Niedziela, 25 października 2020 r.   Imieniny obchodzą: Ingi, Darii, Sambora
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Miejski Klub Sportowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt NDM - Biało-Zieloni - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Nowy Dwór Mazowiecki
Kajakarstwo - Tenis stołowy - Boks - Kolarstwo - Lekkoatletyka - Siatkówka - Piłka Nożna - Tenis ziemny - Szachy - Futsal - Koszykówka - Zapasy - Baloniarstwo - Ligi amatorskie - NLPNA - Champion NDMwww.swit.nsk.pl
 Serwis - www.swit.nsk.pl
   Strona główna
   Forum
   Redakcja
   Ankiety/Sondy
   Linki
   Reklama
 Klub
   Aktualności
   Zarząd
   Stadion
   Regulamin stadionu
   Kontakt
Łącznie unikalnych odwiedzin
od 2008 roku: 1702101

Łącznie wszystkich odsłon
od 2008 roku: 31099063

Twoje IP: 34.236.245.255
Flag Counter
Znasz dokładny wynik meczu i wiesz kto strzelił bramki, zrobiłeś zdjęcia, jesteś zawodnikiem
którejś z drużyn lub rodzicem któregoś z zawodników, napisz do nas:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Elbląg 2-0 (0-0)

2010-04-21; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze

21 kwietnia (środa), godz. 19:00
II liga wschodnia - 20. kolejka

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Elbląg 2-0 (0-0)
1-0 Michał Kucharczyk 83' (karny)
2-0 Dariusz Zjawiński 90'

>>> Dodaj swój komentarz pomeczowy <<<


Wydarzenia boiskowe do 80. minuty meczu w Nowym Dworze Mazowieckim pomiędzy miejscowym Świtem, a Olimpią w żaden sposób nie wskazywały na to, że któraś ze stron wygra ten mecz, a już na pewno na to, że będzie się dziać coś ciekawego. Tymczasem Świt wygrał mecz i to w dwubramkowym stosunku, a do ostatniego gwizdka sędziego Marcina Szreka z Kielc na placu pozostało zaledwie ośmiu zawodników Olimpii Elbląg. Stało się tak dlatego, że na koniec meczu postanowił zabłysnąć i zaistnieć na placu pan arbiter, który z sobie wiadomych powodów wyrzucił trzech zawodników Olimpii. Należy jasno zaznaczyć, że przy każdej z orzeczonych kar można mieć ogromne wątpliwości co do podstaw i ich zasadności.

Fotorelacja z meczu 20. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Elbląg 2-0 (0-0) (39 zdjęć - strona JP85.pl, fot. Jacek WójcikowskiFotorelacja z meczu 20. kolejki II ligi wschodniej:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Elbląg 2-0 (0-0)
(39 zdjęć - strona JP85.pl, fot. Jacek Wójcikowski)


Fotorelacja z meczu 20. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Elbląg 2-0 (0-0) (56 zdjęć - strona Gazety Nowodworskiej)Fotorelacja z meczu 20. kolejki II ligi wschodniej:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Elbląg 2-0 (0-0)
(56 zdjęć - strona Gazety Nowodworskiej))


Fotorelacja z meczu 20. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Elbląg 2-0 (0-0) (40 zdjęć - strona oficjalna drużyny Świt, fot. Daniel BednarzFotorelacja z meczu 20. kolejki II ligi wschodniej:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Elbląg 2-0 (0-0)
(40 zdjęć - strona oficjalna drużyny Świt, fot. Daniel Bednarz)


Wywiad z trenerem Olimpii Elbląg - Tomasz Arteniuk - przed meczem: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Elbląg 2-0 (0-0)Wywiad z trenerem Olimpii Elbląg - Tomasz Arteniuk - przed meczem:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Elbląg 2-0 (0-0)
(rozmiar: 20,9 MB - czas: 2 minuty 55 sekund - © Telewizja Ebląska)


Relacja po meczu: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Elbląg 2-0 (0-0)Relacja po meczu:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Elbląg 2-0 (0-0)
(rozmiar: 4,99 MB - czas: 40 sekund - © Telewizja Ebląska)


Wypowiedź Przemysława Marusa, drugiego trenera Olimpii Elbląg, mówi o meczu: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Elbląg 2-0 (0-0)Wypowiedź Przemysława Marusa, drugiego trenera Olimpii Elbląg,
mówi o meczu: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Elbląg 2-0 (0-0)
(rozmiar: 1,43 MB - czas: 1 minuta 34 sekundy - © Elblag.wm.pl)


