Środa, 21 kwietnia 2021 r.   Imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Miejski Klub Sportowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt NDM - Biało-Zieloni - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Nowy Dwór Mazowiecki
Kajakarstwo - Tenis stołowy - Boks - Kolarstwo - Lekkoatletyka - Siatkówka - Piłka Nożna - Tenis ziemny - Szachy - Futsal - Koszykówka - Zapasy - Baloniarstwo - Ligi amatorskie - NLPNA - Champion NDMwww.swit.nsk.pl
 Serwis - www.swit.nsk.pl
   Strona główna
   Forum
   Redakcja
   Ankiety/Sondy
   Linki
   Reklama
 Klub
   Aktualności
   Zarząd
   Stadion
   Regulamin stadionu
   Kontakt
Łącznie unikalnych odwiedzin
od 2008 roku: 1749849

Łącznie wszystkich odsłon
od 2008 roku: 31099063

Twoje IP: 3.235.25.169
Flag Counter
Znasz dokładny wynik meczu i wiesz kto strzelił bramki, zrobiłeś zdjęcia, jesteś zawodnikiem
którejś z drużyn lub rodzicem któregoś z zawodników, napisz do nas:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Świt 93 Nowy Dwór Maz. - Wkra Pomiechówek 2-1
2. sparing

2010-08-02; XoNoX
Aktualności, 93' Mecze, 94' Mecze

2 sierpnia (poniedziałek), godz. 19:00, 2. sparing

Świt 93' Nowy Dwór Maz. - Wkra Pomiechówek 2-1 (1-0,1-1,0-0)
1-0 Daiji Kimura
1-1 Ciosek
2-1 Paweł Szydlik

NOSiR Świt 93': (1 część) Szabłowski - Bartek Radwański, Krzymiński, Tomek Radwański, Wójcikowski - Karczewski, Krawczyk, Koźliński, Świderski - Kimura, Nowakowski
(2 część) Skorupski - Sawicki, Krzymiński, T. Radwański, Wójcikowski - Szydlik, Krawczyk, Koźliński, Kołecki - testowany, Wołkowicz
(3 część) Kulesza - B. Radwański, Krzymiński, T. Radwański, Wołkowicz - Karczewski, Świderski, Koźliński, Szydlik - Kimura, testowany
Trener: Tomasz Reginis

Wkra: Daniel Krygier - ...
Trener: Robert Grzelak

W poniedziałek 2 sierpnia doszło do spotkania pomiędzy Świtem 93' NDM, a seniorami Wkry Pomiechówek. Zawodnicy trenera Reginisa nie wystraszyli się starszych kolegów drużyny przeciwnej i od początku spotkania starali się narzucić swój styl gry.
Pierwsze 10 minut gry, toczyło się głównie w środku pola. Pierwsi do ataku ruszyli młodzi zawodnicy Świtu i swoje okazje na strzelenie bramki mieli Kimura, Karczewski czy Świderski, jednak żadna z tych akcji nie zakończyła się sukcesem. Pierwszą bramkę mogliśmy zobaczyć tuż przed końcem pierwszej połowy spotkania (grano 3 razy 30 minut), kiedy to Kimura mijając dwóch obrońców przeciwnika i spokojnym strzałem nad bramkarzem dał prowadzenie gospodarzom. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.
W drugiej części gry, goście chcąc doprowadzić do wyrównania częściej atakowali bramkę Świtu. Udało się im to po rzucie rożnym, kiedy to Ciosek celnym strzałem głową skierował piłkę do siatki. Zawodnicy Świtu mieli bardzo dobre sytuację do strzelenia gola, kiedy to Wołkiewicz, Kołecki i testowany zawodnik z Płońska wychodzili z bramkarzem gości sam na sam i górą zawsze był golkiper gości. Jednak skapitulował on po strzale Szydlika pod poprzeczkę.
Trzecia część gry już bezdyskusyjnie należała do zawodników z Nowego Dworu. Raz za razem sunęli z atakami Karczewski czy Świderski. Jedak wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się zwycięstwem Nowodworzan 2-1.
W meczu nie wzięło udziału kilku podstawowych graczy, którzy narzekali ostatnio na drobne urazy.

Testowanym zawodnikiem w tym meczu był Mateusz Rutkowski, zawodnik Tęczy Płońsk 93. Zawodnik zaprezentował się z dobrej strony i są szanse, że zasili szeregi drużyny Świtu 93'.

Źródło: własne, opis meczu: swit93.ubf.pl (Bartek Grzelak - zawodnik Świtu 93')

Afera korupcyjna: Jak Wójcik Świt ratował

2010-08-02; XoNoX
Aktualności, sports.pl

Źródło: sports.pl (Michał Guz)
Dotarliśmy do aktu oskarżenia w największej aferze łapówkarskiej w historii polskiego futbolu. Jednym z jego najbardziej intrygujących wątków jest działalność Janusza Wójcika.

Były selekcjoner kadry i trener srebrnych medalistów olimpijskich z Barcelony pod koniec sezonu 2003/2004 został zatrudniony w Świcie Nowy Dwór tylko po to, by nawet za cenę korumpowania sędziów i rywali uratować drużynę przed spadkiem z ekstraklasy.

Historia korupcyjnej działalności „Narodowego" w klubie spod Warszawy nie odbiega od stylu działania, jakim raczył on nas oficjalnie. Są tam i bizantyjskie wydatki na sędziów, obserwatorów oraz drużyny rywali, i wystawna kolacja z „Fryzjerem" w domu szefa piłkarskiej mafii.

Wszystko było robione z otwartą przyłbicą, w stylu Wójcika: nawet kiedy szkoleniowiec Świtu po raz pierwszy zadzwonił do Ryszarda F., zrobił to z numeru telefonu, który zna połowa środowiska piłkarskiego w Polsce. Dla efektu. Tak, żeby „Fryzjer" od razu wiedział, że dzwoni sam były selekcjoner.

Przypomnijmy, że „Wójt" został zatrudniony przez prezesa Świtu Wojciecha Sz. w kwietniu 2004 roku w sytuacji niemal beznadziejnej. Nowodworzanie po siedemnastu kolejkach mieli na koncie zaledwie jedno zwycięstwo. Wójcik potrafił jednak do spółki z Ryszardem F. rozkręcić korupcyjną maszynerię tak szybko i skutecznie, że w tabeli za ostatnie dziewięć kolejek sezonu 2003/2004 Świt był... piąty, choć akurat do utrzymania to nie wystarczyło. Pod rządami Janusza W. wypaczył lub przynajmniej usiłował wypaczyć wyniki dziesięciu spotkań. W tym dwóch meczów rywali, bezpośrednio walczących z nowodworzanami o utrzymanie w ekstraklasie.

„Narodowy" nie śmiał tknąć tylko meczu z Legią Warszawa. Prawdopodobnie zdawał sobie sprawę, że przy tak dużej różnicy w klasie sportowej, tego spotkania przekręcić się nie da. Poza tym wolał nie narażać się kibicom Legii.

- Tu nie ma co trenować, tu trzeba dzwonić - powiedział Wójcik zaraz po rozpoczęciu działalności w Świcie. Od razu skontaktował się z Ryszardem F., choć - jak wskazują billingi - wcześniej i później kontakty obu panów były sporadyczne. W okresie od kwietnia do czerwca 2004, kiedy „Wójt" pracował w Nowym dworze, obaj panowie rozmawiali ze sobą co najmniej 333 razy. W tym nie mniej niż 194 połączenia zainicjował sam Wójcik. Średnio pięć rozmów telefonicznych dziennie. W piątek, świątek i niedzielę. A najczęściej tuż przed meczami Świtu.

- Oszalał, dzwoni do mnie z numeru, który każdy ma - skwitował Ryszard F. pierwszą rozmowę telefoniczną z byłym selekcjonerem. Od razu udzielił mu reprymendy, że o ustawianiu meczów rozmawia się z komórek na karty, które trzeba jak najczęściej zmieniać. Mimo takiego wejścia Wójcika, operatywny działacz spod Wronek zgodził się pomagać. Zażądał 100 tysięcy złotych nagrody za utrzymanie nowodworzan w lidze oraz premii po każdym meczu, w którym drużyna Janusza Wójcika wywalczy przynajmniej punkt.

Za darmo nie można

Świt pod wodzą byłego trenera reprezentacji działał dwutorowo. Korumpował sędziów i obserwatorów, a kiedy się dało, także piłkarzy drużyn przeciwnych. Tym drugim zajęciem często parali się zawodnicy nowodworskiego klubu, którzy na polecenie trenera układali się z kolegami po fachu.
Bywało jednak, że zawodnikami zajmował się również sam Wójcik. Tak było przed spotkaniem Amica Wronki - Świt. „Narodowy", jak wynika z aktu oskarżenia, skontaktował się z Pawłem Skrzypkiem, obrońcą Amiki, którego znał jeszcze z Legii. Ten porozmawiał z drużynową starszyzną o propozycji Wójcika, ale wronieccy piłkarze odmówili.

- Nie możemy. Już dwa razy sprzedaliśmy mecz i nam nie zapłacono - usłyszał szkoleniowiec Świtu.
To, czy faktycznie nie znalazł żadnego dojścia do piłkarzy z Wronek, pozostaje przynajmniej na razie tajemnicą śledztwa. Faktem jest, że mecz zakończył się remisem 2:2. Był to ostatni występ w Amice Grzegorza Szamotulskiego, również doskonale znanego Wójcikowi. „Szamo" został odsunięty od drużyny decyzją trenera Stefana Majewskiego zaraz po tym spotkaniu.

Kwota, jaką wręczono (o ile wręczono) zawodnikom Amiki za remis jest znana być może tylko prokuratorom. Za to suma, jaką zapłacił Świt za pilnowanie wyniku sędziemu Piotrowi S. ze Szczecina i obserwatorowi Edwardowi H. ze Słupska nie jest tajemnicą: 20 tysięcy złotych. Pieniądze przywiózł do Szamotuł działacz Świtu Janusz S. Tam na stacji benzynowej podjął je Dariusz Stachowiak, syn konkubiny „Fryzjera". Dobicie interesu zostało przypieczętowane uroczystą kolacją w domu Ryszarda F. W bankiecie wziął udział sędzia i obserwator, Janusz Wójcik oraz prezes Świtu Wojciech Sz. Honory gospodarza pełnił oczywiście sam Fryzjer.

Podobnie, zdaniem prokuratury, dwutorowo Wójcik i spółka zadziałali przed meczem z Górnikiem Łęczna. Pieniądze za przekręcenie spotkania dostali nie tylko sędzia Krzysztof S. i obserwator Jan Ć. Były trener polskiej reprezentacji uderzył również do piłkarzy z Łęcznej. Konkretnie do Grzegorza S. Ten bał się odmówić, bo wiedział, że za „Wójtem" stoi „Fryzjer".

