszystko po to, by zadowolić PZPN i spełnić wymogi licencyjne. - To bez sensu, bo jeszcze w tym roku ma ruszyć modernizacja stadionu - mówi Tomasz Cichecki, prezes klubu z Nowego Dworu Mazowieckiego

Licencję na grę w II lidze Świt dostał w tym roku "rzutem na taśmę". Powód? Brak zadaszenia wymaganej ilości miejsc na stadionie - Mieliśmy "daszek" na 100 osób, a teraz mamy na 250 - opisuje prezes Świtu. - Kosztowało to kilkanaście tysięcy złotych, ale chcieliśmy tego uniknąć, bo to… bez sensu. Przedstawiliśmy projekty modernizacji stadionu, ale widać w PZPN nie ufają, że uda się je zrealizować. Żeby przekonać władze Związku do PZPN udał się nawet burmistrz.

Nic z tego, "daszek" i tak trzeba było postawić. Jeszcze bardziej prowizoryczny niż ten, który sześć lat temu zbudowano na stadionie warszawskiej Polonii przy ul. Konwiktorskiej. Tymczasem wspomniana modernizacja obiektu ma ruszyć już jesienią.

- Być może uda się zacząć prace już w trakcie rundy, tak koło października. Jak nie, to pewnie po zakończeniu rundy, w listopadzie - prognozuje Cichecki, który wierzy, że Świt będzie mógł bez problemu grać na przebudowywanym stadionie. - Grał Lech, grała Legia, to dlaczego my mielibyśmy nie grać? - pyta retorycznie.

Główny element planowanej modernizacji to budowa nowej, 2,5-tysięcznej trybuny, która ma być dwukondygnacyjna. Znajdą się na niej między innymi loże i pomieszczenia dla oficjeli oraz dziennikarzy. Połączony z trybuną będzie też budynek klubowy, w którym znajdą się gabinety działaczy i te do odnowy biologicznej. Między nową trybuną a boiskiem ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Sportowej będą zaś umiejscowione parkingi. Poza tym, za bramką od strony torów, ma być wybudowany hotel.

- Tak ma być. Podobno. A jak będzie? Zobaczymy - studzi emocje prezes Świtu. - Całą inwestycją zajmuje się miasto. Ja miałem tylko wgląd do projektów.

Źródło: Futbol News (Piotr Gajewski)

Świt II Nowy Dwór Maz. - Mazur Radzymin 4-4 (2-1)
2. sparing

2010-07-21; XoNoX
Aktualności, Świt II

21 lipca (środa), godz. 19:00
2. sparing

NOSiR Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Radzymin 4-4 (2-1)
1-0 Daniel Wierzbicki
1-1 Kamil Suchocki
2-1 Paweł Moskwa
2-2 Kamil Suchocki
3-2 Łukasz Pepel
3-3 Marcin Wyszyński
3-4 Mateusz Sieradzki
4-4 Dawid Wodziński

NOSiR Świt II: Skorupski - Pepel , Koziara, Wolf, Wierzbicki - Janicki, Boniecki, Gajewski, Kosiński - Wróblewski, Moskwa
Również zagrali: Trojak, Wodziński , Więcławski, Bączkiewicz, Musiał, Soja
Trener: Grzegorz Zmitrowicz

Mazur: ... - Kamil Suchocki , Marcin Wyszyński , Mateusz Sieradzki , ...
Trener: Kazimierz Buda

Trener Świtu II Nowy Dwór Mazowiecki - Grzegorz Zmitrowicz - nie wyraził zainteresowania udzieleniem komentarza do kamery po sparingu.

Fragmenty sparingu: Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Radzymin 4-4 (2-1) (czas: 5 minut 48 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Fragmenty sparingu
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Radzymin 4-4 (2-1)
(czas: 5 minut 48 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Kazimierz Buda (trener Mazura) - komentarz po sparingu: Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Radzymin 4-4 (2-1) (czas: 2 minuty 32 sekundy, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Kazimierz Buda (trener Mazura) - komentarz po sparingu:
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Radzymin 4-4 (2-1)
(czas: 2 minuty 32 sekundy
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Kolejnym rywalem podopiecznych trenera Zmitrowicza okazał się Mazur Radzymin. W Drużynie BIAŁO-ZIELONYCH zbrakło wielu zawodników występujących w poprzednim sezonie w pierwszej jedenastce. Pierwsza połowa to starania obydwu Drużyn, lecz to gospodarze po pięknym strzale Wierzbickiego wyszli na prowadzenie. Kilka minut później trafili zawodnicy Mazura. Jeszcze przed przerwą dobrze zachował się Paweł Moskwa, który po błędzie bramkarza wyprowadził ponownie Nowodworzan na prowadzenie. Druga połowa to zmiany w obydwu Drużynach na boisku pojawiło się kilka nowych twarzy. Gra była wyrównana, na twarzach było widać ogromne zmęczenie spowodowane ciężkimi treningami przygotowującymi do sezonu. W drugiej połowie padło kilka bramek dla Nowodworzan strzelali Wodziński i Pepel. Mecz zakończył się remisem 4-4.

Źródło: własne / switndm.futbolowo.pl (Trojski)

Unia Janikowo - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-3 (0-0)
PUCHAR POLSKI (runda przedwstępna)

2010-07-21; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, Puchar Polski

21 lipca (środa), godz. 18:00
Stadion Miejski, ul. Główna 40, 88-160 Janikowo
PUCHAR POLSKI (runda przedwstępna)


Unia Janikowo - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-3 (0-0)
0-1 Dariusz Zjawiński 63'
0-2 Piotr Maślanka 80'
0-3 Dariusz Zjawiński 83'

Unia: Piesik - Sirko, Brzykcy , Rogalski, Wawrzyniak - Lisiecki, Jelonek (75, Polehojko) - Zaleski, Klimek, Bachanek - Wieczorek
Trener: Tomasz Mazurkiewicz

Świt: Bigajski - Lendzion, Reginis, Gurzęda, Jagodziński - Galicki, Obem (75, Gmitrzuk), Enow, Maślanka (84, Kończyński) - Zjawiński , Strzałkowski (86, Brzyski)
Trener: Przemysław Cecherz

Sędziował: Jarosław Rynkiewicz (Szczecin)

Przemysław Cecherz (trener Świtu) - komentarz po meczu rundy przedwstępnej PUCHARU POLSKI: Unia Janikowo - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-3 (0-0) (czas: 4 minuty 36 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Przemysław Cecherz (trener Świtu) - komentarz po meczu
rundy przedwstępnej PUCHARU POLSKI:
Unia Janikowo - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-3 (0-0)
(czas: 4 minuty 36 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Fotorelacja z meczu rundy przedwstępnej PUCHARU POLSKI: Unia Janikowo - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-3 (0-0) (16 zdjęć - fot. Dominik Fijałkowski)Fotorelacja z meczu rundy przedwstępnej PUCHARU POLSKI:
Unia Janikowo - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-3 (0-0)
(16 zdjęć - fot. Dominik Fijałkowski)


W rozegranym dzisiaj spotkaniu rundy przedwstępnej Pucharu Polski Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrał 3-0 (0-0) z Unią Janikowo.