W tym miejscu należy również wspomnieć, że sędzia z Kielc do osiemdziesiątej minuty sędziował więcej niż poprawnie, w żaden sposób nie można było mu zarzucić gospodarskiego rozstrzygania spornych sytuacji czy sprzyjania miejscowym. Co więcej na pracę arbitra narzekali gospodarze, którzy ujrzeli trzy żółte kartoniki. Olimpia grała spokojnie, rozkręcając się z minuty na minutę i stwarzając wraz z upływającym czasem coraz groźniejsze sytuacje pod bramką Bartłomieja Foglera. Pierwsze czterdzieści pięć minut, to głównie gra w środku pola z nielicznymi akcjami podbramkowymi. Tu należy uczciwie powiedzieć, że to remisowa połowa z lekkim wskazaniem na Świt. Biało-zieloni dwa razy poważnie zagrozili bramce Dominika Sobańskiego, ale z obu sytuacji golkiper Olimpii wyszedł obronną ręką. Olimpia naprawdę groźna w pierwszej odsłonie była raz, ale Oleg Fedosov w 33. minucie zachował się jak junior i choć uderzał z bliskiej odległości na bramkę dwukrotnie, to nie wykorzystał dwustuprocentowej okazji.

Po zmianie stron przewaga należała już do gości z Elbląga. Z każdą upływającą minutą Świt "puchł". Bardzo dużo dobrego wniósł do gry Mateusz Kołodziejski, który siał popłoch w szeregach Świtu i dwa razy był bliski pokonania Foglera. Jeśli doda się do tego stuprocentowe okazje Dawida Ambroziaka (strzał głową) i Mateusza Roszaka (uderzenie z lewej nogi, po którym piłka o centymetry minęła słupek), to widać jak na dłoni, że Olimpia mogła nie tylko pokusić się o punkt, ale nawet sięgnąć po pełną pulę. Mogła, ale nie sięgnęła. Przyszła fatalna w skutkach 80. minuta i przebieg meczu odwrócił się o 180 stopni. W polu karnym Kamil Stankiewicz faulował? (prawdopodobnie tak) Adama Gmitrzuka i sędzia Szrek wskazał na wapno. Oprócz tego ukarał „Stanka” czerwoną kartką, choć jak widać na załączonym zdjęciu mógł spokojnie poprzestać na upomnieniu żółtym kartonikiem, gdyż w pobliżu znajdowali się asekurujący Stankiewicza obrońcy Olimpii - Krzysztof Sobieraj i Kola Dremliuk. Taka decyzja plus dwa wcześniejsze krzywdzące rozstrzygnięcia arbitra wywołały słuszny protest bramkarza – kapitana drużyny Sobańskiego, który z racji piastowanej funkcji jest niejako uprawomocniony do prowadzenia rozmów z boiskowym rozjemcą. Sędzia Szrek nie miał żadnego baczenia na opaskę kapitańską i w odstępie 5 sekund dwukrotnie pokazał gestykulującemu "Sobolowi" dwie żółte kartki, co oczywiście było tożsame z usunięciem go z boiska. W ten sposób Olimpia w przeciągu niespełna minuty straciła dwóch bardzo ważnych graczy z fundamentalnej formacji jaką jest defensywa. W dalszej konsekwencji wcześniejszych decyzji arbitra po chwili gospodarze cieszyli się z objęcia prowadzenia, bo Michał Kucharczyk nie dał żadnych szans na obronę Temurowi Khintubie, który zresztą miał ogromne kłopoty z... wejściem na boisko. Dodajmy, kłopoty wywołane przez... arbitra technicznego, który dobrych kilkadziesiąt sekund nie mógł poradzić sobie z tablicą świetlną. Trwało to tak długo, że w pewnym momencie wydawało się, iż jedenastkę będzie bronić Sobieraj, który już wdział bluzę usuniętego Sobańskiego i jego rękawice. W końcu Khintuba jednak pojawił się na placu gry, ale wcześniej zobaczył kartkę (koloru żółtego) z powodu... no właśnie jakiego. To wiedzą zapewne wyłącznie sędzia główny i jego pomocnik (dodajmy w drugiej połowie raczej przeszkadzacz, niż pomocnik) z linii bocznej. Wszystko co nastąpiło potem, to już dobijanie "rannej" Olimpii. W 90. minucie Dariusz Zjawiński strzela ładną bramkę na 2-0. Z boiska wyleciał jeszcze Khintuba, który przewrócił przed polem karnym napastnika miejscowych, ale to już nie miało żadnego wpływu na wynik.

Źródło: strona kibiców Olimpii Elbląg (Padre Pio) http://www.e-olimpia.com/?action=relacje.php&MeczID=414
Wszystkie mecze zaległej 20. kolejki:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Przebój Wolbrom 2-1 (1-1)

2010-04-13; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, Gazeta Nowodworska

3 kwietnia (sobota), godz. 14:00
II liga wschodnia - 24. kolejka

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Przebój Wolbrom 2-1 (1-1)
1-0 Michał Kucharczyk 12'
1-1 Jarosław Rak 33'
2-1 Dariusz Zjawiński 72'

Po ostatniej wysokiej porażce z nie najsilniejszym Pelikanem Łowicz MKS Świt zmierzył się z walczącym o utrzymanie Przebojem Wolbrom. Ostatnio słabo spisujący się rywal przyjechał w Wielką Sobotę na ulicę Sportową do Nowego Dworu Mazowieckiego i dostarczył „biało-zielonym” pierwszy komplet punktów w rundzie rewanżowej.