- Kiedyś sędzia Jarosław Ż. z Bydgoszczy pokazał mi w meczu czerwoną kartkę. Później dowiedziałem się od samego Ryszarda F., że zostałem wyrzucony z boiska na jego, „Fryzjera", polecenie. Nie mogłem się przeciwstawić człowiekowi z takimi możliwościami - tłumaczył prokuraturze Grzegorz S., dziś zawodnik MKS Kluczbork.

Zawodnicy Łęcznej sprzedali mecz za 75 tysięcy zł. Pieniądze w imieniu piłkarzy Górnika podjęła od Świtu żona Grzegorza S., Roksana S.
Nie zawsze próba podejścia pod sędziów kończyła się sukcesem. Jak wynika z akt śledztwa, oporny był Tomasz Mikulski z Lublina, który poprowadził mecz Wisły Płock ze Świtem.
Początkowo to spotkanie miał sędziować Marcin Borski. Jednak kiedy Wójcik do niego zadzwonił, aby złożyć propozycję korupcyjną, rozjemca z Warszawy zakończył rozmowę. Był zaskoczony, że były selekcjoner dzwoni do niego jeszcze zanim jemu, Borskiemu, oficjalnie przekazano z PZPN, że ma jechać na te zawody. Borski zrobił raban w PZPN i obsadę zmieniono. Mecz Świtu w Płocku poprowadził Mikulski. „Fryzjer" podjął próbę kontaktu z tym arbitrem, ale nie wskórał nic. Nie pomógł również telefon Ryszarda F. do Marka Kowalczyka, szefa lubelskich sędziów, a więc bezpośredniego przełożonego Mikulskiego.
- Nie mam dojścia do Mikulskiego - rozłożył w końcu bezradnie ręce Ryszard F. Zdani tylko na własne mizerne umiejętności piłkarze Świtu przegrali w Płocku 0:2.

- Popatrz, głupek Borski jeszcze młody. Niepotrzebnie zrobił zadymę, że do niego dzwoniłeś - powiedział później Wójcikowi prezes PZPN Michał Listkiewicz. Tak przynajmniej w prokuraturze zeznał „Narodowy".
To, że nie dało się skorumpować Mikulskiego, nie znaczy, że nowodworzanie nie atakowali innych polskich arbitrów. Niespełna tydzień po wyprawie do Płocka, Świt podejmował u siebie walczącą również o utrzymanie Polonię Warszawa. Sędziował Grzegorz G. z Radomia, obserwował Krzysztof P. z Poznania. Obaj oczywiście mają zarzuty przyjęcia łapówki za to spotkanie.

Rozmowy o pogodzie

Jak wynika z treści billingów, również Grzegorz G. doskonale orientował się, że z „Fryzjerem" przez oficjalne numery telefonów można porozmawiać co najwyżej o pogodzie. Po tym, jak Ryszard F. wykonał połączenie do międzynarodowego arbitra z Radomia na jego znany numer, Grzegorz G. oddzwonił z karty pre-paid. Zdaniem prokuratury, targu dobito. Sędzia i obserwator za „usługę" skasowali łącznie co najmniej 20 tysięcy złotych. To, że faktycznie za ten mecz przeznaczone były pieniądze dla arbitra i obserwatora, potwierdzają oskarżeni w aferze działacze Świtu.

W Nowym Dworze uznali, że do wygrania z Czarnymi Koszulami nie wystarczy wyłącznie pomoc arbitra. Dlatego zawodnicy Świtu Sergiusz W. i Grzegorz K. uderzyli więc do polonisty Dariusza Dźwigały.
- Dajemy 100 tysięcy - usłyszał piłkarz Dźwigała. - Nie mogę. Działacze mnie obserwują, bo podejrzewają, że sprzedaję mecze - odpowiedział zawodnik drużyny z Konwiktorskiej. Trzeba było szukać dalej.

Z grubej rury

Na pieniądze, których nie wziął kolega, połakomił się bramkarz Polonii Artur S. Szefowie Świtu polecili zaoferować mu 70 tysięcy. Ten propozycję przyjął. Ale zawodnicy Świtu, nie informując swych mocodawców, zaproponowali mu tylko 30 tysięcy plus 15 tysięcy w przyszłości, jeśli drużyna Janusza Wójcika się utrzyma. Pozostałe 25 tysięcy Sergiusz W. i Grzegorz K. „przytulili". Skoro prezes daje, to tylko głupi by nie wziął...

Trudniejsze było ustawienie spotkania z Lechem Poznań. W tym celu Ryszard F. i Janusz Wójcik skontaktowali się z działaczem poznaniaków Przemysławem E.
- OK, działacze są na „tak" - odpowiedział po pewnym czasie E.
Targu dobito w mieszkaniu legendarnego napastnika Lecha Piotra R. Kosztowało to nie mniej, niż 100 tysięcy złotych.

Największe pieniądze Świt oferował jednak w ostatniej kolejce, kiedy grał u siebie z Polkowicami. Ponieważ dla rywali był to również mecz o być albo nie być w lidze, nikt w obozie rywali nawet nie chciał słyszeć o żenujących kwotach typu 50 tysięcy, a początkowo takie były składane.
Z „grubej rury" strzelił więc napastnik Świtu Radosław J., były zawodnik polkowiczan. Na polecenie działaczy zadzwonił do bramkarza Górnika Jacka B. Zaoferował pół miliona złotych za sprzedanie meczu. „Banan" skonsultował to z kolegami z drużyny: Tomaszem M., Marcinem J. i Ireneuszem A. W czwórkę doszli do wniosku, że nie sprzedadzą meczu nawet za taką kwotę.

W tej sytuacji nowodworscy piłkarze byli zdani tylko na sędziego Grzegorza K. z Poznania. Jeszcze przed meczem szefowie Świtu dali mu 100 tysięcy złotych. Mający także nóż na gardle Górnik obiecał arbitrowi identyczną sumę. Skończyło się na 0:0. Arbiter dostał od Polkowic 40 tysięcy (Górnikowi remis dał prawo występu w barażu o utrzymanie). Natomiast 100 tysięcy otrzymane od klubu spod Warszawy poznański sędzia musiał oddać. Świt spadł, Wójcik odszedł z piętnem porażki.

TAK ŚWIT KORUMPOWAŁ

Świt - Odra Wodzisła 3:1

Sędzia Jarosław Ż. (Bydgoszcz) i obserwator Andrzej Sz. (Jelenia Góra) łącznie mieli przyjąć nie mniej niż 20 tys. zł

Amica Wronki - Świt 2:2

Sędzia Piotr S. (Szczecin) i obserwator Edward H. (Słupsk) łącznie mieli przyjąć nie mniej niż 20 tys. zł. Ponadto Janusz Wójcik miał złożyć obietnicę wręczenia łapówek nieznanej wysokości piłkarzom z Wronek.

Świt - Górnik Łęczna 1:0

Sędzia Krzysztof S. (Tarnów) miał przyjąć nie mniej niż 20 tys. zł. Obserwator Jan Ć. (Katowice) miał przyjąć 5 tys. zł. Ponadto 75 tysięcy zł za odpuszczenie meczu przyjął piłkarz Łęcznej Grzegorz S.

Wisła Płock - Świt 2:0

Ryszard F. i Janusz Wójcik bezskutecznie usiłowali udzielić obietnicy korzyści majątkowej sędziemu Tomaszowi Mikulskiemu z Lublina.

Świt - Polonia Warszawa 2:1

Sędzia Grzegorz G. (Radom) i obserwator Krzysztof P. (Poznań) łącznie mieli przyjąć 20 tys. zł. Ponadto bramkarz Polonii Artur S. otrzymał 30 tys. zł za sprzedanie meczu.

Świt - Lech Poznań 1:0

Obserwator Zygmunt Z. (Przemyśl) miał przyjąć 20 tys. zł. Brak jednoznacznych dowodów, pozwalających stwierdzić, że pieniądze przyjął sędzia Robert Małek. Ponadto nie mniej niż 100 tys. mieli przyjąć niektórzy piłkarze z Poznania za brak zaangażowania w zawody.

Dyskobolia Grodzisk - Świt 3:1

Ponieważ nie było możliwości złożenia propozycji korupcyjnej sędziemu Tomaszowi Mikulskiemu, Świt podjął próbę skorumpowania zawodników Dyskobolii. Na polecenie Janusza Wójcika piłkarz Świtu Łukasz Gorszkow proponował nieznaną kwotę bramkarzowi Dyskobolii Mariuszowi Liberdzie, ale ten odmówił.

Świt - Górnik Polkowice 0:0

Sędzia Grzegorz K. z Poznania dostał przed meczem od Świtu 100 tys. zł. Musiał oddać pieniądze, bo remis oznaczał spadek nowodworzan z ekstraklasy. Ponadto Radosław J., napastnik Świtu, proponował drużynie z Polkowic 500 tys. zł za sprzedanie spotkania, lecz propozycja została odrzucona.