3' Paweł Klimek wrzucił po akcji prawą stroną w pole karne, gdzie obrońca gości głową wybił na róg.
4' Adam Lisiecki oddał niecelny strzał nad bramką z 30. metrów.
11' Wrzutka z prawej strony i z bliskiej odległości przestrzelił zawodnik Świtu.
13' Lisiecki podał do Marcina Zaleskiego, który odegrał do Klimka. Ten ostatni z kolei zagrał w pole karne do Bartosza Wieczorka, ale napastnik źle przyjął piłkę.
21' Lisiecki silnie uderzył z rzutu wolnego z okołu 30. metrów. Bramkarz ''wypluł'' ten strzał jednak nikogo nie było z zawodników Unii, by dobić piłkę do bramki.
26' Świt uderzył z wolnego po rozegraniu i piłka trafiła w mur. Po tym zablokowaniu futbolówka wyszła na aut. Po wyrzucie zza linii końcowej w pole karne jeden z zawodników uderzył minimalnie obok bramki.
35' Lisiecki z wolnego - Dominik Jelonek odbił piłkę w polu karnym głową, ale nie dało to żadnego efektu.
36' Świt strzelił z narożnika pola karnego, ale niecelnie.
37' Po aucie dla Świtu wybili nasi obrońcy, ale do piłki doszedł Marcellinus Obem i uderzył po ziemi zza pola karnego niecelnie.
38' Identyczna sytuacja, tyle, że tym razem aut był z drugiej strony. Znów strzał Obema przeszedł obok bramki.
43' Marek Lendzion z daleka uderzył nad bramką.
45' Rożny dla Świtu - Piotr Gurzęda z główki nad poprzeczką.

49' Piotr Maślanka z wolnego dośrodkował w pole karne, gdzie piłka przeszła wszystkich i wyszła poza boisko.
51' Po akcji prawą stroną Michał Strzałkowski uderzył głową nad bramką.
52' Piotr Bachanek po rajdzie lewą stroną wrzucił w pole karne. Tam Wieczorek wycofał do Klimka, który uderzył z 16. metrów - strzał wybronił bramkarz.
53' Niecelny strzał Świtu zza pola karnego.
62' Jelonek fatalnie przymierzył z dalekiej odległości.
63' Zamieszanie w polu karnym w aucie. Zawodnicy Świtu rozmontowali obronę Unii po czym do wycofanej piłki na szesnasty metr doszedł Dariusz Zjawiński i strzałem tuż przy słupku po ziemi zdobył bramkę - 0:1.
66' Po podaniu Klimka Lisiecki z daleka uderzył niecelnie.
69' Klimek z dystansu z woleja z narożnika pola karnego posłał piłkę tuż nad poprzeczką.
70' Rożny dla Świtu - zamieszanie, po którym Klimek wybił piłkę z linii bramkowej.
76' Faul Tomasza Polehojko - wolny zatrzymał się na murze.
80' Przerzut z lewej na prawą stronę, po czym było kolejne dośrodkowanie na lewą stronę, gdzie w narożniku pola karnego stał Maślanka, który z pierwszej piłki zaskoczył Marcina Piesika strzałem tuż przy słupku - 0:2.
83' Dośrodkowanie z lewej strony, piłki nie przechwycił bramkarz Unii i Zjawiński strzałem z główki do pustej bramki podwyższa prowadzenie Świtu - 0:3.

86' Za przepychanki żółte kartki otrzymali: Strzałkowski ze Świtu i Marcin Brzykcy z Unii.
88' Zza pola karnego strzał wybronił Piesik.
90' Piesik ponownie wybronił uderzenie z dalekiej odległości.

Źródło: własne / strona oficjalna Unii Janikowo

Licencja na granie

2010-07-21; XoNoX
Aktualności, Tygodnik Nowodworski
Licencja na granie
Nowodworzanie nie zwalniają tempa w przygotowaniach do nowego sezonu. Biało-zieloni rozegrali kolejne dwa spotkania towarzyskie (kliknij, aby przeczytać artykuł)

Nowodworzanie nie zwalniają tempa w przygotowaniach do nowego sezonu. Biało-zieloni rozegrali kolejne dwa spotkania towarzyskie

Na sztucznym boisku w środę 14 lipca zmierzyli się z Pogonią Siedlce, wygrywając 4:2. Bramki dla podopiecznych trenera Cecherza strzelili Piotr Maślanka, Grzegorz Kończyński, Michał Strzałkowski oraz Dariusz Zjawiński.
W drugim spotkaniu, rozegranym w sobotę 17 lipca, Świt wygrał z Mazurem Karczew 3:2, choć w 31 minucie przegrywał już 2:0. Bramki zdobyli Marcellinus Odong Obem, Marek Lendzion oraz Dariusz Zjawiński. To było przedostatnie towarzyskie spotkanie przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Czerkas i Figacz

Wśród testowanych zawodników w Nowym Dworze najbardziej wartościowymi wydają się Adam Czerkas oraz Łukasz Figacz. Czy w oczach trenera oraz zarządu również zasługują na kontrakt, czy to na nich zdecyduje się Przemysław Cecherz? Przekonamy się niebawem.
Jednak nie tylko wzmocnieniami zespołu żyją kibice. O ile dla większości istotny jest fakt, kto zasili szeregi przy Sportowej, to jeszcze bardziej istotne jest, kto je opuści. Wszystko wskazuje na to, że w ataku nadal będziemy oglądać najlepszego strzelca zespołu oraz całej drugiej ligi wschodniej Darka Zjawińskiego, który regularnie zdobywa punkty w sparingach.

Fogler na testach

Od niedzieli natomiast pojawiło się dodatkowe pytanie: kto stanie między słupkami Świtu, gdyż Bartek Fogler wyleciał na testy do angielskiego Crewe Alexandra.
Drużyna zainteresowana ściągnięciem do siebie golkipera Świtu zajęła w minionym sezonie 18 miejsce w League Two (czwarta liga angielska). Wyspiarze upatrzyli sobie naszego bramkarza już wcześniej: dwa lata temu Fogler miał zaproszenie do Crewe, zaś przed rozpoczęciem minionego sezonu był na testach w Bristol City.

Licencja warunkowa

Najważniejszą jednak informacją dla wszystkich sympatyków było przyznanie licencji na występy w II lidze. 15 lipca Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych po przeanalizowaniu dokumentów przyznała drużynie z Nowego Dworu licencję warunkową z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym. Finansowy dotyczy zaległości w stosunku do PZPN za opłaty sędziów, zaś infrastrukturalny zadaszenia większej ilości miejsc siedzących. Modernizacja trybuny jest wykonywana i przed rozpoczęciem rozgrywek zostanie zakończona.

Źródło: Tygodnik Nowodworski nr 29 / 22 lipca 2010


Powrót na tor
- Przemysław Cecherz, nowy trener Świtu

2010-07-21; XoNoX
Aktualności, Tygodnik Nowodworski
Powrót na tor - Przemysław Cecherz, nowy trener Świtu
Swoją karierę zawodniczą rozpoczął w KKS Koluszki na pozycji bramkarza. Następnie trafił do Bałtyku Gdynia, skąd powędrował aż za ocean do polonijnych zespołów (kliknij, aby przeczytać artykuł)

Źródło: Tygodnik Nowodworski nr 29 / 22 lipca 2010


Klub wyjaśnia, ale wcześniej sam co innego rozgłaśnia

2010-07-20; XoNoX
Aktualności
O co chodzi?
O to, że
"w komentarzach na stronie kibiców Świtu pojawiły się różne domysły, czemu w związku z dostaniem warunkowej licencji Świt dostał również nadzór finansowy."
A klub wyjaśnił, że:
"Jest on spowodowany tylko i wyłącznie z zaległościami płatniczymi w stosunku do Polskiego Związku Piłki Nożnej za sędziów. Kwota ta została rozłożona na raty i klub jest w trakcie jej spłacania. Zaległość ta jednak istnieje i do otrzymania licencji był potrzebny nałożony nadzór finansowy."
Dziwne, bo w wywiadzie dla www.swit.nsk.pl z dnia 10 lipca 2010 prezes Tomasz Cichecki, po sparingu Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 0-0, nic o tym nie wspominał:
Tomasz Cichecki (prezes Świtu) - komentarz po sparingu i nietylko: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 0-0 (czas: 8 minut 18 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Tomasz Cichecki (prezes Świtu) - komentarz po sparingu i nietylko:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 0-0
(czas: 8 minut 18 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Źródło: własne, strona kibiców Świtu, strona oficjalna Świtu

Wciąż niepokonani w sparinach

2010-07-20; XoNoX
Aktualności, Gazeta Nowodworska
Wciąż niepokonani w sparinach
Miniony tydzień upłunął "biało-zielonym" pod znakiem ciężkiej pracy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, która to praca ma zaprocentować w trakcie rozgrywek rozpoczynających się na przełomie lipca i sierpnia. (kliknij, aby przeczytać artykuł)


Miniony tydzień upłynął „biało-zielonym” pod znakiem ciężkiej pracy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, która to praca ma zaprocentować w trakcie rozgrywek rozpoczynających się na przełomie lipca i sierpnia.