Fotorelacja z meczu 24. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Przebój Wolbrom 2-1 (1-1) (66 zdjęć - strona Gazety NowodworskiejFotorelacja z meczu 24. kolejki II ligi wschodniej:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Przebój Wolbrom 2-1 (1-1)
(66 zdjęć - strona Gazety Nowodworskiej)


Fotorelacja z meczu 24. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Przebój Wolbrom 2-1 (1-1) (107 zdjęć - strona oficjalna drużyny Świt, fot. Daniel BednarzFotorelacja z meczu 24. kolejki II ligi wschodniej:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Przebój Wolbrom 2-1 (1-1)
(107 zdjęć - strona oficjalna drużyny Świt, fot. Daniel Bednarz)


Fotorelacja z meczu 24. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Przebój Wolbrom 2-1 (1-1) (77 zdjęć - strona kibiców drużyny ŚwitFotorelacja z meczu 24. kolejki II ligi wschodniej:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Przebój Wolbrom 2-1 (1-1)
(77 zdjęć - strona kibiców drużyny Świt)


Od pierwszych minut zdecydowaną przewagę uzyskali nowodworzanie, którzy stosowali wysoki pressing i atakowali, choć ich akcje były nieporadne i kończyły się zazwyczaj niedokładnymi dośrodkowaniami. W 12 minucie meczu, w zamieszaniu na 30 metrze, piłkę wyłuskał spod nóg obrońcy Szymon Lewicki i podał ją do wychodzącego na czystą pozycję Michała Kucharczyka. Młody snajper Świtu nie zwykł marnować sytuacji sam na sam z bramkarzem i, mimo że na raty, umieścił piłkę w siatce.

Po golu napór „biało-zielonych” trwał do 25 minuty, w której wolbromianie oddali pierwszy strzał na bramkę Bartłomieja Foglera i zaczęli grać nieco odważniej. Wkrótce zepchnęli gospodarzy do obrony, a w 35 minucie doprowadzili do wyrównania. Po rzucie rożnym piłka wybita przez defensorów Świtu na przedpole trafiła do zawodnika gości, który błyskawicznie podał ją do boku. Skrzydłowy natomiast dośrodkował bez zastanowienia i futbolówka trafiła do niekrytego Jarosława Raka, który ją przyjął i pewnym strzałem doprowadził do remisu.

„Biało-zieloni” po 25 minutach szybkiej gry i wysokiego pressingu opadli z sił. W środku pola była dziura, którą bezlitośnie wykorzystywali przeciwnicy, napastnicy nie przeszkadzali defensorom gości w rozgrywaniu piłki, a próby ataków notorycznie spełzały na niczym.

Po zmianie stron inicjatywę ponownie przejęli świtowcy. Przez pierwszy kwadrans próbowali zaskoczyć rywali długimi, prostopadłymi podaniami, które sprawiały piłkarzom Przeboju sporo kłopotów. W 56 minucie spotkania Bartosz Rosłoń otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, po faulu na mijającym go Michale Kucharczyku. Gospodarze nie potrafili jednak należycie wykorzystać przewagi liczebnej. Gra stała się chaotyczna i żaden z zespołów nie stworzył ani jednej składnej akcji, aż do 72 minuty, kiedy to „biało-zieloni” wykonywali rzut rożny, po którym piłka trafiła przed pole karne, gdzie czekał na nią Dariusz Zjawiński. Pomocnik nowodworzan bez zastanowienia uderzył z woleja, a futbolówka tuż przy słupku wpadła do bramki.

Dwie minuty później w dogodnej sytuacji znalazł się Michał Kucharczyk, który wyszedł na czystą pozycję, ale przed strzałem próbował przełożyć obrońcę, co skończyło się stratą piłki, a także wieloma kontrowersjami, gdyż gracze Świtu uważali, że ich napastnik był faulowany, choć arbiter uznał, że obrońca gości trafił w piłkę. W końcówce spotkania podopieczni Piotra Mosóra w dalszym ciągu przeważali i atakowali, ale razili nieskutecznością.

Minionej niedzieli „biało-zieloni” mieli wybrać się do Stróżów na mecz z tamtejszym Kolejarzem, ale spotkanie przełożono z powodu żałoby narodowej. Konieczne będzie również wyznaczenie innego terminu na rozegranie zaległych meczów 20. kolejki, które zaplanowano na środę, 14.04. Odnośnie do spotkań rozpisanych na najbliższy weekend nie podjęto jeszcze żadnych decyzji.

