Środa, 21 kwietnia 2021 r.   Imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Miejski Klub Sportowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt NDM - Biało-Zieloni - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Nowy Dwór Mazowiecki
Kajakarstwo - Tenis stołowy - Boks - Kolarstwo - Lekkoatletyka - Siatkówka - Piłka Nożna - Tenis ziemny - Szachy - Futsal - Koszykówka - Zapasy - Baloniarstwo - Ligi amatorskie - NLPNA - Champion NDMwww.swit.nsk.pl
 Serwis - www.swit.nsk.pl
   Strona główna
   Forum
   Redakcja
   Ankiety/Sondy
   Linki
   Reklama
 Klub
   Aktualności
   Zarząd
   Stadion
   Regulamin stadionu
   Kontakt
Łącznie unikalnych odwiedzin
od 2008 roku: 1749857

Łącznie wszystkich odsłon
od 2008 roku: 31099063

Twoje IP: 3.235.25.169
Flag Counter
Znasz dokładny wynik meczu i wiesz kto strzelił bramki, zrobiłeś zdjęcia, jesteś zawodnikiem
którejś z drużyn lub rodzicem któregoś z zawodników, napisz do nas:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Drużyna gra jak z nut, a trener tańczy

2010-08-19; XoNoX
Aktualności, Futbol News
Nominacja Przemysława Cecherza na trenera Świtu wzbudzała kontrowersje. Ale powoli w Nowym Dworze wyzbywają się uprzedzeń.

- Dopóki nie pozna się trenera, to nie można się na jego temat wypowiadać - uważa Tomasz Cichecki, prezes Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, który po trzech kolejkach drugiej ligi miał komplet punktów i był liderem tabeli. - Szkoleniowiec bardzo dużą wagę przykłada do taktyki, ale nią nie męczy. Potrafi tym zainteresować i u zawodników nie widać znużenia. Poza tym w czasie meczów to dwunasty zawodnik, który żyje meczem i… tańczy przy linii - charakteryzuje szkoleniowca prezes.

Nie da się też ukryć, że Świt miał też sporo szczęścia. We wszystkich trzech meczach piłkarze z Nowego Dworu wygrywali bowiem jedną bramką. - To liga, w której każdy z każdym może wygrać, bo drużyny są podobne - uważa Cichecki.

Źródło: futbolnews.pl (Piotr Gajewski)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Stal Sandeco Rzeszów 0-0

2010-08-18; XoNoX
Aktualności

05-100 Nowy Dwór Mazowiecki, ul. Sportowa 66
18 sierpnia (środa), godz. 19:00
II liga wschodnia - 4. kolejka

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Stal Sandeco Rzeszów 0-0

Świt: Michał Bigajski - Marek Lendzion, Adam Gmitrzuk , Piotr Gurzęda, Michał Jagodziński, Rafał Kosiec (71, Łukasz Galicki), George Enow, Marcellinus Odong Obem , Piotr Maślanka (84, Michał Strzałkowski), Adam Czerkas, Dariusz Zjawiński
Trener: Przemysław Cecherz

Stal: Tomasz Wietecha - Konrad Hus , Piotr Duda, Mateusz Rzucidło , Krystian Lebioda, Wojciech Krauze, Wojciech Reiman, Mateusz Orzechowski , Janusz Iwanicki (12, Andreja Prokić), Wojciech Fabianowski (85, Karol Wójcik), Konrad Maca (70, Damian Szala)
Trener: Andrzej Szymański

Sędziował: Tomasz Krawczyk (Piotrków Trybunalski)
Widzów: 200

Pierwsza połowa meczu 4. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Stal Sandeco Rzeszów 0-0 (czas: 13 minut 35 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Pierwsza połowa meczu
4. kolejki II ligi wschodniej:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Stal Sandeco Rzeszów 0-0
(czas: 13 minut 35 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Druga połowa meczu 4. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Stal Sandeco Rzeszów 0-0 (czas: 14 minut 58 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Druga połowa meczu
4. kolejki II ligi wschodniej:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Stal Sandeco Rzeszów 0-0
(czas: 14 minut 58 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Dariusz Zjawiński (Świt) - Komentarz po meczu 4. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Stal Sandeco Rzeszów 0-0 (czas: 1 minuta 9 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Dariusz Zjawiński (Świt)
- komentarz po meczu 4. kolejki II ligi wschodniej:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Stal Sandeco Rzeszów 0-0
(czas: 1 minuta 9 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Andrzej Szymański (Stal) i Przemysław Cecherz (Świt) - Konferencja po meczu 4. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Stal Sandeco Rzeszów 0-0 (czas: 4 minuty 58 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Andrzej Szymański (Stal) i Przemysław Cecherz (Świt)
- Konferencja po meczu 4. kolejki II ligi wschodniej:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Stal Sandeco Rzeszów 0-0
(czas: 4 minuty 58 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Wszystkie mecze 4. kolejki:

Ucieczka Świtu

2010-08-17; XoNoX
Aktualności, Świt I Zapowiedzi, sports.pl
Świt Nowy Dwór Mazowiecki po trzech kolejkach jest samodzielnym liderem, a po środowej serii spotkań może być w jeszcze lepszej sytuacji. W Płocku dojdzie bowiem do starcia Wisły ze Zniczem Pruszków.

II liga nie zwalnia nawet na chwilę. Ledwo co zakończyła się trzecia seria spotkań, a w środę piłkarze znów wybiegną na boiska. Najciekawiej będzie z całą pewnością w Płocku, gdzie spotkają się spadkowicze z I ligi i główni kandydaci do awansu. Wisła po kompromitującej porażce ze Stalą Rzeszów musi stawić czoła rozpędzającemu się Zniczowi.

Pruszkowianie u siebie rozbili ostatnio Okocimskiego Brzesko 3:0 i do Płocka także pojadą po zwycięstwo, ale i Wisła chce zdobyć 3 punkty. Na podział punktów w meczu na szczycie nie obraziłby się za to Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który po trzech zwycięstwach z rzędu jest samodzielnym liderem grupy wschodniej. Rywalem będzie jednak rozkręcająca się z meczu na mecz Stal Rzeszów.

Wśród wydarzeń trzeciej kolejki odnotować warto porażkę Stali Stalowa Wola z Pelikanem Łowicz. Dla Stalówki była to inauguracja rozgrywek i z pewnością drużyna z Podkarpacia liczyła na więcej. W znacznie gorszej sytuacji jest za to Ruch Wysokie Mazowieckie, który przegrał wszystkie mecze i nie strzelił jeszcze gola.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Stal Rzeszów 19:00

Świt po czterech zwycięstwach z rzędu może czuć się pewny swego w starciu z drużyną, która w poprzednim sezonie do końca broniła się przed spadkiem. Stal zaczyna jednak nowe rozgrywki z rozmachem. Problem jednak w tym, że obok siedmiu strzelonych goli stoi tyle samo straconych. Stal potrafiła ostatnio strzelić 4 gole Wiśle Płock i w meczu ze Świtem może zagrać bez presji i z polotem. To może zaowocować gradem goli, ale głównie dla Świtu, który powinien wygrać.

