Piątek, 14 sierpnia 2020 r.   Imieniny obchodzą: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Miejski Klub Sportowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt NDM - Biało-Zieloni - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Nowy Dwór Mazowiecki
Kajakarstwo - Tenis stołowy - Boks - Kolarstwo - Lekkoatletyka - Siatkówka - Piłka Nożna - Tenis ziemny - Szachy - Futsal - Koszykówka - Zapasy - Baloniarstwo - Ligi amatorskie - NLPNA - Champion NDMwww.swit.nsk.pl
 Serwis - www.swit.nsk.pl
   Strona główna
   Forum
   Redakcja
   Ankiety/Sondy
   Linki
   Reklama
 Klub
   Aktualności
   Zarząd
   Stadion
   Regulamin stadionu
   Kontakt
Łącznie unikalnych odwiedzin
od 2008 roku: 1676458

Łącznie wszystkich odsłon
od 2008 roku: 31099063

Twoje IP: 34.200.222.93
Flag Counter
Znasz dokładny wynik meczu i wiesz kto strzelił bramki, zrobiłeś zdjęcia, jesteś zawodnikiem
którejś z drużyn lub rodzicem któregoś z zawodników, napisz do nas:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Świt Nowy Dwór Maz. - Legionovia Legionowo 1-0 (1-0)

2008-10-25; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze

2008-10-25 (sobota) - NDM, Sportowa 66
16:00 MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Legionovia Legionowo 1-0 (1-0)
1-0 (31 minuta) Michał Adamczyk 31' (karny)

30. Bartłomiej Fogler - 15. Kamil Koziara ( (zmiana: 73 minuta) 73, 9. Arnold Kołakowski), 14. Rafał Chmielewski (kontuzja - zwichnięcie lub złamanie lewej ręki) ( (zmiana: 26 minuta) 26, 7. Michał Wojtczak), 69. Marek Lendzion , 3. Michał Adamczyk (31 minuta) - 10. Dariusz Zjawiński, 4. Piotr Gurzęda (żółta kartka w 48 minucie) , 2. Odong Marcellinus Obem (żółta kartka w 44 minucie) , 11. Grzegorz Kończyński, 6. Szymon Lewicki ( (zmiana: 90 minuta) 90, 8. Łukasz Trzebuchowski), 20. Tomasz Reginis ©
Pozostali rezerwowi: 12. Krzysztof Telechowski - 16. Łukasz Głowacki, 18. Piotr Chmielewski, 17. Michał Strzałkowski (zawodnik Świt 92', który trenuje z pierwszym zespołem Świtu od 2 tygodni)
Trener: Libor Pala

12. Paweł Błesznowski (żółta kartka w 31 minucie) (czerwona kartka w 78 minucie) - 16. Maciej Starczewski, 6. Piotr Urban (żółta kartka w 54 minucie) ( (zmiana: 73 minuta) 73, 8. Konrad Karaszewski), 13. Wojciech Rostkowski © , 5. Ariel Poterała - 11. Marcin Gumowski, 3. Daniel Ziąbski (żółta kartka w 86 minucie) , 4. Jarosław Tkacz, 14. Piotr Kowalczyk (żółta kartka w 31 minucie) , 7. Piotr Jaczewski (żółta kartka w 31 minucie) ( (zmiana: 59 minuta) 59, 9. Paweł Starnacki ( (zmiana: 78 minuta) 78, 28. Sebastian Dzisiewicz (br))) - 10. Lucky Junior Ekwueme
Pozostali rezerwowi: 2. Piotr Borowik, 15. Mariusz Lejdyn, 17. Piotr Wójcik, 18. Marcin Pytlewicz
Trener: Włodzimierz Gnoiński

Sędziowali: (główny) Jacek Brzuszczyński (Warszawa) (liniowi) Paweł Wysocki i Łukasz Mąka
Obserwator: Wiesław Chszczon (Ciechanów)
Widzów: 200


Fotorelacja z meczu: Świt Nowy Dwór Maz. - Legionovia Legionowo 1-0 (1-0) {120 zdjęć - autor: XoNoX}Fotorelacja z meczu {120 zdjęć - autor: XoNoX}:
Świt Nowy Dwór Maz. - Legionovia Legionowo 1-0 (1-0)


Fotorelacja z meczu: Świt Nowy Dwór Maz. - Legionovia Legionowo 1-0 (1-0) {38 zdjęć - autor: azghar}Fotorelacja z meczu {38 zdjęć - autor: azghar}:
Świt Nowy Dwór Maz. - Legionovia Legionowo 1-0 (1-0)


Fotorelacja z meczu: Świt Nowy Dwór Maz. - Legionovia Legionowo 1-0 (1-0) {68 zdjęć - źródło: bialo-zieloni.pl}Fotorelacja z meczu {68 zdjęć - źródło: bialo-zieloni.pl}:
Świt Nowy Dwór Maz. - Legionovia Legionowo 1-0 (1-0)