Źródło: Gazeta Nowodworska (Bartosz Wróblewski)

Wszystkie mecze 24. kolejki:


Wypowiedzi trenerów i zawodników po meczu Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Przebój Wolbrom 2-1 (1-1)Wypowiedzi trenerów i zawodników po meczu:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Przebój Wolbrom 2-1 (1-1)

Szczęśliwego Nowego Roku

2009-12-30; Szablos1
Aktualności, Świt I Kadra, Zarząd klubu MKS "ŚWIT", www.swit.nsk.pl


Szczęśliwego Nowego Roku...

Zarząd, sztab szkoleniowy oraz zawodnicy pragną złożyć kibicom, sympatykom MKS Świtu i wszystkim mieszkańcom Nowego Dworu, najserdeczniejsze życzenia oraz samych sukcesów i spełnienia marzeń w Nowym 2010 Roku. Redakcja również przyłącza się do tych życzeń.

Sparingi Świtu znane

2009-12-30; Szablos1
Aktualności, Świt I Treningi

Oto sparingpartnerzy16.01 Znicz Pruszków

20.01 Mazur Karczew (w Nowym Dworze)

23-24.01 DOLCAN CUP

27.01 Legionovia Legionowo (w Nowym Dworze)

30.01 Nadarzyn (w Nowym Dworze)

02.02 Polonia Warszawa (w Nowym Dworze)

06.02 Legia Warszawa (Warszawa), Motor Lublin (w Nowym Dworze)

09.02 Wisła Płock

13.02 Zawisza Bydgoszcz

17.02 Narew Ostrołęka (w Nowym Dworze), Mlekovita (w Nowym Dworze)

20.02 Victoria Częstochowa (w Nowym Dworze), Przyszłość Włochy

24.02 Nadnarwianka Pułtusk (w Nowym Dworze), Unia Sochaczew (w Nowym Dworze)

27.02 Radomiak Radom (w Nowym Dworze)

Wesołych Świąt!

2009-12-23; Szablos1
Aktualności, www.swit.nsk.pl
"Niech się weseli święty,
Bo bliski jest zwycięstwa,
Niech się raduje grzesznik,
Bo dane jest mu przebaczenie.
Niech powróci do życia poganin,
Bo do życia jest powołany.
W małym Świętym Dziecku
Bóg daje nam Zbawienie.
Niech Gwiazda Betlejemska zwiastuje nam,
W sercu na nowo tę Dobrą Nowinę,
Niech się rozraduje serce i uwierzy Jezusowi,
Niech się umocni nadzieją
na cały Nowym 2010 Rok!"


W imieniu całej redakcji Oficjalnej Strony Świtu pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego 2010 roku, aby te święta były magiczne, a przede wszystkich spędzone w rodzinnej atmosferze,a w Nowym Roku życzymy spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń!

Redakcja

"Obecny" Świt - "Były" Świt 3-1 (1-0)

2009-12-10; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze
10 grudnia (czwartek), godz. 15:00
sparing, boisko boczne (sztuczne)

"Obecny" Świt - "Były" Świt 3-1 (1-0)
1-0 Bartłomiej Fogler
1-1 Jacek Kowalski
2-1 Adam Gmitrzuk (z rzutu wolnego)
3-1 Bartłomiej Fogler (karny)

Sparing i zakończenie jesieni w młodzieżowych drużynach

2009-12-08; XoNoX
Aktualności, 91' Mecze, 92' Mecze, 93' Mecze, 94' Mecze
Na zakończenie rundy jesiennej NOSiR Świt 93 zmierzy się w sobotę o godzinie 11:00, na bocznym boisku w Nowym Dworze Mazowieckim, ze starszymi kolegami z rocznika 91/92.
Po spotkaniu podopieczni trenera Tomasza Reginisa uroczyście zakończą miniony półmetek sezonu w kawiarni NOSiRu. Zostaną również rozdane paczki od sponsora.

Jakich zawodników poszukuje trener Mosór?

2009-12-08; XoNoX
Aktualności, Świt I Transfery
Trener Piotr Mosór w przerwie zimowej na treningach i w sparingach wśród testowanych zawodników będzie poszukiwał bocznych obrońców i pomocników, szczególnie całej lewej strony. Prawdopodobnie 2-3 nowych piłkarzy, lecz to wszystko zależy od finansów, zarządu klubu i warunków stawianych przez samych zawodników w umowach.

Źródło: własne, I trener Świtu

ex-zawodnik Michał Adamczyk na testach w MKS Kutno

2009-12-08; XoNoX
Aktualności
Michał Adamczyk z dniem 30 września 2009 roku zakończył przygodę ze Świtem. Od tego czasu nie było wieści co u niego słychać czy zakończył karierę, może zajął się czymś innym? Były zawodnik rozegrał 4 grudnia całe 90 minut w meczu (sparingowo-testowym) wyjazdowym MKS Kutno z czwartoligowym Włókniarzem Konstantynów. Spotkanie zakończyło się wygraną miejskich 3-0 (1-0), a sam Michał miał swój udział w postaci asyst przy bramkach, gdyż to właśnie po jego dobrych akcjach i podaniach padły 2 pierwsze gole.