Źródło: sports.pl (Paweł Kowalik)

Historia spotkań obu drużyn jest dość krótka i zaczęła się w ubiegłym sezonie. Oba spotkania zakończyły się wygranymi Biało-Zielonych 2-1 i 2-0. Bramki dla Świtu w tych meczach strzelali: Zjawiński, Lendzion, Lewicki i Kucharczyk. Stalowcy w konfrontacji ze Świtem strzelili tylko jedną bramkę u siebie, na listę strzelców wpisał się wtedy Karol Wójcik.

19.09.2009 - 2 liga (3)
Stal Rzeszów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2
Karol Wójcik 64 - Dariusz Zjawiński 18, Marek Lendzion 90

01.05.2010 - 2 liga (3)
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Stal Rzeszów 2:0
Szymon Lewicki 35, Michał Kucharczyk 83

Świt 1993: Przygotowania do sezonu w Cieszynie
Świt 93 - TK Triniec 6-0, Świt 93 - Banik Havirov 3-0

2010-08-17; XoNoX
Aktualności, 93' Mecze, 94' Mecze

Przerwa letnia jest nieco krótsza od tej zimowej, jednak najczęściej w niej wyjeżdża się na sportowe obozy przygotowawcze.

Rocznik 1993 Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, nad którym pieczę sprawuje Tomasz Reginis wyjechał na przygotowania do sezonu do Cieszyna.
Do przygranicznej miejscowości pojechało 21 zawodników, a sam obóz trwał od 5 do 12 sierpnia.
Początkowo chłopcy pracowali nad kondycją zaliczając wejście na Czantorię. Na górze czekała na nich nagroda w postaci zabawy na torze saneczkowym. codziennie odbywały się 2 - 3 treningi.
W środku obozu zawodnicy biało – zielonych udali się do Hotelu Gołębiewski, gdzie poddawali się zabiegom odnowy biologicznej.
Podczas zgrupowania siedemnastoletni adepci futbolu rozegrali także dwa mecze kontrolne z pobliskim TK Triniec oraz Banikiem Havirov.
Pierwszy wygrali pewnie 6-0, w drugim, z nieco mocniejszym rywalem, również nie zawiedli zwyciężając 3-0.
Z obozu zadowolony był zarówno trener – Tomasz Reginis, jak i zawodnicy. Miejmy nadzieję, że z nowymi siłami zajmą jeszcze wyższe miejsce niż w poprzednim sezonie w najwyższej lidze rozgrywkowej na Mazowszu..
Drużyna i kadra szkoleniowa kieruje podziękowania za pomoc w organizacji obozu do:
Prezesa firmy Nowakowski Sklepy - Jacka Nowakowskiego, Dyrektora NOSiR - Dariusza Wąsiewskiego, Jana Szadkowskiego i Tomasza Kosteckiego.

Kadra trenerska i zawodnicza obozu:

Trenerzy: Tomasz Reginis, Grzegorz Skorupski

Bramkarze: Marcin Skorupski, Przemek Kulesza, Adam Szabłowski

Obrońcy: Michał Sawicki, Michał Krzymiński, Kuba Ziemiecki, Michał Wójcikowski, Tomek Radwański, Bartek Radwański, Krzysiek Majkowski

Pomocnicy: Marcin Świderski, Bartek Koźliński, Mateusz Krawczyk, Dawid Wołkowicz, Paweł Szydlik, Filip Kołecki

Napastnicy: Konrad Karczewski, Daiji Kimura, Marcin Wysocki, Mateusz Wysocki, Jacek Nowakowski

Autor: swit93.ubf.pl Adam Szabłowski

Promnik Łaskarzew - Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 4-2 (2-1)

2010-08-15; XoNoX
Aktualności, swit1935ndm.futbolowo.pl (Trojak), Świt II

15 sierpnia (niedziela), godz. 17:00
LO, gr: Warszawa I - 1. kolejka

Promnik Łaskarzew - NOSiR Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 4-2 (2-1)
0-1 Daniel Wierzbicki
1-1 Artur Witkowski
2-1 Artur Witkowski
3-1 Cezary Jóźwicki
3-2 Wojciech Baran
4-2 Cezary Jóźwicki

Promnik: Paśnik - Michalczyk, Opieka, Jankowski, Pietryka - Winek, Świder, Bąbel, Drożdż, - Jóźwicki , Witkowski
Zagrali również: Seweryn Brzostowski, Piotr Brzostowski, Kępka, Kurach
Trener: Bogumił Sobieska

NOSiR Świt II: Wiśniewski - Chmielewski, Drwęcki, Głowacki, Pepel - Wierzbicki , Gajewski, Figacz, Rak - Baran , Zalewski
Zagrali również: Liberski, Wróblewski, Szczepkowski, Wodziński
Trener: Grzegorz Zmitrowicz

W starciu dwóch beniaminków lepsi okazali się zawodnicy Promnika Łaskarzew, którzy na własnym stadionie pewnie pokonali Biało-Zielonych 4-2.
Bramki dla nowodworzan strzelali Wierzbicki oraz Baran. Miejmy nadzieję, że w kolejnym meczu Świt II zdobędzie punkty na własnym stadionie. W niedzielę 22 sierpnia o godzinie 11:00 podopieczni trenera Zmitrowicz podejmować będą zespół Korony Góry Kalwarii.
Wszystkich chętnych zapraszamy do przyjścia na mecz!!!! :)

Źródło: www.swit1935ndm.futbolowo.pl © Trojski

Wszystkie mecze 1. kolejki:

Drukarz Warszawa 4-1 Sokół Serock
Mazur Radzymin 2-2 Dolcan II Ząbki
GKP Targówek (Warszawa) (odwołany) Legion Warszawa
Wilga Garwolin 2-4 PKS Radość (Warszawa)
Józefovia Józefów 0-2 Żbik Nasielsk
Mazur II Karczew 2-3 Wicher Kobyłka
Promnik Łaskarzew 4-2 Świt II Nowy Dwór Mazowiecki
Korona Góra Kalwaria 0-4 Legionovia II Legionowo

Jeziorak Iława - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-1 (0-0)

2010-08-14; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze

14-200 Iława, ul. Sienkiewicza 1
14 sierpnia (sobota), godz. 17:00
II liga wschodnia - 3. kolejka

Jeziorak Iława - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-1 (0-0)
0-1 Marek Lendzion 82' (rzut rożny, wrzuca Zjawiński, piłka przelatuje nad głowami obrońców Jezioraka, a niekryty Lendzion głową oddaje strzał tuż przy lewym słupku bramki Imianowskiego)Jeziorak: Mateusz Imianowski - Dawid Kowalski, Piotr Dymowski (81, Piotr Rybkiewicz), Łukasz Frączek, Jarosław Rzeźnikiewicz, Arkadiusz Kuciński (77, Remigiusz Sobociński). Dariusz Jackiewicz, Łukasz Kuśnierz, Tomasz Sedlewski, Iwo Zubrzycki, Wojciech Figurski (65, Roman Kretow)
Trener: Wojciech Tarnowski

Świt: Michał Bigajski - Marek Lendzion , Adam Gmitrzuk, Piotr Gurzęda, Michał Jagodziński, Rafał Kosiec (60, Łukasz Galicki), George Enow, Marcellinus Odong Obem, Piotr Maślanka, Dariusz Zjawiński (90, Grzegorz Kończyński), Adam Czerkas (70, Michał Strzałkowski)
Trener: Przemysław Cecherz

