Czwartek, 25 lutego 2021 r.   Imieniny obchodzą: Wiktor, Cezary, Zygfryd
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Miejski Klub Sportowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt NDM - Biało-Zieloni - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Nowy Dwór Mazowiecki
Kajakarstwo - Tenis stołowy - Boks - Kolarstwo - Lekkoatletyka - Siatkówka - Piłka Nożna - Tenis ziemny - Szachy - Futsal - Koszykówka - Zapasy - Baloniarstwo - Ligi amatorskie - NLPNA - Champion NDMwww.swit.nsk.pl
 Serwis - www.swit.nsk.pl
   Strona główna
   Forum
   Redakcja
   Ankiety/Sondy
   Linki
   Reklama
 Klub
   Aktualności
   Zarząd
   Stadion
   Regulamin stadionu
   Kontakt
Łącznie unikalnych odwiedzin
od 2008 roku: 1737503

Łącznie wszystkich odsłon
od 2008 roku: 31099063

Twoje IP: 3.235.108.188
Flag Counter
Znasz dokładny wynik meczu i wiesz kto strzelił bramki, zrobiłeś zdjęcia, jesteś zawodnikiem
którejś z drużyn lub rodzicem któregoś z zawodników, napisz do nas:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Kolejny akt oskarżenia w sprawie korupcji

2010-07-29; XoNoX
Aktualności
Wrocławska Prokuratura zakończyła prace nad kolejnym aktem oskarżenia w śledztwie dotyczącym korupcji w polskiej piłce nożnej. Objęto nim 113 osób, w tym m.in. Ryszarda F., pseudonim "Fryzjer", oraz byłego selekcjonera reprezentacji Polski Janusza W.

Elżbieta Czerepak, akt oskarżenia trafi do wrocławskiego sądu w piątek. Dotyczy przypadków korupcji m.in. Widzewie Łódź, Zagłębiu Lubin, Górniku Polkowice, Zawiszy Bydgoszcz, Kujawiaku Włocławek, Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, Pogoni Szczecin i Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Akt oskarżenia obejmuje w sumie 113 osób, m.in. Ryszarda F., którego prokuratura oskarża o stworzenie i kierowanie grupą, która zajmowała się przyjmowaniem, wręczaniem i pośredniczeniem w przekazywaniu łapówek. "Fryzjer" został już skazany prawomocnym wyrokiem w procesie dotyczącym korupcji w Arce Gdynia na trzy i pół roku więzienia za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która ustawiała wyniki meczów z udziałem tego klubu.

W akcie oskarżenia znaleźli się także były trener reprezentacji Polski Janusz W., byli działacze PZPN Wit Ż., Kazimierz F. i Henryk K. oraz były szef kolegium polskich sędziów Jerzy G., a także piłkarze m.in. były piłkarz Lecha Poznań Piotr R., działacze piłkarscy, sędziowie, m.in. sędzia międzynarodowy Grzegorz G., i obserwatorzy PZPN.

Dobrowolnie karze poddało się 45 osób. Sam akt oskarżenia liczy ok. 1700 stron, a zarzuty zapisano na ok. 400 stronach. To ósmy akt oskarżenia przygotowany do tej pory przez prokuraturę.

Śledztwo w sprawie korupcji w polskiej piłce nożnej toczy się od maja 2005 roku. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty ponad 300 osobom: sędziom, trenerom, piłkarzom, a także obserwatorom i działaczom.

Źródło: PAP

Co może z tego wyniknąć złego dla Świtu?

Czwartkowy raport z treningu Świtu na boisku sztucznym
Brało w nim udział 20 zawodników

2010-07-29; XoNoX
Aktualności, Świt I Treningi

Na 2 dni przed 1. kolejką II ligi wschodniej sezonu 2010/2011 Świt ostro trenował. W sobotę mecz wyjazdowy do Otwocka, gdzie tamtejszy OKS łatwo skóry nie sprzeda. Poprzedni sezon to dwie przegrane konfrontacje Świtu, zarówno u siebie, jak i na wyjeździe, otwocczanie wygrywali minimalnie po 1-0, po bramkach Bartosza Bobrowskiego (jesienią) i Pawła Nowotki (wiosną). Obaj piłkarze nadal grają w OKSie.

Wracając do treningu, to jak zwykle zawodnicy odbyli rozgrzewkę, a potem już przeszli do czynności strikte związanych ze zbliżający się meczem. Piłkarze zostali podzieleni na grupy, w których ćwiczyli grę w obronie i ataku oraz przygotowane założenia taktyczne przez trenera Cecherza. Każdy zawodnik trenował strzały na bramkę i sytuacje sam na sam z bramkarzami. Owe dwudziestoosobowe grono tworzyli: Bigajski, Wiśniewski, Brzyski, Drwęcki, Galicki, Gurzęda, Lendzion, Reginis, Enow, Gmitrzuk, Jagodziński, Kończyński, Maślanka, Obem, Zjawiński, Strzałkowski, Zalewski, Rak, Figacz, Czerkas i zawodnik testowany (prawdopodobnie jest to zawodnik z meczu z Turem Turek).

2010-07-29 Świt Nowy Dwór Mazowiecki - trening na boisku sztucznym  (czas: 3 minut 10 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)2010-07-29 Świt Nowy Dwór Mazowiecki
- trening na boisku sztucznym
(czas: 3 minuty 10 sekund,
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Źródło: własne

Adam Czerkas w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki
Bartłomiej Fogler w Crewe Alexandra FC

2010-07-28; XoNoX
Aktualności
W Świcie w sezonie 2010/2011 będzie grał Adam Czerkas. Napastnik ten, grał już w Nowym Dworze Mazowieckim w latach 2002/2003 i jesienią 2004/2005. Adam oficjalnie nie zdobył jeszcze bramki dla Świtu, a nieoficjalnie już tak, 7 lipca 2010 roku 2 bramki z wygranym 5-3 przez Świt meczu sparingowym z Hutnikiem Warszawa. Szczegóły podpisanego dzisiaj kontraktu nie są znane. Zarząd, jak i trener szukali partnera do ataku dla Dariusza Zjawińskiego i możliwe, że duet Zjawiński-Czerkas będzie zdobywać tak samo dużo bramek jak poprzednio duet Zjawiński-Kucharczyk.
Co do Darka to pozostanie on w Świcie, niestety Sandecja Nowy Sącz i ŁKS Łódź przestały interesować się Zjawą.

Klub MKS Świt nadal interesuje się pozyskaniem do składu Łukaszem Figaczem (1987) z Wisły II Płock i testowanym ostatnio strzelcem wyrównującej bramki na 1-1 w meczu z Turem Turek, Pawłem Pytlarzem (1986) GKS-u Katowice. Łukasz Wolf (1989) z Nadnarwianki Pułtusk grywa w Świcie II, chociaż dzisiaj doznał jakiejś kontuzji, więc jeszcze nic nie wiadomo.

