Poniedziałek, 26 października 2020 r.   Imieniny obchodzą: Lucyny, Lucjana, Łucjana
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Miejski Klub Sportowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt NDM - Biało-Zieloni - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Nowy Dwór Mazowiecki
Kajakarstwo - Tenis stołowy - Boks - Kolarstwo - Lekkoatletyka - Siatkówka - Piłka Nożna - Tenis ziemny - Szachy - Futsal - Koszykówka - Zapasy - Baloniarstwo - Ligi amatorskie - NLPNA - Champion NDMwww.swit.nsk.pl
 Serwis - www.swit.nsk.pl
   Strona główna
   Forum
   Redakcja
   Ankiety/Sondy
   Linki
   Reklama
 Klub
   Aktualności
   Zarząd
   Stadion
   Regulamin stadionu
   Kontakt
Łącznie unikalnych odwiedzin
od 2008 roku: 1702320

Łącznie wszystkich odsłon
od 2008 roku: 31099063

Twoje IP: 18.215.62.41
Flag Counter
Znasz dokładny wynik meczu i wiesz kto strzelił bramki, zrobiłeś zdjęcia, jesteś zawodnikiem
którejś z drużyn lub rodzicem któregoś z zawodników, napisz do nas:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Zadaszą trybuny

2010-06-23; XoNoX
Aktualności, Gazeta Nowodworska
Zadaszą trybuny
Jak donosi PZPN, podczas piątkowego posiedzenia komisji ds. licencji klubów II ligi rozpatrzono dziewięć wniosków (...) (kliknij, aby przeczytać artykuł)

Źródło: Gazeta Nowodworska nr 25 / 22 czerwca 2010


OLD BOYS liderem na półmetku

2010-06-23; XoNoX
Aktualności, Gazeta Nowodworska
OLD BOYS liderem na półmetku
W niedzielę, rozegrano ostatnie kolejki pierwszej rundy Nowodworskiej Ligi Piłki Nożnej Amatorów. Liderem przed wrześniowymi rewanżami są OLD BOYSi, którzy wykorzystali słabą dyspozycję BRONXu i wyprzedzili go w tabeli. (kliknij, aby przeczytać artykuł)


Już pierwsze spotkanie obrońców tytułu nie wróżyło niczego dobrego, gdyż pokonali Deltę - najsłabszy zespół ligi - najskromniej, jak się dało. Równolegle ich przyszli pogromcy, zawodnicy Tenis Teamu, łatwo uporali się z Pestą. W następnych meczach THC po emocjonującej i zaciętej rywalizacji zwyciężyło z Pólkiem, a Osiedle rozbiło 5 - 1 Twierdzę, dzięki czemu przerwało fatalną passę trzech porażek z rzędu. W kolejnym meczu doszło do pierwszej niespodzianki. Faworyzowany Bronx nie był w stanie pokonać skazywanego na porażkę Południa i po ciekawej wymianie ciosów oba zespoły podzieliły się punktami. Równolegle Old Boysi bez większych problemów pokonali Pestę. Tuż po nich na placu gry zawitali gracze Tenis Teamu i Twierdzy, którzy stoczyli wyjątkowo wyrównany pojedynek. Szczęście było jednak tego dnia po stronie Twierdzy, która w końcówce dzielnie odpierała ataki przeciwników i zwyciężyła. W tym samym czasie Osiedle rozgromiło 6 - 1 słabą Deltę, czym pokazało, że wciąż trzeba się z nim liczyć. W następnych meczach Old Boysi pewnie pokonali Pólko, a THC rozbiło 5 - 0 Pestę. Przedostatnia runda spotkań to chwila prawdy Bronksu. „Pomarańczowi” musieli wygrać, by utrzymać pozycję lidera rozgrywek. Tenis Team okazał się jednak zbyt wymagającym przeciwnikiem i po ciekawym, wyrównanym spotkaniu zwyciężył 4 - 3. Południe pokonało zaś Deltę, dzięki czemu nie straciło kontaktu z drużynami z środka tabeli. W ostatnich meczach Old Boysi dopełnili formalności i wygrali z Twierdzą 4 - 0, co pozwoliło im objąć przodownictwo w tabeli, a Osiedle dopisało do swego konta trzy punkty po spotkaniu z Pólkiem, dzięki czemu zachowało szanse na mistrzostwo, o które powalczy w rundzie rewanżowej z Bronxem i Old Boysami.

Termin wznowienia rozgrywek nie został jeszcze wyznaczony, ale prawdopodobnie będzie to pierwszy weekend września. Liga na dworze stała się wyrównana. Żadna drużyna nie zdominowała reszty i nikomu nie udało się przejść przez rundę niepokonanym. Prowadzenie Old Boysów jest niespodzianką, gdyż głównymi faworytami do mistrzostwa byli Bronx i Osiedle, ale wygląda na to, że o tytuł powalczą w trójkę. Po piętach depczą im jednak THC, Tenis Team i Twierdza - drużyny środka tabeli, w którym jest bardzo ciasno. Być może któraś ze wspomnianych ekip okaże się czarnym koniem rozgrywek i włączy się do rywalizacji z czołówką. Być może któryś z niżej sklasyfikowanych zespołów przebudzi się w rundzie rewanżowej i sprawi kilka niespodzianek, których, tak czy owak, na pewno nie zabraknie. Rozstrzygnięcia zapadną jednak dopiero po wakacjach.

Źródło: Gazeta Nowodworska nr 25 / 22 czerwca 2010


Świt 2000 NDM - Radomiak 2000 Radom 5-1 (0-0;5-0;0-1)

2010-06-20; XoNoX
Aktualności
20 czerwca (niedziela), godz. 14:30
sparing, mecz grano 3 razy po 20 minut

Świt 2000 Nowy Dwór Maz. - Radomiak 2000 Radom 5-1 (0-0;5-0;0-1)
1-0 Kacper Olejniczak
2-0 Hubert Rusek
3-0 Bartek Michalik (karny)
4-0 Hubert Rusek
5-0 Kacper Olejniczak
5-1 Mateusz Krop

Źródło: własne

Oto wielkie wyzwanie Kucharczyka: Legia

2010-06-18; XoNoX
Aktualności, Futbol News
19-letni Michał Kucharczyk chciałby stać się kolejnym po Macieju Rybusie i Arielu Borysiuku młodym-zdolnym w Legii Warszawa. Czy mu się to uda? Po członku juniorskiej reprezentacji narodowej można tego oczekiwać.

Legia sprowadziła Kucharczyka z Nowego Dworu Mazowieckiego już latem w 2009 roku. Jednak z miejsca wypożyczyła go na sezon do Świtu, bo zawodnik chciał skończyć szkołę w Nowym Dworze.

Sezon szybo minął - przed piłkarzem nowe wyzwanie: walka o występy w Legii. - To, czy będzie grał, jest wielką niewiadomą. Myślę, że powinien być wprowadzany tak, jak Maciej Rybus czy Ariel Borysiuk. Najpierw na dwadzieścia minut, później na więcej - powiedział szkoleniowiec Michał Globisz, który powoływał Kucharczyka do kadry U-19.

Źródło: www.futbolnews.pl (Marcin Frączak)

Świt bez licencji w II lidze

2010-06-18; XoNoX
Aktualności

Komisja ds. licencji rozpatrzyła wnioski kolejnych dziewięciu II-ligowców


Komisja ds. licencji klubów II ligi podczas posiedzenia w piątek rozpatrzyła wnioski dziewięciu zespołów II-ligowych na grę w sezonie 2010/11.

Licencje otrzymały Znicz Pruszków, Wisła Płock oraz Zagłębie Sosnowiec, który objęty został jednak nadzorem finansowym.

W zwiazku z niespełnieniem wymogów z zakresu finansów i infrastruktury sportowej komisja nie przyznała licencji Elanie Toruń, Jarocie Jarocin, Lechii Zielona Góra i Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki.

W sprawie GKS-u Tychy i Miedzi Legnica decyzje zostaną podjęte na posiedzeniu 25 czerwca. Komisja wskazała na konieczność wizyty na stadionie w Tychach oraz konsultację z departamentem prawnym PZPN w sprawie Miedzi.

Decyzje komisji nie są prawomocne. Klubom przysługuje odwołanie do komisji odwoławczej ds. licencji PZPN w terminie czterech dni od daty otrzymania decyzji wraz z uzadanieniem.

Źródło: PZPN

PZPN szykuje reforme II i III ligi

2010-06-16; XoNoX
Aktualności
PZPN planuje kolejną reformę rozgrywek. Ma ona dotyczyć II i III ligi. Choć na razie nikt ze związku nie chce potwierdzić tej informacji oficjalnie, udało nam się dowiedzieć, że w piłkarskiej centrali opracowywany jest jej projekt.

- Reforma jest raczej nieunikniona, bo II liga okazała się za droga dla wielu klubów. W miejsce dwóch grup istniejących obecnie, ma powstać jedna grupa. Natomiast III liga zostanie zmniejszona z ośmiu do czterech grup, czyli wróci do stanu w jakim już kiedyś funkcjonował. - twierdzi osoba działająca w strukturach PZPN.