Cykl treningowy okresu przygotowawczego został wzbogacony o dwa sparingi z trzecioligowcami. W środę podopieczni Przemysława Cecherza podjęli Pogoń Siedlce, którą pokonali 4 - 2. Do siatki rywali trafiali Piotr Maślanka, Grzegorz Kończyński, Michał Strzałkowski oraz Dariusz Zjawiński, a w pierwszym składzie wystąpiło trzech testowanych zawodników – po jednym w obronie, pomocy i ataku.

W sobotę piłkarze Świtu zmierzyli się zaś z nieco bardziej wymagającym przeciwnikiem – Mazurem Karczew. Pierwsza połowa nie wyszła najlepiej nowodworzanom, którzy po błędzie defensywy, w 21 minucie stracili bramkę. Pięć minut później w polu karnym faulował Michał Jagodziński; goście wykorzystali jedenastkę i było już 0 - 2. Gospodarzom udało się jednak w 43 minucie przeprowadzić piękną, zespołową akcję, którą dośrodkowaniem zwieńczył Marek Lendzion, piłkę głową zgrał Adam Czerkas, a Marcellinus Obem wpakował ją do siatki rywali.

Po zmianie stron obraz gry zmienił się diametralnie. „Biało-zieloni” zdominowali rywali i w 54 minucie, doprowadzili do wyrównania. Akcję ładnym, technicznym podaniem zapoczątkował Marek Lendzion, który wypuścił na skrzydle Michała Strzałkowskiego, a ten chwilę później wyłożył mu piłkę i defensor Świtu dopełnił formalności. Dwie minuty później piękny strzał z rzutu wolnego Dariusza Zjawińskiego trafił w słupek. Rozstrzygającą akcję nowodworzanie przeprowadzili w 63 minucie, gdy idealne podanie ze środka pola otrzymał testowany, ale dobrze znany w Nowym Dworze, Fabian Kotarski i precyzyjnie zacentrował do „Zjawki”, który nie miał problemów z ustaleniem wyniku spotkania. W kolejnych minutach przeważali podopieczni Przemysława Cecherza, którym bliżej było do podwyższenia prowadzenia niż rywalom do remisu.

Do treningów „biało-zielonych” dołączyło jeszcze trzech nowych testowanych piłkarzy: Krzysztof Kukiełka (Sokół Aleksandrów Łódzki), Noheem Jaiyesimi (Polonia Warszawa) i Piotr Wrzeszcz (Nielba Wągrowiec). Po Michale Kucharczyku, Wojciechu Musule, Szymonie Lewickim i Michale Wojtczaku, kadry nie opuścił nikt. Mało tego, Dariusz Zjawiński prawdopodobnie na kolejny rok pozostanie w Świcie, a klub może opuścić jeszcze tylko Bartłomiej Fogler, który obecnie przebywa na testach w Anglii w klubie występującym w League One, czyli odpowiedniku Polskiej II ligi.

W tym tygodniu Świt czeka pierwszy mecz o stawkę - w środę nowodworzanie zmierzą się w Janikowie z tamtejszą Unią, w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Zwycięzca awansuje bezpośrednio do I rundy, w której do gry włączą się pierwszoligowcy. Trener Przemysław Cecherz pragnie zgłosić do gry przed tym spotkaniem czterech spośród testowanych piłkarzy: Adama Czerkasa (GKP Gorzów Wielkopolski), Mateusza Leśniowskiego (LKS Nieciecza), Łukasza Figacza (Wisła Płock) i Konrada Będzińskiego (ŁKS). W sobotę „biało-zieloni” rozegrają zaś ostatni sparing - z drugoligowcem z grupy zachodniej, Turem Turek. Będzie to ostatni sprawdzian przed inauguracją rozgrywek, w której na nowodworzan czeka Start Otwock.

Źródło: Gazeta Nowodworska nr 29 / 20 lipca 2010


Piłkarze trenują od zerówki

2010-07-20; XoNoX
Aktualności, Gazeta Nowodworska
Piłkarze trenują od zerówki
12 czerwca 2010 roku przeprowadzono nabór do Akademii Orlika przy Publicznym Gimnazjum nr 2 na Osiedlu Młodych. Po miesiącu sprawdzam, jak radzą sobie najmłodsi adepci futbolu w okolicy. (kliknij, aby przeczytać artykuł)


12 czerwca 2010 roku przeprowadzono nabór do Akademii Orlika przy Publicznym Gimnazjum nr 2 na Osiedlu Młodych. Po miesiącu sprawdzamy, jak radzą sobie najmłodsi adepci futbolu w okolicy.

– Na razie chłopcy głównie oswajają się z piłką, wykonują najprostsze ćwiczenia techniczne i pracują nad poprawą cech motorycznych. Skupiamy się na ogólnym rozwoju podopiecznych i idziemy zgodnie z programem Akademii Orlika – podsumował początek działalności szkółki trener, Adrian Zaremba.

W naborze uczestniczyło 18 chłopców, wśród których 15 było w wieku 6 – 8 lat i właśnie oni zostali zakwalifikowani do pierwszej grupy. Pozostali będą musieli poczekać, aż przyjdzie ich czas. Co prawda, plany nieco pokrzyżowało organizatorom zagrożenie powodziowe, w związku z którym część zainteresowanych nie stawiła się w ustalonym terminie. Dlatego też planowany jest dodatkowy nabór, który odbędzie się pod koniec wakacji lub we wrześniu. Być może przyjdą wtedy także dziewczynki, gdyż paru rodziców było gotowych do zapisania swych córek na zajęcia piłki nożnej.

Frekwencja, mimo niesprzyjających ostatnio warunków atmosferycznych, jest zadowalająca. Treningi odbywają się w poniedziałki, wtorki i czwartki o 18.00, a na każdym jest co najmniej 12 młodych sportowców. Trudno w tym wieku rokować o ich przyszłości, ale niektórzy wyróżniają się ponadprzeciętną motoryką, a są i tacy, którzy wykazują cechy przywódcze. Być może w niedalekiej przyszłości talent któregoś z nich rozwinie się na miarę reprezentacji.

Zimą działalność Akademii Orlika będzie kontynuowana w obiektach zamkniętych, być moze w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum nr 2. Po 10 miesiącach nauki, część chłopców zostanie przekazana do klubów, gdzie o ich rozwój zatroszczą się kolejni trenerzy. Młodym adeptom futbolu najbliżej będzie zapewne do lokalnego Świtu, ale kierunek ten nie został jeszcze uzgodniony i nic nie jest przesądzone.