Sędziował: Marcin Liana (Bydgoszcz)
Widzów: 900

Skrót meczu 3. kolejki II ligi wschodniej: Jeziorak Iława - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-1 (0-0) (czas: 9 minut 12 sekund, autor/montaż: www.ilawatv.pl © Bartosz Kluba)Skrót meczu 3. kolejki II ligi wschodniej:
Jeziorak Iława - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-1 (0-0)
(czas: 9 minut 12 sekund
autor/montaż: www.ilawatv.pl © Bartosz Kluba)


Fotorelacja z meczu 3. kolejki II ligi wschodniej: Jeziorak Iława - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-1 (0-0) (46 zdjęcia - ilawa.wm.pl © fot. Krystian Knobelzdorf)Fotorelacja z meczu 3. kolejki II ligi wschodniej:
Jeziorak Iława - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-1 (0-0)
(46 zdjęcia - ilawa.wm.pl © fot. Krystian Knobelzdorf)


Po spotkaniu 3. kolejki II ligi grupy wschodniej między Jeziorakiem Iława a Świtem Nowy Dwór Mazowiecki trener Przemysław Cecherz był bardzo zadowolony ze zwycięstwa swojej drużyny, chwaląc zawodników za zaangażowanie i walkę do samego końca meczu. Zawiedziony z kolei był szkoleniowiec Jezioraka, Wojciech Tarnowski, którego zdaniem najsprawiedliwszym wynikiem byłby remis.

Wojciech Tarnowski, trener Jezioraka Iława
Myślę, że był to mecz typowo remisowy, gdzie obydwa zespołu znały swoje mocne i słabe strony. Wiedzieliśmy o Świcie praktycznie wszystko dlatego skoncentrowaliśmy się przede wszystkim na stałych fragmentach gry, gdyż rywale bazują głównie na tym elemencie gry. Niestety chwila dekoncentracji sprawiła, że Lendzion umieścił piłkę w bramce. Szkoda, bo przegraliśmy to spotkanie bardzo pechowo. Myślę, że moi chłopcy bardzo żałują tego rezultatu. Zwycięstwo nasze może nie było tak blisko, ale wynik remisowy był jak najbardziej w zasięgu ręki. Pozostaje nam walczyć o ligowe punkty w kolejnych meczach.

Przemysław Cecherz, trener Świtu Nowy Dwór Mazowiecki
Dziękuję swoim zawodnikom, którzy włożyli w ten mecz mnóstwo wysiłku, a przede wszystkim bardzo dużo mądrości i zdyscyplinowania. Obserwowałem zespół Jezioraka na meczu z Wisła Płock i byłem pod wielkim wrażeniem gry tego zespołu, robienia przewagi na bokach boiska i postawy Dariusza Jackiewicza. Ogromnie się obawiałem tego spotkania, tym bardziej, że było ono rozgrywane w Iławie. Trochę źle przewidziałem występ iławskiej ekipy w dniu dzisiejszym. Zespół z Iławy zagrał odważnie w Płocku, więc sądziłem, że u siebie zagrają jeszcze odważniej, dlatego też przygotowałem spory repertuar kontrataków. W związku z tym, że w drużynie Jezioraka za każdym razem zostawało 3-4 zawodników z tyłu, kontry nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. Ponadto na treningach skupialiśmy się nad stałymi fragmentami gry, autami, rzutami rożnymi i jeden z nich przyniósł powodzenie z czego się bardzo cieszę, bo wywozimy trzy punkty z bardzo gorącego terenu. Mamy trzy mecze za sobą, dziewięć zdobytych punktów i sądzę, że jest to niezły start.

Źródło: jeziorak-ilawa.pl (Nerek), fot. Krystian Knobelzdorf

Wszystkie mecze 3. kolejki:

U-19: Strzałkowski w kadrze na konsultację w Ciechanowie

2010-08-14; XoNoX
Aktualności, 90minut.pl, Reprezentacja
Trener reprezentacji U-19 (rocznik 1992) Michał Globisz ogłosił powołania na konsultację szkoleniową w Ciechanowie, która odbędzie się w dniach 29 sierpnia - 6 września.

Podczas obozu najlepsza osiemnastka rozegra wyjazdowy dwumecz z rówieśnikami z Norwegii - 3 września w Vennesli oraz dwa dni później w Grimstadzie.

Kadra U-19 na konsultację w Ciechanowie:

Konrad Forenc (Zagłębie Lubin), Filip Bednarek (FC Twente, Holandia), Michał Żyro (Legia Warszawa), Piotr Mroziński (Stal Mielec), Damian Adamczyk (Wisła Płock), Damian Rysiewski (Arka Gdynia), Michał Jonczyk (Górnik Zabrze), Bartłomiej Pawłowski (Jagiellonia Białystok), Bartosz Bereszyński (Lech Poznań), Julien Tadrowski (Lille OSC, Francja), Michał Czekaj (Wisła Kraków), Marcin Kamiński (Lech Poznań), Adrian Laskowski (Warta Poznań), Andre Dej (MSV 02 Duisburg, Niemcy), Rafał Janicki (Lechia Gdańsk), Kamil Kamiński (Legia Warszawa), Łukasz Brondel (Raków Częstochowa), Rafał Więckowski (Elana Toruń), Wojciech Golla (Lech Poznań), Szymon Sołtyński (Zagłębie Lubin), Piotr Ceglarz (Raków Częstochowa), Michał Strzałkowski ( Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Rafał Pietrzak (Górnik Zabrze), Arkadiusz Mróz (Zagłębie Sosnowiec)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Okocimski KS Brzesko
w niedzielę 29 sierpnia o godzinie 19:00

2010-08-14; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze
Mecz Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Okocimski KS Brzesko odbędzie się w niedzielę 29 sierpnia o godzinie 19:00. Data i godzina spotkania została zmieniona z niewiadomych powodów.

Crewe Foglera w II rundzie Carling Cup

2010-08-11; XoNoX
Aktualności
10 sierpnia Crewe Alexandra FC wygrało 1-0, po samobójczej bramce w 46. minucie Barker-a, z Derby County. Bartek w tym meczu był tylko rezerwowym. W II rundzie Crewe zagra z Ipswich Town, miejmy nadzieję, że nasz były bramkarz dostanie swoją szansę gry w wyjściowym składzie w oficjalnych rozgrywkach w Anglii.

Natomiast następnego dnia, 11 sierpnia, odbył się mecz towarzyski pomiędzy tymi samymi drużynami, Derby County z Crewe Alexandra FC. Tym razem Fogler dostał szansę gry w pierwszej "11". Niestety gospodarze wygrali 2-1.

PZPN nie płaci sędziom I i II ligi

2010-08-11; XoNoX
Aktualności
PZPN nie płaci już sędziom z 1. i 2. ligi ze związkowej kasy. Obowiązek wynagradzania arbitrów i obserwatorów na tych szczeblach przerzucił na kluby.

Jak za starych, ale niekoniecznie dobrych czasów, od tego sezonu arbitrzy i obserwatorzy pieniądze dostają z ręki do ręki od gospodarza meczu. A przecież to właśnie takie praktyki sprzyjały korupcji.