Bartłomiej Fogler zaprezentował się dobrze w meczach sparingowych w Crewe Alexandra FC, więc włodarze tamtego klubu zgłosili akces pozyskania naszego pierwszoplanowego bramkarza. MKS Świt z racji sytuacji finansowej i nietylko, nie robił problemów w wyjeździe na testy, jak i teraz w zgodzie na przejście ze Świtu do Crewe Alexandra FC. Szczegóły kontraktu i czy został on już podpisany przez zawodnika, tak samo jak w przypadku Adama Czerkasa nie są znane. Ciekawe ile Świt zarobi na tym transferze?

Informacja dodatkowa:
29 lipca strona oficjalna zdementowała informacje o roszadach transferowych w Świcie. Adam Czerkas na razie zadeklarował chęć gry w Nowy Dworze Mazowieckim i nie podpisał żadnej umowy. Sytuacja Bartłomieja Foglera wyjaśni się do końca tygodnia, czyli do 1 sierpnia. Łukasz Figacz zadeklarował chęć gry, ale trwają rozmowy z jego menadżerem.

Także klub zdawkowo wyjaśnił co jest grane, nic nie potwierdził i nie zaprzeczył.

Oficjalnie na chwilę obecną w Świcie, biorąc pod uwagę to, kto pojechał na wygrany 3-0 mecz Pucharu Polski do Janikowa, na pewno w kadrze nowodworskiej drużyny jest 17 zawodników:
bramkarze - Bigajski, Wiśniewski
obrońcy - Brzyski, Drwęcki, Galicki, Gurzęda, Lendzion, Reginis
pomocnicy - Enow, Gmitrzuk, Jagodziński, Kończyński, Maślanka, Obem
napastnicy - Zjawiński, Strzałkowski, Zalewski

Świt II Nowy Dwór Maz. - Wkra Pomiechówek 2-1 (1-1)
4. sparing

2010-07-28; XoNoX
Aktualności, Świt II

28 lipca (środa), godz. 18:30
4. sparing

NOSiR Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Wkra Pomiechówek 2-1 (1-1)
1-0 Paweł Moskwa
1-1 Radosław Dziak
2-1 A. Więcławski

NOSiR Świt II: Soja - Pepel, Pruchniewicz, Koziara, Wierzbicki - Kosiński, Gruczek, Gajewski, zawodnik testowany - Baran, Moskwa
Również zagrali: Rak, Wiśniewski, Więcławski , Bączykiewicz, Boniecki
Trener: Grzegorz Zmitrowicz

Wkra: Krygier - ...
Trener: Robert Grzelak

Robert Grzelak (trener Wkry) - komentarz po sparingu: Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Wkra Pomiechówek 2-1 (1-1) (czas: 2 minuty 25 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Robert Grzelak (trener Wkry) - komentarz po sparingu:
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Wkra Pomiechówek 2-1 (1-1)
(czas: 2 minuty 25 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


W sparing nr.4 przeciwnikami podopiecznych Grzegorza Zmitrowicza byli zawodnicy Wkry Pomiechówek. Biało-zieloni okazali się skuteczniejsi i zwyciężyli to spotkanie 2-1. Bramki zdobywali Więcławski oraz Moskwa.
Najbliższy sparing Świt II rozegra w sobotę 31 lipca o godzinie 11:00 z KS Łomianki i Huragan Wołomin - mecze po 45 minut.

Źródło: własne

Przemysław Cecherz - wywiad dla Gazety Nowodworskiej

2010-07-28; XoNoX
Aktualności
Przemysław Cecherz - wywiad dla Gazety Nowodworskiej - część 1 z 3 (czas: 9 minut 27 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX, wywiad dla Gazety Nowodworskiej)Przemysław Cecherz - wywiad dla Gazety Nowodworskiej - część 1 z 3
(czas: 9 minut 27 sekund,
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX,
wywiad dla Gazety Nowodworskiej)


Przemysław Cecherz - wywiad dla Gazety Nowodworskiej - część 2 z 3 (czas: 9 minut 53 sekundy, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX, wywiad dla Gazety Nowodworskiej)Przemysław Cecherz - wywiad dla Gazety Nowodworskiej - część 2 z 3
(czas: 9 minut 53 sekundy,
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX,
wywiad dla Gazety Nowodworskiej)


Przemysław Cecherz - wywiad dla Gazety Nowodworskiej - część 3 z 3 (czas: 4 minuty 32 sekundy, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX, wywiad dla Gazety Nowodworskiej)Przemysław Cecherz - wywiad dla Gazety Nowodworskiej - część 3 z 3
(czas: 4 minut 32 sekundy,
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX,
wywiad dla Gazety Nowodworskiej)

Bilet jednorazowy - 10 zł, Karnet zwykły - 70 zł
Karnet złoty - 150 zł

2010-07-26; XoNoX
Aktualności, Zarząd klubu MKS "ŚWIT"
Bilet jednorazowy - 10 zł - do nabycia kilka dni przed meczem oraz w dniu spotkania.

Karnet zwykły - 70 zł - obejmuje wszystkie mecze ligowe w sezonie 2010/2011
w rundzie jesiennej oraz upoważnia do wejścia na najbliższy mecz Pucharu Polski, a także jest służy jako ulga 50% na bilety na ewentualne dalsze mecze Pucharu Polski (bilet 10 zł - dla posiadacza zwykłego karnetu - 5 zł)

Karnet złoty - 150 zł - obejmuje wszystkie mecze ligowe sezonu 2010/2011 w rundzie jesiennej, upoważnia do wejścia na wszystkie mecze Pucharu Polski z udziałem Świtu oraz umożliwia wstęp na katering w przerwie meczu i po jego zakończeniu.

Karnety będą dostępne w sekretariacie klubu od poniedziałku 2 sierpnia 2010.

Źródło: strona oficjalna Świtu

Już w środę wywiad z Przemysławem Cecherzem,
którego trener Świtu udzielił dla Gazety Nowodworskiej

2010-07-26; XoNoX
Aktualności, Gazeta Nowodworska
Już w środę wywiad z Przemysławem Cecherzem, którego trener Świtu udzielił dla Gazety Nowodworskiej - zapowiedź (czas: 3 sekundy, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX, wywiad dla Gazety Nowodworskiej)Już w środę wywiad z Przemysławem Cecherzem,
którego trener udzielił dla Gazety Nowodworskiej - zapowiedź
(czas: 3 sekundy, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX,
wywiad dla Gazety Nowodworskiej)

Świt - Plan treningów i meczów od 26 lipca do 1 sierpnia

2010-07-26; XoNoX
Aktualności, Świt I Treningi
26 lipca (poniedziałek) 18:00 - trening (boisko sztuczne)
27 lipca (wtorek) 9:00 - I grupa siłownia + teren
27 lipca (wtorek) 9:30 - II grupa siłownia + teren
27 lipca (wtorek) 12:10 - obiad
27 lipca (wtorek) 15:30 - trening (boisko sztuczne) + video
28 lipca (środa) 17:00 - trening (boisko główne)
29 lipca (czwartek) 17:00 - trening (boisko sztuczne)
30 lipca (piątek) 15:00 - trening (boisko główne)
31 lipca (sobota) 15:00 - mecz wyjazdowy II ligi wschodniej - 1. kolejka:
Start Otwock - Świt Nowy Dwór Mazowiecki

1 sierpnia (niedziela) - wolne

Źródło: własne

Bartłomiej Fogler - na testach w Crewe Alexandra FC
z czystym kontem imponuje wyspiarzom

2010-07-25; XoNoX
Aktualności
Wczoraj podczas towarzyskiego meczu Nantwich Town z Crewe Alexandra, wygranego przez Crewe 5-0, testowany był piłkarz Świtu Nowy Dwór Mazowiecki - Bartłomiej Fogler.