Źródło: Gazeta Nowodworska nr 29 / 20 lipca 2010


Zdjęcia jak piłkarze trenują od zerówki (Orlik Osiedle Młodych) (33 zdjęcia - Gazeta Nowodworska, fot. Bartek Wróblewski)Zdjęcia jak piłkarze trenują od zerówki
(Orlik Osiedle Młodych)
(33 zdjęcia - Gazeta Nowodworska, fot. Bartek Wróblewski)

Tenisowe finały

2010-07-20; XoNoX
Aktualności, Gazeta Nowodworska
Tenisowe finały
W hali sportowej NOSiR-u rozegrano turniej finałowy tenisa stołowego. Do zawodów przystąpiło po ośmiu najlepszych zawodników w pięciu kategoriach wiekowych, których wyłoniono w turniejach eleminacyjnych. (kliknij, aby przeczytać artykuł)

Źródło: Gazeta Nowodworska nr 29 / 20 lipca 2010


Lotnisko pływa

2010-07-20; XoNoX
Aktualności, Gazeta Nowodworska
Lotnisko pływa
Mimo, że w powiecie nowodworskim wciąż nie ma pływalni, to od września ubiegłego roku funkcjonuje pierwsza sekcja pływania UKS Lotnisko Modlin, w której regularnie trenuje 11 osób. (kliknij, aby przeczytać artykuł)

Źródło: Gazeta Nowodworska nr 29 / 20 lipca 2010


Świt "pomarańczowi" - Świt "niebiescy" 5-4

2010-07-19; XoNoX
Aktualności, Świt I Treningi

19 lipca (poniedziałek), godz. 18:00
trening na boisku sztucznym

Świt "pomarańczowi" - Świt "niebiescy" 5-4

Świt "pomarańczowi": Wiśniewski - Jagodziński, Maślanka, Gurzęda, Enow, Czerkas, Wolf, Kotarski, Strzałkowski, Kończyński
Świt "niebiescy": Bigajski - Galicki, Boniecki, Gmitrzuk, Reginis, Zjawiński, Obem, Figacz, Brzyski, Zalewski

W trakcie kiedy trwało spotkanie zarządu klubu, zawodnicy Świtu mieli trening na boisku sztucznym. Po standardowym zestawie ćwiczeń rozgrzewających i przygotowujących piłkarzy do gry, odbył się mecz wewnętrzny pomiędzy Świtem "pomarańczowi" a Świtem "niebiescy", który zakończył się 5-4 dla pomarańczowych.

2010-07-19 godz. 18:00 - Świt Nowy Dwór Mazowiecki - trening na boisku sztucznym (czas: 1 minuta 48 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)2010-07-19 godz. 18:00 - Świt Nowy Dwór Mazowiecki
- trening na boisku sztucznym
(czas: 1 minuta 48 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


W treningu nie brali udziału:
Bartłomiej Fogler - wyjazd na testy do angielskiego Crewe Alexandra FC
Marek Lendzion - trening indywidualny, narzeka na lekką kontuzję po meczu sparingowym z Mazurem Karczew
Karol Drwęcki - trening indywidualny, czeka na zabieg chirurgiczny usunięcia wrastającej części paznokcia prawej nogi
Konrad Bełdziński - przedstawiał swoje warunki kontraktu zarządowi

Źródło: własne

Świt - Plan treningów i meczów od 19 do 25 lipca

2010-07-18; XoNoX
Aktualności, Świt I Treningi
19 lipca (poniedziałek) 18:00 - trening (boisko sztuczne)
20 lipca (wtorek) 18:00 - trening (boisko główne)
21 lipca (środa) 18:00 - mecz wyjazdowy Pucharu Polski (runda przedwstępna) z Unią Janikowo
22 lipca (czwartek) 11:00 - trening
23 lipca (piątek) 17:00 - trening (boisko główne)
24 lipca (sobota) 11:00 - sparing wyjazdowy z Turem Turek
25 lipca (niedziela) - wolne

Źródło: własne

Bartłomiej Fogler wyjechał na testy
do Crewe Alexandra FC (Anglia)

2010-07-18; XoNoX
Aktualności
W dniu dzisiejszym bramkarz Bartłomiej Fogler wyjechał (poleciał) na testy do angielskiego Crewe Alexandra FC - drużyna zajęła 18. miejsce w minionym sezonie rozgrywek League Two (IV liga).

Fogler pierwszy raz otrzymał zaproszenie na testy w Crewe w 2006 roku, wtedy Polonia Warszawa, której był piłkarzem, nie wyraziła zgody na wyjazd zawodnika. Jeżeli chodzi o takie testy, to jest to już jego trzeci wyjazd na wyspy.

Strona www.swit.nsk.pl podczas środowego wygranego sparingu Świtu z Pogonią Siedlce 4-2 miała okazję przeprowadzić z podstawowym bramkarzem wywiad. Zapraszam do zapoznania się z nim - link poniżej.

Bartłomiej Fogler o swoim wyjeździe na testy do Crewe Alexandra FC (Anglia) (czas: 2 minuty 19 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Bartłomiej Fogler o swoim wyjeździe
na testy do Crewe Alexandra FC (Anglia)
(czas: 2 minuty 19 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Źródło: własne

Świt Nowy Dwór Mazowiecki nie boi się legendy

2010-07-16; XoNoX
Aktualności, Futbol News
Świt nie przestraszył się czarnej legendy Przemysława Cecherza. Prezes Tomasz Cichecki wyjaśnia, dlaczego postawiono na niego.

- Mieliśmy 12, nawet 13 kandydatów, ale rozmowy prowadziliśmy tylko z siedmioma – zdradza kulisy wyboru trenera Tomasz Cichecki, prezes Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. – Dlaczego Cecherz? Po prostu najbardziej zbliżył się do naszych oczekiwań. Czy to dobry wybór dopiero się okaże. Trener Cecherz spełniał jednak aż osiem z dziesięciu wymagań na naszej liście. Był jeszcze jeden trener, który spełnił osiem warunków, ale wolał stawiać na doświadczonych graczy. A my chcemy teraz rozwijać młodzież. Atutem trenera było też doświadczenie w wyższych ligach i wymagania finansowe.

Kolejny plus Cecherza to zamieszkanie w Nowym Dworze Mazowieckim. Dzięki temu będzie częściej obserwować zespół rezerw i okoliczne drużyny z niższych lig. Jest tylko jedno „ale” – pogłoski, jakoby nowy szkoleniowiec Świtu miał problem z alkoholem.

- Plotki są nieciekawe – przyznaje Cichecki. – Wiem, że trenera posądzano o rozmaite rzeczy, ale opinia jego współpracowników w ponad 90 procentach była dobra. Oczywiście ręki za nikogo nie dam sobie uciąć, ale zaufaliśmy sobie, daliśmy szansę i liczę, że obie strony będą zadowolone.

Na razie Cecherz wydaje się bardzo zadowolony. - Bardzo dobrze mi się pracuje. Trenujemy ciężko, po dwa razy dziennie, zespół jest zdyscyplinowany i chętny do pracy, a na dodatek mam do dyspozycji kilku bardzo wartościowych chłopaków – opisuje trener.

Poza Michałem Kucharczykiem, który przeniósł się do Legii, ze Świtu odeszli też Szymon Lewicki i Michał Wojtczak, którzy byli silnymi punktami zespołu. Rosną za to szanse, że zostanie Dariusz Zjawiński. Jego partnerem w ataku ma być Adam Czerkas, który w Świcie zagrałby… już po raz trzeci! - Testujemy paru chłopaków i spróbujemy znaleźć następców tych, co odeszli – zapowiada Cecherz, który stara się nie przejmować czarnym PR-em. – Wciąż jednak mocno to we mnie siedzi…

Źródło: Futbol News (Piotr Gajewski)

Świt II Nowy Dwór Maz. - Provident 2-2 (0-1, 0-1, 0-0, 2-0)
sparing

2010-07-16; XoNoX
Aktualności, Świt II
17 lipca (sobota), sparing
mecz rozgrywany 4 x 20 minut

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Provident 2-2 (0-1, 0-1, 0-0, 2-0)
0-1 zawodnik gości
0-2 zawodnik gości
1-2 Marcin Janicki
2-2 Michał Gajewski

Świt II: (I połowa) Soja - Pepel, Gruczek, Pruchniewicz, Dąbrosz - Janicki, Szczepkowski, Gajewski, Wróblewski - Kosiński, Nowacki
(II połowa) Soja - Trojak, Pruchniewicz, Gruczek, Wierzbicki - Wodziński, Gajewski, Nowacki, Bączkiewicz - Szczepkowski, Kosiński
(III połowa) Soja - Pepel, Pruchniewicz, Gruczek, Dąbrosz - Janicki, Nowacki, Więcławski, Szczepkowski - Wróblewski, Kosiński
(IV połowa) Soja - Trojak, Pruchniewicz, Gruczek, Wierzbicki - Wodziński, Więcławski, Gajewski , Janicki - Szczepkowski, Wróblewski

Dnia 17 lipca rozegraliśmy I sparing podczas przygotowań do sezonu. Na własnym boisku podejmowaliśmy zawodników "Prowidenta" prowadzonych rzez Wojciecha Stecyne. Mecz rozgrywany był 4x20. Zawodnikom obydwu ekip dała się we znaki pogoda, było bardzo duszno. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Bramki zdobywali Janicki i Gajewski.