Źródło: sports.pl (Michał Guz)

Start Otwock - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-2 (0-1)

2010-07-31; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze

05-400 Otwock, ul. Sportowa 1
31 lipca (sobota), godz. 15:00
II liga wschodnia - 1. kolejka

Start Otwock - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-2 (0-1)
0-1 Dariusz Zjawiński 20' (po błędzie bramkarza Startu)
1-1 Wojciech Wocial 55' (Wocial oddał strzał na bramkę Bigajskiego, a na linii strzału znalazł się Reginis, którego próba wybicia skończyła się tym, że piłka po rykoszecie była nie do obrony)
1-2 Dariusz Zjawiński 64' (piłkę w pole karne wrzucił Enow, a obrona i bramkarz Otwocka nie ruszyli się, tylko podziwiali jak Zjawiński szczupakiem wbija piłkę tuż przy prawym słupku bramki Bułki)

Start: 1. Dawid Bułka - 2. Bartosz Bobrowski , 23. Jacek Moryc, 1. Tomasz Karaś, 10. Adam Warszawski - 25. Jarosław Mazurkiewicz , 18. Mateusz Powałka, 13. Bartosz Kozakiewicz (73, 19. Michał Gromulski), 6. Łukasz Choiński (65, 17. Łukasz Puciłowski) - 20. Ihor Mihalevskyy, 7. Piotr Sobótka (46, 8. Wojciech Wocial )
Rezerwowi: 3. Emil Anusiewicz, 15. Mikołaj Tokaj, 5. Jarosław Kęsek, 9. Dariusz Golniewski
Trener: Dariusz Dźwigała

Świt: 1. Michał Bigajski - 25. Marek Lendzion, 20. Tomasz Reginis, 4. Piotr Gurzęda, 17. Michał Jagodziński - 11. Łukasz Galicki (88, 19. Łukasz Figacz), 8. Marcellinus Odong Obem, 5. George Enow, 16. Piotr Maślanka - 9. Adam Czerkas (60, 23. Michał Strzałkowski), 10. Dariusz Zjawiński (75, 32. Grzegorz Kończyński)
Rezerwowi: 12. Jakub Wiśniewski, 30. Adam Gmitrzuk, 6. Karol Drwęcki
Trener: Przemysław Cecherz

Sędziował: Andrzej Meler (Toruń)
Widzów: 250

Fragmenty I połowy meczu 1. kolejki II ligi wschodniej: Start Otwock - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-2 (0-1) (czas: 6 minut 8 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Fragmenty I połowy meczu 1. kolejki II ligi wschodniej:
Start Otwock - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-2 (0-1)
(czas: 6 minut 8 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Fragmenty II połowy (część 1 z 2) meczu 1. kolejki II ligi wschodniej: Start Otwock - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-2 (0-1) (czas: 6 minut 46 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Fragmenty II połowy (część 1 z 2) meczu 1. kolejki II ligi wschodniej:
Start Otwock - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-2 (0-1)
(czas: 6 minut 46 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Fragmenty II połowy (część 2 z 2) meczu 1. kolejki II ligi wschodniej: Start Otwock - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-2 (0-1) (czas: 6 minut 51 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Fragmenty II połowy (część 2 z 2) meczu 1. kolejki II ligi wschodniej:
Start Otwock - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-2 (0-1)
(czas: 6 minut 51 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Fotorelacja z meczu 1. kolejki II ligi wschodniej: Start Otwock - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-2 (0-1) (53 zdjęcia - oks-otwock.web-album.org (zbigniew3333))Fotorelacja z meczu 1. kolejki II ligi wschodniej:
Start Otwock - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-2 (0-1)
(53 zdjęcia - oks-otwock.web-album.org (zbigniew3333))


Skrót meczu 1. kolejki II ligi wschodniej wg Startu Otwock: Start Otwock - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-2 (0-1) (czas: 25 sekund, autor/montaż: youtube.com/user/Czarnunio ©)Skrót meczu 1. kolejki II ligi wschodniej wg Startu Otwock:
Start Otwock - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-2 (0-1)
(czas: 25 sekund
autor/montaż: youtube.com/user/Czarnunio ©)


Skrót meczu 1. kolejki II ligi wschodniej wg Startu Otwock: Start Otwock - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-2 (0-1) (czas: 3 minuty 54 sekundy, autor/montaż: youtube.com/user/Czarnunio ©)Skrót meczu 1. kolejki II ligi wschodniej wg Startu Otwock:
Start Otwock - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-2 (0-1)
(czas: 3 minuty 54 sekundy
autor/montaż: youtube.com/user/Czarnunio ©)


Start dla Świtu
W sobotę 31 lipca 2010 roku Świt zainaugurował rozgrywki ligowe sezonu 2010/2011. Po udanym starcie w Pucharze Polski "biało-zieloni" nie zawiedli również w lidze i w pierwszym spotkaniu pokonali w Otwocku tamtejszy Start, czym zrewanżowali mu się za dwie porażki z poprzedniego sezonu. (kliknij, aby przeczytać artykuł)

Źródło: Gazeta Nowodworska nr 31 / 3 sierpnia 2010Zjawiskowy Zjawiński
Nadspodziewanie dobrze zainaugurowali nowy sezon w drugiej lidze piłkarze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Tym razem dwukrotny pogromca nowodworzan z poprzedniego sezonu Start Otwock musiał uznać wyższość "Biało-Zielonych" (kliknij, aby przeczytać artykuł)

Źródło: Tygodnik Nowodworski nr 31 / 5 sierpnia 2010Derby nie cieszyły się zainteresowaniem

Tylko 250 widzów stawiło się w Otwocku na meczu, w którym mierzyły się ze sobą dwa zespoły z Mazowsza. Miejscowy Start przegrał ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:2. Dla gospodarzy strzelił bramkę Wojciech Wocial, a obie bramki dla gości zdobył Dariusz Zjawiński.

Wszystkie mecze 1. kolejki:

Po raz 53. Dookoła Mazowsza
w Nowym Dworze Mazowieckim

2010-07-31; XoNoX
Aktualności, www.nowydwormaz.pl, Gazeta Nowodworska, Tygodnik Nowodworski

53. Wyścig Dookoła Mazowsza zawita do Nowego Dworu Mazowieckiego.
31 lipca 2010r. o godz. 11:30 przed Urzędem Miejskim nastąpi start do finałowego
- 4 etapu Nowy Dwór Mazowiecki - Płock, liczącego 167 km.


2010-07-31 godz. 11:30 - Nowy Dwór Mazowiecki - Po raz 53. Dookoła  Mazowsza - 4 etap (czas: 2 minuty 55 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)2010-07-31 godz. 11:30 - Nowy Dwór Mazowiecki
Po raz 53. Dookoła Mazowsza - 4 etap
(czas: 2 minuty 55 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Z Nowego Dworu do Płocka
W Nowym Dworze rozpoczęto ostatni, IV etap 53-ego Międzynarodowego Wyścigu Dookoła Mazowsza. W sobotę na starcie etapu do Płocka stanęło ponad 80 zawodników. Wszystkie etapy i cały wyścig wygrał 23-letni Niemiec Sebastian Forke (Nutrixxion Sparkasse) (kliknij, aby przeczytać artykuł)

Źródło: Gazeta Nowodworska nr 31 / 3 sierpnia 2010Na pedałach przez Mazowsze
W sobotę 31 lipca przed Urzędem Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim kolarze wystartowali do czwartego, ostatniego, etapu 53. Wyścigu Dookoła Mazowsza. (kliknij, aby przeczytać artykuł)

Źródło: Tygodnik Nowodworski nr 31 / 5 sierpnia 2010
W wyścigu udział weźmie ponad 100 kolarzy. Organizatorzy zaprosili 7 ekip zagranicznych m.in.: reprezentację Białorusi, DUKLA Trenczyn, Whirpool Author, Team Brandenburg (reprezentacja Niemiec U-23) oraz wszystkie polskie grupy zawodowe m.in.: Mróz, CCC Polsat, DKL Author, Legia Felt. Kolarze rozpoczną zmagania 28 lipca w Siedlcach. Podczas 4 etapów przejadą 650 kilometrów.

W naszym mieście kolarze przejadą 2 rundy na trasie: ul. Zakroczymska, ul. Targowa, ul. Sukienna, ul. Spacerowa, ul. Bohaterów Modlina, ul. Warszawska, ul. Kościuszki. Po czym ul. Warszawską wyjadą z miasta w kierunku Płocka.

W godz. 6.00-14.00 zamknięte zostaną parkingi przy Urzędzie Miejskim, na których zorganizoane zostanie zaplecze organizacyjno-techniczne wyścigu.

W godzinach 11.00-13.00 kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym w obrębie trasy wyścigu, za co organizatorzy serdecznie przepraszają.

Źródło: Nowy Dwór Mazowiecki

Sebastian Forke wygrał wyścig Dookoła Mazowsza


Skutecznym finiszem w Płocku Niemiec Sebastian Forke przypieczętował zwycięstwo w 53. wyścigu kolarskim Dookoła Mazowsza.

Skutecznym finiszem w Płocku Niemiec Sebastian Forke przypieczętował zwycięstwo w 53. wyścigu kolarskim Dookoła Mazowsza. Zawodnik ekipy Nutrixxion wygrał wszystkie cztery etapy, czego nie pamiętają najstarsi obserwatorzy imprezy.

Forke jest pierwszym kolarzem z zagranicy na liście triumfatorów wyścigu, organizowanego z przerwami od 1951 roku.

Dominacja młodego Niemca nie podlegała dyskusji. Jedynie w prologu w Białej Podlaskiej, który nie miał charakteru obligatoryjnego i nie był liczony do klasyfikacji generalnej (Forke w nim nie startował), najlepszy okazał się Czech Martin Hebik. W Kozienicach, gdzie kończył się pierwszy etap, Forke najszybciej finiszował i odebrał Hebikowi żółty trykot, a potem powiększał stopniowo przewagę nad rywalami, wygrywając kolejno w Szydłowcu, Warszawie-Wesołej i w Płocku.

Na ostatnim etapie nie brakowało ucieczek, ale wszystkie likwidowała ekipa Nutruxxion, dążąca do jeszcze jednego sprinterskiego rozstrzygnięcia. Nie powiodła się m.in. akcja najstarszego uczestnika zawodów, 43-letniego Radosława Romanika. Finisz był popisem Forkego, który zwyciężył po raz czwarty.

Niektórzy obserwatorzy wyścigu wieszczą Niemcowi karierę podobną do tej, którą już zrobił Peter Sagan. Przed rokiem Słowak, jadąc w wyścigu Dookoła Mazowsza w barwach Dukli Trenczyn, wygrał etapy w Kozienicach i Płocku. Dziś jest gwiazdą włoskiej ekipy Liquigas i ma na koncie m.in. dwa zwycięstwa etapowe w wysoko cenionym wyścigu Paryż-Nicea.

Polacy stanowili tło dla kolarzy niemieckich. W imprezie startowało m.in. sześciu reprezentantów kraju na rozpoczynający się w niedzielę w Sochaczewie Tour de Pologne, ale wszyscy wycofali się w czwartek w Szydłowcu.