- Adamczyk to solidna firma, której przedstawiać nie trzeba. Jest wychowankiem łowickiego Pelikana, a ostatnio występował w drugoligowym Świcie Nowy Dwór Mazowiecki. - komentuje trener Paweł Ślęzak.
Szkoleniowiec Miejskich przy okazji tonuje nastroje. - Zawodnik trafił do mojego notesu, jednak jesteśmy bez żadnych zobowiązań i umów. - podkreśla.

Czyżby Michał Adamczyk chciał ponownie zdobyć mistrza III ligi grupy łódzko-mazowieckiej i awansować do II ligi? Tym razem z MKS Kutno?

Źródło: własne, miejscy.pl

Klubowy lekarz Krzysztof Szczeciński ma dzisiaj 55. urodziny!

2009-12-08; XoNoX
Aktualności
Dzisiaj, urodzony 8 grudnia 1954 roku, lekarz klubowy Krzysztof Szczeciński obchodzi 55. urodziny - Życzymy Wszystkiego Najlepszego!!!

Plan treningów do 10 grudnia

2009-12-07; XoNoX
Aktualności, Świt I Treningi
Prawdopodobnie ten sam co w zeszłym tygodniu.

Źródło: brak

Na koniec jesieni miła niespodzianka

2009-12-06; Szablos1
Aktualności, Świt I Mecze

"OBECNY ŚWIT" vs "BYŁY ŚWIT"10 grudnia 2009 zaplanowany jest ostatni trening Biało - Zielonych. Będzie jednak on wyjątkowy, ponieważ został zaplanowany mecz pomiędzy byłymi zawodnikami Świtu, a obecnymi. Spotkanie odbędzie się o godzinie 15.00 na sztucznym boisku.
Zapraszamy wszystkich sympatyków nowodworskiej piłki kopanej no to ciekawe dla kibicowskiego oka spotkanie!

Kadra "Byłych"
Wiadomo już także kto między innymi wystąpi w zespole "Byłych". Są to: Bajera, Cios, Jadczak, Bluszcz, Wiechowski, Nowakowski, Romanowski, Sazonowicz, Kowalski, Dziak

Z kim zagra Świt kolejne sparingi po Nowym Roku?

2009-12-05; XoNoX
Aktualności
Trener Mosór udzielił nam wstępnej odpowiedzi:

Polonia Warszawa, Legia Warszawa, Znicz Pruszków, Zawisza Bydgoszcz, Motor Lublin, Wisła Płock i inne drużyny z niższych lig, m.in. Radomiak Radom.

Co do dokładnych miejsc, dat i godzin meczów sparingowych, na chwilę obecną znana jest tylko data z Wisłą Płock, ale miejsce i godzina pozostaje nadal do ustalenia między zainteresowanymi klubami. Ile z tych spotkań będzie u nas też nie wiadomo.

Mecze przeważnie będą w środy i soboty. W środy będą nawet to 2 mecze jednego dnia, pierwszy sparing podstawowym składem Świtu, drugi sparing wyróżniający się zawodnicy z poszczególnych roczników NOSiR Świtu i nowi zawodnicy testowani.

Źródło: własne, I trener Świtu

Świt 91/92 Nowy Dwór Maz. - Wkra 91/92 Pomiechówek 7-0

2009-12-05; XoNoX
Aktualności, 91' Mecze, 92' Mecze

5 grudnia (sobota), godz. 11:00
sparing, mecz rozegrany 3 x 30 minut

Świt 91/92 Nowy Dwór Maz. - Wkra 91/92 Pomiechówek 7-0 (2-0; 3-0; 2-0)
1-0 Karol Szczepkowski (asysta Zych)
2-0 Patryk Zych (asysta Rak)
3-0 Grzegorz Rak
4-0 Grzegorz Rak (asysta Szczepkowski)
5-0 Patryk Zych (asysta Dąbski)
6-0 Patryk Zych (asysta Chilicki)
7-0 Mateusz Muszyński (asysta Sawicki)

NOSiR Świt 91/92: ( I ) Wiśniewski - Legięć, Pruchniewicz, Telechowski Piotr, Dąbski - Trojak Marek, Szydlik, Rak, Sawicki - Szczepkowski , Zych
( II ) Wiśniewski - Legięć, Pruchniewicz, Telechowski Piotr, Dąbski - Trojak Marek ( Kowalczyk), Szydlik, Rak , Sawicki - Szczepkowski ( Chilicki), Zych
( III ) Wiśniewski ( Szczęsny) - Legięć, Pruchniewicz, Telechowski Piotr ( Szydlik), Dąbski ( Rak) - Trojak Marek, Sawicki, Chilicki, Szczepkowski - Zych , Muszyński

Fotorelacja z meczu: Świt 91/92 Nowy Dwór Maz. - Wkra 91/92 Pomiechówek 7-0 (37 zdjęć - autor: www.swit92.ndmaz.pl © Jarecki700Fotorelacja z meczu:
Świt 91/92 Nowy Dwór Maz. - Wkra 91/92 Pomiechówek 7-0
(37 zdjęć - autor: www.swit92.ndmaz.pl © Jarecki700)


W składzie Świtu 91/92 testowani byli nowi zawodnicy z Hutnika Warszawa i Wisły Jabłonna.