Bramkarz Biało-Zielonych rozegrał bardzo dobry mecz, kilkunastokrotnie ratując drużynę kolejarzy od utraty bramki. Klub z League Two we wtorek rozegra mecz sparingowy z beniaminkiem pramier league Blackpool FC.

- Byłem na tym meczu i rozmawiałem z Foglerem, ogólnie bardzo dobrze bronił i kibice Alexandry byli pod wrażeniem Bartka. Mówili, że chcieliby, aby został w Crewe, jego obecność w drużynie mogłaby przyciągnąć sporą liczbę polskich kibiców, których co mecz niebrakuje na Grest Road, informuje, że w Crewe obecnie mieszka około 8 tysięcy Polaków - takiego komentarza udzielił SzczenaUNS po testach i pobycie w Crewe Bartka Foglera.

A oto kilka linijek z oficjalnej strony Crewe Alexandra:

Polish trialist Bartek Fogler was handed the chance to impress in goal.

A fine flowing move from Nantwich then saw Sam Aspinwall head a cross from Lee McAnulty over the Crewe crossbar. To be fair, the Crewe defence was giving little away and Fogler's handling from crosses was genuinely good, although the big Polish stopper does like to punch on occasions like many other European goalkeepers.

The Nantwich boss substituted himself at the in interval and was replaced by Kyle Blake. He had the first shot of the second half but directed it into the mid-drift of Fogler.

Crewe had to rely on Harry Davis to be in the right place at the right time after Sam Madeley had gone past the grounded Fogler. The young defender covered his goalkeeper on the line to clear the danger.

Tekst i foto: SzczenaUNS, teksty po angielsku - strona oficjalna Crewe Alexandra FC

Przemysław Cecherz: To miasto zasługuje na II ligę

2010-07-24; XoNoX
Aktualności

Przemysław Cecherz powrócił do Turku. Tym razem wystąpił jednak nie w roli szkoleniowca drużyny Tur Turek, a jako trener Świtu Nowy Dwór Mazowiecki w meczu kontrolnym. Po spotkaniu oceniał, że to jego zespół był stroną przeważającą i powinien spokojnie zwyciężyć. Stwierdził również, że jego zdaniem Tur nie powinien mieć problemów z utrzymaniem w II lidze.

- Jak wyglądał dzisiejszy mecz z ławki trenerskiej?
- Ja muszę być zadowolony z postawy niektórych zawodników, a także z postawy zespołu. Widać było, że piłkarsko przeważaliśmy, to my prowadziliśmy grę, koncepcyjnie troszeczkę lepiej wyglądaliśmy. A przede wszystkim stworzyliśmy 4-5 sytuacji, które muszą się skończyć bramką i ten wynik powinien być zupełnie inny. Tur praktycznie nie stworzył sytuacji, uderzył piłkę z daleka, wpadła do bramki i tak przegrywaliśmy. Ja jestem zadowolony z meczu, natomiast nie jestem zadowolony z testowanych zawodników. Myślę, że tylko nad jednym się jeszcze zastanowię.
- Jednym z nowych w pańskiej drużynie jest Adam Czerkas, który wcześniej pojawił się na obozie Tura w Szamotułach. Jak Pan ocenia tego zawodnika?
- Ja już mówiłem będąc w Turku – niektórych zawodników nieznanych się bierze i patrzy na nich, a Adama Czerkasa nie można testować, bo chyba wszyscy w Polsce znają jego wartość. Dlatego cieszę się, że on nam w tym sezonie pomoże, bo jest potrzebny.
- O co walczy Świt w nadchodzącym sezonie?
- Założeniem jest pozostanie w II lidze. My mamy takie warunki, a nie inne, mamy wąską kadrę, bo na większą nas nie stać. Będziemy myśleć o spokojnym utrzymaniu.
- A co Pan sądzi o zespole Tura?
- Mimo wszystko powiem, że najwyższą wartość w zespole przedstawiają zawodnicy, których ja jeszcze pamiętam z ligi. Mówię tu o Sędziaku, Bieńku, Imbiorowiczu, do tego Bartek Grabowski. Z tych Brazylijczyków jeden mi się podobał, ten na prawej obronie [Ailton]. Dość agresywny, widać, że chce grać.
- Tur ma szansę na skuteczną walkę o utrzymanie?
- W drugich ligach wszystko bardzo szybko się zmienia. W jednym roku klub jest, w drugim już brakuje pieniędzy i wycofuje się z rozgrywek. Wszystko może ulec diametralnej zmianie. Powiem tak: i miasto, i klimat wokół klubu i sam klub zasługują na to, by tu była II liga. Problemów z utrzymaniem nie powinno być, a kto wie, czy nie uda się powalczyć o coś więcej. Chociaż rywalizacja o awans jest ogromna.

Źródło: mksturturek.pl (kibol)

Tur Turek - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-1 (1-0)
7. sparing

2010-07-24; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze

24 lipca (sobota), godz. 16:00
7. sparing - boisko w Turku

Tur Turek - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-1 (1-0)
1-0 Mateusz Olszak 18' (testowany dla Tura)
1-1 Paweł Pytlarz 70' (testowany dla Świtu, a. Adam Czerkas)

Tur: Dawid Kręt (46, Michał Przybył) – Ailton (68, Bartosz Grabowski), David Topolski (46, Dariusz Imbiorowicz), João Carlos, Kamil Mitka – Mateusz Jóźwiak (46, Damian Sędziak), Jamaica (66, Szymon Izydorczyk), Mateusz Roszak (46, Piotr Bieniek (87, Roszak)), Tomasz Ostalczyk (48, Artur Bednarczyk) – Grzegorz Kmiecik (46, Piotr Wrzeszcz), Mateusz Olszak (63, Paweł Łączny)
Trener: Tomasz Wichniarek

Świt: (skład wyjściowy) Bigajski - Lendzion, Gurzęda, Gmitrzuk, Wojdyga - Pytlarz , Enow, zawodnik testowany, Kończyński - Strzałkowski, Czerkas
Trener: Przemysław Cecherz

Po jednej bramce zdobyli w spotkaniu sparingowym piłkarze Tura Turek i Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Pojedynek pomiędzy dwoma drugoligowcami był bardzo wyrównany, a rezultat 1:1 jest wynikiem sprawiedliwym, odzwierciedlającym przebieg wydarzeń na boisku. Gola dla Tura strzelił testowany Mateusz Olszak z Lecha Poznań ME, a dla Świtu testowany Paweł Pytlarz z GKSu Katowice.