Coś rzeczywiście może być na rzeczy, bo w środowisku II-ligowców aż huczy od plotek. - Rzeczywiście coś tam słyszałem. - potwierdza prezes Stali Sandeco Jacek Szczepaniak. - Sprawa rozbija się ponoć o to, że PZPN w końcu zacznie z pełnym rygorem egzekwować wymogi restrykcyjne. Tylko niewielka liczba zespołów będzie w stanie je spełnić. Na pewno nie będzie ich tyle, by wystarczyło do utworzenia dwóch grup.

Reforma jeśli będzie, to na pewno nie od najbliższego sezonu. Gdy powstanie jej projekt zarząd PZPN musi go uchwalić i wprowadzić w życie z rocznym wyprzedzeniem. - Na tę chwilę nie ma sprawy - zapewnia Wojciech Jugo przewodniczący Wydziały Gier PZPN. - Rzeczywiście w ostatnim czasie prowadziliśmy rozmowy sondażowe z poszczególnymi klubami. Na razie wszystko jednak zostaje po staremu.

Źródło: Super Nowość

Mają gorsze CV przez stałe fragmenty gry

2010-06-16; XoNoX
Aktualności, Futbol News
Po rundzie jesiennej Świt był wymieniany jako kandydat do awansu do I ligi. Zawalił jednak wiosnę przez stałe fragmenty gry. Tak przynajmniej twierdzi podstawowy piłkarz ekipy z Nowego Dworu Mazowieckiego, Marek Lendzion...

Beniaminek z Nowego Dworu Mazowieckiego strzelił w sezonie 57 goli, najwięcej z całej II ligi, stracił jednak aż 46. Jak na zespół wymieniany w gronie potencjalnych pierwszoligowców stanowczo za słabo bronił.

- Naszym podstawowym celem było utrzymanie. Ale na pewno w klubie panuje całkiem spore rozczarowanie po braku awansu. Byliśmy po rundzie jesiennej na drugim miejscu. Każdy z nas miałby wspaniały wpis do CV, gdybyśmy awansowali - powiedział Marek Lendzion obrońca Świtu.

Źródło: www.futbolnews.pl (Marcin Frączak)

W Twierdzy wyłoniono mistrza

2010-06-15; XoNoX
Aktualności
W sobotę 12 czerwca w Twierdzy zakończono piłkarską ligę „szóstek” rozgrywaną o puchar Prezesa UKS „ Reduta”. Dobiegły więc końca trzymiesięczne zmagania dwunastu drużyn podzielonych na dwie grupy. O tytuły zagrały drużyny: Bronx , OCB, Legia i Twierdza. Na początku rozegrano półfinały które wyłoniły finalistów i tych którzy spotkali się w meczu o trzecie i czwarte miejsce.

I półfinał

LEGIA – OCB 0:3


Mecz wyrównany ale ze wskazaniem na drużynę OCB. Mimo kilku szans Legii na strzelenie gola to drużyna OCB zabójczymi kontrami ustaliła wynik meczu. Bramki zdobyli dla zespołu OCB: Cendrowski Ł. – 1; Leśniewski – 1; Obidziński – 1;

II półfinał

BRONX – TWIERDZA 2:2 ( karne 0:3 )


Jeszcze minutę przed końcem spotkania , drużyna Twierdzy prowdziła 2:1 i to ona czuła się już finalistą. Jednak szybko wyprowdzona kontra Bronxu sprawiła ,że do roztrzygnięcia potrrzebny był konkurs rzutów karnych który wygrała Twierdza.
Bramki zdobyli dla zespołu Bronx: Wojciechowski M. - 2; dla zespołu Twierdza: Kulczyk A. -1; Krzeczkowski P. –1;

Mecz o trzecie miejsce

LEGIA – BRONX 5:4


Spotkanie było bardzo wyrównane ale było widać ,że zespół Bronxu jeszcze pamięta proażkę w półfinale / był jednym z kandydatów do tytułu/ , i mimo waliki i zaangażowania całego zespołu, musiał zejść z boiska pokonany. Bramki zdobyli: dla zespołu LEGIA:Kieroński T.-3; Kowalczyk M. – 1; Michalak T. –1; dla zespołu BRONX: Godlewski S. –2; Nowiński P. –1; Wojciechowski M. –1;

Finał

OCB – TWIERDZA 4:2


Mecz był bardzo emocjonujący aczkolwiek cały czas niewielką przewagę miała drużyna OCB. Widać było z przebiegu spotkania, że drużyna jest dobrze poukładana. Czujna w obronie i niebezpieczna w ataku. Końcowy wynik jest jak najbardziej sprawiedliwy.
Bramki zdobyli dla zespołu OCB: Leśniewski M. –1; Krygier D. –1; Kozerewicz M. –1; Cendrowski Ł. –1, dla zespołu Twierdza: Kulczyk A. –1; Krzeczkowski P. –1;

Królem strzelców został Łukasz Ćwikliński z zespołu BRONXu, który zdobył 13 bramek.

Mecze półfinałowe i finał prowadził sędzia Michał Szymański, który w opinii obserwatorów i samych zawodników, swoją pracę wykonał bardzo dobrze. Na zakończenie zawodów zwycięzcom wręczono nagrody. Na tą uroczystość przybyli, ku ogromnemu zadowoleniu i satysfakcji organizatorów, Burmistrz miasta Jacek Kowalski, Wiceburmistrz Jacek Gereluk oraz Przewodniczący Rady Powiatu, dyrektor Zespołu Szkół, a jednocześnie Prezes UKS Reduta Zdzisław Szmytkowski.
Burmistrz miasta pogratulował sukcesów, a jednocześnie zachęcił do uczestnictwa w tego typu przedsięwzięciach sportowych.


Mistrzowie ligi
W dolnym rzędzie od lewej: Marcin Kozerewicz, Konrad Borkowski, Paweł Sieklucki,
Piotr Obidziński, Mariusz Leśniewski.
Stoją od lewej: Karol Miklewicz, Daniel Krygier, Dorian Baran, Łukasz Borkowski,
Krzysztof Ciećwierz, Łukasz Cendrowski.

Źródło: Sławomir Krzeczkowski (organizator ligi)

Nabór do sekcji szachowej przy NOSiR

2010-06-15; XoNoX
Aktualności, NOSiR
Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia do sekcji szachowej przy Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Trenujemy w poniedziałki od 16.00 do 21.00 w sali klubowej (przy kawiarni Olimp, na piętrze NOSiR) ul. Sportowa 66.

Osoby zainteresowane zapraszamy w każdy poniedziałek bezpośrednio na zajęcia.

Informacji udziela:
Arkadiusz Piotrowski - arkadiuszpiotrowski1@wp.pl

XI Dni Nowego Dworu Mazowieckiego na Stadionie Miejskim

2010-06-14; XoNoX
Aktualności, NOSiR


Władze Samorządowe Miasta w dniach 12-13 czerwca 2010 r. (sobota-niedziela) na Stadionie Miejskim, ul. Sportowa 66 zorganizowały

XI DNI NOWEGO DWORU MAZOWIECKIEGO12 czerwca 2010 r. (sobota)

godz. 10:00 - Uroczysta Sesja Rady Miejskiej
godz. 11:00 - Piknik Rodzinny Reckitt Benckiser Production
godz. 14:30 - Konkurs Elegancji Pojazdów Zabytkowych
godz. 16:00 - Nowodworski Ośrodek Kultury - występ grupy wokalnej „SUNLIGHTS” z Klubu Garnizonowego z Modlina Twierdzy
godz. 18:30 - Koncert zespołu Drinking Stones
godz. 19:30 - Koncert Ireny Jarockiej
godz. 20:30 - Koncert Sasha Strunin
godz. 21:30 - Gwiazda Wieczoru - nie z winy organizatora nie wystąpi DANNY w tym samym czasie zgodził się wystąpić dla nowodworskiej publiczności - JAY DELANO

13 czerwca 2010 r. (niedziela)

godz. 16:30 - Koncert zespołu Way No Way
godz. 18:00 - Koncert zespołu PIN
godz. 19:30 - Koncert zespołu KAVAA
godz. 21:00 - Gwiazda Wieczoru FEEL
godz. 22:30 - Pokaz Sztucznych Ogni

Imprezy towarzyszące:
od godz. 14:00-20:00 - Miasteczko rozrywki dla dzieci (wstęp bezpłatny)
- Stoiska wystawowe, promocyjno-handlowe
- Ogródki gastronomiczne

Uwaga siłacze

2010-06-14; XoNoX
Aktualności, NOSiR
Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji

zaprasza zawodników i widzów na

II MISTRZOSTWA NOWEGO DWORU MAZOWIECKIEGO
W WYCISKANIU SZTANGI LEŻĄC
o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki


Zawody odbędą się 26 czerwca 2010r. (sobota) w hali sportowej Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej 66. W zawodach mogą uczestniczyć wszyscy chętni, którzy otrzymają zgodę lekarza oraz wniosą opłatę startową 20 zł. Zawodnicy będą startować w następujących kategoriach:

• Kategorie wagowe 67,5; 75; 82,5; 90 ; 100; 110; 125; +125kg
• Weterani +50
• OPEN

W zawodach nie mogą uczestniczyć osoby zrzeszone w PZKiTS. Zawodnicy startują bez koszulek wspomagających. Wszyscy uczestnicy dostaną dyplomy, natomiast zawodnicy, którzy zajmą pierwsze trzy miejsca: puchary oraz nagrody rzeczowe

Program zawodów:
godz. 9:00-10:30 ważenie zawodników
godz. 11:00 rozpoczęcie zawodów

Zawodnicy, którzy wezmą udział w zawodach mają zapewniony posiłek.