Wyniki 4. etapu (Nowy Dwór Mazowiecki - Płock, 172 km)

1. Sebastian Forke (Niemcy/Nutrixxion Sparkasse) - 4:04.07
2. Adam Wadecki (Warmia i Mazury)
3. Rudiger Selig (Niemcy/Jenatec)
4. Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice)
5. Jacob Fiedler (Niemcy/Jenatec)
6. Radosław Romanik (DHL-Author) - wszyscy ten sam czas

końcowa klasyfikacja generalna:

1. Sebastian Forke (Niemcy/Nutrixxion Sparkasse) - 15:44.20
2. Henning Bommel (Niemcy/LKT Brandenburg) strata 24 s
3. Rudiger Selig (Niemcy/Jenatec) 34
4. Tomasz Lisowicz (CCC Polsat Polkowice) 34
5. Adam Wadecki (Warmia i Mazury) 37
6. Wojciech Kaczmarski (Legia-Felt) 38

zwycięzcy klasyfikacji:

aktywnych: Tomasz Lisowicz (CCC Polsat Polkowice)
górskiej: Marco Haller (Austria/Radland Tirol)
punktowej: Sebastian Forke (Niemcy/Nutrixxion Sparkasse)
drużynowa: Team Nutrixxion Sparkasse (Niemcy)

Źródło: dp, PAP

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - KS Łomianki 0-3
KS Łomianki - Huragan Wołomin 0-0
Huragan Wołomin - Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 3-0

2010-07-31; XoNoX
Aktualności, Świt II

31 lipca (sobota), od godz. 11:00
5. i 6. sparing Świtu II
mecze rozgrywane po 45 minut

Mini turniej rozegrany 31 lipca w Nowym Dworze Mazowieckim, w którym udział brały trzy drużyny miejscowy Świt II, KS Łomianki i Huragan Wołomin. Zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego niestety musiał uznać dwukrotnie wyższość rywala przegrywając obydwa mecze po 0-3. Mecz pomiędzy Hutnikiem Warszawa a KS Łomianki zakończył się remisem 0-0.

godz. 11:00
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - KS Łomianki 0-3
0-1 Urbański
0-2 Urbański
0-3 Urbański

NOSiR Świt II: Wilczyński - ...
Trener: Grzegorz Zmitrowicz

Łomianki: Domagała - Prusik, Kamiński, Kręźlewicz, Sokołowski, Tobiasz Gac, Dolewski, Prażuch, Wasiak, Urbański , Kociszewski
Trener: Marek Papszun

godz. 12:00
KS Łomianki - Huragan Wołomin 0-0

Łomianki: Domagała - Sokołowski, Kamiński, Prusik, Kręźlewicz, Tobiasz Gac, Dolewski, Wasiak, Kociszewski, Trzebuchowski, Piros
Trener: Marek Papszun

Huragan: Stańczuk - Rogowski, Tokarz, Jackiewicz, Męczkowski- Pazio, Więch, testowany (Bóbr Tłuszcz), Zasadziński - Kozłowski, Stępień
Trener: Krzysztof Gawara

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - KS Łomianki 0-3, KS Łomianki - Huragan Wołomin 0-0 - Łukasz Trzebuchowski (KS Łomianki) - komentarz po sparingach (czas: 1 minuta 10 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - KS Łomianki 0-3
KS Łomianki - Huragan Wołomin 0-0
- Łukasz Trzebuchowski (KS Łomianki) - komentarz po sparingach
(czas: 1 minuta 10 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - KS Łomianki 0-3, KS Łomianki - Huragan Wołomin 0-0 - Marek Papszun (trener KS Łomianki) - komentarz po sparingach (czas: 2 minuty 8 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - KS Łomianki 0-3
KS Łomianki - Huragan Wołomin 0-0
- Marek Papszun (trener KS Łomianki) - komentarz po sparingach
(czas: 2 minuty 8 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


godz. 13:00
Huragan Wołomin - Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 3-0
1-0 Stępień
2-0 Stępień
3-0 Stępień

Huragan: testowany - Męczkowski, Jackiewicz, Tokarz, Gałczyński - M. Wojdyna, Więch, Bieniak, Kruk - Kozłowski, Stępień
Trener: Krzysztof Gawara

NOSiR Świt II: ... - ...
Trener: Grzegorz Zmitrowicz

Urywek meczu sparingowego: Huragan Wołomin - Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 3-0 (czas: 22 sekundy, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Urywek meczu sparingowego:
Huragan Wołomin - Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 3-0
(czas: 22 sekundy
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Źródło: własne

Orlik Osiedle Młodych - Turniej piłki nożnej
2010-07-31 od godz. 9:00 - Nowy Dwór Mazowiecki

2010-07-31; XoNoX
Aktualności
Urywki meczów Turnieju piłki nożnej na Orliku - Osiedle Młodych w NDM (czas: 4 minuty 52 sekundy, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Urywki meczów Turnieju piłki nożnej
na Orliku - Osiedle Młodych w NDM
(czas: 4 minuty 52 sekundy
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)

Potwierdzenie gry Czerkasa w Świcie
i odejście Foglera do Crewe Alexandra FC
oraz przyjście Figacza i Wolfa do zespołu

2010-07-30; XoNoX
Aktualności

Dzisiaj w klubie przy Sportowej 66 w sumie tylko potwierdzenie informacji sprzed 2 dni i to, że nowymi zawodnikami Świtu zostali Łukasz Figacz (1987) z Wisły II Płock i Łukasz Wolf (1989) z Nadnarwianki Pułtusk.

30 lipca Adam Czerkas dopełnił formalności, także biurokracje ma już z głowy, a klub zgłosił go do gry. Z trzech pozostałych zawodników (Figacz, Wolf i Pytlarz) szasne dostało dwóch pierwszych. Łukasz Figacz podpisał 30 lipca kontrakt i został zgłoszony do gry. Łukasz Wolf wykupił swoją kartę zawodniczą lub opłacił swoje zgłoszenie do gry i będzie grał za darmo w klubie, niestety w tej chwili leczy on kontuzję, której doznał w wygranym 2-1 meczu sparingowym Świtu II z Wkrą Pomiechówek.

Urodzony w Płocku Figacz w trzecioligowych rezerwach Wisły zaliczył 15 meczów i strzelił cztery gole. W tej samej lidze grał imiennik 23-letniego pomocnika. Wolf był podstawowym zawodnikiem Nadnarwianki, w zeszłym sezonie rozegrał 26 meczów (21 w pełnym wymiarze czasowym).


Natomiast z klubu odszedł Bartłomiej Fogler do Crewe Alexandra FC, który już w sobotę o godz. 15:00 zagra w kolejnym sparingu przeciwko Wrexham FC, a za dwa tygodnie wystąpi w Pucharze Ligi broniąc w meczu z Derby County.

Trzeba dodać, że jest to na razie kontrakt na 2 miesiące. Wynika to z faktu, że bramkarz Crewe Steve Phillips nadal leczy kontuzję ramienia. Trener Dario Gradi (Crewe) sprowadził w jego miejsce wysoko ocenianego Rhys Taylora z Chelsea, ale potrzebuje zabezpieczenia i konkurenta dla Taylora. Dlatego Crewe podpisało umowę na 2 miesiące do gry Foglera w Football League (League Two (IV liga)) i FA (Puchar Ligi).

W przyszłym tygodniu Fogler odwiedzi ostatni raz klub przy Sportowej 66, gdzie będzie chciał oficjalnie z udziałem mediów podziękować kibicom, zawodnikom i zarządowi Świtu za 3 lata spędzone w Nowym Dworze Mazowieckim.

W dniu dzisiejszym swoje 18. urodziny obchodzi Adam Brzyski.
Życzymy Wszystkiego Najlepszego.

Kadra na mecz wyjazdowy do Otwocka:
bramkarze - Bigajski, Wiśniewski
obrońcy - Brzyski, Galicki, Gurzęda, Lendzion, Reginis
pomocnicy - Enow, Gmitrzuk, Jagodziński, Kończyński, Maślanka, Obem, Figacz
napastnicy - Zjawiński, Strzałkowski, Zalewski, Czerkas

Nadszedł czas na nowy sezon
- zapowiedź meczów 1. kolejki II ligi wchodniej

2010-07-30; XoNoX
Aktualności, Świt I Zapowiedzi
Po blisko dwumiesięcznej przerwie do gry wracają drugoligowcy ze wschodu. Pierwsza seria gier rozegrana zostanie w najbliższy weekend. Mimo, iż początek sezonu jest zawsze sporym znakiem zapytania, to na kibiców spragnionych ligowych emocji czeka kilka naprawdę ciekawych spotkań. Do takich z pewnością możemy zaliczyć starcie Motoru Lublin z Resovią Rzeszów, czy Startu Otwock ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Na inauguracje ligowego sezonu jeszcze tydzień oczekiwać będą w Niepołomicach, Olsztynie, Sokółce i Stalowej Woli...

Start Otwock - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 31 lipca godz. 15

Mecz dwóch czołowych ekip poprzedniego sezonu. Drużyna z Nowego Dworu Mazowieckiego do Otwocka przyjedzie bez swojego czołowego w ostatnim sezonie strzelca Michała Kucharczyka, który przeniósł się do warszawskiej Legii oraz bramkarza Bartłomieja Foglera, który w nowym sezonie zagra w angielskim Crewe Alexandra FC. W ubiegłym sezonie dwukrotnie wygrywali podopieczni Dariusza Dźwigały. Jak będzie tym razem? My stawiamy na minimalne zwycięstwo gospodarzy.

Typ redakacji: 1:0 dla Startu lub 1-0 dla Świtu. Nawet remis wchodzi w grę.

Motor Lublin - Resovia Rzeszów 31 lipca godz. 11


Motor mimo, iż w tym spotkaniu jest gospodarzem nie zagra w Lublinie. Mecz ten zostanie rozegrany w Rzeszowie, a wszystko przez przeciągający się remont murawy na stadionie Motoru. Po spadku z I ligi i przejęciu licencji Spartakusa Szarawola z drużyny z Lublina odeszło wielu zawodników. Nowi piłkarze są wielką niewiadomą dlatego faworytem tego spotkania wydaje się być solidnie wzmocniona, walcząca w ubiegłym sezonie do samego końca o bezpośredni awans na zaplecze ekstraklasy Resovia.

Typ redakcji: 1:3 dla Resovii.

Wigry Suwałki - GLKS Nadarzyn 31 lipca godz. 17


Z nowym trenerem przystąpią do nowego sezonu piłkarze Wigier. Zbigniewa Kaczmarka, który przeniósł się do Olsztyna zastąpił były szkoleniowiec między innymi Jezioraka Iława - Marek Witkowski. Drugoligowiec z Suwałk utrzymał niemal wszystkich najlepszych w minionym sezonie zawodników, którzy będą uzupełniani przez zdolną młodzież. Pierwszą "ofiarą" mocnych Wigier powinien być tegoroczny beniaminek GLKS Nadarzyn. Stawiamy na pewne zwycięstwo gospodarzy.

Typ redakcji: 3:0 dla Wigier.

Jeziorak Iława - Okocimski KS. Brzesko 31 lipca godz. 17


Bez strategicznego sponsora oraz dotychczas podstawowego bramkarza do drugoligowych rozgrywek przystąpią piłkarze z Iławy. Pierwszym rywalem Jezioraka będzie ekipa z Brzeska, która w ubiegłym sezonie do ostatniej kolejki liczyła się w walce o awans. W przerwie letniej Okocimski został solidnie wzmocniony i z pewnością w nadchodzącej rundzie będzie groźny dla każdego. Mimo to trzeba pamiętać, że podopieczni Wojciecha Tarnowskiego u siebie są bardzo groźni. Między innymi dlatego stawiamy na bezbramkowy remis.