Dwa lata temu piłkarska centrala z powodu „rozwijającej się " afery korupcyjnej w piłce nożnej uznała, że sama będzie przelewała pieniądze na konta arbitrów i w ten sposób wyeliminuje sytuacje potencjalnie niebezpieczne. Zasada ta nadal obowiązuje w ekstraklasie - tam od kilku lat kluby płacą składki organizatorowi rozgrywek i z tych funduszy opłaca się sędziów.

Oficjalnie wiadomo, ile trzeba dać sędziemu za mecz 1. lub 2. ligi. Ale nigdy nie ma pewności, czy komuś nie wpadnie do głowy włożenie do koperty „premii". Po zmianie wprowadzonej od tego sezonu przez PZPN łatwiej bowiem ukryć zdarzenie korupcyjne. - To jak zaproszenie działaczy do ponownego kupowania meczów - mówią pytani przez nas sędziowie i obserwatorzy 1. i 2. ligi.

Dlaczego PZPN wycofał się z dobrej praktyki? Chodzi o rosnące zadłużenie klubów w związku. O ile większość pierwszoligowców poważnie traktowała obowiązek uiszczania w federacji składek na sędziów, to bardzo wiele klubów 2. ligi okazało kompletne lekceważenie. Zadłużenie z tytułu zaległych składek zaczęło się w pewnym momencie zbliżać do 3 milionów zł.

- Pomysł był zarządu, co nie znaczy, że wszyscy go poparli. Uważam, że dużo lepszym rozwiązaniem byłaby forma zaliczek. Kluby gromadziłyby pieniądze na wskazanym przez PZPN rachunku i bez uiszczenia tej opłaty mecz by się po prostu nie odbywał. Koncepcja, żeby płacić z ręki do ręki wyszła od wiceprezesa Bugdoła - mówi członek zarządu PZPN Jacek Masiota.

Rudolf Bugdoł był wczoraj nieuchwytny. Obecny szef Kolegium Sędziów Janusz Eksztajn nie chce komentować decyzji zarządu. - Przecież nie ja ją podjąłem - ucina.
- Zmiana wprowadzona w tym sezonie rodzi niebezpieczeństwo, że korupcja wróci. Przecież są odpowiednie sankcje, by sobie poradzić z niesolidnymi dłużnikami. Wystarczy spojrzeć w podręcznik licencyjny - komentuje były szef sędziów Andrzej Strejlau.

Ile komu trzeba dać w kopercie

I liga

Sędzia główny: 1200 zł brutto
Asystenci: po 800 zł brutto
Sędzia techniczny: 300 zł brutto
Obserwator i delegat PZPN: po 600 zł brutto

II liga
Sędzia główny: 800 zł brutto
Asystenci: po 600 zł brutto
Sędzia techniczny: 200 zł brutto
Obserwator i delegat PZPN: po 600 zł brutto

Źródło: Przegląd Sportowy (Robert Blesiński, Michał Guz)

Klub MKS Świt właśnie dlatego dostał nadzór finansowy, który dotyczy zaległości w stosunku do PZPN za opłaty sędziów. Wg oficjalnych informacji zarządu, nadal została do zapłacenia ostatnia rata z terminem do końca sierpnia 2010 roku.

Znamy pary I rundy Pucharu Polski
Świt zagra u siebie z MKS Kluczbork

2010-08-10; XoNoX
Aktualności, Świt I Zapowiedzi, 90minut.pl, Puchar Polski
Dzisiaj odbyło się losowanie par I rundy Pucharu Polski. W pierwszej rundzie zagra 14 zwycięzców rundy wstępnej i 18 zespołów I ligi z sezonu 2009/10. Spotkania tej fazy rozegrane zostaną 24 i 25 sierpnia.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki wylosował drużynę z I ligi MKS Kluczbork, która zajmuje obecnie 12. miejsce w lidze po 2 remisach, na wyjeździe 1-1 z Ruchem Radzionków i u siebie 1-1 z Kolejarzem Stróże, z którym Świt miał okazję grać w II lidze wschodniej w sezonie 2009/2010 (przypominamy wyniki 1-1 i 4-3 dla Stroż). W poprzednim sezonie Kluczbork zajął 6. miejsce w I lidze, zdobywając 46 punktów (12 wygranych, 10 remisów i 12 przegranych) w 34 meczach. Natomiast w Pucharze Polski w poprzednim sezonie MKS Kluczbork odpadł w I rundzie z GKP Gorzów Wielkopolski po bezbramkowym remisie, dogrywce i karnych 2-3.

Znicz Pruszków otrzymał wolny los w związku z wycofaniem się z rozgrywek LKP Motor Lublin.

Zestaw par I rundy Pucharu Polski:
Zawisza Bydgoszcz - Widzew Łódź
OKS 1945 Olsztyn - Warta Poznań
Unia Swarzędz - Pogoń Szczecin
Jarota Jarocin - Flota Świnoujście
Wigry Suwałki - Górnik Łęczna
Concordia Piotrków Trybunalski - Stal Stalowa Wola
Ruch Zdzieszowice - GKS Katowice
Stal Sanok - Dolcan Ząbki
Olimpia Elbląg - Łódzki KS
Start Otwock - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Miedź Legnica - GKP Gorzów Wielkopolski
GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz
MKS Kutno - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Kluczbork
Wisła Płock - Górnik Zabrze
Znicz Pruszków - wolny los

Bartłomiej Fogler - wywiad
dla Gazety Nowodworskiej i strony swit.nsk.pl

2010-08-10; XoNoX
Aktualności, Gazeta Nowodworska
2010-08-05 Bartłomiej Fogler - wywiad dla Gazety Nowodworskiej i strony swit.nsk.pl (czas: 11 minut 35 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)2010-08-05 Bartłomiej Fogler - wywiad
dla Gazety Nowodworskiej i strony swit.nsk.pl
(czas: 11 minut 35 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)

Świt - Plan treningów i meczów od 9 do 15 sierpnia

2010-08-09; XoNoX
Aktualności, Świt I Treningi
9 sierpnia (poniedziałek) 17:00 - trening (boisko sztuczne)
10 sierpnia (wtorek) 9:00 - I grupa siłownia + teren
10 sierpnia (wtorek) 9:30 - II grupa siłownia + teren
10 sierpnia (wtorek) 12:15 - obiad
10 sierpnia (wtorek) 15:30 - trening (boisko sztuczne)
11 sierpnia (środa) 17:00 - trening (boisko główne)
12 sierpnia (czwartek) 11:00 - trening (boisko sztuczne)
12 sierpnia (czwartek) 13:00 - odnowa biologiczna
13 sierpnia (piątek) 17:00 - trening (boisko główne)
14 sierpnia (sobota 17:00 - mecz wyjazdowy II ligi wschodniej - 3. kolejka:
Jeziorak Iława - Świt Nowy Dwór Mazowiecki

15 sierpnia (niedziela) - 11:00 - trening (teren)

Źródło: własne

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Józefovia Józefów 3-2 (2-1)
8. sparing

2010-08-08; XoNoX
Aktualności, swit1935ndm.futbolowo.pl (Trojak), Świt II

8 sierpnia (niedziela), godz. 12:00
8. sparing Świtu II

NOSiR Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Józefovia Józefów 3-2 (2-1)
1-0 Łukasz Zalewski
2-0 Daniel Wierzbicki
2-1 Kazimierz Grotte
3-1 Piotr Żegliński
3-2 Damian Lazurek (karny)