Telefon kontaktowy do współorganizatora:
Rafał Wysocki - 792 331 660

Świt II Nowy Dwór Maz. - Korona Jadów 4-0 (0-0)

2010-06-13; XoNoX
Aktualności, Świt II Mecze
13 czerwca (niedziela), godz. 15:00
A klasa, gr. I - 26. kolejka

Świt II Nowy Dwór Maz. - Korona Jadów 4-0 (0-0)
1-0 Brzyski
2-0 Głowacki
3-0 Pruchniewicz
4-0 Boniecki

NOSiR Świt II: Wiśniewski - Wierzbicki, Głowacki , Gruczek, Dziadczak - Brzyski , Boniecki , Rak, Szczepkowski - Moskwa, Kosiński
Również zagrali: Bączkiewicz, Janicki, Pruchniewicz , Dąbrosz
Trener: Zmitrowicz Grzegorz

Sędziował: Chmiel
Widzów: około 25

Ostatni mecz sezonu za nami. Zawodnicy Świtu nie odpuścili przyjezdnym z Jadowa mimo wcześniej już zapewnionego awansu, pewnie pokonując ich 4-0. Pierwsza odsłona spotkania to wyraźna przewaga biało-zielonych którzy jednak nie mogli zdobyć bramki. Druga połowa to dalej wyraźna przewaga miejscowych którzy udokumentowali to aż czterema trafieniami. Bramki zdobywali Brzyski, Głowacki, Pruchniewicz, Boniecki.

Źródło: Trojski

Świt 93' Nowy Dwór Maz. - Olimpia 93' Warszawa 2-2 (0-0)

2010-06-13; XoNoX
Aktualności, 93' Mecze, 94' Mecze

13 czerwca (niedziela), godz. 12:00
I MLJ mł. - 26. kolejka

Świt 93' Nowy Dwór Maz. - Olimpia 93' Warszawa 2-2 (0-0)
0-1 zawodnik gości
1-1 Świderski
1-2 zawodnik gości
2-2 Kimura (asysta Sobieszek)

NOSiR Świt 93': Skorupski - Wójcikowski, Krzemiński, Koźliński, Sawicki - Radwański Tomasz, Krawczyk, Grzelak, Świderski - Nowakowski, Wołkowicz
Również zagrali: Kimura , Sobieszek, Radwański Bartosz, Szydlik, Szabłowski

Sędziował: Lewandowski
Widzów: około 40

Rocznik 93' zakończył sezon mecz z Warszawską Olimpią. Wynik może satysfakcjonować ze względu na to że w wyjściowa 11 składała się z zawodników mniej grających w tym sezonie.
W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środku pola. Druga połowa to zarówno ataki jednej jak i drugiej drużyny. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli Warszawiacy lecz kilka minut później wyrównał Świderski. Biało-zieloni po strzeleniu bramki na 1-1 dążyli do strzelenia następnej i starali się atakować większą ilością zawodników ale to się na nich zemściło. Bramkę na 1-2 zdobyła Warszawska Olimpia. Nowodworzanie wspierani tego dnia przez sporą ilość dopingujących fanów chcieli pokazać się z dobrej strony i zdobyć przynajmniej jeden punkt na własnym stadionie i udało się im to bramkę na 2-2 zdobył Kimura po podaniu Sobieszka.
Drużyna Trenera Reginisa rozgrywki zakończyła w środku tabeli. Dziękujemy kibicom za tak liczne przybycie i przepiękną oprawę meczu.

Źródło: Trojski

Marcovia 96' Marki - Świt 96' Nowy Dwór Maz. 4-1 (2-1)

2010-06-12; XoNoX
Aktualności, 96' Mecze

12 czerwca (sobota), godz. 10:00
TRM 96r. gr. I - zaległa 14. kolejka

Marcovia 96' Marki - Świt 96' Nowy Dwór Maz. 4-1 (2-1)
0-1 Szczepańśki Hubert 15'
1-1 Simborski Mateusz 16'
1-2 Pietrucha Szymon 20' (karny)
1-3 Simborski Mateusz 53'
1-4 Simborski Mateusz 70'

Marcovia 96': Brzeziński - Banaszek, Jaworski, Kapusta, Motyczyński - Pietrucha Andrzej, Pietrucha Szymon, Sójka, Simborski, - Goławski, Timiński
Również zagrali: brak rezerwowych
Trener: Zalewski Jan

NOSiR Świt 96': Zalewski - Radzikowski, Łądka, Sprawka, Czerniak - Radomski, Chróstowski, Wodziński, Stzachurski - Tkaczyk, Szczepański (19, za dyskusje z sędzią)
Również zagrali: Płonkowski, Smardzewski, Trojak, Swatek, Kręźlewicz
Trener: Stecyna Wojciech

Sędziował: Michalski
Widzów: ok. 40 osób

Fotorelacja z meczu: Marcovia 96' Marki - Świt 96' Nowy Dwór Maz. 4-1 (2-1) (175 zdjęć - www.swit96.futbolowo.pl, fot. Trojski)Fotorelacja z meczu:
Marcovia 96' Marki - Świt 96' Nowy Dwór Maz. 4-1 (2-1)
(175 zdjęć - www.swit96.futbolowo.pl, fot. Trojski)


Mecz rozpoczął się zgodnie z planem o godzinie 10:00 dnia 12 czerwca. Dla zawodników Świtu jak i Marcovii ten mecz mógł przesądzić o awansie w przypadku porażki GKP Targówek z WOSiR-em Wyszków. Biało-Zieloni pojechali po zwycięstwo. W 15. minucie po bramce Szczepańskiego Nowodworzanie objęli prowadzenie, minutę później po błędzie w obronie wyrównali gospodarze. Gospodarze poszli za ciosem i cztery minuty później po faulu Stachurskiego na napastniku Marcovii sędzia podyktował rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Pietrucha. Nowodworzanie musieli grać w osłabieniu ze względu na czerwona kartkę, którą otrzymał Szczepański. Druga połowa to korygodne decyzję sędziego który z minuty na minutę sędziował coraz gorzej. Świt starał się strzelić bramkę ale nie wyszło, dzisiejszego dnia Marcovia była lepsza. Zdaniem kibiców dużo zawinił w tym meczu sędzia, z jego błędu boisko musiał opuścić Szczepańśki. W rocznikach młodzieżowych a także w piłce seniorskiej za dyskusję z sędzią najpierw jest ostrzeżenie a potem kartka zazwyczaj żółta, a nie odrazu czerwona. Zawodnikom Trenera Stecyny w tym sezonie nie udało się wywalczyć awansu, ale mimo to należą im się słowa uznania, za chęci, walkę i wiarę w zwycięstwo do końca.

Źródło: Trojski

Dzisiejszego dnia tj. 12.06.2010r zagraliśmy ostatni mecz w tej rundzie. Dla Naszej drużyny i kibiców to był jeden wielki cyrk i zaskoczenie. Wjeżdżając na teren ośrodka zobaczyliśmy duży wielki namiot. Stadion to jedna wielka farsa nie wiem jak Sędzia dopuścił do gry na takim boisku. Brak oznaczenia jakichkolwiek linii. Ławki rezerwowych były wnoszone na boisko - totalny wiek XIX. Trzeba było uprzedzić naszych zawodników to by wzięli sobie parasole od słońca. Sędzia to temat do całej epopei, ten facet to totalna masakra dla niego to trzeba by było poświęcić cały rozdział . Nawet nie jestem w stanie zrelacjonować meczu bo gwiazdą był ten nieudolny arbiter. Uważam, że taki ważny mecz powinien sędziować sędzia doświadczony, a nie człowiek który nie wie gdzie jest wolny, gdzie spalony i gdzie karny. Dał totalnie ciała. Na mecz przyszedł sobie z plecakiem i od pierwszych minut polował na naszego napastnika. Widać było, że robi wszystko, aby zdjąć go z boiska. No niestety to mu się udało. Szukał pretekstu i go znalazł. Za jeden słuszny epitet naszego zawodnika do sędziego został ukarany czerwoną kartką i zszedł z boiska. (Ile panu zapłacili?). Zawodnicy i trener Marcovii jechali po nim jak po burym kocie - dostawali tylko minuty. To daje wiele domyślenia!!! Widać, że młody na dorobku. Nie za wiele kumaty, ale wziął ze sobą pomocnika, który niestety był tylko po to, aby stwarzać dobre wrażenie. Sędzia zabronił mu pokazywać fauli, niestety tylko na korzyść przeciwników. Mam dosyć tego ZOO, trener Marcovii kiedy chciał wchodził na boisko, obrażał sędziego i tak arbitra to totalnie serdecznie obleciało!! Uważam, że ten boczny sędzia był jego prawnym opiekunem w tej jego niepełnosprawności i dlatego zachował umiar w jego decyzjach. Tylko strach je kontrolować.