Typ redakcji: 0:0

Ruch Wysokie Mazowieckie - Wisła Płock 31 lipca godz. 17


Spadkowicz z zaplecza ekstraklasy kontra solidna drużyna drugoligowa. Kibice, którzy w sobotę zjawią się na stadionie mogą spodziewać się wyrównanego widowiska. W barwach gospodarzy nie zagra już najskuteczniejszy zawodnik Ruchu w ubiegłym sezonie - Michał Twardowski, który zagra w... Wiśle Płock. W przypadku tego pojedynku również stawiamy na remis, tym razem bramkowy.

Typ redakcji: 1:1

Stal Rzeszów - Znicz Pruszków 31 lipca godz. 18


Nadchodzący sezon dla obu zespołów ma być zupełnie inny od poprzedniego. Rzeszowska Stal od początku rozgrywek zamierza utrzymywać się z dala od strefy spadkowej, natomiast Znicz po spadku z I ligi będzie chciał od razu do niej wrócić. Aby tak się stało oba zespoły muszą wygrywać. Jak będzie w Rzeszowie ? Stawiamy na minimalne zwycięstwo Znicza.

Typ redakcji 0:1 dla Znicza.

Pelikan Łowicz - Olimpia Elbląg 1 sierpnia godz. 11:15


Po ubiegłorocznym utrzymaniu, tym razem solidnie wzmocniona Olimpia z pewnością powalczy o awans na zaplecze ekstraklasy. Pelikan w tym sezonie jak i w poprzednim będzie typowym drugoligowym średniakiem, mimo to w niedzielnym spotkaniu na pewno nie stoi na straconej pozycji. Trzeba pamiętać, że to właśnie Pelikan jako pierwszy w rundzie wiosennej zatrzymał rozpędzonych piłkarzy z Elbląga. Ciężko wytypować zwycięzcę tego spotkania. My postawimy na skromne zwycięstwo Olimpii.

Typ redakcji: 0:1 dla Olimpii.

Puszcza Niepołomice - OKS 1945 Olsztyn 11 sierpnia godz. 17

Sokół Sokółka - Stal Stalowa Wola 8 września godz. 16


Źródło: 2liga.info.pl (oln90)

Kolejny akt oskarżenia w sprawie korupcji

2010-07-29; XoNoX
Aktualności
Wrocławska Prokuratura zakończyła prace nad kolejnym aktem oskarżenia w śledztwie dotyczącym korupcji w polskiej piłce nożnej. Objęto nim 113 osób, w tym m.in. Ryszarda F., pseudonim "Fryzjer", oraz byłego selekcjonera reprezentacji Polski Janusza W.

Elżbieta Czerepak, akt oskarżenia trafi do wrocławskiego sądu w piątek. Dotyczy przypadków korupcji m.in. Widzewie Łódź, Zagłębiu Lubin, Górniku Polkowice, Zawiszy Bydgoszcz, Kujawiaku Włocławek, Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, Pogoni Szczecin i Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Akt oskarżenia obejmuje w sumie 113 osób, m.in. Ryszarda F., którego prokuratura oskarża o stworzenie i kierowanie grupą, która zajmowała się przyjmowaniem, wręczaniem i pośredniczeniem w przekazywaniu łapówek. "Fryzjer" został już skazany prawomocnym wyrokiem w procesie dotyczącym korupcji w Arce Gdynia na trzy i pół roku więzienia za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która ustawiała wyniki meczów z udziałem tego klubu.

W akcie oskarżenia znaleźli się także były trener reprezentacji Polski Janusz W., byli działacze PZPN Wit Ż., Kazimierz F. i Henryk K. oraz były szef kolegium polskich sędziów Jerzy G., a także piłkarze m.in. były piłkarz Lecha Poznań Piotr R., działacze piłkarscy, sędziowie, m.in. sędzia międzynarodowy Grzegorz G., i obserwatorzy PZPN.

Dobrowolnie karze poddało się 45 osób. Sam akt oskarżenia liczy ok. 1700 stron, a zarzuty zapisano na ok. 400 stronach. To ósmy akt oskarżenia przygotowany do tej pory przez prokuraturę.

Śledztwo w sprawie korupcji w polskiej piłce nożnej toczy się od maja 2005 roku. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty ponad 300 osobom: sędziom, trenerom, piłkarzom, a także obserwatorom i działaczom.

Źródło: PAP

Co może z tego wyniknąć złego dla Świtu?

Czwartkowy raport z treningu Świtu na boisku sztucznym
Brało w nim udział 20 zawodników

2010-07-29; XoNoX
Aktualności, Świt I Treningi

Na 2 dni przed 1. kolejką II ligi wschodniej sezonu 2010/2011 Świt ostro trenował. W sobotę mecz wyjazdowy do Otwocka, gdzie tamtejszy OKS łatwo skóry nie sprzeda. Poprzedni sezon to dwie przegrane konfrontacje Świtu, zarówno u siebie, jak i na wyjeździe, otwocczanie wygrywali minimalnie po 1-0, po bramkach Bartosza Bobrowskiego (jesienią) i Pawła Nowotki (wiosną). Obaj piłkarze nadal grają w OKSie.

Wracając do treningu, to jak zwykle zawodnicy odbyli rozgrzewkę, a potem już przeszli do czynności strikte związanych ze zbliżający się meczem. Piłkarze zostali podzieleni na grupy, w których ćwiczyli grę w obronie i ataku oraz przygotowane założenia taktyczne przez trenera Cecherza. Każdy zawodnik trenował strzały na bramkę i sytuacje sam na sam z bramkarzami. Owe dwudziestoosobowe grono tworzyli: Bigajski, Wiśniewski, Brzyski, Drwęcki, Galicki, Gurzęda, Lendzion, Reginis, Enow, Gmitrzuk, Jagodziński, Kończyński, Maślanka, Obem, Zjawiński, Strzałkowski, Zalewski, Rak, Figacz, Czerkas i zawodnik testowany (prawdopodobnie jest to zawodnik z meczu z Turem Turek).

2010-07-29 Świt Nowy Dwór Mazowiecki - trening na boisku sztucznym  (czas: 3 minut 10 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)2010-07-29 Świt Nowy Dwór Mazowiecki
- trening na boisku sztucznym
(czas: 3 minuty 10 sekund,
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Źródło: własne

Adam Czerkas w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki
Bartłomiej Fogler w Crewe Alexandra FC

2010-07-28; XoNoX
Aktualności
W Świcie w sezonie 2010/2011 będzie grał Adam Czerkas. Napastnik ten, grał już w Nowym Dworze Mazowieckim w latach 2002/2003 i jesienią 2004/2005. Adam oficjalnie nie zdobył jeszcze bramki dla Świtu, a nieoficjalnie już tak, 7 lipca 2010 roku 2 bramki z wygranym 5-3 przez Świt meczu sparingowym z Hutnikiem Warszawa. Szczegóły podpisanego dzisiaj kontraktu nie są znane. Zarząd, jak i trener szukali partnera do ataku dla Dariusza Zjawińskiego i możliwe, że duet Zjawiński-Czerkas będzie zdobywać tak samo dużo bramek jak poprzednio duet Zjawiński-Kucharczyk.
Co do Darka to pozostanie on w Świcie, niestety Sandecja Nowy Sącz i ŁKS Łódź przestały interesować się Zjawą.

Klub MKS Świt nadal interesuje się pozyskaniem do składu Łukaszem Figaczem (1987) z Wisły II Płock i testowanym ostatnio strzelcem wyrównującej bramki na 1-1 w meczu z Turem Turek, Pawłem Pytlarzem (1986) GKS-u Katowice. Łukasz Wolf (1989) z Nadnarwianki Pułtusk grywa w Świcie II, chociaż dzisiaj doznał jakiejś kontuzji, więc jeszcze nic nie wiadomo.

Bartłomiej Fogler zaprezentował się dobrze w meczach sparingowych w Crewe Alexandra FC, więc włodarze tamtego klubu zgłosili akces pozyskania naszego pierwszoplanowego bramkarza. MKS Świt z racji sytuacji finansowej i nietylko, nie robił problemów w wyjeździe na testy, jak i teraz w zgodzie na przejście ze Świtu do Crewe Alexandra FC. Szczegóły kontraktu i czy został on już podpisany przez zawodnika, tak samo jak w przypadku Adama Czerkasa nie są znane. Ciekawe ile Świt zarobi na tym transferze?

Informacja dodatkowa:
29 lipca strona oficjalna zdementowała informacje o roszadach transferowych w Świcie. Adam Czerkas na razie zadeklarował chęć gry w Nowy Dworze Mazowieckim i nie podpisał żadnej umowy. Sytuacja Bartłomieja Foglera wyjaśni się do końca tygodnia, czyli do 1 sierpnia. Łukasz Figacz zadeklarował chęć gry, ale trwają rozmowy z jego menadżerem.

Także klub zdawkowo wyjaśnił co jest grane, nic nie potwierdził i nie zaprzeczył.

Oficjalnie na chwilę obecną w Świcie, biorąc pod uwagę to, kto pojechał na wygrany 3-0 mecz Pucharu Polski do Janikowa, na pewno w kadrze nowodworskiej drużyny jest 17 zawodników:
bramkarze - Bigajski, Wiśniewski
obrońcy - Brzyski, Drwęcki, Galicki, Gurzęda, Lendzion, Reginis
pomocnicy - Enow, Gmitrzuk, Jagodziński, Kończyński, Maślanka, Obem
napastnicy - Zjawiński, Strzałkowski, Zalewski

Świt II Nowy Dwór Maz. - Wkra Pomiechówek 2-1 (1-1)
4. sparing

2010-07-28; XoNoX
Aktualności, Świt II

28 lipca (środa), godz. 18:30
4. sparing

NOSiR Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Wkra Pomiechówek 2-1 (1-1)
1-0 Paweł Moskwa
1-1 Radosław Dziak
2-1 A. Więcławski

NOSiR Świt II: Soja - Pepel, Pruchniewicz, Koziara, Wierzbicki - Kosiński, Gruczek, Gajewski, zawodnik testowany - Baran, Moskwa
Również zagrali: Rak, Wiśniewski, Więcławski , Bączykiewicz, Boniecki
Trener: Grzegorz Zmitrowicz

Wkra: Krygier - ...
Trener: Robert Grzelak

Robert Grzelak (trener Wkry) - komentarz po sparingu: Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Wkra Pomiechówek 2-1 (1-1) (czas: 2 minuty 25 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Robert Grzelak (trener Wkry) - komentarz po sparingu:
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Wkra Pomiechówek 2-1 (1-1)
(czas: 2 minuty 25 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


W sparing nr.4 przeciwnikami podopiecznych Grzegorza Zmitrowicza byli zawodnicy Wkry Pomiechówek. Biało-zieloni okazali się skuteczniejsi i zwyciężyli to spotkanie 2-1. Bramki zdobywali Więcławski oraz Moskwa.
Najbliższy sparing Świt II rozegra w sobotę 31 lipca o godzinie 11:00 z KS Łomianki i Huragan Wołomin - mecze po 45 minut.