Turkowianie zdobyli gola w 18. minucie. Po prostopadłym podaniu od jednego z kolegów w dogodnej sytuacji znalazł się Olszak, który spokojnie przyjął piłkę, przymierzył i oddał niezbyt mocny, ale za to bardzo celny strzał, po którym piłka wylądowała tuż przy słupku bramki Świtu. Niespełna 18-letni napastnik zrobił najlepsze wrażenie spośród grupy nowych zawodników, testowanych pod kątem dołączenia do zespołu Tura. Nieźle wypadł również Tomasz Ostalczyk, były piłkarz naszego klubu, ostatnio występujący w Górniku Polkowice. Tego samego nie można powiedzieć o kolejnej nowej twarzy – brazylijski stoper João Carlos Cardoso Ferreira z Motoru Lublin pokazał, że bardzo dobre warunki fizyczne to jedyny atut, jaki posiada, a jego gra w defensywie ograniczała się jedynie do wybijania piłek na oślep. Dla tego ostatniego był to najprawdopodobniej pierwszy i zarazem ostatni występ w zespole Tura, pozostali będą jeszcze trenować. Szanse na dołączenie do drużyny ma jeszcze 19-letni golkiper Mariusz Przybył z zespołu Ruchu Chorzów ME, broniący bramki Tura w drugiej połowie dzisiejszego meczu.

Gracze Świtu do wyrównania doprowadzili w 70. minucie - Adam Czerkas, który jeszcze niedawno przymierzany był do gry w Turze, strzelił w słupek, a dobitka Pawła Pytlarza była już celna. Pod koniec spotkania doszło do nieprzyjemnego incydentu – jeden z piłkarzy gości, zapominając chyba, że gra w meczu kontrolnym, bardzo ostrym wejściem powalił na murawę Piotra Bieńka. Skrzydłowy MKS-u zwijał się z bólu, a chwilę później musiał opuścić boisko. Miejmy nadzieję, że kontuzja „Bienia” nie okaże się zbyt poważna i że zawodnik ten będzie gotowy do gry w spotkaniu ligowym z Miedzią Legnica.

Źródło: skład i opis meczu - mksturturek.pl (kibol) / skład Świtu - strona oficjalna Świtu

- Wynik nienajgorszy, zwłaszcza że zespół Świtu walczył o awans w poprzednim sezonie i uważam, że w przyszłym również będzie się liczył w tej rywalizacji. U nas były momenty lepsze i słabsze. Gdy grał w miarę podstawowy skład, przejęliśmy inicjatywę i stworzyliśmy kilka sytuacji bramkowych. Goście jednak też je mieli i uważam, że było ich zdecydowanie za dużo. Ale jest to spowodowane też tym, że wciąż szukamy optymalnego ustawienia w obronie. Do startu ligi zostało już mało czasu, ale myślę, że po pozyskaniu jeszcze dwóch-trzech zawodników, spokojnie w niej będziemy mogli powalczyć - podsumował sobotni sparing trener Tura Tomasz Wichniarek.

Źródło: wielkopolskisport.pl (dud)

Świt II Nowy Dwór Maz. - Victoria Sulejówek 1-6 (0-2)
3. sparing

2010-07-24; XoNoX
Aktualności, Świt II

24 lipca (sobota), godz. 11:00
3. sparing

NOSiR Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Victoria Sulejówek 1-6 (0-2)
0-1 zawodnik gości
0-2 zawodnik gości
0-3 zawodnik gości
1-3 Wojciech Baran
1-4 zawodnik gości
1-5 zawodnik gości
1-6 zawodnik gości

NOSiR Świt II: Skorupski - Brzyski, Gruczek, Wolf, Pepel - Zalewski, Boniecki, Gajewski, Rak - Moskwa, Kosiński
Również zagrali: Pruchniewicz, Wierzbicki, Dąbrosz, Trojak , Bączkiewicz, Więcławski, Baran
Trener: Grzegorz Zmitrowicz

Victoria: ...
Trener: Paweł Miąszkiewicz

Paweł Miąszkiewicz (trener Victorii) - komentarz po sparingu: Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Victoria Sulejówek 1-6 (0-2) (czas: 2 minuty 1 sekunda, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Paweł Miąszkiewicz (trener Victorii) - komentarz po sparingu:
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Victoria Sulejówek 1-6 (0-2)
(czas: 2 minuty 1 sekunda
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Kolejny sparing i tym razem srogie lanie. Zawodnicy rezerw Świtu ulegli wyżej notowanej Victorii Sulejówek 1-6. Goście przeważali w każdym obszarze boiska. Bramkę dla Nowodworzan zdobył Wojciech Baran.
Najbliższy trening Świtu II w poniedziałek 26 lipca o godzinie 16:00.

Źródło: własne / switndm.futbolowo.pl (Trojski)

Świt ma "daszek" jak na Konwiktorskiej

2010-07-23; XoNoX
Aktualności, Futbol News

Pamiętacie słynny "daszek" na Konwiktorskiej? Świt będzie miał w tym sezonie podobny. Wszystko po to, by zadowolić PZPN i spełnić wymogi licencyjne. - To bez sensu, bo jeszcze w tym roku ma ruszyć modernizacja stadionu - mówi Tomasz Cichecki, prezes klubu z Nowego Dworu Mazowieckiego

Licencję na grę w II lidze Świt dostał w tym roku "rzutem na taśmę". Powód? Brak zadaszenia wymaganej ilości miejsc na stadionie - Mieliśmy "daszek" na 100 osób, a teraz mamy na 250 - opisuje prezes Świtu. - Kosztowało to kilkanaście tysięcy złotych, ale chcieliśmy tego uniknąć, bo to… bez sensu. Przedstawiliśmy projekty modernizacji stadionu, ale widać w PZPN nie ufają, że uda się je zrealizować. Żeby przekonać władze Związku do PZPN udał się nawet burmistrz.

Nic z tego, "daszek" i tak trzeba było postawić. Jeszcze bardziej prowizoryczny niż ten, który sześć lat temu zbudowano na stadionie warszawskiej Polonii przy ul. Konwiktorskiej. Tymczasem wspomniana modernizacja obiektu ma ruszyć już jesienią.

- Być może uda się zacząć prace już w trakcie rundy, tak koło października. Jak nie, to pewnie po zakończeniu rundy, w listopadzie - prognozuje Cichecki, który wierzy, że Świt będzie mógł bez problemu grać na przebudowywanym stadionie. - Grał Lech, grała Legia, to dlaczego my mielibyśmy nie grać? - pyta retorycznie.