Opis: Gusia74

PZPN przyznał licencje siedmiu II-ligowcom

2010-06-11; XoNoX
Aktualności, 90minut.pl
Na dzisiejszym posiedzeniu komisja ds. licencji klubów II ligi w wyniku analizy dokumentów złożonych przez kluby oraz oględzin stadionów przyznała licencje na grę w sezonie 2010/11.

Licencje otrzymały następujące II-ligowe kluby:

Grupa zachodnia:
- Zawisza Bydgoszcz,
- Olimpia Grudziądz,
- Bałtyk Gdynia,
- Nielba Wagrowiec (z nadzorem infrastrukturalnym).

Grupa wschodnia:
- Wigry Suwałki,
- Okocimiski KS Brzesko (z nadzorem infrastrukturalnym i finansowym),
- Stal Rzeszów (z nadzorem infrastrukturalnym i finansowym).

Pozostałe wnioski klubów II ligi będą rozpatrywane na kolejnym posiedzenie komisji, które odbędzie się 17 i 18 czerwca.

Źródło: PZPN

>>> Dodaj swój komentarz <<<

Terminarz Pucharu Polski w sezonie 2010/2011

2010-06-11; XoNoX
Aktualności, 90minut.pl
Poznaliśmy terminy rund Pucharu Polski w sezonie 2010/2011. Runda przedwstępna rozgrywek odbędzie się 21 lipca, natomiast finał został zaplanowany na 3 maja 2011 roku.

Puchar Polski 2010/11:

Runda przedwstępna - 21 lipca
Runda wstępna - 4 sierpnia
I runda - 24-25 sierpnia
1/16 finału - 21-22 września
1/8 finału - 26-27 października
1/4 finału - 1-2 marca oraz 15-16 marca
1/2 finału - 5-6 kwietnia oraz 19-20 kwietnia
Finał - 3 maja

>>> Dodaj swój komentarz <<<

Terminy kolejek II ligi w sezonie 2010/2011

2010-06-11; XoNoX
Aktualności, 90minut.pl
Znamy terminy kolejek II ligi w sezonie 2010/2011. W tym roku PZPN nie zdecydował o rozgrywaniu spotkań wiosennych awansem jesienią. Tylko dwukrotnie piłkarze zagrają w środy, oba terminy wiosną 2011 roku.

Terminy kolejek II ligi w sezonie 2010/2011

1. kolejka - 24-25 lipca
2. kolejka - 31 lipca-1 sierpnia
3. kolejka - 7-8 sierpnia
4. kolejka - 14-15 sierpnia
5. kolejka - 21-22 sierpnia
6. kolejka - 28-29 sierpnia
7. kolejka - 4-5 września
8. kolejka - 11-12 września
9. kolejka - 18-19 września
10. kolejka - 25-26 września
11. kolejka - 2-3 października
12. kolejka - 9-10 października
13. kolejka - 16-17 października
14. kolejka - 23-24 października
15. kolejka - 30-31 października
16. kolejka - 6-7 listopada
17. kolejka - 13-14 listopada
18. kolejka - 5-6 marca
19. kolejka - 12-13 marca
20. kolejka - 19-20 marca
21. kolejka - 26-27 marca
22. kolejka - 2-3 kwietnia
23. kolejka - 9-10 kwietnia
24. kolejka - 16-17 kwietnia
25. kolejka - 23 kwietnia
26. kolejka - 30 kwietnia-1 maja
27. kolejka - 7-8 maja
28. kolejka - 11 maja (środa)
29. kolejka - 14-15 maja
30. kolejka - 21-22 maja
31. kolejka - 25 maja (środa)
32. kolejka - 28-29 maja
33. kolejka - 4 czerwca
34. kolejka - 11 czerwca

>>> Dodaj swój komentarz <<<

Świt 93' Nowy Dwór Maz. - Wisła 93' Płock 0-3 (0-0)

2010-06-10; XoNoX
Aktualności, 93' Mecze, 94' Mecze

10 czerwca (czwartek), godz. 18:00
I MLJ mł. - zaległa 18. kolejka

Świt 93' Nowy Dwór Mazowiecki - Wisła 93' Płock 0-3 (0-0)
0-1 zawodnik gości
0-2 zawodnik gości
0-3 zawodnik gości

Skład Świt NDM: Kulesza - Telechowski, Legięć, Ziemiecki, Sawicki - Sobieszek, Koźliński, Krawczyk, Kołecki, Majkowski - Nowakowski, Szydlik
Również zagrali: Grzelak, Szabłowski, Radwański Tomasz, Radwański Bartosz, Świderski, Kimura

W zaległej 18. kolejce Świt 93' Nowy Dwór Mazowiecki przegrał na własnym boisku 0-3 z skuteczniejszą i lepiej grającą tego dnia Wisłą 93' Płock.

Rocznik 93' do tego meczu przystępował zawodnikami, którzy w tym sezonie grali mniej. Podopieczni Trenera Reginisa mieli bowiem zapewnione utrzymanie w lidze. W pierwszej połowie gra głównie toczyła się w środku pola, z widoczną przewagą zawodników z Płocka.
Druga połowa nic nowego do gry nie wniosła na boisku, pojawili się dotychczas podstawowi zawodnicy, a mimo to nie poprawili oni gry miejscowych. Nowodworzanie szybko stracili bramkę po karygodnym błędzie jednego z obrońców. Świt starał się doprowadzić do wyrównania i często atakował dużą ilością zawodników. Zawodnicy z Płocka starali się kontrować i przyniosło im to zamierzony efekt, zdobywając kolejne bramki. Ostateczny wynik 0-3 dla zespołu Wisły Płock.
Warto przypomnieć, że bramkarzowi biało-zielonych odnowiła się kontuzja kolana. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia.

Źródło: Trojski

Świt bez Mosóra, Ruch bez Copjaka, Wigry bez Kaczmarka

2010-06-09; XoNoX
Aktualności
Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Ruch Wysokie Mazowieckie oraz Wigry Suwałki zmieniają trenerów. Drużyny te nie wywalczyły w tym sezonie awansu na zaplecze ekstraklasy, więc w klubach musi dojść do co najmniej lekkiego trzęsienia ziemi.

Piotr Mosór po wygranym meczu Świtu z OKS 1945 Olsztyn podjął decyzję o rozstaniu się z klubem z Nowego Dworu Mazowieckiego. 36-letni szkoleniowiec prowadził drugoligowca od 29 czerwca 2009 roku. Wcześniej szkolił piłkarzy Hutnika Warszawa. Powody tej decyzji możecie obejrzeć pod poniższymi linkami:

[2/3 części] Konferencja - Piotr Mosór (trener Świtu Nowy Dwór Maz.): Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 2-0 (0-0) (czas: 3 minuty 16 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)[2/3 części] Konferencja - Piotr Mosór (trener Świtu Nowy Dwór Maz.):
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 2-0 (0-0)
(czas: 3 minuty 16 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)

(trener Świtu Nowy Dwór Mazowiecki - Piotr Mosór - wypowiedzi pomeczowe, decyzja o rezygacji z posady trenera Świtu, powód rezygnacji, podziękowania, dlaczego Świt zajął 6. miejsce)

[3/3 części] Konferencja - Piotr Mosór (trener Świtu Nowy Dwór Maz.): Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 2-0 (0-0) (czas: 8 minut, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)[3/3 części] Konferencja - Piotr Mosór (trener Świtu Nowy Dwór Maz.):
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 2-0 (0-0)
(czas: 8 minut
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)

(trener Świtu Nowy Dwór Mazowiecki - Piotr Mosór - plany na przyszłość, powód rezygnacji, informacja o weselu, które będzie miało miejsce 26 czerwca, o co grał Świt, ocena młodych zawodników Świtu, co należy zmienić w Świcie, trener OKS 1945 Olsztyn - Zbigniew Kieżun - życzy Piotrowi Mosórowi wszystkiego najlepszego na nowej, starej drodze życia)

Zbigniew Kaczmarek po przegranym spotkaniu Wigier w ostatniej kolejce z Resovią Rzeszów zdecydował się odejść z Suwałk. - Trzy lata wystarczą. To długi okres pracy, jak na jeden klub - tłumaczył swoją decyzję w rozmowie z Gazetą Współczesną sam zainteresowany.