Źródło: własne

Przemysław Cecherz - wywiad dla Gazety Nowodworskiej

2010-07-28; XoNoX
Aktualności
Przemysław Cecherz - wywiad dla Gazety Nowodworskiej - część 1 z 3 (czas: 9 minut 27 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX, wywiad dla Gazety Nowodworskiej)Przemysław Cecherz - wywiad dla Gazety Nowodworskiej - część 1 z 3
(czas: 9 minut 27 sekund,
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX,
wywiad dla Gazety Nowodworskiej)


Przemysław Cecherz - wywiad dla Gazety Nowodworskiej - część 2 z 3 (czas: 9 minut 53 sekundy, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX, wywiad dla Gazety Nowodworskiej)Przemysław Cecherz - wywiad dla Gazety Nowodworskiej - część 2 z 3
(czas: 9 minut 53 sekundy,
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX,
wywiad dla Gazety Nowodworskiej)


Przemysław Cecherz - wywiad dla Gazety Nowodworskiej - część 3 z 3 (czas: 4 minuty 32 sekundy, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX, wywiad dla Gazety Nowodworskiej)Przemysław Cecherz - wywiad dla Gazety Nowodworskiej - część 3 z 3
(czas: 4 minut 32 sekundy,
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX,
wywiad dla Gazety Nowodworskiej)

Bilet jednorazowy - 10 zł, Karnet zwykły - 70 zł
Karnet złoty - 150 zł

2010-07-26; XoNoX
Aktualności, Zarząd klubu MKS "ŚWIT"
Bilet jednorazowy - 10 zł - do nabycia kilka dni przed meczem oraz w dniu spotkania.

Karnet zwykły - 70 zł - obejmuje wszystkie mecze ligowe w sezonie 2010/2011
w rundzie jesiennej oraz upoważnia do wejścia na najbliższy mecz Pucharu Polski, a także jest służy jako ulga 50% na bilety na ewentualne dalsze mecze Pucharu Polski (bilet 10 zł - dla posiadacza zwykłego karnetu - 5 zł)

Karnet złoty - 150 zł - obejmuje wszystkie mecze ligowe sezonu 2010/2011 w rundzie jesiennej, upoważnia do wejścia na wszystkie mecze Pucharu Polski z udziałem Świtu oraz umożliwia wstęp na katering w przerwie meczu i po jego zakończeniu.

Karnety będą dostępne w sekretariacie klubu od poniedziałku 2 sierpnia 2010.

Źródło: strona oficjalna Świtu

Już w środę wywiad z Przemysławem Cecherzem,
którego trener Świtu udzielił dla Gazety Nowodworskiej

2010-07-26; XoNoX
Aktualności, Gazeta Nowodworska
Już w środę wywiad z Przemysławem Cecherzem, którego trener Świtu udzielił dla Gazety Nowodworskiej - zapowiedź (czas: 3 sekundy, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX, wywiad dla Gazety Nowodworskiej)Już w środę wywiad z Przemysławem Cecherzem,
którego trener udzielił dla Gazety Nowodworskiej - zapowiedź
(czas: 3 sekundy, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX,
wywiad dla Gazety Nowodworskiej)

Świt - Plan treningów i meczów od 26 lipca do 1 sierpnia

2010-07-26; XoNoX
Aktualności, Świt I Treningi
26 lipca (poniedziałek) 18:00 - trening (boisko sztuczne)
27 lipca (wtorek) 9:00 - I grupa siłownia + teren
27 lipca (wtorek) 9:30 - II grupa siłownia + teren
27 lipca (wtorek) 12:10 - obiad
27 lipca (wtorek) 15:30 - trening (boisko sztuczne) + video
28 lipca (środa) 17:00 - trening (boisko główne)
29 lipca (czwartek) 17:00 - trening (boisko sztuczne)
30 lipca (piątek) 15:00 - trening (boisko główne)
31 lipca (sobota) 15:00 - mecz wyjazdowy II ligi wschodniej - 1. kolejka:
Start Otwock - Świt Nowy Dwór Mazowiecki

1 sierpnia (niedziela) - wolne

Źródło: własne

Bartłomiej Fogler - na testach w Crewe Alexandra FC
z czystym kontem imponuje wyspiarzom

2010-07-25; XoNoX
Aktualności
Wczoraj podczas towarzyskiego meczu Nantwich Town z Crewe Alexandra, wygranego przez Crewe 5-0, testowany był piłkarz Świtu Nowy Dwór Mazowiecki - Bartłomiej Fogler.

Bramkarz Biało-Zielonych rozegrał bardzo dobry mecz, kilkunastokrotnie ratując drużynę kolejarzy od utraty bramki. Klub z League Two we wtorek rozegra mecz sparingowy z beniaminkiem pramier league Blackpool FC.

- Byłem na tym meczu i rozmawiałem z Foglerem, ogólnie bardzo dobrze bronił i kibice Alexandry byli pod wrażeniem Bartka. Mówili, że chcieliby, aby został w Crewe, jego obecność w drużynie mogłaby przyciągnąć sporą liczbę polskich kibiców, których co mecz niebrakuje na Grest Road, informuje, że w Crewe obecnie mieszka około 8 tysięcy Polaków - takiego komentarza udzielił SzczenaUNS po testach i pobycie w Crewe Bartka Foglera.

A oto kilka linijek z oficjalnej strony Crewe Alexandra:

Polish trialist Bartek Fogler was handed the chance to impress in goal.

A fine flowing move from Nantwich then saw Sam Aspinwall head a cross from Lee McAnulty over the Crewe crossbar. To be fair, the Crewe defence was giving little away and Fogler's handling from crosses was genuinely good, although the big Polish stopper does like to punch on occasions like many other European goalkeepers.

The Nantwich boss substituted himself at the in interval and was replaced by Kyle Blake. He had the first shot of the second half but directed it into the mid-drift of Fogler.

Crewe had to rely on Harry Davis to be in the right place at the right time after Sam Madeley had gone past the grounded Fogler. The young defender covered his goalkeeper on the line to clear the danger.

Tekst i foto: SzczenaUNS, teksty po angielsku - strona oficjalna Crewe Alexandra FC

Przemysław Cecherz: To miasto zasługuje na II ligę

2010-07-24; XoNoX
Aktualności

Przemysław Cecherz powrócił do Turku. Tym razem wystąpił jednak nie w roli szkoleniowca drużyny Tur Turek, a jako trener Świtu Nowy Dwór Mazowiecki w meczu kontrolnym. Po spotkaniu oceniał, że to jego zespół był stroną przeważającą i powinien spokojnie zwyciężyć. Stwierdził również, że jego zdaniem Tur nie powinien mieć problemów z utrzymaniem w II lidze.

- Jak wyglądał dzisiejszy mecz z ławki trenerskiej?
- Ja muszę być zadowolony z postawy niektórych zawodników, a także z postawy zespołu. Widać było, że piłkarsko przeważaliśmy, to my prowadziliśmy grę, koncepcyjnie troszeczkę lepiej wyglądaliśmy. A przede wszystkim stworzyliśmy 4-5 sytuacji, które muszą się skończyć bramką i ten wynik powinien być zupełnie inny. Tur praktycznie nie stworzył sytuacji, uderzył piłkę z daleka, wpadła do bramki i tak przegrywaliśmy. Ja jestem zadowolony z meczu, natomiast nie jestem zadowolony z testowanych zawodników. Myślę, że tylko nad jednym się jeszcze zastanowię.
- Jednym z nowych w pańskiej drużynie jest Adam Czerkas, który wcześniej pojawił się na obozie Tura w Szamotułach. Jak Pan ocenia tego zawodnika?
- Ja już mówiłem będąc w Turku – niektórych zawodników nieznanych się bierze i patrzy na nich, a Adama Czerkasa nie można testować, bo chyba wszyscy w Polsce znają jego wartość. Dlatego cieszę się, że on nam w tym sezonie pomoże, bo jest potrzebny.
- O co walczy Świt w nadchodzącym sezonie?
- Założeniem jest pozostanie w II lidze. My mamy takie warunki, a nie inne, mamy wąską kadrę, bo na większą nas nie stać. Będziemy myśleć o spokojnym utrzymaniu.
- A co Pan sądzi o zespole Tura?
- Mimo wszystko powiem, że najwyższą wartość w zespole przedstawiają zawodnicy, których ja jeszcze pamiętam z ligi. Mówię tu o Sędziaku, Bieńku, Imbiorowiczu, do tego Bartek Grabowski. Z tych Brazylijczyków jeden mi się podobał, ten na prawej obronie [Ailton]. Dość agresywny, widać, że chce grać.
- Tur ma szansę na skuteczną walkę o utrzymanie?
- W drugich ligach wszystko bardzo szybko się zmienia. W jednym roku klub jest, w drugim już brakuje pieniędzy i wycofuje się z rozgrywek. Wszystko może ulec diametralnej zmianie. Powiem tak: i miasto, i klimat wokół klubu i sam klub zasługują na to, by tu była II liga. Problemów z utrzymaniem nie powinno być, a kto wie, czy nie uda się powalczyć o coś więcej. Chociaż rywalizacja o awans jest ogromna.

Źródło: mksturturek.pl (kibol)

Tur Turek - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-1 (1-0)
7. sparing

2010-07-24; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze

24 lipca (sobota), godz. 16:00
7. sparing - boisko w Turku

Tur Turek - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-1 (1-0)
1-0 Mateusz Olszak 18' (testowany dla Tura)
1-1 Paweł Pytlarz 70' (testowany dla Świtu, a. Adam Czerkas)

Tur: Dawid Kręt (46, Michał Przybył) – Ailton (68, Bartosz Grabowski), David Topolski (46, Dariusz Imbiorowicz), João Carlos, Kamil Mitka – Mateusz Jóźwiak (46, Damian Sędziak), Jamaica (66, Szymon Izydorczyk), Mateusz Roszak (46, Piotr Bieniek (87, Roszak)), Tomasz Ostalczyk (48, Artur Bednarczyk) – Grzegorz Kmiecik (46, Piotr Wrzeszcz), Mateusz Olszak (63, Paweł Łączny)
Trener: Tomasz Wichniarek

Świt: (skład wyjściowy) Bigajski - Lendzion, Gurzęda, Gmitrzuk, Wojdyga - Pytlarz , Enow, zawodnik testowany, Kończyński - Strzałkowski, Czerkas
Trener: Przemysław Cecherz

Po jednej bramce zdobyli w spotkaniu sparingowym piłkarze Tura Turek i Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Pojedynek pomiędzy dwoma drugoligowcami był bardzo wyrównany, a rezultat 1:1 jest wynikiem sprawiedliwym, odzwierciedlającym przebieg wydarzeń na boisku. Gola dla Tura strzelił testowany Mateusz Olszak z Lecha Poznań ME, a dla Świtu testowany Paweł Pytlarz z GKSu Katowice.