Główny element planowanej modernizacji to budowa nowej, 2,5-tysięcznej trybuny, która ma być dwukondygnacyjna. Znajdą się na niej między innymi loże i pomieszczenia dla oficjeli oraz dziennikarzy. Połączony z trybuną będzie też budynek klubowy, w którym znajdą się gabinety działaczy i te do odnowy biologicznej. Między nową trybuną a boiskiem ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Sportowej będą zaś umiejscowione parkingi. Poza tym, za bramką od strony torów, ma być wybudowany hotel.

- Tak ma być. Podobno. A jak będzie? Zobaczymy - studzi emocje prezes Świtu. - Całą inwestycją zajmuje się miasto. Ja miałem tylko wgląd do projektów.

Źródło: Futbol News (Piotr Gajewski)

Świt II Nowy Dwór Maz. - Mazur Radzymin 4-4 (2-1)
2. sparing

2010-07-21; XoNoX
Aktualności, Świt II

21 lipca (środa), godz. 19:00
2. sparing

NOSiR Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Radzymin 4-4 (2-1)
1-0 Daniel Wierzbicki
1-1 Kamil Suchocki
2-1 Paweł Moskwa
2-2 Kamil Suchocki
3-2 Łukasz Pepel
3-3 Marcin Wyszyński
3-4 Mateusz Sieradzki
4-4 Dawid Wodziński

NOSiR Świt II: Skorupski - Pepel , Koziara, Wolf, Wierzbicki - Janicki, Boniecki, Gajewski, Kosiński - Wróblewski, Moskwa
Również zagrali: Trojak, Wodziński , Więcławski, Bączkiewicz, Musiał, Soja
Trener: Grzegorz Zmitrowicz

Mazur: ... - Kamil Suchocki , Marcin Wyszyński , Mateusz Sieradzki , ...
Trener: Kazimierz Buda

Trener Świtu II Nowy Dwór Mazowiecki - Grzegorz Zmitrowicz - nie wyraził zainteresowania udzieleniem komentarza do kamery po sparingu.

Fragmenty sparingu: Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Radzymin 4-4 (2-1) (czas: 5 minut 48 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Fragmenty sparingu
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Radzymin 4-4 (2-1)
(czas: 5 minut 48 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Kazimierz Buda (trener Mazura) - komentarz po sparingu: Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Radzymin 4-4 (2-1) (czas: 2 minuty 32 sekundy, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Kazimierz Buda (trener Mazura) - komentarz po sparingu:
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Radzymin 4-4 (2-1)
(czas: 2 minuty 32 sekundy
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Kolejnym rywalem podopiecznych trenera Zmitrowicza okazał się Mazur Radzymin. W Drużynie BIAŁO-ZIELONYCH zbrakło wielu zawodników występujących w poprzednim sezonie w pierwszej jedenastce. Pierwsza połowa to starania obydwu Drużyn, lecz to gospodarze po pięknym strzale Wierzbickiego wyszli na prowadzenie. Kilka minut później trafili zawodnicy Mazura. Jeszcze przed przerwą dobrze zachował się Paweł Moskwa, który po błędzie bramkarza wyprowadził ponownie Nowodworzan na prowadzenie. Druga połowa to zmiany w obydwu Drużynach na boisku pojawiło się kilka nowych twarzy. Gra była wyrównana, na twarzach było widać ogromne zmęczenie spowodowane ciężkimi treningami przygotowującymi do sezonu. W drugiej połowie padło kilka bramek dla Nowodworzan strzelali Wodziński i Pepel. Mecz zakończył się remisem 4-4.

Źródło: własne / switndm.futbolowo.pl (Trojski)

Unia Janikowo - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-3 (0-0)
PUCHAR POLSKI (runda przedwstępna)

2010-07-21; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, Puchar Polski

21 lipca (środa), godz. 18:00
Stadion Miejski, ul. Główna 40, 88-160 Janikowo
PUCHAR POLSKI (runda przedwstępna)


Unia Janikowo - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-3 (0-0)
0-1 Dariusz Zjawiński 63'
0-2 Piotr Maślanka 80'
0-3 Dariusz Zjawiński 83'

Unia: Piesik - Sirko, Brzykcy , Rogalski, Wawrzyniak - Lisiecki, Jelonek (75, Polehojko) - Zaleski, Klimek, Bachanek - Wieczorek
Trener: Tomasz Mazurkiewicz

Świt: Bigajski - Lendzion, Reginis, Gurzęda, Jagodziński - Galicki, Obem (75, Gmitrzuk), Enow, Maślanka (84, Kończyński) - Zjawiński , Strzałkowski (86, Brzyski)
Trener: Przemysław Cecherz

Sędziował: Jarosław Rynkiewicz (Szczecin)

Przemysław Cecherz (trener Świtu) - komentarz po meczu rundy przedwstępnej PUCHARU POLSKI: Unia Janikowo - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-3 (0-0) (czas: 4 minuty 36 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Przemysław Cecherz (trener Świtu) - komentarz po meczu
rundy przedwstępnej PUCHARU POLSKI:
Unia Janikowo - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-3 (0-0)
(czas: 4 minuty 36 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Fotorelacja z meczu rundy przedwstępnej PUCHARU POLSKI: Unia Janikowo - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-3 (0-0) (16 zdjęć - fot. Dominik Fijałkowski)Fotorelacja z meczu rundy przedwstępnej PUCHARU POLSKI:
Unia Janikowo - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-3 (0-0)
(16 zdjęć - fot. Dominik Fijałkowski)


W rozegranym dzisiaj spotkaniu rundy przedwstępnej Pucharu Polski Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrał 3-0 (0-0) z Unią Janikowo.

3' Paweł Klimek wrzucił po akcji prawą stroną w pole karne, gdzie obrońca gości głową wybił na róg.
4' Adam Lisiecki oddał niecelny strzał nad bramką z 30. metrów.
11' Wrzutka z prawej strony i z bliskiej odległości przestrzelił zawodnik Świtu.
13' Lisiecki podał do Marcina Zaleskiego, który odegrał do Klimka. Ten ostatni z kolei zagrał w pole karne do Bartosza Wieczorka, ale napastnik źle przyjął piłkę.
21' Lisiecki silnie uderzył z rzutu wolnego z okołu 30. metrów. Bramkarz ''wypluł'' ten strzał jednak nikogo nie było z zawodników Unii, by dobić piłkę do bramki.
26' Świt uderzył z wolnego po rozegraniu i piłka trafiła w mur. Po tym zablokowaniu futbolówka wyszła na aut. Po wyrzucie zza linii końcowej w pole karne jeden z zawodników uderzył minimalnie obok bramki.
35' Lisiecki z wolnego - Dominik Jelonek odbił piłkę w polu karnym głową, ale nie dało to żadnego efektu.
36' Świt strzelił z narożnika pola karnego, ale niecelnie.
37' Po aucie dla Świtu wybili nasi obrońcy, ale do piłki doszedł Marcellinus Obem i uderzył po ziemi zza pola karnego niecelnie.
38' Identyczna sytuacja, tyle, że tym razem aut był z drugiej strony. Znów strzał Obema przeszedł obok bramki.
43' Marek Lendzion z daleka uderzył nad bramką.
45' Rożny dla Świtu - Piotr Gurzęda z główki nad poprzeczką.