Źródło: www.swit92.ndmaz.pl © Jarecki700

Bartłomiej Gołaszewski - koniec wypożyczenia?

2009-12-04; XoNoX
Aktualności, Świt I Transfery

Bartłomiej Gołaszewski (09-09-1988) z dniem 20 listopada 2009 roku nie jest już zawodnikiem Świtu. Zawodnik za porozumieniem stron rozwiązał umowę wypożyczenia lub miał ważne wypożyczenie z Polonii (ME) Warszawa do 20 listopada 2009. Prawdopodobnie powrócił do wspomnianej Polonii lub rozgląda się już za nowym klubem.
Pomocnik w meczach o mistrzostwo II ligi wschodniej zagrał z numerem 13. na koszulce około 127 minut. W meczach z: Olimpią Elbląg, Pelikanem Łowicz, Sokołem Aleksandrów Łódzki, Concordią Piotrków Trybunalski, Okocimskim KS Brzesko oraz Resovią Rzeszów wchodził przeważnie z ławki rezerwowych na końcowe minuty gry, tylko raz wyszedł w pierwszym składzie z Jeziorakiem Iława i zagrał całe 45 minut, a tuż przed przerwą w tym meczu faulował zawodnika gospodarzy i sprezentował im rzut karny, który skutecznie wykorzystał Wojciech Figurski, a Świt przegrał to spotkanie 2-1. Gołaszewski nie strzelił sam bramki, ale miał swój udział w wysoko wygranym meczu z Concordią Piotrków Trybunalski w Nowym Dworze Mazowieckim. Wszedł w 80. minucie, żeby 7 minut później asystować Dariuszowi Zjawińskiem przy bramce na 5-1 dla Świtu.
Jak widać po powyższych statystykach, Bartek raczej nie wkomponował się w drużynę Świtu, czy to jest wina jego umiejętności czy też taktyki i wizji składów powoływanych na mecze trenera Piotra Mosóra, to każdy z Was może sam dojść do odpowiednich wniosków.
Życzę szybkiego zadomowienia się w nowej drużynie, tylko może z lepszym efektem niż to miało miejsce w Świcie.

Źródło: własne nieoficjalne, bo klub mimo zapewnień, że będzie stronę oficjalną informował o wszelkich wydarzeniach w klubie, nadal nie robi tego

#3 sparing# Świt Nowy Dwór Maz. - Znicz Pruszków 1-1 (0-0)

2009-12-03; Szablos1
Aktualności, Świt I Mecze

3 grudnia (czwartek), godz. 12:00
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki, ul. Sportowa 66
sparing, 2 razy po 45 minut, z przerwą 10 minutową

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Znicz Pruszków 1-1 (0-0)
Dariusz Zjawiński 35' (karny, po faulu na zawodniku testowanym, bramkarz Znicza broni strzał)
0-1 Maciej Machalski 78' (Karol Drwęcki interweniując w polu karnym na linii bramkowej, niefortunnie nabija zawodnika gości, po czym piłka wpada do bramki Świtu)
1-1 Szymon Lewicki 87' (po asyście głową przez Dariusza Zjawińskiego)

Świt: 1. zawodnik testowany (57, 12. Krzysztof Telechowski) - 5. zawodnik testowany (57, 2. Adam Brzyski), 4. Piotr Gurzęda, 6. Karol Drwęcki, 3. zawodnik testowany (45, 15. zawodnik testowany) - 14. zawodnik testowany, 20. zawodnik testowany (45, 9. Szymon Lewicki ), 8. Konrad Zezula (57, ?. zawodnik testowany), 16. zawodnik testowany (57, 18. Kamil Krawczyk) - 10. Dariusz Zjawiński , 19. zawodnik testowany (57, 7. Łukasz Zalewski)
Trener: Piotr Mosór


Widzów: ~50

Dlaczego w składzie widnieją "zawodnicy testowani"?
Ponieważ klub przyjął taką politykę, czyli nie podawania imion i nazwisk nowych zawodników, którzy przyjeżdżają na treningi i sparingi.

W obu drużynach zagrali w większości zawodnicy testowani.