O ile odejście Kaczmarka było dosyć niespodziewane, to w Wysokiem Mazowieckiem cel był jasny: awans. Nie udało się go zrealizować, więc padła głowa Miroslava Copjaka. - Mamy kilku kandydatów na stanowisko szkoleniowca. Decyzję, kto nim zostanie podejmiemy w najbliższym czasie. Na razie spokojnie chcemy przeanalizować miniony sezon, w którym nie udało się wywalczyć awansu do pierwszej ligi - powiedział Gazecie Współczesnej prezes Ruchu Wojciech Brzozowski.

Pod wodzą byłego obrońcy m.in. Legii Warszawa (grał z tym zespołem w Lidze Mistrzów), Widzewa Łódź i Pogoni Szczecin, Świt Nowy Dwór Mazowiecki zakończył rozgrywki II ligi wschodniej na 6. miejscu, Ruch Wysokie Mazowieckie na 7. miejscu, a Wigry Suwałki okupiły 8. lokatę. Do drugiego w tabeli Kolejarza Stróże zabrakło Świtowi trzech punktów (58 "oczek"), a pozostałym pięć punktów (oba podlaskie kluby zgromadziły na swoim koncie po 56 "oczek").

>>> Dodaj swój komentarz <<<


Źródło: własne odnośnie Świtu i www.sportowefakty.pl (Tomasz Kozioł) odnośnie Ruchu i Wigier

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 2-0 (0-0)

2010-06-09; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, 90minut.pl

9 czerwca (środa), godz. 17:00
II liga wschodnia - 34. kolejka

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 2-0 (0-0)
1-0 Michał Kucharczyk 74'
2-0 Dariusz Zjawiński 78' (asysta Michał Kucharczyk)


Świt: Bartłomiej Fogler - Marek Lendzion, Adam Gmitrzuk, Tomasz Reginis, Piotr Gurzęda (70, Łukasz Zalewski ) - Piotr Maślanka (46, Michał Wojtczak), George Enow, Obem Marcellinus Odong, Michał Kucharczyk - Dariusz Zjawiński (86, Rafał Boniecki), Michał Strzałkowski (64, Łukasz Galicki)


OKS 1945: Daniel Iwanowicz - Arkadiusz Koprucki, Tomasz Aziewicz, Paweł Podhorodecki (89, Damian Falkowski), Janusz Bucholck, Radosław Stefanowicz, Daniel Michałowski (83, Piotr Karłowicz), Paweł Głowacki , Maciej Szostek (88, Andrzej Jaroń), Łukasz Suchocki, Bogdan Miłkowski (62, Mateusz Różowicz)

Sędziował: Artur Lewandowski (Kraków)
Widzów: ~200 (w tym z Olsztyna 18)

Skrót meczu: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 2-0 (0-0) (czas: 7 minut 46 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Skrót meczu:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 2-0 (0-0)
(czas: 7 minut 46 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)

(wejście zawodników na boisko, I połowa, sytuacje Świtu i OKS 1945, w przerwie meczu oficjalne pożegnanie Michała Kucharczyka przez zarząd klubu i władze miasta, II połowa, sytuacje Świtu i OKS 1945, bramki Kucharczyka i Zjawińskiego, kibice gości, kibice gospodarzy, końcowy gwizdek sędziego, zawodnicy gości mimo, że przegrali mecz dziękują swoim kibicom)

[1/3 części] Konferencja - Zbigniew Kieżun (trener OKS 1945 Olsztyn): Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 2-0 (0-0) (czas: 2 minuty 49 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)[1/3 części] Konferencja - Zbigniew Kieżun (trener OKS 1945 Olsztyn):
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 2-0 (0-0)
(czas: 2 minuty 49 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)

(trener OKS 1945 Olsztyn - Zbigniew Kieżun - wypowiedzi pomeczowe, zamieszanie ze spadkowiczami, przyszłość OKS 1945 Olsztyn)

[2/3 części] Konferencja - Piotr Mosór (trener Świtu Nowy Dwór Maz.): Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 2-0 (0-0) (czas: 3 minuty 16 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)[2/3 części] Konferencja - Piotr Mosór (trener Świtu Nowy Dwór Maz.):
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 2-0 (0-0)
(czas: 3 minuty 16 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)

(trener Świtu Nowy Dwór Mazowiecki - Piotr Mosór - wypowiedzi pomeczowe, decyzja o rezygacji z posady trenera Świtu, powód rezygnacji, podziękowania, dlaczego Świt zajął 6. miejsce)

[3/3 części] Konferencja - Piotr Mosór (trener Świtu Nowy Dwór Maz.): Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 2-0 (0-0) (czas: 8 minut, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)[3/3 części] Konferencja - Piotr Mosór (trener Świtu Nowy Dwór Maz.):
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 2-0 (0-0)
(czas: 8 minut
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)

(trener Świtu Nowy Dwór Mazowiecki - Piotr Mosór - plany na przyszłość, powód rezygnacji, informacja o weselu, które będzie miało miejsce 26 czerwca, o co grał Świt, ocena młodych zawodników Świtu, co należy zmienić w Świcie, trener OKS 1945 Olsztyn - Zbigniew Kieżun - życzy Piotrowi Mosórowi wszystkiego najlepszego na nowej, starej drodze życia)

Prezes Świtu - Tomasz Cichecki: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 2-0 (0-0) (czas: 6 minut 2 sekundy, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Prezes Świtu - Tomasz Cichecki:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 2-0 (0-0)
(czas: 6 minut 2 sekundy
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)

(prezes zarządu Świtu Nowy Dwór Mazowiecki - Tomasz Cichecki - o rezygnacji Piotra Mosóra z funkcji trenera Świtu, o przerwie letniej, ocena trenera Piotra Mosóra, kwestia awansu/utrzymania, o drużynie Świtu)

Napastnik Świtu Nowy Dwór Mazowiecki - Michał Kucharczyk po meczu: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 2-0 (0-0) (czas: 3 minuty 35 sekund, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Napastnik Świtu Nowy Dwór Mazowiecki - Michał Kucharczyk po meczu:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 2-0 (0-0)
(czas: 3 minuty 35 sekund
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)

(napastnik Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, strzelec bramki z 74. minuty na 1-0 - Michał Kucharczyk - o przejściu ze Świtu do Legii Warszawa, komentarz po meczu, o awansie/utrzymaniu, o młodych zawodnikach Świtu, o duecie Kucharczyk-Zjawiński, o rezygancji Piotra Mosóra)

Napastnik Świtu Nowy Dwór Mazowiecki - Dariusz Zjawiński po meczu: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 2-0 (0-0) (czas: 4 minuty 42 sekundy, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Napastnik Świtu Nowy Dwór Mazowiecki - Dariusz Zjawiński po meczu:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 2-0 (0-0)
(czas: 4 minuty 42 sekundy
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)

(napastnik Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, strzelec bramki z 78. minuty na 2-0 - Dariusz Zjawiński - komentarz po meczu, plany przejścia do innego klubu, ocena sezonu w wykonaniu Świtu, o rezygnacji Piotra Mosóra, o przejściu Michała Kucharczyka ze Świtu do Legii Warszawa, plany w przerwie/wakacje, o młodych zawodnikach Świtu)

Bramkarz OKS 1945 Olsztyn - Daniel Iwanowski po meczu: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 2-0 (0-0) (czas: 1 minuta 54 sekundy, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Bramkarz OKS 1945 Olsztyn - Daniel Iwanowski po meczu:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 2-0 (0-0)
(czas: 1 minuta 54 sekundy
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)

(bramkarz OKS 1945 Olsztyn - Daniel Iwanowski - komentarz po meczu, zamieszanie ze spadkowiczami)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zakończył rozgrywki zwycięstwem 2-0 na własnym boisku z OKS Olsztyn. Z Drużyną z Nowego Dworu pożegnał się Michał Kucharczyk, który wraca do Warszawskiej Legii. Michał pożegnanie powinien zaliczyć do udanych bo to właśnie po jego trafieniu Świt w 74' minucie objął prowadzenie, cztery minuty później doskonale wyłożył piłkę Zjawińskiemu, a ten strzałem z najbliższej odległości pokonał bramkarza OKS-u. Biało-zieloni ostatecznie zakończyli rozgrywki na 6. miejscu. Najlepszym strzelcem Drużyny został Dariusz Zjawiński z 16 bramkami, tuż za Nim bo z 13 bramkami na koncie Michał Kucharczyk. Można się cieszyć z wyników jakie odnotował Świt w tym sezonie choć szkoda kilku meczy. Na plus można zaliczyć to, że w Drużynie seniorskiej debiutowało wielu utalentowanych zawodników z rezerw a także roczników młodzieżowych.

Tekst: Trojski

>>> Dodaj swój komentarz pomeczowy <<<


W meczu ostatniej kolejki grupy wschodniej II ligi Kolejarz Stróże zremisował 2-2 (1-0) na własnym stadionie ze Startem Otwock i zakończył sezon na drugim miejscu, które zapewnia awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Kolejarz po raz pierwszy w swojej historii będzie występował na tak wysokim poziomie ligowym.