49' Piotr Maślanka z wolnego dośrodkował w pole karne, gdzie piłka przeszła wszystkich i wyszła poza boisko.
51' Po akcji prawą stroną Michał Strzałkowski uderzył głową nad bramką.
52' Piotr Bachanek po rajdzie lewą stroną wrzucił w pole karne. Tam Wieczorek wycofał do Klimka, który uderzył z 16. metrów - strzał wybronił bramkarz.
53' Niecelny strzał Świtu zza pola karnego.
62' Jelonek fatalnie przymierzył z dalekiej odległości.
63' Zamieszanie w polu karnym w aucie. Zawodnicy Świtu rozmontowali obronę Unii po czym do wycofanej piłki na szesnasty metr doszedł Dariusz Zjawiński i strzałem tuż przy słupku po ziemi zdobył bramkę - 0:1.
66' Po podaniu Klimka Lisiecki z daleka uderzył niecelnie.
69' Klimek z dystansu z woleja z narożnika pola karnego posłał piłkę tuż nad poprzeczką.
70' Rożny dla Świtu - zamieszanie, po którym Klimek wybił piłkę z linii bramkowej.
76' Faul Tomasza Polehojko - wolny zatrzymał się na murze.
80' Przerzut z lewej na prawą stronę, po czym było kolejne dośrodkowanie na lewą stronę, gdzie w narożniku pola karnego stał Maślanka, który z pierwszej piłki zaskoczył Marcina Piesika strzałem tuż przy słupku - 0:2.
83' Dośrodkowanie z lewej strony, piłki nie przechwycił bramkarz Unii i Zjawiński strzałem z główki do pustej bramki podwyższa prowadzenie Świtu - 0:3.

86' Za przepychanki żółte kartki otrzymali: Strzałkowski ze Świtu i Marcin Brzykcy z Unii.
88' Zza pola karnego strzał wybronił Piesik.
90' Piesik ponownie wybronił uderzenie z dalekiej odległości.

Źródło: własne / strona oficjalna Unii Janikowo

Licencja na granie

2010-07-21; XoNoX
Aktualności, Tygodnik Nowodworski
Licencja na granie
Nowodworzanie nie zwalniają tempa w przygotowaniach do nowego sezonu. Biało-zieloni rozegrali kolejne dwa spotkania towarzyskie (kliknij, aby przeczytać artykuł)

Nowodworzanie nie zwalniają tempa w przygotowaniach do nowego sezonu. Biało-zieloni rozegrali kolejne dwa spotkania towarzyskie

Na sztucznym boisku w środę 14 lipca zmierzyli się z Pogonią Siedlce, wygrywając 4:2. Bramki dla podopiecznych trenera Cecherza strzelili Piotr Maślanka, Grzegorz Kończyński, Michał Strzałkowski oraz Dariusz Zjawiński.
W drugim spotkaniu, rozegranym w sobotę 17 lipca, Świt wygrał z Mazurem Karczew 3:2, choć w 31 minucie przegrywał już 2:0. Bramki zdobyli Marcellinus Odong Obem, Marek Lendzion oraz Dariusz Zjawiński. To było przedostatnie towarzyskie spotkanie przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Czerkas i Figacz

Wśród testowanych zawodników w Nowym Dworze najbardziej wartościowymi wydają się Adam Czerkas oraz Łukasz Figacz. Czy w oczach trenera oraz zarządu również zasługują na kontrakt, czy to na nich zdecyduje się Przemysław Cecherz? Przekonamy się niebawem.
Jednak nie tylko wzmocnieniami zespołu żyją kibice. O ile dla większości istotny jest fakt, kto zasili szeregi przy Sportowej, to jeszcze bardziej istotne jest, kto je opuści. Wszystko wskazuje na to, że w ataku nadal będziemy oglądać najlepszego strzelca zespołu oraz całej drugiej ligi wschodniej Darka Zjawińskiego, który regularnie zdobywa punkty w sparingach.

Fogler na testach

Od niedzieli natomiast pojawiło się dodatkowe pytanie: kto stanie między słupkami Świtu, gdyż Bartek Fogler wyleciał na testy do angielskiego Crewe Alexandra.
Drużyna zainteresowana ściągnięciem do siebie golkipera Świtu zajęła w minionym sezonie 18 miejsce w League Two (czwarta liga angielska). Wyspiarze upatrzyli sobie naszego bramkarza już wcześniej: dwa lata temu Fogler miał zaproszenie do Crewe, zaś przed rozpoczęciem minionego sezonu był na testach w Bristol City.

Licencja warunkowa

Najważniejszą jednak informacją dla wszystkich sympatyków było przyznanie licencji na występy w II lidze. 15 lipca Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych po przeanalizowaniu dokumentów przyznała drużynie z Nowego Dworu licencję warunkową z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym. Finansowy dotyczy zaległości w stosunku do PZPN za opłaty sędziów, zaś infrastrukturalny zadaszenia większej ilości miejsc siedzących. Modernizacja trybuny jest wykonywana i przed rozpoczęciem rozgrywek zostanie zakończona.

Źródło: Tygodnik Nowodworski nr 29 / 22 lipca 2010


Powrót na tor
- Przemysław Cecherz, nowy trener Świtu

2010-07-21; XoNoX
Aktualności, Tygodnik Nowodworski
Powrót na tor - Przemysław Cecherz, nowy trener Świtu
Swoją karierę zawodniczą rozpoczął w KKS Koluszki na pozycji bramkarza. Następnie trafił do Bałtyku Gdynia, skąd powędrował aż za ocean do polonijnych zespołów (kliknij, aby przeczytać artykuł)

Źródło: Tygodnik Nowodworski nr 29 / 22 lipca 2010


Klub wyjaśnia, ale wcześniej sam co innego rozgłaśnia

2010-07-20; XoNoX
Aktualności
O co chodzi?
O to, że
"w komentarzach na stronie kibiców Świtu pojawiły się różne domysły, czemu w związku z dostaniem warunkowej licencji Świt dostał również nadzór finansowy."
A klub wyjaśnił, że:
"Jest on spowodowany tylko i wyłącznie z zaległościami płatniczymi w stosunku do Polskiego Związku Piłki Nożnej za sędziów. Kwota ta została rozłożona na raty i klub jest w trakcie jej spłacania. Zaległość ta jednak istnieje i do otrzymania licencji był potrzebny nałożony nadzór finansowy."
Dziwne, bo w wywiadzie dla www.swit.nsk.pl z dnia 10 lipca 2010 prezes Tomasz Cichecki, po sparingu Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 0-0, nic o tym nie wspominał:
Tomasz Cichecki (prezes Świtu) - komentarz po sparingu i nietylko: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 0-0 (czas: 8 minut 18 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Tomasz Cichecki (prezes Świtu) - komentarz po sparingu i nietylko:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz 0-0
(czas: 8 minut 18 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Źródło: własne, strona kibiców Świtu, strona oficjalna Świtu

Wciąż niepokonani w sparinach

2010-07-20; XoNoX
Aktualności, Gazeta Nowodworska
Wciąż niepokonani w sparinach
Miniony tydzień upłunął "biało-zielonym" pod znakiem ciężkiej pracy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, która to praca ma zaprocentować w trakcie rozgrywek rozpoczynających się na przełomie lipca i sierpnia. (kliknij, aby przeczytać artykuł)


Miniony tydzień upłynął „biało-zielonym” pod znakiem ciężkiej pracy w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, która to praca ma zaprocentować w trakcie rozgrywek rozpoczynających się na przełomie lipca i sierpnia.