Źródło: switndm.futbolowo.pl (Trojski)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Karczew 3-2 (1-2)
6. sparing

2010-07-16; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze

17 lipca (sobota), godz. 10:00
6. sparing

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Karczew 3-2 (1-2)
0-1 testowany 27' (a. Jacek Dąbrowski, sam na sam z Michałem Bigajskim)
0-2 Jacek Dąbrowski 31' (karny, w polu karnym faulował George Enow)
1-2 Marcellinus Odong Obem 45'+1 (a. Adam Czerkas i Marek Lendzion)
2-2 Marek Lendzion 53' (a. Michał Strzałkowski)
3-2 Dariusz Zjawiński 63' (a. Fabian Kotarski)

Świt: 1. Michał Bigajski - 17. Michał Jagodziński (53, 2. Konrad Bełdziński), 4. Piot Gurzęda (53, 6. Adam Gmitrzuk), 20. Tomasz Reginis, 18. Marek Lendzion - 16. Piotr Maślanka (59, 14. Łukasz Galicki (88, 3. Adam Brzyski)), 15. Marcellinus Odong Obem (66, 69. Grzegorz Kończyński), 5. George Enow, 19. Łukasz Figacz (53, 21. Fabian Kotarski) - 9. Adam Czerkas (46, 8. Michał Strzałkowski), 10. Dariusz Zjawiński
Trener: Przemysław Cecherz

Mazur: Pusek - Tlaga, Wiechowski, Rafalski, Głąbicki - testowany, Jakubik, testowany, Kopka - Dąbrowski , testowany
Zagrali również: Głąbicki, Jakubik, Wojciechowski, Wiechowski i Jaroń
Trener: Artur Kolator

Fragmenty I połowy sparingu: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Karczew 3-2 (1-2) (czas: 6 minut 12 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Fragmenty I połowy sparingu:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Karczew 3-2 (1-2)
(czas: 6 minut 12 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Fragmenty II połowy sparingu - część 1 z 2: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Karczew 3-2 (1-2) (czas: 6 minut 42 sekundy, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Fragmenty II połowy sparingu - część 1 z 2:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Karczew 3-2 (1-2)
(czas: 6 minut 42 sekundy
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Fragmenty II połowy sparingu - część 2 z 2: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Karczew 3-2 (1-2) (czas: 6 minut 18 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Fragmenty II połowy sparingu - część 2 z 2:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Karczew 3-2 (1-2)
(czas: 6 minut 18 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Przemysław Cecherz (trener Świtu) - komentarz po sparingu: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Karczew 3-2 (1-2) (czas: 3 minuty 56 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Przemysław Cecherz (trener Świtu) - komentarz po sparingu:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Karczew 3-2 (1-2)
(czas: 3 minuty 56 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Artur Kolator (trener Mazura) - komentarz po sparingu: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Karczew 3-2 (1-2) (czas: 3 minuty 2 sekundy, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Artur Kolator (trener Mazura) - komentarz po sparingu:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Karczew 3-2 (1-2)
(czas: 3 minuty 2 sekundy
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Fotorelacja z 6. sparingu: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Karczew 3-2 (1-2) (52 zdjęcia - Gazeta Nowodworska, fot. Bartek Wróblewski)Fotorelacja z 6. sparingu:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Karczew 3-2 (1-2)
(52 zdjęcia - Gazeta Nowodworska, fot. Bartek Wróblewski)


Źródło: własne / skład Mazura - strona oficjalna LKS Mazur Karczew

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - termiarz
ligi okręgowej 2010/2011, grupy: Warszawa I

2010-07-15; XoNoX
Aktualności, Świt II
Liga okręgowa 2010/2011, grupa: Warszawa I:
Drukarz Warszawa
Mazur Radzymin
GKP Targówek (Warszawa)
Wilga Garwolin
Józefovia Józefów
Mazur II Karczew
Promnik Łaskarzew
Korona Góra Kalwaria
Legionovia II Legionowo
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki
Wicher Kobyłka
Żbik Nasielsk
PKS Radość (Warszawa)
Legion Warszawa
Dolcan II Ząbki
Sokół Serock

Kolejka 1 - 14-15 sierpnia

Drukarz Warszawa - Sokół Serock
Mazur Radzymin - Dolcan II Ząbki
GKP Targówek (Warszawa) - Legion Warszawa
Wilga Garwolin - PKS Radość (Warszawa)
Józefovia Józefów - Żbik Nasielsk
Mazur II Karczew - Wicher Kobyłka
Promnik Łaskarzew - Świt II Nowy Dwór Mazowiecki
Korona Góra Kalwaria - Legionovia II Legionowo

Kolejka 2 - 21-22 sierpnia

Sokół Serock - Legionovia II Legionowo
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Korona Góra Kalwaria
Wicher Kobyłka - Promnik Łaskarzew
Żbik Nasielsk - Mazur II Karczew
PKS Radość (Warszawa) - Józefovia Józefów
Legion Warszawa - Wilga Garwolin
Dolcan II Ząbki - GKP Targówek (Warszawa)
Drukarz Warszawa - Mazur Radzymin

Kolejka 3 - 28-29 sierpnia

Mazur Radzymin - Sokół Serock
GKP Targówek (Warszawa) - Drukarz Warszawa
Wilga Garwolin - Dolcan II Ząbki
Józefovia Józefów - Legion Warszawa
Mazur II Karczew - PKS Radość (Warszawa)
Promnik Łaskarzew - Żbik Nasielsk
Korona Góra Kalwaria - Wicher Kobyłka
Legionovia II Legionowo - Świt II Nowy Dwór Mazowiecki

Kolejka 4 - 1 września

Sokół Serock - Świt II Nowy Dwór Mazowiecki
Wicher Kobyłka - Legionovia II Legionowo
Żbik Nasielsk - Korona Góra Kalwaria
PKS Radość (Warszawa) - Promnik Łaskarzew
Legion Warszawa - Mazur II Karczew
Dolcan II Ząbki - Józefovia Józefów
Drukarz Warszawa - Wilga Garwolin
Mazur Radzymin - GKP Targówek (Warszawa)

Kolejka 5 - 4-5 września

GKP Targówek (Warszawa) - Sokół Serock
Wilga Garwolin - Mazur Radzymin
Józefovia Józefów - Drukarz Warszawa
Mazur II Karczew - Dolcan II Ząbki
Promnik Łaskarzew - Legion Warszawa
Korona Góra Kalwaria - PKS Radość (Warszawa)
Legionovia II Legionowo - Żbik Nasielsk
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Wicher Kobyłka

Kolejka 6 - 11-12 września

Sokół Serock - Wicher Kobyłka
Żbik Nasielsk - Świt II Nowy Dwór Mazowiecki
PKS Radość (Warszawa) - Legionovia II Legionowo
Legion Warszawa - Korona Góra Kalwaria
Dolcan II Ząbki - Promnik Łaskarzew
Drukarz Warszawa - Mazur II Karczew
Mazur Radzymin - Józefovia Józefów
GKP Targówek (Warszawa) - Wilga Garwolin