NOSiR Świt II: Wiśniewski - Wierzbicki , Wolf, Drwęcki, Pepel - Gajewski, Chmielewski , Boniecki, Kosiński - Figacz - Zalewski
Zagrali również: Wilczyński - Wróblewski, Rak, Żegliński , Grzelak, Bączkiewicz
Trener: Grzegorz Zmitrowicz

Józefovia: Nowicki - Orowiecki, Grabowski, Frelek, Stalka - Daniel, Białek, Górka, Napieraj - Bartosiński, Grotte
Zagrali również: Nowak, Lazurek
Trener: Adam Olszewski

Adam Olszewski (trener Józefovii) - komentarz po sparingu: Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Józefovia Józefów 3-2 (2-1) (czas: 4 minuty 20 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Adam Olszewski (trener Józefovii) - komentarz po sparingu:
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Józefovia Józefów 3-2 (2-1)
(czas: 4 minuty 20 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Fotorelacja z 8. sparingu: Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Józefovia Józefów 3-2 (2-1) (27 zdjęć - www.swit1935ndm.futbolowo.pl © Trojski)Fotorelacja z 8. sparingu:
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Józefovia Józefów 3-2 (2-1)
(27 zdjęć - www.swit1935ndm.futbolowo.pl © Trojski)


Ostatni sparing przygotowujący do sezonu już za nami. Rywalem biało-zielonych byli zawodnicy Józefovii Józefów prowadzeni przez Adama Olszewskiego. Rywal z naszej klasy rozgrywkowej. Od pierwszej minuty było widać zaciętą walkę obu Drużyn. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Grzegorza Zmitrowicza po bramce Łukasza Zalewskiego, lecz to nie ostatnie słowo miejscowych kilka minut później dobrym podaniem do Wierzbickiego popisał się Gajewski i mamy 2-0. Gościom przed przerwą udało się strzelić bramkę na 2-1 a autorem jej był Grotte Kazimierz. Druga połowa to czas w większości dla zmienników, również oni pokazali się z niezłej strony Nowodworzanom udało się podwyższyć na 3-1 za sprawą świeżego zawodnika który niedawno przyszedł do biało-zielonych Piotra Żeglińskiego. W ostatnich minutach goście zmniejszyli wymiar porażki do 3-2 a autorem trafienia był Lazurek Damian z karnego.

Źródło tekstu: www.swit1935ndm.futbolowo.pl © Trojski

Crewe Alexandra - Hereford United 0-1 (0-1)
(Anglia - League Two)

2010-08-07; XoNoX
Aktualności
W dniu dzisiejszym drużyna Crewe Alexandra przegrała 1-0, po bramce J. Kovacs w 16. minucie, mecz u siebie z Hereford United. Bartłomiej Fogler nie znalazł się w składzie wyjściowym i wśród zawodników rezerwowych. Powodem tego jest to, że nie dotarł certyfikat Foglera z PZPNu. Ma on dotrzeć 9 sierpnia, wtedy to Bartek będzie mógł już normalnie występować w meczach ligowych.

http://www.harriers.co.uk/page/LatestNews/0,,10438~2110695,00.html
^ Bartek podesłał mi na maila link do darmowych urywków z meczu sparingowego Kidderminster Harriers - Crewe Alexandra 4-0, w którym to bronił w bramce Crewe.

Świt Nowy Dwór Maz. - Ruch Wysokie Maz. 1-0 (1-0)

2010-08-06; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, sports.pl

05-100 Nowy Dwór Mazowiecki, ul. Sportowa 66
6 sierpnia (piątek), godz. 18:00
II liga wschodnia - 2. kolejka

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Ruch Wysokie Mazowieckie 1-0 (1-0)
1-0 Adam Gmitrzuk 25' (Lendzion wrzuca piłkę z autu w pole karne, piłka raz kozłuje przed Gurzędą, a potem trafia do odwróconego tyłem do bramki Gmitrzuka, który podbija głową piłkę do góry, a następnie oddaje strzał przewrotką, piłka odbija się jeszcze od słupka i dopiero wpada do bramki)

Świt: 1. Michał Bigajski - 25. Marek Lendzion , 30. Adam Gmitrzuk ©, 4. Piotr Gurzęda, 17. Michał Jagodziński - 11. Łukasz Galicki (55, 20. Rafał Kosiec), 5. George Enow, 8. Odong Marcellinus Obem, 16. Piotr Maślanka (90, 32. Grzegorz Kończyński) - 9. Adam Czerkas (83, 23. Michał Strzałkowski), 10. Dariusz Zjawiński
Trener: Przemysław Cecherz

Ruch: 12. Artur Holewiński - 24. Paweł Galiński, 5. Artur Urban, 21. Przemysław Kołłątaj, 15. Karol Drągowski - 20. Łukasz Jegliński, 17. Robert Speichler, 7. Arkadiusz Żaglewski (78, 2. Michał Oświęcimka), 11. Marcin Trzaskalski (61, 9. Eugeniusz Kołodziejczyk) - 22. Tomasz Bzdęga (57, 10. Paweł Łukasik), 25. Michał Fidziukiewicz (83, 19. Przemysław Płoszczuk)
Trener: Sławomir Kopczewski

Sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń)
Widzów: 250

Fragmenty I połowy meczu 2. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Ruch Wysokie Mazowieckie 1-0 (1-0) (czas: 15 minut, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Fragmenty I połowy meczu 2. kolejki II ligi wschodniej:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Ruch Wysokie Mazowieckie 1-0 (1-0)
(czas: 15 minut
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Konferencja po meczu 2. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Ruch Wysokie Mazowieckie 1-0 (1-0) (czas: 7 minut 14 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Konferencja po meczu 2. kolejki II ligi wschodniej:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Ruch Wysokie Mazowieckie 1-0 (1-0)
(czas: 7 minut 14 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Informacja w TVP Warszawa o meczu: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Ruch Wysokie Mazowieckie 1-0 (1-0) (czas: 42 sekundy, autor/montaż: TVP Warszawa, nagranie: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Informacja w TVP Warszawa o meczu:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Ruch Wysokie Mazowieckie 1-0 (1-0)
(czas: 42 sekundy, autor/montaż: TVP Warszawa,
nagranie: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Drugie z rzędu zwycięstwo Nowodworzan. Tym razem nad Ruchem Wysokie Mazowieckie 1-0 na własnym stadionie po przepięknym trafieniu Adama Gmitrzuka przewrotką. Biało-zieloni przed meczem byli w lepszej sytuacji niż podopieczni trenera Kopczewskiego, którzy w pierwszym meczu ulegli wysoko zespołowi Wisły Płock aż 3-0. Nowodworzanie mogli wyżej wygrać to spotkanie mieli ku temu szanse, a najlepszą miał Obem uderzając w poprzeczkę. W następnym spotkaniu biało-zieloni zmierzą się z Jeziorakiem Iława w sobotę 14 sierpnia na wyjeździe o godzinie 17:00.