Cykl treningowy okresu przygotowawczego został wzbogacony o dwa sparingi z trzecioligowcami. W środę podopieczni Przemysława Cecherza podjęli Pogoń Siedlce, którą pokonali 4 - 2. Do siatki rywali trafiali Piotr Maślanka, Grzegorz Kończyński, Michał Strzałkowski oraz Dariusz Zjawiński, a w pierwszym składzie wystąpiło trzech testowanych zawodników – po jednym w obronie, pomocy i ataku.

W sobotę piłkarze Świtu zmierzyli się zaś z nieco bardziej wymagającym przeciwnikiem – Mazurem Karczew. Pierwsza połowa nie wyszła najlepiej nowodworzanom, którzy po błędzie defensywy, w 21 minucie stracili bramkę. Pięć minut później w polu karnym faulował Michał Jagodziński; goście wykorzystali jedenastkę i było już 0 - 2. Gospodarzom udało się jednak w 43 minucie przeprowadzić piękną, zespołową akcję, którą dośrodkowaniem zwieńczył Marek Lendzion, piłkę głową zgrał Adam Czerkas, a Marcellinus Obem wpakował ją do siatki rywali.

Po zmianie stron obraz gry zmienił się diametralnie. „Biało-zieloni” zdominowali rywali i w 54 minucie, doprowadzili do wyrównania. Akcję ładnym, technicznym podaniem zapoczątkował Marek Lendzion, który wypuścił na skrzydle Michała Strzałkowskiego, a ten chwilę później wyłożył mu piłkę i defensor Świtu dopełnił formalności. Dwie minuty później piękny strzał z rzutu wolnego Dariusza Zjawińskiego trafił w słupek. Rozstrzygającą akcję nowodworzanie przeprowadzili w 63 minucie, gdy idealne podanie ze środka pola otrzymał testowany, ale dobrze znany w Nowym Dworze, Fabian Kotarski i precyzyjnie zacentrował do „Zjawki”, który nie miał problemów z ustaleniem wyniku spotkania. W kolejnych minutach przeważali podopieczni Przemysława Cecherza, którym bliżej było do podwyższenia prowadzenia niż rywalom do remisu.

Do treningów „biało-zielonych” dołączyło jeszcze trzech nowych testowanych piłkarzy: Krzysztof Kukiełka (Sokół Aleksandrów Łódzki), Noheem Jaiyesimi (Polonia Warszawa) i Piotr Wrzeszcz (Nielba Wągrowiec). Po Michale Kucharczyku, Wojciechu Musule, Szymonie Lewickim i Michale Wojtczaku, kadry nie opuścił nikt. Mało tego, Dariusz Zjawiński prawdopodobnie na kolejny rok pozostanie w Świcie, a klub może opuścić jeszcze tylko Bartłomiej Fogler, który obecnie przebywa na testach w Anglii w klubie występującym w League One, czyli odpowiedniku Polskiej II ligi.

W tym tygodniu Świt czeka pierwszy mecz o stawkę - w środę nowodworzanie zmierzą się w Janikowie z tamtejszą Unią, w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Zwycięzca awansuje bezpośrednio do I rundy, w której do gry włączą się pierwszoligowcy. Trener Przemysław Cecherz pragnie zgłosić do gry przed tym spotkaniem czterech spośród testowanych piłkarzy: Adama Czerkasa (GKP Gorzów Wielkopolski), Mateusza Leśniowskiego (LKS Nieciecza), Łukasza Figacza (Wisła Płock) i Konrada Będzińskiego (ŁKS). W sobotę „biało-zieloni” rozegrają zaś ostatni sparing - z drugoligowcem z grupy zachodniej, Turem Turek. Będzie to ostatni sprawdzian przed inauguracją rozgrywek, w której na nowodworzan czeka Start Otwock.

Źródło: Gazeta Nowodworska nr 29 / 20 lipca 2010


Piłkarze trenują od zerówki

2010-07-20; XoNoX
Aktualności, Gazeta Nowodworska
Piłkarze trenują od zerówki
12 czerwca 2010 roku przeprowadzono nabór do Akademii Orlika przy Publicznym Gimnazjum nr 2 na Osiedlu Młodych. Po miesiącu sprawdzam, jak radzą sobie najmłodsi adepci futbolu w okolicy. (kliknij, aby przeczytać artykuł)


12 czerwca 2010 roku przeprowadzono nabór do Akademii Orlika przy Publicznym Gimnazjum nr 2 na Osiedlu Młodych. Po miesiącu sprawdzamy, jak radzą sobie najmłodsi adepci futbolu w okolicy.

– Na razie chłopcy głównie oswajają się z piłką, wykonują najprostsze ćwiczenia techniczne i pracują nad poprawą cech motorycznych. Skupiamy się na ogólnym rozwoju podopiecznych i idziemy zgodnie z programem Akademii Orlika – podsumował początek działalności szkółki trener, Adrian Zaremba.

W naborze uczestniczyło 18 chłopców, wśród których 15 było w wieku 6 – 8 lat i właśnie oni zostali zakwalifikowani do pierwszej grupy. Pozostali będą musieli poczekać, aż przyjdzie ich czas. Co prawda, plany nieco pokrzyżowało organizatorom zagrożenie powodziowe, w związku z którym część zainteresowanych nie stawiła się w ustalonym terminie. Dlatego też planowany jest dodatkowy nabór, który odbędzie się pod koniec wakacji lub we wrześniu. Być może przyjdą wtedy także dziewczynki, gdyż paru rodziców było gotowych do zapisania swych córek na zajęcia piłki nożnej.

Frekwencja, mimo niesprzyjających ostatnio warunków atmosferycznych, jest zadowalająca. Treningi odbywają się w poniedziałki, wtorki i czwartki o 18.00, a na każdym jest co najmniej 12 młodych sportowców. Trudno w tym wieku rokować o ich przyszłości, ale niektórzy wyróżniają się ponadprzeciętną motoryką, a są i tacy, którzy wykazują cechy przywódcze. Być może w niedalekiej przyszłości talent któregoś z nich rozwinie się na miarę reprezentacji.