Wszystkie mecze 34. kolejki:

Analiza II ligi po 33. kolejce

2010-06-09; XoNoX
Aktualności, 90minut.pl
Przedstawiamy sytuację w obu grupach II ligi na kolejkę przed końcem rozgrywek.

>>> Dodaj swój komentarz dotyczący analizy <<<


Awans


Poznaliśmy już trzech beniaminków I ligi (Ruch Radzionków, Górnik Polkowice, LKS Nieciecza). O czwarte miejsce premiowane awansem walczą trzy kluby z grupy wschodniej - Kolejarz Stróże, Okocimski KS Brzesko i Start Otwock. W ostatnim meczu swoje szanse pogrzebała Resovia, która - co ciekawe - przed tą kolejką zajmowała drugie miejsce w tabeli i była najbliżej awansu. Jednak po porażce z Okocimskim KS i wygranych obu najgroźniejszych rywali (Kolejarza i Startu) straciła nawet teoretyczną możliwość promocji do I ligi.

Tabela
2. Kolejarz   33 60
----------------------
3. Okocimski KS 33 59
4. Start 33 58


Mecze
Kolejarz Stróże - Start Otwock      34% 32% 34%
Olimpia Elbląg - Okocimski KS Brzesko 72% 24% 4%

KOLEJARZ awansuje do I ligi, jeśli:

a) wygra swój mecz (34%)
lub:
b) zremisuje swój mecz (32%), a Okocimski KS nie wygra (96%)

START awansuje do I ligi, jeśli:

1) wygra swój mecz (34%)
oraz:
2) Okocimski KS nie wygra (96%)

OKOCIMSKI KS awansuje do I ligi, jeśli:

1) wygra swój mecz (4%)
oraz:
2) Kolejarz nie wygra (66%)

Sumarycznie szanse prezentują się zatem następująco:

1) Kolejarz - 64,65%
2) Start - 32,73%
3) Okocimski KS - 2,61%

Mizerne szanse Okocimskiego Klubu Sportowego to głównie efekt tego, że rywalem klubu z Małopolski będzie znakomicie spisująca się wiosną - zwłaszcza na własnym stadionie - Olimpia Elbląg. Na domiar złego ekipa z Brzeska spisuje się na wyjazdach bardzo przeciętnie.

Utrzymanie

Znacznie bardziej skomplikowana jest sytuacja w walce o utrzymanie. Głównie dlatego, że wciąż nie wiadomo, ile dokładnie zespołów spadnie z każdej z grup II ligi. Rozwiązała się wprawdzie kwestia potencjalnych przenosin GKS Jastrzębie do grupy zachodniej. Klub ze Śląska ... zrezygnował z ubiegania się o ligową licencję i spadnie do III ligi. Jednak PZPN nadal nie zajął stanowiska w kwestii regionalizacji spadków w zależności od spadków z I ligi.

Przypomnijmy, że regulamin rozgrywek II ligi opublikowany na stronie PZPN stanowi, że z obu grup spadają po cztery zespoły, tymczasem "w grze" jest także podobno tajemnicza uchwała zmieniająca zapisy tego - nieaktualnego zdaniem PZPN - regulaminu i dopuszczająca regionalizację spadków. Niestety przewodniczący Wydziału Gier PZPN Wojciech Jugo jest nieuchwytny, natomiast zapisów ostatecznej wersji regulaminu rozgrywek nie znają nawet przedstawiciele klubów walczących o utrzymanie! W tej sytuacji rozpatrujemy sytuację spadkową w dwóch wariantach.

Wariant 1 (spadają dwa zespoły z grupy zachodniej i sześć zespołów z grupy wschodniej)

Z grupy zachodniej
spadła już Ślęza Wrocław, natomiast drugim spadkowiczem będzie Unia Janikowo lub Elana Toruń.

Tabela
16. Elana    33 31
----------------------
17. Unia 33 30

Mecze
Lechia Zielona Góra - Elana Toruń    27% 20% 53%
Bałtyk Gdynia - Unia Janikowo 56% 21% 23%

ELANA utrzyma się w lidze, jeśli:

a) wygra swój mecz (53%)
lub:
b) zremisuje swój mecz (20%), a Unia nie wygra (77%)
lub:
c) przegra swój mecz (27%) i Unia też przegra (56%)

UNIA utrzyma się w lidze, jeśli:

a) wygra swój mecz (23%), a Elana nie wygra (47%)
lub:
b) zremisuje swój mecz (21%), a Elana przegra (27%)

Łącznie szanse przedstawiają się zatem następująco:

1) Elana - 83,5%
2) Unia - 16,5%

Z grupy wschodniej spadły: Hetman Zamość, Przebój Wolbrom, Sokół Aleksandrów Łódzki, Concordia Piotrków Trybunalski i GKS Jastrzębie. O utrzymanie walczą OKS 1945 Olsztyn, Stal Rzeszów i Olimpia Elbląg.

Tabela
11. Olimpia   33 42
12. Stal 33 39
----------------------
13. OKS 1945 33 39

Mecze
Świt Nowy Dwór Maz. - OKS 1945 Olsztyn  48% 32% 20%
Przebój Wolbrom - Stal Rzeszów 5% 9% 86%
Olimpia Elbląg - Okocimski KS Brzesko 72% 24% 4%

OLIMPIA utrzyma się w lidze, jeśli:

a) wygra lub zremisuje
lub:
b) Stal przegra lub zremisuje
lub:
c) OKS 1945 przegra lub zremisuje

STAL utrzyma się, jeśli:

a) wygra
lub:
b) zremisuje, a OKS 1945 nie wygra
lub:
c) OKS 1945 przegra

OKS 1945 utrzyma się, jeśli:

a) wygra, a Olimpia przegra lub Stal nie wygra
lub:
b) zremisuje, a Stal przegra

Sumarycznie szanse zespołów wyglądają następująco:

1) Olimpia - 99,35%
2) Stal - 95,53%
3) OKS 1945 - 5,12%


Wariant 2 (spadają po cztery zespoły z każdej grupy)

Z grupy zachodniej spadły już Ślęza Wrocław, Unia Janikowo i Elana Toruń, a o utrzymanie walczą Tur Turek, Miedź Legnica i Lechia Zielona Góra.

Tabela
13. Lechia    33 36
14. Miedź 33 35
----------------------
15. Tur 33 34

Mecze
Lechia Zielona Góra - Elana Toruń    27% 20% 53%
Olimpia Grudziądz - Tur Turek 69% 22% 9%
Ruch Radzionków - Miedź Legnica 87% 11% 2%

LECHIA utrzyma się, jeśli:

a) wygra lub zremisuje
lub:
b) Miedź przegra
lub:
c) Tur nie wygra

MIEDŹ utrzyma się, jeśli:

a) wygra
lub:
b) zremisuje, lecz Lechia przegra lub Tur nie wygra
lub:
c) Tur przegra

TUR utrzyma się, jeśli:

a) wygra, a Lechia przegra lub Miedź nie wygra
lub:
b) zremisuje, a Miedź przegra

Sumarycznie szanse na utrzymanie przedstawiają się następująco:

1) Lechia - 99,40%
2) Miedź - 72,47%
3) Tur - 28,13%

Z grupy wschodniej spadły Hetman Zamość i Przebój Wolbrom, a o utrzymanie walczą Sokół Aleksandrów Łódzki, Concordia Piotrków Trybunalski i GKS Jastrzębie.

Tabela
14. Jastrzębie  33 35
----------------------
15. Concordia 33 34
16. Sokół 33 34

Mecze
Pelikan Łowicz - GKS Jastrzębie     59% 31% 10%
Ruch Wysokie Maz. - Sokół Aleksandrów Ł. 74% 19% 7%
LKS Nieciecza - Concordia Piotrków Tryb. 48% 38% 14%

JASTRZĘBIE utrzyma się, jeśli:

a) wygra
lub
b) Concordia i Sokół nie wygrają

Zastrzeżenie: w wypadku porażki Concordii i remisu Sokoła Jastrzębie może przegrać maksymalnie różnicą pięciu bramek.

CONCORDIA utrzyma się, jeśli wygra, a Jastrzębie nie wygra.

SOKÓŁ utrzyma się, jeśli wygra, a Jastrzębie i Concordia nie wygrają.

Szanse zespołów przedstawiają się zatem następująco:

1) Jastrzębie - 82,26%
2) Concordia - 12,30%
3) Sokół - 5,44%

Opracował: Paweł (mogiel) Mogielnicki dla 90minut.pl

Wielkie emocje i wielkie zamieszanie na koniec sezonu
Świt o pietruszkę, OKS 1945 o utrzymanie

2010-06-08; XoNoX
Aktualności, Świt I Zapowiedzi

W środę odbędzie się ostatnia seria gier w II lidze. Tego dnia rozstrzygną się losy spadku i awansu. O promocję do wyższej klasy rozgrywkowej walczą jeszcze trzy zespoły. W tej chwili najbliższy tego celu jest Kolejarz Stróże, ale tuż za nim znajdują się kluby z Brzeska i Otwocka. Z kolei o utrzymanie (jeżeli spadać będzie 6 zespołów) walczą: OKS 1945 Olsztyn, Stal Rzeszów oraz Olimpia Elbląg.