Kolejka 7 - 18-19 września

Wilga Garwolin - Sokół Serock
Józefovia Józefów - GKP Targówek (Warszawa)
Mazur II Karczew - Mazur Radzymin
Promnik Łaskarzew - Drukarz Warszawa
Korona Góra Kalwaria - Dolcan II Ząbki
Legionovia II Legionowo - Legion Warszawa
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - PKS Radość (Warszawa)
Wicher Kobyłka - Żbik Nasielsk

Kolejka 8 - 25-26 września

Sokół Serock - Żbik Nasielsk
PKS Radość (Warszawa) - Wicher Kobyłka
Legion Warszawa - Świt II Nowy Dwór Mazowiecki
Dolcan II Ząbki - Legionovia II Legionowo
Drukarz Warszawa - Korona Góra Kalwaria
Mazur Radzymin - Promnik Łaskarzew
GKP Targówek (Warszawa) - Mazur II Karczew
Wilga Garwolin - Józefovia Józefów

Kolejka 9 - 2-3 października

Józefovia Józefów - Sokół Serock
Mazur II Karczew - Wilga Garwolin
Promnik Łaskarzew - GKP Targówek (Warszawa)
Korona Góra Kalwaria - Mazur Radzymin
Legionovia II Legionowo - Drukarz Warszawa
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Dolcan II Ząbki
Wicher Kobyłka - Legion Warszawa
Żbik Nasielsk - PKS Radość (Warszawa)

Kolejka 10 - 9-10 października

Sokół Serock - PKS Radość (Warszawa)
Legion Warszawa - Żbik Nasielsk
Dolcan II Ząbki - Wicher Kobyłka
Drukarz Warszawa - Świt II Nowy Dwór Mazowiecki
Mazur Radzymin - Legionovia II Legionowo
GKP Targówek (Warszawa) - Korona Góra Kalwaria
Wilga Garwolin - Promnik Łaskarzew
Józefovia Józefów - Mazur II Karczew

Kolejka 11 - 16-17 października

Mazur II Karczew - Sokół Serock
Promnik Łaskarzew - Józefovia Józefów
Korona Góra Kalwaria - Wilga Garwolin
Legionovia II Legionowo - GKP Targówek (Warszawa)
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Radzymin
Wicher Kobyłka - Drukarz Warszawa
Żbik Nasielsk - Dolcan II Ząbki
PKS Radość (Warszawa) - Legion Warszawa

Kolejka 12 - 23-24 października

Sokół Serock - Legion Warszawa
Dolcan II Ząbki - PKS Radość (Warszawa)
Drukarz Warszawa - Żbik Nasielsk
Mazur Radzymin - Wicher Kobyłka
GKP Targówek (Warszawa) - Świt II Nowy Dwór Mazowiecki
Wilga Garwolin - Legionovia II Legionowo
Józefovia Józefów - Korona Góra Kalwaria
Mazur II Karczew - Promnik Łaskarzew

Kolejka 13 - 30-31 października

Promnik Łaskarzew - Sokół Serock
Korona Góra Kalwaria - Mazur II Karczew
Legionovia II Legionowo - Józefovia Józefów
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Wilga Garwolin
Wicher Kobyłka - GKP Targówek (Warszawa)
Żbik Nasielsk - Mazur Radzymin
PKS Radość (Warszawa) - Drukarz Warszawa
Legion Warszawa - Dolcan II Ząbki

Kolejka 14 - 6-7 listopada

Sokół Serock - Dolcan II Ząbki
Drukarz Warszawa - Legion Warszawa
Mazur Radzymin - PKS Radość (Warszawa)
GKP Targówek (Warszawa) - Żbik Nasielsk
Wilga Garwolin - Wicher Kobyłka
Józefovia Józefów - Świt II Nowy Dwór Mazowiecki
Mazur II Karczew - Legionovia II Legionowo
Promnik Łaskarzew - Korona Góra Kalwaria

Kolejka 15 - 13-14 listopada

Korona Góra Kalwaria - Sokół Serock
Legionovia II Legionowo - Promnik Łaskarzew
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur II Karczew
Wicher Kobyłka - Józefovia Józefów
Żbik Nasielsk - Wilga Garwolin
PKS Radość (Warszawa) - GKP Targówek (Warszawa)
Legion Warszawa - Mazur Radzymin
Dolcan II Ząbki - Drukarz Warszawa

Źródło: własne

Świt Nowy Dwór Mazowiecki z licencją,
ale z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym

2010-07-15; XoNoX
Aktualności

Kolejne decyzje Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych

W dniu 15 lipca odbyło się posiedzenie Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych. Po przeanalizowaniu złożonych odwołań wraz z dokumentami, komisja postanowiła przyznać licencję 8 klubom.


Licencje otrzymały następujące kluby:
Olimpia Elbląg - z nadzorem infrastrukturalnym
Elana Toruń - z nadzorem finansowym
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym
KS Ruch Wysokie Mazowieckie - z nadzorem infrastrukturalnym
Polonia Słubice - z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym
PSA Stal Stalowa Wola - z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym
Czarni Żagań - z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym
Miedź Legnica - z nadzorem finansowym

Komisja odroczyła podjęcie decyzji w sprawie klubów Lechia Zielona Góra oraz Resovia Rzeszów do dnia 16.07.2010 z powodu braków w dokumentacji.

Źródło: PZPN

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pogoń Siedlce 4-2 (2-1)
5. sparing

2010-07-14; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze

14 lipca (środa), godz. 19:00
5. sparing

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pogoń Siedlce 4-2 (2-1)
1-0 Piotr Maślanka (karny)
1-1 Mariusz Kruk
2-1 Dariusz Zjawiński
2-2 Przemysław Rodak (karny)
3-2 Grzegorz Kończyński
4-2 Michał Strzałkowski

Świt: (skład wyjściowy) Bigajski - testowany, Gurzęda, Reginis, Lendzion - Maślanka , testowany, Enow, testowany - testowany, Zjawiński
Trener: Przemysław Cecherz

Pogoń: Kozaczyński junior (75, Bołbotowski) - Dąbrowski (46, Witkowski), Stromecki (60, Siekierka), Kwiatkowski (46, testowany), Ba - Kaliszewski (58, Brewczyński), Rodak (46, testowany (65, C. Kamiński)), Paczkowski (46, Pucyk (69, Całka)), Grochowski (30, Konasiuk (73, Rytel)) - Kruk (46, Gryczan), Komosa (46, testowany)
Trener: Grzegorz Siedlecki
Dyrektor sportowy: Grzegorz Wędzyński

Fragmenty sparingu: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pogoń Siedlce 4-2 (2-1) (czas: 7 minut 34 sekundy, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Fragmenty sparingu:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pogoń Siedlce 4-2 (2-1)
(czas: 7 minut 34 sekundy
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Grzegorz Wędzyński (dyrektor sportowy Pogoni) i Grzegorz Siedlecki (I trener Pogoni) - komentarz po sparingu: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pogoń Siedlce 4-2 (2-1) (czas: 6 minut 59 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Grzegorz Wędzyński (dyrektor sportowy Pogoni)
i Grzegorz Siedlecki (I trener Pogoni) - komentarz po sparingu:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pogoń Siedlce 4-2 (2-1)
(czas: 6 minut 59 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Źródło: własne

Wielkie testowanie

2010-07-14; XoNoX
Aktualności, Tygodnik Nowodworski
Wielkie testowanie
Na Sportowej ruch jak na Marszałkowskiej. Przygotowania do sezonu idą pełną parą. Nowodworzanie w ciągu ostatniego tygodnia rozegrali trzy spotkania towarzyskie. (kliknij, aby przeczytać artykuł)