Turkowianie zdobyli gola w 18. minucie. Po prostopadłym podaniu od jednego z kolegów w dogodnej sytuacji znalazł się Olszak, który spokojnie przyjął piłkę, przymierzył i oddał niezbyt mocny, ale za to bardzo celny strzał, po którym piłka wylądowała tuż przy słupku bramki Świtu. Niespełna 18-letni napastnik zrobił najlepsze wrażenie spośród grupy nowych zawodników, testowanych pod kątem dołączenia do zespołu Tura. Nieźle wypadł również Tomasz Ostalczyk, były piłkarz naszego klubu, ostatnio występujący w Górniku Polkowice. Tego samego nie można powiedzieć o kolejnej nowej twarzy – brazylijski stoper João Carlos Cardoso Ferreira z Motoru Lublin pokazał, że bardzo dobre warunki fizyczne to jedyny atut, jaki posiada, a jego gra w defensywie ograniczała się jedynie do wybijania piłek na oślep. Dla tego ostatniego był to najprawdopodobniej pierwszy i zarazem ostatni występ w zespole Tura, pozostali będą jeszcze trenować. Szanse na dołączenie do drużyny ma jeszcze 19-letni golkiper Mariusz Przybył z zespołu Ruchu Chorzów ME, broniący bramki Tura w drugiej połowie dzisiejszego meczu.

Gracze Świtu do wyrównania doprowadzili w 70. minucie - Adam Czerkas, który jeszcze niedawno przymierzany był do gry w Turze, strzelił w słupek, a dobitka Pawła Pytlarza była już celna. Pod koniec spotkania doszło do nieprzyjemnego incydentu – jeden z piłkarzy gości, zapominając chyba, że gra w meczu kontrolnym, bardzo ostrym wejściem powalił na murawę Piotra Bieńka. Skrzydłowy MKS-u zwijał się z bólu, a chwilę później musiał opuścić boisko. Miejmy nadzieję, że kontuzja „Bienia” nie okaże się zbyt poważna i że zawodnik ten będzie gotowy do gry w spotkaniu ligowym z Miedzią Legnica.

Źródło: skład i opis meczu - mksturturek.pl (kibol) / skład Świtu - strona oficjalna Świtu

- Wynik nienajgorszy, zwłaszcza że zespół Świtu walczył o awans w poprzednim sezonie i uważam, że w przyszłym również będzie się liczył w tej rywalizacji. U nas były momenty lepsze i słabsze. Gdy grał w miarę podstawowy skład, przejęliśmy inicjatywę i stworzyliśmy kilka sytuacji bramkowych. Goście jednak też je mieli i uważam, że było ich zdecydowanie za dużo. Ale jest to spowodowane też tym, że wciąż szukamy optymalnego ustawienia w obronie. Do startu ligi zostało już mało czasu, ale myślę, że po pozyskaniu jeszcze dwóch-trzech zawodników, spokojnie w niej będziemy mogli powalczyć - podsumował sobotni sparing trener Tura Tomasz Wichniarek.

Źródło: wielkopolskisport.pl (dud)

Świt II Nowy Dwór Maz. - Victoria Sulejówek 1-6 (0-2)
3. sparing

2010-07-24; XoNoX
Aktualności, Świt II

24 lipca (sobota), godz. 11:00
3. sparing

NOSiR Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Victoria Sulejówek 1-6 (0-2)
0-1 zawodnik gości
0-2 zawodnik gości
0-3 zawodnik gości
1-3 Wojciech Baran
1-4 zawodnik gości
1-5 zawodnik gości
1-6 zawodnik gości

NOSiR Świt II: Skorupski - Brzyski, Gruczek, Wolf, Pepel - Zalewski, Boniecki, Gajewski, Rak - Moskwa, Kosiński
Również zagrali: Pruchniewicz, Wierzbicki, Dąbrosz, Trojak , Bączkiewicz, Więcławski, Baran
Trener: Grzegorz Zmitrowicz

Victoria: ...
Trener: Paweł Miąszkiewicz

Paweł Miąszkiewicz (trener Victorii) - komentarz po sparingu: Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Victoria Sulejówek 1-6 (0-2) (czas: 2 minuty 1 sekunda, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Paweł Miąszkiewicz (trener Victorii) - komentarz po sparingu:
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Victoria Sulejówek 1-6 (0-2)
(czas: 2 minuty 1 sekunda
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Kolejny sparing i tym razem srogie lanie. Zawodnicy rezerw Świtu ulegli wyżej notowanej Victorii Sulejówek 1-6. Goście przeważali w każdym obszarze boiska. Bramkę dla Nowodworzan zdobył Wojciech Baran.
Najbliższy trening Świtu II w poniedziałek 26 lipca o godzinie 16:00.

Źródło: własne / switndm.futbolowo.pl (Trojski)

Świt ma "daszek" jak na Konwiktorskiej

2010-07-23; XoNoX
Aktualności, Futbol News

Pamiętacie słynny "daszek" na Konwiktorskiej? Świt będzie miał w tym sezonie podobny. Wszystko po to, by zadowolić PZPN i spełnić wymogi licencyjne. - To bez sensu, bo jeszcze w tym roku ma ruszyć modernizacja stadionu - mówi Tomasz Cichecki, prezes klubu z Nowego Dworu Mazowieckiego

Licencję na grę w II lidze Świt dostał w tym roku "rzutem na taśmę". Powód? Brak zadaszenia wymaganej ilości miejsc na stadionie - Mieliśmy "daszek" na 100 osób, a teraz mamy na 250 - opisuje prezes Świtu. - Kosztowało to kilkanaście tysięcy złotych, ale chcieliśmy tego uniknąć, bo to… bez sensu. Przedstawiliśmy projekty modernizacji stadionu, ale widać w PZPN nie ufają, że uda się je zrealizować. Żeby przekonać władze Związku do PZPN udał się nawet burmistrz.

Nic z tego, "daszek" i tak trzeba było postawić. Jeszcze bardziej prowizoryczny niż ten, który sześć lat temu zbudowano na stadionie warszawskiej Polonii przy ul. Konwiktorskiej. Tymczasem wspomniana modernizacja obiektu ma ruszyć już jesienią.

- Być może uda się zacząć prace już w trakcie rundy, tak koło października. Jak nie, to pewnie po zakończeniu rundy, w listopadzie - prognozuje Cichecki, który wierzy, że Świt będzie mógł bez problemu grać na przebudowywanym stadionie. - Grał Lech, grała Legia, to dlaczego my mielibyśmy nie grać? - pyta retorycznie.

Główny element planowanej modernizacji to budowa nowej, 2,5-tysięcznej trybuny, która ma być dwukondygnacyjna. Znajdą się na niej między innymi loże i pomieszczenia dla oficjeli oraz dziennikarzy. Połączony z trybuną będzie też budynek klubowy, w którym znajdą się gabinety działaczy i te do odnowy biologicznej. Między nową trybuną a boiskiem ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Sportowej będą zaś umiejscowione parkingi. Poza tym, za bramką od strony torów, ma być wybudowany hotel.

- Tak ma być. Podobno. A jak będzie? Zobaczymy - studzi emocje prezes Świtu. - Całą inwestycją zajmuje się miasto. Ja miałem tylko wgląd do projektów.

Źródło: Futbol News (Piotr Gajewski)

Świt II Nowy Dwór Maz. - Mazur Radzymin 4-4 (2-1)
2. sparing

2010-07-21; XoNoX
Aktualności, Świt II

21 lipca (środa), godz. 19:00
2. sparing

NOSiR Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Radzymin 4-4 (2-1)
1-0 Daniel Wierzbicki
1-1 Kamil Suchocki
2-1 Paweł Moskwa
2-2 Kamil Suchocki
3-2 Łukasz Pepel
3-3 Marcin Wyszyński
3-4 Mateusz Sieradzki
4-4 Dawid Wodziński

NOSiR Świt II: Skorupski - Pepel , Koziara, Wolf, Wierzbicki - Janicki, Boniecki, Gajewski, Kosiński - Wróblewski, Moskwa
Również zagrali: Trojak, Wodziński , Więcławski, Bączkiewicz, Musiał, Soja
Trener: Grzegorz Zmitrowicz

Mazur: ... - Kamil Suchocki , Marcin Wyszyński , Mateusz Sieradzki , ...
Trener: Kazimierz Buda

Trener Świtu II Nowy Dwór Mazowiecki - Grzegorz Zmitrowicz - nie wyraził zainteresowania udzieleniem komentarza do kamery po sparingu.

Fragmenty sparingu: Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Radzymin 4-4 (2-1) (czas: 5 minut 48 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Fragmenty sparingu
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Radzymin 4-4 (2-1)
(czas: 5 minut 48 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Kazimierz Buda (trener Mazura) - komentarz po sparingu: Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Radzymin 4-4 (2-1) (czas: 2 minuty 32 sekundy, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Kazimierz Buda (trener Mazura) - komentarz po sparingu:
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Radzymin 4-4 (2-1)
(czas: 2 minuty 32 sekundy
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Kolejnym rywalem podopiecznych trenera Zmitrowicza okazał się Mazur Radzymin. W Drużynie BIAŁO-ZIELONYCH zbrakło wielu zawodników występujących w poprzednim sezonie w pierwszej jedenastce. Pierwsza połowa to starania obydwu Drużyn, lecz to gospodarze po pięknym strzale Wierzbickiego wyszli na prowadzenie. Kilka minut później trafili zawodnicy Mazura. Jeszcze przed przerwą dobrze zachował się Paweł Moskwa, który po błędzie bramkarza wyprowadził ponownie Nowodworzan na prowadzenie. Druga połowa to zmiany w obydwu Drużynach na boisku pojawiło się kilka nowych twarzy. Gra była wyrównana, na twarzach było widać ogromne zmęczenie spowodowane ciężkimi treningami przygotowującymi do sezonu. W drugiej połowie padło kilka bramek dla Nowodworzan strzelali Wodziński i Pepel. Mecz zakończył się remisem 4-4.