Źródło tekstu: www.swit1935ndm.futbolowo.pl © Trojski

Nabierają rozpędu


W piątek piłkarze nowodworskiego Świtu po raz pierwszy w tym sezonie wybiegli na murawę swego stadionu, gdzie podjęli Ruch Wysokie Mazowieckie, który na inaugurację uległ 0 – 3 Wiśle Płock. Natomiast „Biało-zieloni” rozpoczęli sezon od wyjazdowego zwycięstwa 2 – 1 nad Startem Otwock, a u siebie zaprezentowali się równie dobrze, gdyż podtrzymali dobrą passę z początku rozgrywek.

Do 25 minuty nie wydarzyło się nic nadzwyczajnego. Gra toczyła się głównie w środku pola, było dużo walki i nie dochodziło do poważnego zagrożenia pod żadną z bramek. Po upływie tego czasu piłkę z autu wyrzucił Marek Lendzion, Adam Czerkas przedłużył jej lot głową, a potężny Adam Gmitrzuk na 11 metrze pola karnego fenomenalnie złożył się do przewrotki i posłał piłkę do siatki. Futbolówka po drodze odbiła się od słupka i zatrzepotała w przeciwległym rogu bramki. Niezwykłej urody trafienie widziało jednak niewiele osób z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych i piątkowego terminu spotkania. Dalsza część pierwszej połowy nie była tak porywająca, jak gol „Gumy” i piłkarze schodzili do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu nowodworzan.

Po zmianie stron obraz gry się zmienił. Zarówno „biało-zieloni”, jak i „biało-niebiescy” odsłonili się, co doprowadziło do paru ciekawych sytuacji. Zaczął Dariusz Zjawiński, który najpierw strzelił prosto w golkipera Ruchu, a później został zablokowany przez jego obrońców. W gorącej końcówce potężnym strzałem z woleja zza pola karnego popisał się Marcellinus Obem, ale trafił w poprzeczkę. Goście odpowiedzieli znakomitą kontrą i groźnym strzałem głową Michała Oświęcimskiego, który instynktownie obronił Michał Bigajski. Ponownie groźnie atakował „Zjawka” ale jego strzał z ostrego kąta minimalnie minął długi słupek, a wkrótce potem napastnik Świtu strzelił nad poprzeczką, gdy tuż przed oddaniem strzału piłka, wyłożona przez Rafała Kosieca, podskoczyła na kępie.

Nowodworzanie przeważali i kontrolowali sytuację na boisku, co pozwoliło im dowieźć zasłużone zwycięstwo do ostatniego gwizdka arbitra. W przyszłej kolejce czeka ich trudne zadanie – starcie z Jeziorakiem w Iławie. Rywal rozpoczął rozgrywki od zwycięstwa z czwartym w ubiegłych rozgrywkach Okocimskim KS-em Brzesko i porażki z, wydaje się, najsilniejszą w lidze Wisłą Płock. Podopieczni Przemysława Cecherza imponują formą na początku sezonu, ale w sobotę zwycięstwo „biało-zielonych” byłoby sporą niespodzianką, a remis będzie można uznać za korzystny rezultat. Jedno jest pewne: jeśli świtowcy chcą walczyć o najwyższe cele i nabrać rozpędu, nie mogą sobie pozwolić na porażkę, a najlepiej byłoby w ogóle nie tracić punktów w tak wczesnej fazie rywalizacji. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 17:00.

Źródło tekstu: Gazeta Nowodworska nr 32 - 11 sierpnia 2010 © Bartosz Wróblewski

Pięć remisów i trzy jednobramkowe zwycięstwa. Oto bilans II kolejki grupy wschodniej II ligi. Skromnym zwycięstwem zadowoliły się Wisła Płock i Świt Nowy Dwór Mazowiecki, które jako jedyne mają komplet punktów.

Po tym jak Michał Twardowski zdobył 3 bramki wchodząc z ławki zapewniając Wiśle 3 punkty na inaugurację rozgrywek, trener Jan Złomańczuk nie miał wyjścia. Twardowski tym razem zagrał w podstawie i już w 9. minucie strzelił gola. Jak się okazało był to jedyny gol w meczu z Jeziorakiem. Twardowski jest więc jedynym piłkarzem Nafciarzy, który w tym sezonie strzela gole.

Takim samym skromnym zwycięstwem zadowolił się Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który podobnie jak Wisła ma 6 punktów. Wystarczyły dwie kolejki by takich zespołów było niewiele. Na komplet punktów szanse mają jeszcze Stal Stalowa Wola i Puszcza Niepołomice, ale te zespoły nie rozegrały jeszcze żadnego meczu. Także dwie drużyny mają na swoim koncie już po dwie porażki. To Ruch Wysokie Mazowieckie i Motor Lublin.

Niewiele zabrakło, by niespodziewanym zwycięstwem na wyjeździe cieszyła się Stal Rzeszów. „Żurawie" w 87. minucie prowadzili w Brzesku 2:0, ale „Piwosze" nie zamierzali odpuszczać. W 88. minucie gola kontaktowego zdobył Łukasz Popiela, który chwilę później trafił w słupek. Celnie dobił Mateusz Urbański i Okocimski uratował punkt.

Zmian wyników w końcówce nie brakowało w tej kolejce. Znicz Pruszków w Suwałkach mógł wygrać, ale w ostatniej minucie karnego wykorzystał Grażvydas Mikulenas. Blisko niespodzianki byli piłkarze Sokoła Sokółka, którzy przegrywali 0:1, by objąć prowadzenie 2:1. W 87. minucie Paweł Naliwajko samobójczym trafieniem podarował jednak remis Resovii. Podobnie było w meczu Olimpii Elbląg ze Startem Otwock.

Źródło: sports.pl (Paweł Kowalik)

Wszystkie mecze 2. kolejki:

II liga wschodnia: Nudy nie będzie

2010-08-05; XoNoX
Aktualności, Świt I Zapowiedzi, sports.pl
Zestaw II kolejki II ligi wschodniej gwarantuje emocje. Niektórzy postarają się zmazać plamę z inauguracyjnej kolejki, a inni potwierdzić swoje aspiracje.

Swoją wysoką dyspozycję postarają się potwierdzić Wisła Płock i Znicz Pruszków. O ile Nafciarze powinni zgarnąć 3 punkty w meczu z Jeziorakiem Iława, to już wyjazd Znicza do Suwałk będzie prawdziwym testem możliwości pruszkowian.

Komplet punktów po dwóch kolejkach może mieć jeszcze kilka zespołów. Trudno uwierzyć, że Jeziorak wywiezie zwycięstwo z Płocka, ale już Resovia i Świt Nowy Dwór Mazowiecki mają na to spore szanse. Do Rzeszowa zawita Sokół Sokółka, a Świt podejmować będzie Ruch Wysokie Mazowieckie.

Dla Sokoła i OKS-u Olsztyn liga dopiero się zacznie, a wciąż na początek rozgrywek czekają piłkarze Stali Stalowa Wola i Puszczy Niepołomice. W swoim drugim meczu o pierwsze zwycięstwo w tym sezonie postara się za to GLKS Nadarzyn.

II kolejka:

Piątek:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Ruch Wysokie Mazowieckie 18:00


Świt po zwycięstwie w Otwocku może czuć się pewny siebie. Gole Dariusza Zjawińskiego wystarczają by zamaskować brak Michała Kucharczyka. Ruch po falstarcie w meczu z Wisłą chciałby się jak najszybciej odbić od dna, ale trudno ponieść się po porażce 0:3 gdy za chwilę gra się kolejny trudny mecz. 3 punkty dla Świtu.