Źródło: własne = www.swit.ndmaz.pl © XoNoX

"Trening z Kucharczykiem" - z cyklu "Znalezione w sieci"

2009-12-01; Szablos1
Aktualności, Świt I Kadra
Udało nam się znaleźć na stronie Legii Warszawa www.legia.com newsa dotyczącego Michała Kucharczyka. Oto co donosi Oficjalna Strona Legionistów:

"Dzisiaj na treningu Legii gościł Michał Kucharczyk. 18-letni napastnik przyjechał z tatą na Łazienkowską 3 i pierwszy raz ćwiczył pod okiem Jana Urbana.

Obecność "Kucharza" na legijnych zajęciach nie oznacza, że napastnik na stałe trafi do Legii już w przerwie zimowej - Na razie mam szkołę i maturę - powtarzał młody zawodnik - Dzisiaj miał luźniejsze zajęcia, więc przyjechaliśmy na Łazienkowską - opowiada tata Michała.

Kucharczyk, podobnie jak reszta zespołu wziął udział w rozgrzewce, którą poprowadził Ryszard Szul. W trakcie zajęć napastnik wypożyczony do Świtu Nowy Dwór Mazowiecki najwięcej czasu spędził z Arturem Jędrzejczykiem, a później trafił pod skrzydła Tomasza Kiełbowicza.

Podczas gierek "Kucharz" występował w ekipie oznaczonej niebieskimi kamizelkami - Michał przytrzymaj i odegraj! - pokrzykiwał na młodego zawodnika Kuba Wawrzyniak. Obecność bardziej doświadczonych kolegów nie robiła na Kucharczyku większego wrażenia. Młody zawodnik popisał się kilkoma udanymi dryblingami oraz ładnymi podaniami. [...]"

Jest również dostępny film gdzie w urywkach widać Michała, dostępny pod tym linkiem

Świt II Nowy Dwór Maz. - Nadnarwianka Pułtusk 5-4 (2-3)

2009-11-30; XoNoX
Aktualności, Świt II Mecze, 91' Mecze, 92' Mecze, 93' Mecze, 94' Mecze

30 listopada 2009, godz. 17:30
sparing

Świt II Nowy Dwór Maz. - Nadnarwianka Pułtusk 5-4 (2-3)

Plan treningów na tydzień 49

2009-11-30; Szablos1
Aktualności, Świt I Treningi
Plan treningów na tydzień 49 tj. 30(list.) - 6 grudzień 2009 podopiecznych trenera Mosóra jest następujący:

Poniedziałek: Trening - sztuczne boisko godz. 15.00

Wtorek: dzień wolny

Środa: Trening - sztuczne boisko godz. 15.00

Czwartek: Sparing - Świt vs Znicz Pruszków, godz. 12:00

Piątek: Trening - sztuczne boisko godz. 15.00

Sobota: dzień wolny

Niedziela: dzień wolny

Legionovia II - Świt II 5-1 (1-0)

2009-11-28; Szablos1
Aktualności, Świt II Mecze
Legionovia II Legionowo - Świt II/91/92/93 Nowy Dwór Maz. 5-1 (1-0)
1-0 zawodnik Legionovii
1-1 Mateusz Kosiński
2-1 zawodnik Legionovii
3-1 zawodnik Legionovii
4-1 zawodnik Legionovii
5-1 zawodnik Legionovii

Świt:
1 połowa: Liberski - Brzyski, Głowacki, Gruczek, Chmielewski (Telechowski P.) - Pepel (Legieć), Gajewski (Sawicki), Zalewski, Krawczyk - Zych, Janicki
2 połowa Wiśniewski - Legięć (Pepel), Pruchniewicz, Trojak, Telechowski - Sawicki (Janicki), Zych (Piotrowski), Wierzbicki, Stolarski - Szczepkowski, Kosiński

Drugi sparing w przerwie zimowej

2009-11-27; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze

Drugi sparing Świtu.


W czwartek 3 grudnia 2009 roku o godzinie 12:00 odbędzie się mecz kontrolny miedzy Świtem, a Zniczem Pruszków.
Drużyna z Pruszkowa po rundzie jesiennej zajmuje 16. lokatę w Unibet I liga. Dotychczasowy dorobek Znicza to 18 punktów (5 zwycięstw, 3 remisy, 11 porażek). Jest to przeciwnik z wyższej ligi, więc będzie to świetny sprawdzian dla podopiecznych trenera Mosóra, jeżeli mają w planach awans do zaplecza Ekstraklasy.

Marek Lendzion i Obem Marcellinus po testach

2009-11-25; Szablos1
Aktualności, Świt I Kadra

Czy poradzili sobie w Wiśle?