Źródło: (Daniel Bednarz) Tygodnik Nowodworski nr 28 / 14 lipca 2010


Coraz mniej piłkarzy w Świcie

2010-07-13; XoNoX
Aktualności, Gazeta Nowodworska
Coraz mniej piłkarzy w Świcie
W minionym tygodniu nowodworski Świt pożegnał się z kolejnym zawodnikiem. Po Michale Kucharczyku (Legia Warszawa), Wojciechu Musule (Bałtyk Gdynia) i Szymonie Lewickim (Hutnik Warszawa) klub opuścił Michał Wojtczak, który przeszedł do GLKS-u Nadarzyn - beniaminka grupy wschodniej II ligi. (kliknij, aby przeczytać artykuł)


Niepokojący jest fakt, że dotychczas klub nie pozyskał nikogo w miejsce wspomnianych piłkarzy, a przygotowania do sezonu już trwają. Świt miał zasilić Piotr Bajera, grający w minionym sezonie w Zawiszy Bydgoszcz i GLKS-ie Nadarzyn, ale transfer jeszcze nie doszedł do skutku i piłkarz wciąż trenuje z GLKS-em. Poza nim testowanych jest aż dwunastu innych piłkarzy, spośród których Przemysław Cecherz ma wybrać zawodników przydatnych drużynie. Są to: Łukasz Wolf (Nadnarwianka Pułtusk), Tomasz Kuźma (Polonia W-wa 91), Daniel Ziąbski (Legionovia L-wo), Hubert Lipczyński (Polonia W-wa ME), Kacper Drozdowicz (Polonia W-wa 91), Michał Węgliński (Polonia W-wa 91), Karol Klecz (Polonia W-wa 91) i Maciej Turski (Polonia W-wa 91), Daniel Nowocin (Polonia W-wa 91), Łukasz Figacz (Wisła Płock), Mateusz Leśniowski (LKS Nieciecza) oraz dobrze znany nowodworskim kibicom Adam Czerkas (GKP Gorzów Wielkopolski). Najpoważniejszym wzmocnieniem byłby zapewne ostatni z wymienionych zawodników, jednak jego wymagania finansowe mogą być wygórowane po występach na boiskach Ekstraklasy i I ligi. Decyzje zapadną już wkrótce i wtedy przekonamy się, kogo wybrał trener i na kogo zgodził się zarząd.

Pomijając zmiany kadrowe, poznaliśmy także rywala Świtu w fazie przedwstępnej Pucharu Polski, w której zmierzy się ze spadkowiczem z grupy zachodniej II ligi - Unią Janikowo. Zwycięzca tej pary awansuje bezpośrednio do I rundy rozgrywek, w której do gry włączą się pierwszoligowcy. Mecz zostanie rozegrany 21 lipca w Janikowie.

Tymczasem rozpoczęły się już przedsezonowe sparingi, w których możemy przyjrzeć się testowanym graczom i ocenić formę „biało-zielonych” przed sezonem. Świtowcy rozegrali dotychczas cztery mecze. W pierwszym zmierzyli się z senegalskim FC Canal, który pokonali pewnie 4:1. Następnie podopieczni Przemysława Cecherza zremisowali 2:2 z czwartoligową Tęczą Płońsk i zwyciężyli 5:3 rywali z również czwartoligowego Hutnika Warszawa. Na koniec tygodnia w ponad trzydziestostopniowym upale lokalny MKS podjął pierwszego poważnego przeciwnika. W starciu z występującym w grupie wschodniej II ligi Pelikanem Łowicz nie padły jednak bramki, a samo widowisko nie było porywające.

W tym tygodniu „biało-zieloni” dwukrotnie zmierzą się z trzecioligowcami. Najpierw w środę staną naprzeciw Pogoni Siedlce, a następnie w sobotę zagrają z Mazurem Karczew.

Warto także wspomnieć, że w czwartek, 15 lipca, odbędzie się posiedzenie Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN, na którym m. in. zapadanie decyzja w sprawie przyznania licencji Świtowi.

Źródło: (Bartosz Wróblewski) Gazeta Nowodworska nr 28 / 13 lipca 2010


Odchodzi, ale wróci
(wywiad z Michałem Kucharczykiem)

2010-07-13; XoNoX
Aktualności, Gazeta Nowodworska
Odchodzi, ale wróci
Z Michałem Kucharczykiem, utalentowanym wychowankiem Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, o odejściu z macierzystego klubu i przyszłej karierze rozmawia Bartosz Wróblewski. (kliknij, aby przeczytać artykuł)


Transfer do Legii to spełnienie marzeń?
Tak, od najmłodszych lat chciałem grać w Legii i w końcu mi się udało.
Myślisz, że szybko przebijesz się do podstawowego składu i wywalczysz sobie mocną pozycję w zespole?
Będę starał się grać najlepiej, jak potrafię, ale przebicie się do podstawowego składu na pewno nie będzie łatwe. Poza tym nie wszystko będzie zależało ode mnie, gdyż szanse występów daje trener.
Znasz któregoś z zawodników występujących obecnie w Legii?
Tak, znam Michała Żyrę i Ariela Borysiuka. Jeździliśmy razem na zgrupowania kadry Polski do lat 19 i mamy bardzo dobre kontakty.
A miałeś już kiedyś do czynienia z trenerem Maciejem Skorżą?
Nie, w Legii spotkam się z nim po raz pierwszy.
W co tak naprawdę mierzysz?
Jak na razie, Legia to szczyt moich możliwości. Nie ukrywam jednak, że w przyszłości chciałbym zagrać gdzieś za granicą, ale wiem, że to będzie wymagało dużo wysiłku na treningach i w meczach.
Nie obawiasz się, że podzielisz los Przemka Wysockiego, który kiedyś przeszedł ze Świtu do Legii i nie powiodło mu się w Ekstraklasie?
Jeżeli przytrafi mi się coś takiego, będę musiał się z tym pogodzić, ale mam nadzieję, że nie spotka mnie ten sam los, co Przemka.
Co czułeś po ostatnim meczu w barwach Świtu?
Smutek, że już odchodzę z macierzystego klubu. W końcu spędziłem tu tyle czasu… Od juniorów do seniorów grałem dla Świtu prawie dziesięć lat.
Jaki moment będziesz najlepiej wspominał?
Mam wiele takich chwil, ale najlepiej będę wspominał pierwszą bramkę strzeloną w drużynie seniorów. Był to mecz z SMS-em Łódź, a ja trafiłem na 2:0.
Komu najwięcej zawdzięczasz?
Trenerom, którzy prowadzili mnie przez te wszystkie lata. To oni nauczyli mnie wielu tak przydatnych mi teraz rzeczy. Jestem także bardzo wdzięczny rodzicom, w końcu to dzięki nim mogłem uczęszczać na treningi i to oni wspierali mnie w trudnych chwilach.
Planujesz wrócić kiedyś do Świtu?
Kiedyś na pewno będę chciał wrócić do Świtu. Przypuszczam, że na zakończenie mojej przygody z piłką, chociaż może zdarzyć się tak, że wrócę tu wcześniej.
Żałujesz, że nie udało się wywalczyć awansu w pożegnalnym sezonie?
Tak, bardzo chciałem wywalczyć drugi awans ze Świtem i byliśmy go całkiem bliscy. Niestety, nie udało się.
Będziesz przychodził na mecze Świtu, by obserwować, jak radzą sobie koledzy?
Oczywiście! Będę przychodził na mecze Świtu, kiedy tylko będę mógł.
Czego będzie Ci najbardziej brakowało?
Zdecydowanie atmosfery z tej szatni.
Jak wypadło pożegnanie ze Świtem?
Nie mogło być lepiej. Wygraliśmy mecz, strzeliłem bramkę i asystowałem przy trafieniu Darka Zjawińskiego. Udało mi się zrealizować wszystko, co chciałem.
Dziękuję za rozmowę i życzę, by na kolejnych szczeblach kariery udawało ci się realizować wszystko tak, jak w ostatnim meczu w barwach Świtu.