Sobota:

Resovia - Sokół Sokółka 17:00


Faworyt tego meczu jest jeden. Resovia po pokonaniu Motoru powinna z łatwością pokonać u siebie Sokół. Atutem beniaminka z Sokółki będą weterani jak Grzegorz Jóźwiak i Dzidosław Żuberek, ale na Resovię to zdecydowanie za mało. Zwycięstwo Resovii.

OKS Olsztyn - Pelikan Łowicz 17:00

OKS inauguruje dopiero rozgrywki, ale na tym etapie rozgrywek trudno mówić o przewadze świeżości. Pelikan po remisie z Olimpią Elbląg wie już w jakiej jest formie i co musi poprawić, a OKS dopiero się o tym przekona. Asekurancka gra zaowocuje remisem.

Wisła Płock - Jeziorak Iława 18:00

Spotkają się zespoły, które wygrały w I kolejce, ale to Wisła Płock wydaje się lepszym zespołem i do tego ma przewagę własnego boiska. Jeziorak ambitnie powalczy i z pewnością nie przegra tak wysoko jak Ruch, ale to Wisła cieszyć się będzie ze zwycięstwa.

Olimpia Elbląg - Start Otwock 18:00

Solidna Olimpia kontra Start, który ma możliwości, ale zaliczył falstart w meczu ze Świtem. Może podobnie jak rok temu Start będzie królem wyjazdów i będzie zdobywał wszystkie stadiony w lidze? Może, ale w Elblągu o sukces będzie bardzo ciężko. Remis ze wskazaniem na gospodarzy.

Niedziela:

Okocimski Brzesko - Stal Rzeszów 17:00


Okocimskiego można rozpatrywać w tym sezonie nawet za kandydata do awansu. Stal za to powinna się bić o utrzymanie. „Żurawie" po porażce ze Zniczem chcieliby zapisać na swoim koncie jakieś punkty, ale Okocimski musi się zrehabilitować za porażkę z Jeziorakiem. W Brzesku gra się na tyle ciężko, że Stal wyjedzie z porażką.

GLKS Nadarzyn - Motor Lublin 17:00

Motor potrzebuje jeszcze czasu, by po wielkich zmianach w Lublinie wszystko zagrało. GLKS już pokazał, że może powalczyć z każdym i na każdym stadionie. Tym bardziej w Pruszkowie z Motorem. Beniaminek powinien zanotować pierwsze zwycięstwo w lidze.

Wigry Suwałki - Znicz Pruszków 17:00

To będzie prawdziwy sprawdzian dla Znicza. Trudny teren w Suwałkach i solidny rywal w postaci Wigier. Znicz znów zagra na wyjeździe, ale tym razem raczej nie wygra. Wigry postarają się zagrać o 3 punkty, ale najbardziej prawdopodobny jest remis.

Źródło: sports.pl (Paweł Kowalik)

Świt 2001 ma nowego trenera
jest nim Rafał Kleniewski

2010-08-05; XoNoX
Aktualności
Dyrektor NOSiRu Nowy Dwór Maz. podał nazwisko nowego trenera dla rocznika 2001.

Nowym trenerem rocznika został nauczyciel WF ze Szkoły nr 2 na Osiedlu Młodych Pan RAFAŁ KLENIEWSKI.

PLAN TRENINGÓW NA MIESIĄC SIERPIEŃ 2010

16 sierpnia 2010 - poniedziałek godz. 17.30
17 sierpnia 2010 - wtorek godz. 17.30
19 sierpnia 2010 - czwartek godz. 17.30
23 sierpnia 2010 - poniedziałek godz. 17.30
24 sierpnia 2010 - wtorek godz. 17.30
26 sierpnia 2010 - czwartek godz. 19.00

Ponadto z wstępnych informacji wynika, że zawodnicy rocznika 2001 zostali zgłoszeni do rozgrywek ligowych Orlików jako Świt II Nowy Dwór Maz. Po uzyskaniu potwierdzenia tej informacji zamieścimy terminarz rozgrywek.

Źródło: swit2001nowiak.futbolowo.pl (Jarecki700)

Świt II Nowy Dwór Maz. - Legionovia II Legionowo 3-2 (2-0)
7. sparing

2010-08-04; XoNoX
Aktualności, swit1935ndm.futbolowo.pl (Trojak), Świt II

4 sierpnia (środa), godz. 19:00
7. sparing Świtu II

NOSiR Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Legionovia II Legionowo 3-2 (2-0)
1-0 Daniel Wierzbicki
2-0 Wojciech Baran
2-1 Łukasz Zawadzki
2-2 Paweł Badenko
3-2 Rafał Boniecki

NOSiR Świt II: testowany - Chmielewski, Drwęcki, Głowacki, Pepel - Wierzbicki , Rak, Boniecki , testowany - Baran , Zalewski
Zagrali również: Wilczyński - Gajewski, Kosiński, Wróblewski, Bączkiewicz
Trener: Grzegorz Zmitrowicz

Legionovia II: A.Rybczyński - Reks, Piotr Madej, Wawrzyniak, Koral - Badenko , E.Łotowski, Załustowicz, Jędrych, Zawadzki - Zaranek
Zagrali również: P.Żochowski, Wójcik, Artaniak, Piotr Augustyniak, Tkacz, Majewski
Trener: Sebastian Dzisiewicz

Początek meczu należał do zespołu z Nowego Dworu Mazowieckiego, którzy szybko objęli prowadzenie za sprawą Wierzbickiego. Kolejne minuty to dalsza przewaga biało-zielonych co udokumentowali trafieniem na 2-0, bramkę zdobył Baran po pięknym lobie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.
Druga część spotkania to inna gra w wykonaniu miejscowych, prawdopodobnie ze względu na duża ilość zmienionych zawodników. Zespołowi z Legionowa udało się trafić gola honorowego po niefortunnym wybiciu jednego z obrońców piłka trafiła napastnika gości i przeleciała nad bramkarzem Świtu. Goście po strzeleniu bramki na 2-1 dążyli do wyrównania i udało im się to. Gospodarze po stracie dwóch bramek za wszelką cenę chcieli przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść. Kilka minut przed zakończeniem spotkania Boniecki popisał się piękną akcją mijając trzech zawodników jak tyczki przedostał się w pole karne i mocnym strzałem po poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi wyprowadzając w ten sposób rezerwy na prowadzenie.
Ostateczny wynik to 3-2 dla Świtu II.

Warto nadmienić, że legionowianie zostali wzmocnieni kadrowiczami swojego pierwszego zespołu. Na boisku w Nowym Dworze Mazowieckim pojawili się Tomasz Wawrzyniak, Grzegorz Reks, Karol Załustowicz oraz Jarosław Tkacz.

Źródło: www.swit1935ndm.futbolowo.pl (Trojski), skład gości - kslegionovia.pl (Mateusz Gębarowski)

(GN) Kto wybuduje stadion?
(TN) Ma być hotel i trybuna...