Marek Lendzion i Obem Marcellinus Odong zostali zaproszeni w okresie od 16 do 21 listopada 2009 roku na testy do pierwszoligowej Wisły Płock. W ciągu sześciu dni zastały rozegrane sparingi, a było ich aż 6. Mecze miały charakter 'kastingu' który miał wyłonić potencjalnych kandydatów do gry w drużynie "Nafciarzy". W pierwszym cyklu sparingów, czyli trzech meczach, zespół testowanych kolejno: przegrał z Wisłą I 3:2, wygrał z Wisłą I 3:0 (jedna bramka Lendziona) i wygrał 1:0 z Wisłą II. W drugi cyklu meczy kontrolnych, testowani zostali podzieleni na dwa zespoły: Kandydaci I, w której znalazł się Marek Lendzion i Kandydaci II, do której został przydzielony Obem. Drużyna Lendziona zremisowała 2:2 z pierwszym zespołem niebiesko-biało-niebieskich. Natomiast Kandydaci II przegrali 3:0 z drugą Wisłą. 20 listopada odbyło się ostatnie spotkanie Wisły Płock z kadrą składającą się częściowo z juniorów klubu i testowanych piłkarzy. Podopieczni Jana Złomańczuka wygrali 2:0, bramki padły dość nietypowo. Pierwsza samobójcza, niestety strzelił ją Marek Lendzion, druga natomiast po rzucie karnym i zdobył ja Pacan.

Trener płockich zawodników tak podsumował testy po ostatnim meczu:
- Dwóch, trzech testowanych zawodników jest w kręgu mojego zainteresowania, ale za wcześnie, abym podał ich nazwiska.

Trzymajmy kciuki za powodzenie w karierze piłkarskiej Marka Lendziona i Obema!

Autor testu: Adam Szabłowski
(wyniki sparingów i wypowiedź trenera zaczerpnięte z wisla.plock.pl)

Informacje NOSiR Świt o rocznikach 1999, 2000 i 2001

2009-11-24; XoNoX
Aktualności, NOSiR, 98'/99' Aktualności
Rocznik Świtu 1999 rozpadł się z powodu braku zawodników.

Rocznik Świtu 2000 prowadzi Grzegorz Skorupski.

Rocznik Świtu 2001 prowadzą Michał Wojtczak i Piotr Gurzęda.
Treningi są w poniedziałki godz. 19:00 i piątki godz. 16:45 w hali NOSiRu.

Plan treningów na tydzień 48

2009-11-24; Szablos1
Aktualności, Świt I Treningi
Plan treningów na tydzień 48 tj. 23-29 listopad 2009 podopiecznych trenera Mosóra jest następujący:

Poniedziałek: dzień wolny

Wtorek: Trening - sztuczne boisko godz. 15.00

Środa: Trening - sztuczne boisko godz. 15.00

Czwartek: Trening - sztuczne boisko godz. 15.00

Piątek: Trening - sztuczne boisko godz. 15.00

Świt II/91/92 - Pogoń II/91/92 4-2 (1-1)

2009-11-21; XoNoX
Aktualności, Świt II Mecze, 91' Mecze, 92' Mecze
21 listopada (sobota), godz. 11:00
sparing

Świt II/91/92 Nowy Dwór Maz. - Pogoń II/91/92 Grodzisk Maz. 4-2 (1-1)
1-0 Michał Gajewski
1-1 zawodnik gości
2-1 Mateusz Kosiński
2-2 zawodnik gości
3-2 Karol Szczepkowski
4-2 Karol Szczepkowski

Świt II/91/92: Liberski (46, Wiśniewski) - Trojak (46, Legięć), Głowacki, Gruczek, Chmielewski - Krawczyk, Gajewski, Dębek, Dąbrosz - Szczepkowski, Zalewski oraz Sawicki, Kosiński

<< poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna >>


 Świt I
 III liga 2020/2021
 grupa I


(tr. Mariusz Miecznikowski)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki w PP

 NOSiR Świt II
 Klasa okręgowa 2020/2021
 grupa: Warszawa I


(tr. Patryk Drewnowski)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki MZPN

   Tabela / Wyniki w PP

   Świt II na FB

 Pozostałe ligi


   II liga
{Pogoń Siedlce,
Znicz Pruszków}

   KO gr. Ciech.-Ostr.
{Błękitni Raciąż,
Żbik Nasielsk}

   PP MZPN Ciech.-Ostr.

   Klasa A , gr. W-wa I
{Wkra Pomiechówek}

   Klasa B , gr. W-wa I
{Mewa Krubin,
Lotnisko Modlin,
Wisła Zakroczym}
 

Partnerzy medialni www.swit.nsk.pl
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
MKS Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - sportndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - switndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - tvndm - youtube

Copyright 2008 - 2021 © Paweł / XoNoX, Nieoficjalna strona MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania zdjęć bez zgody właściciela serwisu.
Ten serwis nie ma jakichkolwiek powiązań z firmą MKS "Świt". Publikowane komentarze
są prywatnymi opiniami reporterów i autorów newsów. Serwis www.swit.nsk.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii.
Żaden z elementów tej witryny nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez zgody właściciela.
Wykorzystane tu znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych oraz są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.