To ile zespołów będzie spadać z ligi jest wielką niewiadomą. Do tej pory mówiono o sześciu degradowanych klubach, ale we wtorek pojawiła się informacja, że z obu grup II ligi spadać będą po cztery zespoły.

Na tę chwilę na fotelu wicelidera zasiada Kolejarz Stróże. Jeżeli podopieczni Jarosława Araszkiewicza wygrają przed własną publicznością ze Startem Otwock to bez względu na inne rezultaty będą mogli świętować awans do I ligi. Jednak jeżeli to piłkarze spod Warszawy wywiozą komplet punktów ze Stróż to wyprzedzą w tabeli Kolejarza, ale awansu nie będą jeszcze mieli zapewnionego. Wtedy wszystko będzie zależało od Okocimskiego KS Brzesko, który gra na wyjeździe z Olimpią Elbląg. Piłkarze z Brzeska w tabeli plasują się między Kolejarzem a Startem, a różnica pomiędzy sąsiadującymi ze sobą zespołami wynosi tylko jedno oczko.

Ostatnio najwyższą formą mogą pochwalić się piłkarze z Otwocka, którzy w poprzednich siedmiu meczach przegrali zaledwie raz, a od trzech kolejek nie stracili żadnej bramki. Piłkarze z Brzeska w ostatnich pięciu spotkaniach porażkę ponieśli jeden raz. Najsłabiej w takim zestawieniu wypada Kolejarz Stróże prezentujący w ostatnim czasie bardzo nierówną formę. W 34. kolejce takie statystki nie będą jednak miały większego znaczenia.

Jeżeli z II ligi spadać będzie sześć klubów wtedy o utrzymanie walczyć będą OKS 1945 Olsztyn oraz Olimpia Elbląg. Tutaj zasada jest prosta. Jeżeli Olimpia i Stal swoje mecze wygrają a OKS przegra to olsztynianie spadają do niższej ligi. OKS może się tylko obronić jeżeli Stal straci punkty w Wolbromiu bądź rzeszowianie wygrają, ale przegra za to Olimpia Elbląg.

Jeżeli jednak z ligi spadać będą cztery zespoły to wtedy szansa na utrzymanie otworzy się przed GKS Jastrzębie, Concordią Piotrków Trybunalski oraz Sokołem Aleksandrów Łódzki. GKS zagra w Łowiczu ze słabo prezentującym się Pelikanem, Sokół podejmie w Wysokim Mazowieckim nieobliczalny Ruch, a Concordię czeka arcytrudna potyczka z liderem z Niecieczy.

Źródło: sportowefakty.pl (Mateusz Lis)

Dla Świtu najlepszym rozwiązaniem przed własną publicznością będzie przekonywująca wygrana w meczu z OKS 1945 Olsztyn. Każda inna możliwość to prawdopodobnie powód do fali krytyki, z którą może spotkać się klub. Oczywiście ostatni mecz jest grą o nic dla Biało-Zielonych, z wiadomych powodów. Jest też inna kwestia, dla Michała Kucharczyka to ostatni oficjalny mecz, gdyż wypożyczenie z Legii Warszawa dobiega końca. Kto wie, kto jeszcze w przerwie pożegna się ze Świtem. Dlatego może warto wygrać, żeby z honorem i wygraną zakończyć beztroski sezon 2009/2010 w II lidze?
Natomiast drużyna i kibice z Olsztyna wierzą, że w kluczowych dla nich meczach Stali Rzeszów i Olimpii Elbląg padną korzystne wyniki, a sami w Nowym Dworze Mazowieckim wygrają. Komu będzie bardziej zależało, tego dowiemy się już jutro w środę o godzinie 17:00, gdzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki u siebie podejmie walczący o utrzymanie OKS 1945 Olsztyn.

Planowane mecze 34. kolejki:

Makowianka 93' Maków Maz. - Świt 93' Nowy Dwór Maz. 1-1

2010-06-07; XoNoX
Aktualności, 93' Mecze, 94' Mecze
Drużyna z Nowego Dworu przyjechała do Makowa w roli faworyta, jednak zawodnicy wiedzieli, że będzie to trudne spotkanie.
Początek meczu był wyrównany akcje z obydwu stron. Z taka różnicą, że zawodnicy Świtu próbowali grać w piłkę, a gospodarze po prostu kopali piłkę do przodu. Po jednym taki wykopie i błędzie bramkarza Świtu gospodarze objęli prowadzenie. Do przerwy wynik meczu się nie zmienił.
Po przerwie zawodnicy Świtu wyszli bardzo zmotywowani z chęcią wygrania meczu. Już na początku swoje okazje mieli Kimura, Wołkowicz i Grzelak. Jednak żadnemu nie udało się posłać piłki do siatki. W końcu po rajdzie z piłką Koźliński umieścił piłkę w siatce. Nowodworzanie mieli jeszcze swoje okazje jednak wynik do końca meczu się nie zmienił.
Makowianka Maków Mazowiecki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-1

Źródło: Trojski

Victoria 96' Sulejówek - Świt 96' Nowy Dwór Maz. 1-8 (1-3)

2010-06-06; XoNoX
Aktualności, 96' Mecze

6 czerwca (niedziela), godz. 10:00

Victoria 96' Sulejówek - Świt 96' Nowy Dwór Mazowiecki 1-8 (1-3)
0-1 Szczepański 2' (asysta Płonkowski)
0-2 Szczepański 8' (asysta Sprawka)
1-2 Bułanowski 25'
1-3 Radomski 35' (asysta Chróstowski)
1-4 Smardzewski 48'
1-5 Smardzewski 56' (asysta Szczepański)
1-6 Radzikowski 57' (asysta Trojak)
1-7 Czerniak 60'
1-8 Radzikowski 68' (asysta Radomski)

Victoria 96': Dąbkowski - Walczak, Wojdyna, Wesołowski - Bułanowski , Nowak, Serafinowicz, Skolimowski © - Waśniewski, Jaroszkiewicz
Trener: Dariusz Wojdyna

NOSiR Świt 96: Zalewski - Radzikowski , Łądka © (55, Kręźlewicz), Sprawka, Swatek (36, Smardzewski ) - Płonkowski (23, Czerniak ), Stachurski (60, Tkaczyk), Radomski , Chróstowski - Wodziński (46, Trojak), Szczepanski (60, Molsa)
Trener: Wojciech Stecyna

Sędziował: Kostyra
Widzów: ok. 25 ( w tym z Nowego Dworu Maz. 18)

Fotorelacja z meczu: Victoria 96' Sulejowek - Świt 96' Nowy Dwór Maz. 1-8 (1-3) (146 zdjęć - www.swit96.futbolowo.pl, fot. Trojski)Fotorelacja z meczu:
Victoria 96' Sulejowek - Świt 96' Nowy Dwór Maz. 1-8 (1-3)
(146 zdjęć - www.swit96.futbolowo.pl, fot. Trojski)


Zawodnicy NOSiR-u Świt 96 Nowy Dwór Maz. w dniu 6 czerwca 2010 roku o godz.10.00 przy ul. Kawęczyńskiej 44 rozegrali spotkanie XXII kolejki z Victorią Sulejówek 96'.Spotkanie rozegrano na obiekcie DOSiR-u Praga Płn. Zawodnicy Victorii Sulejówek 96; przyjechali na ten mecz w 10. Od pierwszych minut drużyna z Nowego Dworu Mazowieckiego atakowała. Już w 2 minucie młodzi zawodnicy Świtu 96' przeprowadzili akcję lewą stroną boiska. Dośrodkował Płonkowski, piłka dotarła do Szczepańskiego, a ten umieszcza ją między słupkami bramki Victorii. Mieliśmy 1-0. Widać było, że Nasi zawodnicy byli rozkojarzeni. Natomiast zawodnicy Victorii próbowali atakować i przedostać się pod Nasze pole karne. Kilkakrotnie im się to udało. Lecz to my w 8 minucie po dokładnym prostopadłym podaniu piłki przez Sprawkę do Szczepańskiego podwyższamy wynik na 2-0. W 23 minucie boisko musiał opuścić Płonkowski, kontuzja biodra. Nasi zawodnicy po błędzie w obronie w 25 minucie pozwolili zawodnikom Victorii na strzelenie bramki kontaktowej. Było 2-1 dla Świtu. Od tej pory gra była prowadzona była w środku pola. Obie drużyny grały nerwowo. Dopiero w 35 minucie Chróstowski dokładnie podaje piłkę do Radomskiego, a ten umieszcza ją w siatce bramkarza z Sulejówka i było 3-1 dla Nas. Po przerwie zawodnicy z Nowego Dworu atakowali drużynę gospodarzy, lecz brakowało wykończenia. w 48 minucie piłkę przed polem karnym przejął Smardzewski i po minięciu kilku zawodników z Sulejówka nie daje szans bramkarzowi umieszczając futbolówkę w siatce. Podwyższając wynik spotkania na 4-1 dla Nas. Nasi zawodnicy zaczęli grać pewniej. W 56 minucie Szczepański oddaje silny strzał w światło bramki Sulejówka. Tam w polu karnym znajduje się Smardzewski i zmieniając lot piłki podwyższa wynik meczu na 5-1. Bramkarz przy tym strzale nie miał nic do powiedzenia tylko odprowadził piłkę wzrokiem. Zawodnicy z Sulejówka rozpoczęli ze środka boiska grę i zaraz stracili piłkę. Piłkę przed polem karnym otrzymuje Trojak, który dokładnie podaje do Radzikowskiego, a ten silnym strzałem z 18 metrów umieszcza piłkę w siatce. Podwyższając wynik na 6-1 dla Świtu. W 60 minucie Druzyna z Nowego Dworu Maz. wykonywała rzut rożny. Zawodnicy z Sulejówka wybijają futbolówkę na 17 metr. Tam najbliżej piłki znalazł się Czerniak i silnym strzałem pokonuje bramkarza Victorii podwyższając wynik meczu na 7-1 dla Nas. To jeszcze nie koniec w 68 minucie do Radzikowskiego dokładnie podaje Radomski. Ten pierwszy silnym strzałem pokonuje bramkarza z Sulejówka. Ustalają tym samym wynik spotkania na 8-1 dla Świtu. Trzeba przyznać, że nie było to ciężkie spotkanie dla Naszej Drużyny.