2010-08-04; XoNoX
Aktualności, Gazeta Nowodworska, Tygodnik Nowodworski

Kto wybuduje stadion?
Radni podjęli uchwałę o wyrażeniu zgody na zbycie czterech działek o łącznej powierzchni 1,2832 ha, zlokalizowanych w sąsiedztwie NOSiRu. Będą one sprzedane lub wydzierżawione firmi, która pobuduje jedną ze stadionowych trybun. (kliknij, aby przeczytać artykuł)

Źródło: Gazeta Nowodworska nr 31 / 3 sierpnia 2010Ma być hotel i trybuna
Na wniosek burmistrza miasta Jacka Kowalskiego nowodworscy radni wyrazili zgodę na sprzedaż nieruchomości przy ul. Sportowej obok basenu i hali sportowej. W zamian potencjalny nabywca wybuduje krytą trybunę z zapleczem socjalnym. (kliknij, aby przeczytać artykuł)

Źródło: Tygodnik Nowodworski nr 31 / 5 sierpnia 2010


Nowodworska koszykówka ożyła

2010-08-03; XoNoX
Aktualności, Gazeta Nowodworska
Nowodworska koszykówka ożyła
23 czerwca zakończyła się pierwsza edycja reaktywowanej Nowodworskiej Ligi Koszykówki Amatorów. Spośród ośmiu startujących zespołów najlepszy okazał się faworyzowany Top Ten, chociaż do końca po piętach deptał mu silny T4S. (kliknij, aby przeczytać artykuł)

Źródło: Gazeta Nowodworska nr 31 / 3 sierpnia 2010


Rafał Kosiec piłkarzem Świtu

2010-08-03; XoNoX
Aktualności, Świt I Transfery, Gazeta Nowodworska

Nowym zawodnikiem Świtu Nowy Dwór Mazowiecki został Rafał Kosiec.

Kosiec gra na pozycji obrońcy. Ma za sobą grę m.in. Okęciu Warszawa, Górniku Łęczna oraz Narwi Ostrołęka. Rundę wiosenną minionego sezonu spędził w trzecioligowym Mazurze Karczew. Wystąpił w jedenastu meczach ligowych i strzelił jedną bramkę.

Karuzela wciąż się kręci
W minionym tygodniu, mimo startu rozgrywek, w Nowym Dworze wciąż kręciła się transferowa karuzela. Klub opuścił kolejny kluczowy zawodnik - Bartłomiej Fogler, ale do Świtu dołączyli dwaj inni piłkarze - Adam Czerkas oraz Łukasz Figacz. (kliknij, aby przeczytać artykuł)

Źródło: Gazeta Nowodworska nr 31 / 3 sierpnia 2010


Świt - Plan treningów i meczów od 2 do 8 sierpnia

2010-08-02; XoNoX
Aktualności
2 sierpnia (poniedziałek) 17:00 - trening (boisko sztuczne)
3 sierpnia (wtorek) 9:00 - I grupa siłownia + teren
3 sierpnia (wtorek) 9:30 - II grupa siłownia + teren
3 sierpnia (wtorek) 12:10 - obiad
3 sierpnia (wtorek) 15:30 - trening (boisko sztuczne)
4 sierpnia (środa) 17:00 - trening (boisko główne)
5 sierpnia (czwartek) 18:00 - trening (boisko główne) + video
6 sierpnia (piątek 18:00 - mecz II ligi wschodniej - 2. kolejka:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Ruch Wysokie Mazowieckie

7 sierpnia (sobota) 10:00 - trening + odnowa
8 sierpnia (niedziela) - wolne

Źródło: własne

Kidderminster Harriers - Crewe Alexandra 4-0
Fogler cztery razy skapitulował

2010-08-02; XoNoX
Aktualności
Kidderminster Harriers - Crewe Alexandra 4-0

Kidderminster Harriers: Andrew Stevens - Paul McCone, Mark Albington, Aaron Griffiths, Henry Eze, Kyle Hedley, Jack Byme, John Finnigan, Matty Blair, Charlie Bird, Nick Wright
Rezerwowi: Lee Morris, Dave Henkin, Mark Williams, Tom Shaw, Lee Vaughan, Daniel Lewis, Callum Grittings

Crewe Alexandra: Bartek Fogler - Danny Shelley, Mat Mitchel-King, Adam Dugdale, Andy White, Harry Davis, Antoni Sarcevic, Byron Moore, AJ Leitch-Smith, Danny McGuire, Jimmy McCarthy
Rezerwowi: Oliver Turton, Jordan Connerton, Joel Grant, Kelvin Mellor

W dniu dzisiejszym w meczu sparingowym pomiędzy Kidderminster Harriers a Crewe Alexandra zagrał pełne 90 minut Bartłomiej Fogler. Niestety Bartek nie będzie dobrze wspominał tego meczu, gdyż jego drużyna przegrała ten mecz 4-0.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Ruch Wysokie Mazowieckie
6 sierpnia (piątek), godz. 18:00

2010-08-02; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, Gazeta Nowodworska
Mecz 2. kolejki pomiędzy Świtem Nowy Dwór Mazowiecki a Ruchem Wysokie Mazowieckie odbędzie się w piątek 6 sierpnia o godz. 18:00.

Jest to spowodowane tym, że w sobotę o godz. 17:00 będzie rozgrywany mecz Legia Warszawa - Arsenal Londyn.

Sprzedaż biletów i karnetów w sekretariacie klubu:
3 sierpnia (wtorek) w godz. 8:00 - 15:00
4 sierpnia (środa) w godz. 8:00 - 15:00
5 sierpnia (czwartek) w godz. 11:00 - 18:00
6 sierpnia (piątek) w godz. 12:00 - 16:00,
potem w kasie przy wejściu na stadion Świtu do godziny 18:00

Kup karnet na rozgrywki
W klubie MKS Świt można już kupić karnety na rozgrywki rundy jesiennej II ligi wschodniej w sezonie 2010/2011. Do nabycia są tradycyjnie karnety zwykłe i złote. (kliknij, aby przeczytać artykuł)

Źródło: Gazeta Nowodworska nr 31 / 3 sierpnia 2010


<< poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 następna >>


 Świt I
 III liga 2020/2021
 grupa I


(tr. Mariusz Miecznikowski)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki w PP

 NOSiR Świt II
 Klasa okręgowa 2020/2021
 grupa: Warszawa I


(tr. Patryk Drewnowski)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki MZPN

   Tabela / Wyniki w PP

   Świt II na FB

 Pozostałe ligi


   II liga
{Pogoń Siedlce,
Znicz Pruszków}

   KO gr. Ciech.-Ostr.
{Błękitni Raciąż,
Żbik Nasielsk}

   PP MZPN Ciech.-Ostr.

   Klasa A , gr. W-wa I
{Wkra Pomiechówek}

   Klasa B , gr. W-wa I
{Mewa Krubin,
Lotnisko Modlin,
Wisła Zakroczym}
 

Partnerzy medialni www.swit.nsk.pl
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
MKS Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - sportndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - switndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - tvndm - youtube

Copyright 2008 - 2021 © Paweł / XoNoX, Nieoficjalna strona MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania zdjęć bez zgody właściciela serwisu.
Ten serwis nie ma jakichkolwiek powiązań z firmą MKS "Świt". Publikowane komentarze
są prywatnymi opiniami reporterów i autorów newsów. Serwis www.swit.nsk.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii.
Żaden z elementów tej witryny nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez zgody właściciela.
Wykorzystane tu znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych oraz są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.