Źródło: (Bartosz Wróblewski) Gazeta Nowodworska nr 28 / 13 lipca 2010


Świt II NDM rozpoczął treningi

2010-07-10; XoNoX
Aktualności, Świt II
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki wznowił przygotowania do gry w lidze okręgowej. Na pierwszym treningu, który odbył się dzisiaj w sobotę 10 lipca o godzinie 16:00 pojawiło się 14 zawodników, którzy pod okiem Grzegorza Zmitrowicza grali sobie gierkę przeplataną ćwiczeniami w postaci brzuszków lub pompek. Na treningu pojawił się nawet trener pierwszego Świtu Przemysław Cecherz, który także przyglądał się poczynaniom rezerw Świtu i prowadził w trakcie gierki rozmowę z trenerem Zmitrowiczem.

Świt - Plan treningów i sparingów od 12 do 18 lipca

2010-07-10; XoNoX
Aktualności, Świt I Treningi
12 lipca (poniedziałek) 17:00 - trening (boisko)
13 lipca (wtorek) 9:00 - I grupa siłownia + teren
13 lipca (wtorek) 9:30 - II grupa siłownia + teren
13 lipca (wtorek) 15:30 - trening (boisko) + video
14 lipca (środa) 17:00 - sparing z Pogoń Siedlce
15 lipca (czwartek) 11:00 - trening (boisko)
15 lipca (czwartek) 17:00 - trening (boisko)
16 lipca (piątek) 11:00 - trening (boisko)
16 lipca (piątek) 17:00 - trening (boisko)
17 lipca (sobota) 10:00 - sparing z Mazur Karczew
18 lipca (niedziela) - wolne

Źródło: własne

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 0-0
4. sparing

2010-07-10; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze

10 lipca (sobota), godz. 11:00
4. sparing

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 0-0

Świt: 12. Michał Bigajski (1. Bartłomiej Fogler) - 17. Michał Jagodziński (6. Piotr Maślanka), 4. Piotr Gurzęda, 20. Tomasz Reginis (7. Adam Gmitrzuk), 18. Marek Lendzion - 19. Mateusz Leśniowski (3. Adam Brzyski), 8. Marcellinus Odong Obem (5. George Enow), 15. Łukasz Figacz (6. Noheem Jaiyesimi), 14. Piotr Wrzeszcz - 10. Dariusz Zjawiński, 9. Adam Czerkas (11. Michał Strzałkowski)
Trener: Przemysław Cecherz

Pelikan: Sabela (46' Kocęba) - Gołka (65' Kosiec), Przybyszewski, Brodecki (70' Mitrowski), Marcinkiewicz (65' Urbaniak) - Pomianowski (65' Kiwała), Łochowski (46' Jakóbiak), Słyścio (65' Domińczak), Adamczyk (65' Bobak) - Bryk (46' Kosiorek), Koźmiński (46' Kowalczyk)
Trener: Robert Wilk

Fragmenty I połowy sparingu: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 0-0 (czas: 7 minut 34 sekundy, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Fragmenty I połowy sparingu:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 0-0
(czas: 7 minut 34 sekundy
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Fragmenty II połowy sparingu: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 0-0 (czas: 7 minut 12 sekundy, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Fragmenty II połowy sparingu:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 0-0
(czas: 7 minut 12 sekundy
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Tomasz Cichecki (prezes Świtu) - komentarz po sparingu i nietylko: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 0-0 (czas: 8 minut 18 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Tomasz Cichecki (prezes Świtu) - komentarz po sparingu i nietylko:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 0-0
(czas: 8 minut 18 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Przemysław Cecherz (trener Świtu) - komentarz po sparingu: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 0-0 (czas: 2 minuty 49 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Przemysław Cecherz (trener Świtu) - komentarz po sparingu:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 0-0
(czas: 2 minuty 49 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Robert Wilk (trener Pelikana) - komentarz po sparingu: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 0-0 (czas: 1 minuta 3 sekundy, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Robert Wilk (trener Pelikana) - komentarz po sparingu:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 0-0
(czas: 1 minuta 3 sekundy
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Michał Adamczyk (zawodnik Pelikana i były zawodnik Świtu) - komentarz po sparingu: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 0-0 (czas: 1 minuta 4 sekundy, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Michał Adamczyk (zawodnik Pelikana i były zawodnik Świtu) -
komentarz po sparingu: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 0-0
(czas: 1 minuta 4 sekundy
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Fotorelacja z 4. sparingu: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 0-0 (83 zdjęcia - Gazeta Nowodworska, fot. Bartek Wróblewski)Fotorelacja z 4. sparingu:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 0-0
(83 zdjęcia - Gazeta Nowodworska, fot. Bartek Wróblewski)


W sobotę 10 lipca o godzinie 11:00 Świt Nowy Dwór Mazowiecki zagrał mecz sparingowy z Pelikanem Łowicz. Przeciwnik tak samo jak Świt będzie grał w II lidze wschodniej, w sezonie 2009/2010 w rundzie jesiennej Świt wygrał u siebie 1-0 po bramce Karola Drwęckiego, żeby w rundzie wiosennej na wyjeździe przegrać aż 4-0! Tym razem padł remis 0-0 z przewagą dla gości, którzy mimo upału prezentowali się lepiej.
W pierwszej połowie przeważał Pelikan, co chwilę nękał Świt stwarzając sobie sytuacje do strzelenia bramki. "Biało-Zieloni" tylko odpowiadali strzałami z daleka na bramkę gości.
W drugiej połowie gra się nie zmieniła, dalej to zawodnicy z Łowicza grali i starali się zmienić wynik na swoją korzyść. Świt także miał jedną dogodną sytuację, po której mógł prowadzić, z prawej strony Noheem Jaiyesimi wrzucił piłkę do wbiegającego w pole karne Michała Strzałkowskiego, nie widzieć czemu, "Strzała" chciał oddać strzał prawą nogą, gdyby to było lewą nogą to wynik byłby na pewno 1-0 dla Świtu, a tak nic z tego.
Mecz rozgrywany był w upale w samo południe, zawodnicy obu druzyn nie odpuszczali, co na przykład przyniosło skutek w postaci rozciętego łuku brwiowego testowanego Mateusza Leśniowskiego.

W Świcie trener Przemysław Cecherz testował 5 nowych zawodników: Mateusz Leśniowski (LKS Nieciecza), Łukasz Figacz (Wisła II Płock), Noheem Jaiyesimi (Polonia Warszawa (ME)), Piotr Wrzeszcz (Nielba Wągrowiec) i Adam Czerkas (GKP Gorzów Wielkopolski).

Źródło: własne

<< poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 następna >>


 Świt I
 III liga 2020/2021
 grupa I


(tr. Mariusz Miecznikowski)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki w PP

 NOSiR Świt II
 Klasa okręgowa 2020/2021
 grupa: Warszawa I


(tr. Patryk Drewnowski)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki MZPN

   Tabela / Wyniki w PP

   Świt II na FB

 Pozostałe ligi


   II liga
{Pogoń Siedlce,
Znicz Pruszków}

   KO gr. Ciech.-Ostr.
{Błękitni Raciąż,
Żbik Nasielsk}

   PP MZPN Ciech.-Ostr.

   Klasa A , gr. W-wa I
{Wkra Pomiechówek}

   Klasa B , gr. W-wa I
{Mewa Krubin,
Lotnisko Modlin,
Wisła Zakroczym}
 

Partnerzy medialni www.swit.nsk.pl
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
MKS Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - sportndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - switndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - tvndm - youtube

Copyright 2008 - 2021 © Paweł / XoNoX, Nieoficjalna strona MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania zdjęć bez zgody właściciela serwisu.
Ten serwis nie ma jakichkolwiek powiązań z firmą MKS "Świt". Publikowane komentarze
są prywatnymi opiniami reporterów i autorów newsów. Serwis www.swit.nsk.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii.
Żaden z elementów tej witryny nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez zgody właściciela.
Wykorzystane tu znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych oraz są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.