Zimą działalność Akademii Orlika będzie kontynuowana w obiektach zamkniętych, być moze w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum nr 2. Po 10 miesiącach nauki, część chłopców zostanie przekazana do klubów, gdzie o ich rozwój zatroszczą się kolejni trenerzy. Młodym adeptom futbolu najbliżej będzie zapewne do lokalnego Świtu, ale kierunek ten nie został jeszcze uzgodniony i nic nie jest przesądzone.

Źródło: Gazeta Nowodworska nr 29 / 20 lipca 2010


Zdjęcia jak piłkarze trenują od zerówki (Orlik Osiedle Młodych) (33 zdjęcia - Gazeta Nowodworska, fot. Bartek Wróblewski)Zdjęcia jak piłkarze trenują od zerówki
(Orlik Osiedle Młodych)
(33 zdjęcia - Gazeta Nowodworska, fot. Bartek Wróblewski)

Tenisowe finały

2010-07-20; XoNoX
Aktualności, Gazeta Nowodworska
Tenisowe finały
W hali sportowej NOSiR-u rozegrano turniej finałowy tenisa stołowego. Do zawodów przystąpiło po ośmiu najlepszych zawodników w pięciu kategoriach wiekowych, których wyłoniono w turniejach eleminacyjnych. (kliknij, aby przeczytać artykuł)

Źródło: Gazeta Nowodworska nr 29 / 20 lipca 2010


Lotnisko pływa

2010-07-20; XoNoX
Aktualności, Gazeta Nowodworska
Lotnisko pływa
Mimo, że w powiecie nowodworskim wciąż nie ma pływalni, to od września ubiegłego roku funkcjonuje pierwsza sekcja pływania UKS Lotnisko Modlin, w której regularnie trenuje 11 osób. (kliknij, aby przeczytać artykuł)

Źródło: Gazeta Nowodworska nr 29 / 20 lipca 2010


Świt "pomarańczowi" - Świt "niebiescy" 5-4

2010-07-19; XoNoX
Aktualności, Świt I Treningi

19 lipca (poniedziałek), godz. 18:00
trening na boisku sztucznym

Świt "pomarańczowi" - Świt "niebiescy" 5-4

Świt "pomarańczowi": Wiśniewski - Jagodziński, Maślanka, Gurzęda, Enow, Czerkas, Wolf, Kotarski, Strzałkowski, Kończyński
Świt "niebiescy": Bigajski - Galicki, Boniecki, Gmitrzuk, Reginis, Zjawiński, Obem, Figacz, Brzyski, Zalewski

W trakcie kiedy trwało spotkanie zarządu klubu, zawodnicy Świtu mieli trening na boisku sztucznym. Po standardowym zestawie ćwiczeń rozgrzewających i przygotowujących piłkarzy do gry, odbył się mecz wewnętrzny pomiędzy Świtem "pomarańczowi" a Świtem "niebiescy", który zakończył się 5-4 dla pomarańczowych.

2010-07-19 godz. 18:00 - Świt Nowy Dwór Mazowiecki - trening na boisku sztucznym (czas: 1 minuta 48 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)2010-07-19 godz. 18:00 - Świt Nowy Dwór Mazowiecki
- trening na boisku sztucznym
(czas: 1 minuta 48 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


W treningu nie brali udziału:
Bartłomiej Fogler - wyjazd na testy do angielskiego Crewe Alexandra FC
Marek Lendzion - trening indywidualny, narzeka na lekką kontuzję po meczu sparingowym z Mazurem Karczew
Karol Drwęcki - trening indywidualny, czeka na zabieg chirurgiczny usunięcia wrastającej części paznokcia prawej nogi
Konrad Bełdziński - przedstawiał swoje warunki kontraktu zarządowi

Źródło: własne

Świt - Plan treningów i meczów od 19 do 25 lipca

2010-07-18; XoNoX
Aktualności, Świt I Treningi
19 lipca (poniedziałek) 18:00 - trening (boisko sztuczne)
20 lipca (wtorek) 18:00 - trening (boisko główne)
21 lipca (środa) 18:00 - mecz wyjazdowy Pucharu Polski (runda przedwstępna) z Unią Janikowo
22 lipca (czwartek) 11:00 - trening
23 lipca (piątek) 17:00 - trening (boisko główne)
24 lipca (sobota) 11:00 - sparing wyjazdowy z Turem Turek
25 lipca (niedziela) - wolne

Źródło: własne

Bartłomiej Fogler wyjechał na testy
do Crewe Alexandra FC (Anglia)

2010-07-18; XoNoX
Aktualności
W dniu dzisiejszym bramkarz Bartłomiej Fogler wyjechał (poleciał) na testy do angielskiego Crewe Alexandra FC - drużyna zajęła 18. miejsce w minionym sezonie rozgrywek League Two (IV liga).

Fogler pierwszy raz otrzymał zaproszenie na testy w Crewe w 2006 roku, wtedy Polonia Warszawa, której był piłkarzem, nie wyraziła zgody na wyjazd zawodnika. Jeżeli chodzi o takie testy, to jest to już jego trzeci wyjazd na wyspy.

Strona www.swit.nsk.pl podczas środowego wygranego sparingu Świtu z Pogonią Siedlce 4-2 miała okazję przeprowadzić z podstawowym bramkarzem wywiad. Zapraszam do zapoznania się z nim - link poniżej.

Bartłomiej Fogler o swoim wyjeździe na testy do Crewe Alexandra FC (Anglia) (czas: 2 minuty 19 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Bartłomiej Fogler o swoim wyjeździe
na testy do Crewe Alexandra FC (Anglia)
(czas: 2 minuty 19 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Źródło: własne

<< poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 następna >>


 Świt I
 III liga 2020/2021
 grupa I


(tr. Mariusz Miecznikowski)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki w PP

 NOSiR Świt II
 Klasa okręgowa 2020/2021
 grupa: Warszawa I


(tr. Patryk Drewnowski)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki MZPN

   Tabela / Wyniki w PP

   Świt II na FB

 Pozostałe ligi


   II liga
{Pogoń Siedlce,
Znicz Pruszków}

   KO gr. Ciech.-Ostr.
{Błękitni Raciąż,
Żbik Nasielsk}

   PP MZPN Ciech.-Ostr.

   Klasa A , gr. W-wa I
{Wkra Pomiechówek}

   Klasa B , gr. W-wa I
{Mewa Krubin,
Lotnisko Modlin,
Wisła Zakroczym}
 

Partnerzy medialni www.swit.nsk.pl
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
MKS Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - sportndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - switndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - tvndm - youtube

Copyright 2008 - 2021 © Paweł / XoNoX, Nieoficjalna strona MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania zdjęć bez zgody właściciela serwisu.
Ten serwis nie ma jakichkolwiek powiązań z firmą MKS "Świt". Publikowane komentarze
są prywatnymi opiniami reporterów i autorów newsów. Serwis www.swit.nsk.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii.
Żaden z elementów tej witryny nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez zgody właściciela.
Wykorzystane tu znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych oraz są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.