Źródło: własne / switndm.futbolowo.pl (Trojski)

Unia Janikowo - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-3 (0-0)
PUCHAR POLSKI (runda przedwstępna)

2010-07-21; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, Puchar Polski

21 lipca (środa), godz. 18:00
Stadion Miejski, ul. Główna 40, 88-160 Janikowo
PUCHAR POLSKI (runda przedwstępna)


Unia Janikowo - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-3 (0-0)
0-1 Dariusz Zjawiński 63'
0-2 Piotr Maślanka 80'
0-3 Dariusz Zjawiński 83'

Unia: Piesik - Sirko, Brzykcy , Rogalski, Wawrzyniak - Lisiecki, Jelonek (75, Polehojko) - Zaleski, Klimek, Bachanek - Wieczorek
Trener: Tomasz Mazurkiewicz

Świt: Bigajski - Lendzion, Reginis, Gurzęda, Jagodziński - Galicki, Obem (75, Gmitrzuk), Enow, Maślanka (84, Kończyński) - Zjawiński , Strzałkowski (86, Brzyski)
Trener: Przemysław Cecherz

Sędziował: Jarosław Rynkiewicz (Szczecin)

Przemysław Cecherz (trener Świtu) - komentarz po meczu rundy przedwstępnej PUCHARU POLSKI: Unia Janikowo - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-3 (0-0) (czas: 4 minuty 36 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Przemysław Cecherz (trener Świtu) - komentarz po meczu
rundy przedwstępnej PUCHARU POLSKI:
Unia Janikowo - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-3 (0-0)
(czas: 4 minuty 36 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Fotorelacja z meczu rundy przedwstępnej PUCHARU POLSKI: Unia Janikowo - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-3 (0-0) (16 zdjęć - fot. Dominik Fijałkowski)Fotorelacja z meczu rundy przedwstępnej PUCHARU POLSKI:
Unia Janikowo - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-3 (0-0)
(16 zdjęć - fot. Dominik Fijałkowski)


W rozegranym dzisiaj spotkaniu rundy przedwstępnej Pucharu Polski Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrał 3-0 (0-0) z Unią Janikowo.

3' Paweł Klimek wrzucił po akcji prawą stroną w pole karne, gdzie obrońca gości głową wybił na róg.
4' Adam Lisiecki oddał niecelny strzał nad bramką z 30. metrów.
11' Wrzutka z prawej strony i z bliskiej odległości przestrzelił zawodnik Świtu.
13' Lisiecki podał do Marcina Zaleskiego, który odegrał do Klimka. Ten ostatni z kolei zagrał w pole karne do Bartosza Wieczorka, ale napastnik źle przyjął piłkę.
21' Lisiecki silnie uderzył z rzutu wolnego z okołu 30. metrów. Bramkarz ''wypluł'' ten strzał jednak nikogo nie było z zawodników Unii, by dobić piłkę do bramki.
26' Świt uderzył z wolnego po rozegraniu i piłka trafiła w mur. Po tym zablokowaniu futbolówka wyszła na aut. Po wyrzucie zza linii końcowej w pole karne jeden z zawodników uderzył minimalnie obok bramki.
35' Lisiecki z wolnego - Dominik Jelonek odbił piłkę w polu karnym głową, ale nie dało to żadnego efektu.
36' Świt strzelił z narożnika pola karnego, ale niecelnie.
37' Po aucie dla Świtu wybili nasi obrońcy, ale do piłki doszedł Marcellinus Obem i uderzył po ziemi zza pola karnego niecelnie.
38' Identyczna sytuacja, tyle, że tym razem aut był z drugiej strony. Znów strzał Obema przeszedł obok bramki.
43' Marek Lendzion z daleka uderzył nad bramką.
45' Rożny dla Świtu - Piotr Gurzęda z główki nad poprzeczką.

49' Piotr Maślanka z wolnego dośrodkował w pole karne, gdzie piłka przeszła wszystkich i wyszła poza boisko.
51' Po akcji prawą stroną Michał Strzałkowski uderzył głową nad bramką.
52' Piotr Bachanek po rajdzie lewą stroną wrzucił w pole karne. Tam Wieczorek wycofał do Klimka, który uderzył z 16. metrów - strzał wybronił bramkarz.
53' Niecelny strzał Świtu zza pola karnego.
62' Jelonek fatalnie przymierzył z dalekiej odległości.
63' Zamieszanie w polu karnym w aucie. Zawodnicy Świtu rozmontowali obronę Unii po czym do wycofanej piłki na szesnasty metr doszedł Dariusz Zjawiński i strzałem tuż przy słupku po ziemi zdobył bramkę - 0:1.
66' Po podaniu Klimka Lisiecki z daleka uderzył niecelnie.
69' Klimek z dystansu z woleja z narożnika pola karnego posłał piłkę tuż nad poprzeczką.
70' Rożny dla Świtu - zamieszanie, po którym Klimek wybił piłkę z linii bramkowej.
76' Faul Tomasza Polehojko - wolny zatrzymał się na murze.
80' Przerzut z lewej na prawą stronę, po czym było kolejne dośrodkowanie na lewą stronę, gdzie w narożniku pola karnego stał Maślanka, który z pierwszej piłki zaskoczył Marcina Piesika strzałem tuż przy słupku - 0:2.
83' Dośrodkowanie z lewej strony, piłki nie przechwycił bramkarz Unii i Zjawiński strzałem z główki do pustej bramki podwyższa prowadzenie Świtu - 0:3.

86' Za przepychanki żółte kartki otrzymali: Strzałkowski ze Świtu i Marcin Brzykcy z Unii.
88' Zza pola karnego strzał wybronił Piesik.
90' Piesik ponownie wybronił uderzenie z dalekiej odległości.

Źródło: własne / strona oficjalna Unii Janikowo

Licencja na granie

2010-07-21; XoNoX
Aktualności, Tygodnik Nowodworski
Licencja na granie
Nowodworzanie nie zwalniają tempa w przygotowaniach do nowego sezonu. Biało-zieloni rozegrali kolejne dwa spotkania towarzyskie (kliknij, aby przeczytać artykuł)

Nowodworzanie nie zwalniają tempa w przygotowaniach do nowego sezonu. Biało-zieloni rozegrali kolejne dwa spotkania towarzyskie

Na sztucznym boisku w środę 14 lipca zmierzyli się z Pogonią Siedlce, wygrywając 4:2. Bramki dla podopiecznych trenera Cecherza strzelili Piotr Maślanka, Grzegorz Kończyński, Michał Strzałkowski oraz Dariusz Zjawiński.
W drugim spotkaniu, rozegranym w sobotę 17 lipca, Świt wygrał z Mazurem Karczew 3:2, choć w 31 minucie przegrywał już 2:0. Bramki zdobyli Marcellinus Odong Obem, Marek Lendzion oraz Dariusz Zjawiński. To było przedostatnie towarzyskie spotkanie przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Czerkas i Figacz

Wśród testowanych zawodników w Nowym Dworze najbardziej wartościowymi wydają się Adam Czerkas oraz Łukasz Figacz. Czy w oczach trenera oraz zarządu również zasługują na kontrakt, czy to na nich zdecyduje się Przemysław Cecherz? Przekonamy się niebawem.
Jednak nie tylko wzmocnieniami zespołu żyją kibice. O ile dla większości istotny jest fakt, kto zasili szeregi przy Sportowej, to jeszcze bardziej istotne jest, kto je opuści. Wszystko wskazuje na to, że w ataku nadal będziemy oglądać najlepszego strzelca zespołu oraz całej drugiej ligi wschodniej Darka Zjawińskiego, który regularnie zdobywa punkty w sparingach.

Fogler na testach

Od niedzieli natomiast pojawiło się dodatkowe pytanie: kto stanie między słupkami Świtu, gdyż Bartek Fogler wyleciał na testy do angielskiego Crewe Alexandra.
Drużyna zainteresowana ściągnięciem do siebie golkipera Świtu zajęła w minionym sezonie 18 miejsce w League Two (czwarta liga angielska). Wyspiarze upatrzyli sobie naszego bramkarza już wcześniej: dwa lata temu Fogler miał zaproszenie do Crewe, zaś przed rozpoczęciem minionego sezonu był na testach w Bristol City.

Licencja warunkowa

Najważniejszą jednak informacją dla wszystkich sympatyków było przyznanie licencji na występy w II lidze. 15 lipca Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych po przeanalizowaniu dokumentów przyznała drużynie z Nowego Dworu licencję warunkową z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym. Finansowy dotyczy zaległości w stosunku do PZPN za opłaty sędziów, zaś infrastrukturalny zadaszenia większej ilości miejsc siedzących. Modernizacja trybuny jest wykonywana i przed rozpoczęciem rozgrywek zostanie zakończona.

Źródło: Tygodnik Nowodworski nr 29 / 22 lipca 2010


Powrót na tor
- Przemysław Cecherz, nowy trener Świtu

2010-07-21; XoNoX
Aktualności, Tygodnik Nowodworski
Powrót na tor - Przemysław Cecherz, nowy trener Świtu
Swoją karierę zawodniczą rozpoczął w KKS Koluszki na pozycji bramkarza. Następnie trafił do Bałtyku Gdynia, skąd powędrował aż za ocean do polonijnych zespołów (kliknij, aby przeczytać artykuł)

Źródło: Tygodnik Nowodworski nr 29 / 22 lipca 2010


<< poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 następna >>


 Świt I
 III liga 2020/2021
 grupa I


(tr. Mariusz Miecznikowski)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki w PP

 NOSiR Świt II
 Klasa okręgowa 2020/2021
 grupa: Warszawa I


(tr. Patryk Drewnowski)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki MZPN

   Tabela / Wyniki w PP

   Świt II na FB

 Pozostałe ligi


   II liga
{Pogoń Siedlce,
Znicz Pruszków}

   KO gr. Ciech.-Ostr.
{Błękitni Raciąż,
Żbik Nasielsk}

   PP MZPN Ciech.-Ostr.

   Klasa A , gr. W-wa I
{Wkra Pomiechówek}

   Klasa B , gr. W-wa I
{Mewa Krubin,
Lotnisko Modlin,
Wisła Zakroczym}
 

Partnerzy medialni www.swit.nsk.pl
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
MKS Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - sportndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - switndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - tvndm - youtube

Copyright 2008 - 2021 © Paweł / XoNoX, Nieoficjalna strona MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania zdjęć bez zgody właściciela serwisu.
Ten serwis nie ma jakichkolwiek powiązań z firmą MKS "Świt". Publikowane komentarze
są prywatnymi opiniami reporterów i autorów newsów. Serwis www.swit.nsk.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii.
Żaden z elementów tej witryny nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez zgody właściciela.
Wykorzystane tu znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych oraz są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.