O awansie z drugiego miejsca zadecyduje ostatnia kolejka. Zobaczymy komu dopisze szczęście. My natomiast życzymy Naszym zawodnikom wygrania ostatniego spotkania i oczywiście awansu.

Dziękujemy kibicom z Nowego Dworu za tak liczne przybycie na mecz wyjazdowy oraz za kulturalny i głośny doping naszych zawodników. Kibiców zapraszamy na ostatnie spotkanie, które odbędzie w Markach.

Źródło: Trojski

Wigry Suwałki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3-0 (1-0)

2010-06-06; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze

6 czerwca (niedziela), godz. 16:00
II liga wschodnia - 33. kolejka

Wigry Suwałki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3-0 (1-0)
1-0 Gražvydas Mikulėnas 42' (rzut rożny dla Świtu, kontra Wigier, podanie od Makuszewskiego, napastnik mija Jagodzińskiego, kładzie Foglera (bramkarza Świtu) i strzela bramkę obok interweniującego Obema)
2-0 Sebastian Radzio 62' (strzał głową, podanie od Makuszewskiego)
3-0 Rafał Sadowski 82' (indywidualna akcja, w sytuacji sam na sam Fogler kapituluje)

Wigry: Karol Salik - Tomasz Bajko, Marcin Rogoziński, Przemysław Makarewicz , Tomas Statkevičius, Maciej Makuszewski (78, Rafał Sadowski ), Michał Danilczyk (86, Gediminas Paberžis), Sebastian Świerzbiński, Jakub Kowalski, Gražvydas Mikulėnas (84, Kamil Lauryn), Daniel Ołowniuk (58, Sebastian Radzio )
Rezerwowi: Barwicki, Chmielewski, Łapiński

Świt: Bartłomiej Fogler - Marek Lendzion, Tomasz Reginis, Adam Gmitrzuk, Karol Drwęcki, Piotr Maślanka (32, Michał Jagodziński (60, Grzegorz Kończyński )), George Enow, Marcellinus Odong Obem, Szymon Lewicki (65, Piotr Gurzęda), Dariusz Zjawiński ( 88, Łukasz Zalewski), Michał Kucharczyk
Rezerwowy: Bigajski

Sędziował: Mariusz Wiśniewski (Olsztyn)
Widzów: ~800Fotorelacja z meczu 33. kolejki II ligi wschodniej: Wigry Suwałki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3-0 (1-0) (42 zdjęcia - strona prywatna, fot. Wojciech Otłowski)Fotorelacja z meczu 33. kolejki II ligi wschodniej:
Wigry Suwałki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3-0 (1-0)
(42 zdjęcia - strona prywatna, fot. Wojciech Otłowski)


Fotorelacja z meczu 33. kolejki II ligi wschodniej: Wigry Suwałki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3-0 (1-0) (36 zdjęć - strona oficjalna Wigier, fot. różni)Fotorelacja z meczu 33. kolejki II ligi wschodniej:
Wigry Suwałki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3-0 (1-0)
(36 zdjęć - strona oficjalna Wigier, fot. różni)


Fotorelacja z meczu 33. kolejki II ligi wschodniej: Wigry Suwałki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3-0 (1-0) (35 zdjęć - strona z Suwałk, fot. Bogdan Pieklik)Fotorelacja z meczu 33. kolejki II ligi wschodniej:
Wigry Suwałki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3-0 (1-0)
(35 zdjęć - strona z Suwałk, fot. Bogdan Pieklik)


Wigry Suwałki wygrały na własnym boisku ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 (1:0) w meczu 33. kolejki II ligi. Gospodarze byli zespołem wyraźnie lepszym i zasłużenie odnieśli pewne zwycięstwo.

>>> Dodaj swój komentarz pomeczowy <<<


Pierwsza połowa była wyrównana. Najpierw lepsze wrażenie sprawiały Wigry, lecz Świt doszedł do głosu w drugim kwadransie gry. W 40. minucie jeden z graczy gości oddał bardzo groźny strzał na bramkę, lecz fenomenalna interwencja Salika uratowała podopiecznych trenera Kaczmarka od straty gola. W 42. minucie było już 1:0 dla Wigier. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził niezawodny Grażvydas Mikulenas. Litwin otrzymał doskonałe podanie od Makuszewskiego, wpadł pole karne, położył bramkarza i strzelił tuz obok interweniującego obrońcy.

W drugiej połowie gracze z Suwałk dopięli dzieła zniszczenia i zdobyli kolejne bramki. Najpierw w 62. minucie rezultat podwyższył wprowadzony dwie minuty wcześniej Sebastian Radzio. Gospodarze dominowali w drugiej połowie, czego efektem był trzecia bramka. Dobrą intuicję do zmian miał dziś opiekun biało-niebieskich, Zbigniew Kaczmarek, gdyż gola na 3:0 zdobył także wprowadzony w drugiej części gry Rafał Sadowski.

W tabeli pewnie przewodzi LKS Nieciecza z 69 punktami na koncie. Na drugim miejscu znajduje się Kolejarz Stróże, który ma 60 oczek. Graczy z Małopolski gonią Okocimski KS Brzesko oraz Start Otwock (odpowiednio jeden i dwa punkty mniej od wicelidera).

Z kolei spadkiem wciąż są zagrożone trzy zespoły. W najgorszej sytuacji jest znajdujący się w strefie spadkowej OKS 1945 Olsztyn. Czujni muszą być też gracze Stali Rzeszów, która na razie jest na bezpiecznym miejscu, ale ma na koncie tyle samo oczek co OKS. Pewna utrzymania nie może być także Olimpia Elbląg. Jeżeli gracze z Elbląga w środę przegrają, a OKS i Stal swoje starcia wygrają to wtedy przy bilansie spotkań bezpośrednich Olimpia jest w najgorszej sytuacji. Najbliższa kolejka odbędzie się już w tę środę.

Wszystkie mecze 33. kolejki:

<< poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 następna >>


 Świt I
 III liga 2020/2021
 grupa I


(tr. Mariusz Miecznikowski)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki w PP

 NOSiR Świt II
 Klasa okręgowa 2020/2021
 grupa: Warszawa I


(tr. Patryk Drewnowski)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki MZPN

   Tabela / Wyniki w PP

   Świt II na FB

 Pozostałe ligi


   II liga
{Pogoń Siedlce,
Znicz Pruszków}

   KO gr. Ciech.-Ostr.
{Błękitni Raciąż,
Żbik Nasielsk}

   PP MZPN Ciech.-Ostr.

   Klasa A , gr. W-wa I
{Wkra Pomiechówek}

   Klasa B , gr. W-wa I
{Mewa Krubin,
Lotnisko Modlin,
Wisła Zakroczym}
 

Partnerzy medialni www.swit.nsk.pl
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
MKS Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - sportndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - switndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - tvndm - youtube

Copyright 2008 - 2021 © Paweł / XoNoX, Nieoficjalna strona MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania zdjęć bez zgody właściciela serwisu.
Ten serwis nie ma jakichkolwiek powiązań z firmą MKS "Świt". Publikowane komentarze
są prywatnymi opiniami reporterów i autorów newsów. Serwis www.swit.nsk.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii.
Żaden z elementów tej witryny nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez zgody właściciela.
Wykorzystane tu znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych oraz są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.