Materiał filmowy z meczu {rozmiar: 7,89 MB - czas: 5 minut 18 sekund - źródło: GAZETA MIEJSCOWA}: Świt Nowy Dwór Maz. - Legionovia Legionowo 1-0 (1-0)Mini skrót meczu oraz wypowiedzi trenerów i zawodników po meczu
{rozmiar: 7,89 MB - czas: 5 minut 18 sekund - źródło: GAZETA MIEJSCOWA}*


Derby regionu przyciągnęły na stadion przy ul. Sportowej 66 w Nowym Dworze Mazowieckim sporą rzeszę sympatyków obu zespołów. Faworytem tego spotkania byli gospodarze, czyli Świt, jednak nikt nie wykluczał możliwości, jakoby po końcowym gwizdku triumfować mieli legionowianie. Niestety, ale to podopieczni Libora Pali mogli cieszyć się z trzech punktów, dzięki bramce z problematycznego rzutu karnego.

Mecz od pierwszych minut był żywy. Sporo działo się pod jedną i drugą bramką. Pierwsi mogli strzelić gola gospodarze. Po rzucie rożnym zapanowało ogromne zamieszanie w polu karnym Legionovii. Ostatecznie Rafał Chmielewski przeniósł piłkę na poprzeczką. Trzy minuty później miała miejsce najgroźniejsza akcja przyjezdnych w całym spotkaniu. Lucky Ekwueme znalazł się w sytuacji sam na sam z Bartłomiejem Foglerem. Górą z tego pojedynku wyszedł golkiper Świtu, który bez większych problemów złapał strzał Nigeryjczyka. W 16. minucie błąd popełnił bramkarz legionowian, Paweł Błesznowski źle wychodząc do piłki, którą przejął Michał Adamczyk. Jego uderzenie poszybowało nad bramką. W 23. minucie z lewej strony boiska zacentrował Adamczyk, a znajdujący się na trzecim metrze Szymon Lewicki fatalnie przymierzył z woleja, marnując doskonałą szansę. Dwie minuty później strzał z dystansu Dariusza Zjawińskiego obronił Błesznowski. Dobitka Chmielewskiego została zablokowana, a rosły stoper gospodarzy tak niefortunnie upadł na rękę, że najprawdopodobniej ją złamał. Oczywiście, trener Libor Pala dokonał zmiany. Na boisku zameldował się Michał Wojtczak. W 29. minucie aut na wysokości pola karnego przeciwników wykonywali miejscowi. Dośrodkowanie zdołali jeszcze wybić obrońcy, jednak strzał gracza "biało-zielonych" zza szesnastki podobno ręką zatrzymał Piotr Kowalczyk, co dostrzegł sędzia Jacek Brzuszczyński i wskazał na "wapno". Skutecznym egzekutorem "jedenastki" okazał się Michał Adamczyk. Trzy minuty później mógł wyrównać Ekwueme, lecz w ostatniej chwili został zatrzymany przez obrońcę. Zaskoczyć Błesznowskiego w pierwszej połowie próbowali jeszcze Zajwiński i Tomasz Reginis, lecz doskonale spisywał się w bramce Błesznowski.

W drugiej odsłonie zdecydowanie przeważał Świt. Legionovia z rzadka wyprowadzała kontry. Jedną z nich zakończył niecelnym strzałem w 50. minucie Ariel Poterała, a drugą w 62. minucie Ekwueme, którego uderzenie złapał Fogler. Na potęgę pudłował Lewicki, który miał i okazje ze stałych fragmentów, i z gry. W 80. minucie za polem karnym interweniował Paweł Błesznowski. Faulował on przy tym Lewickiego i sędzia Brzuszczyński wyrzucił bramkarza z boiska. Między słupkami pojawił się Sebastian Dzisiewicz, który zmienił Pawła Starnackiego przebywającego na boisku zaledwie dwanaście minut, po tym, jak wszedł za Piotra Jaczewskiego. W 84. minucie piłki na środku boiska nie przejął Zjawiński. Kontrę wyprowadzili legionowianie, jednak Konrad Karaszewski zachował się fatalnie pod polem karnym Świtu, oddając piłkę do przeciwnika. Jeszcze w doliczonym czasie gry z wolnego uderzał Kowalczyk, ale futbolówkę zdołał wybić Fogler.

Źródło tekstu: kslegionovia.bnx.pl (ggebar)

Dwie kluczowe decyzje

W sobotnim derbowym meczu Świtu Nowy Dwór Mazowiecki z Legionovią Legionowo, sędzia Jacek Brzuszczyński z Warszawy podjął dwie decyzje, które walnie wpłynęły na końcowy rezultat spotkania. Pierwszą z nich było podyktowanie w 29. minucie rzutu karnego, który wykorzystał Michał Adamczyk. Drugą natomiast, wyrzucenie z boiska z czerwoną kartką w 80. minucie bramkarza gości, Pawła Błesznowskiego.

Rzut karny
29. minuta. Świt wykonuje aut z wysokości pola karnego Legionovii. Piłkę po długim wyrzucie wybija nieprzepisowo atakowany Paweł Błesznowski wraz z obrońcami. Futbolówka trafia do zawodnika gospodarzy, który strzela na bramkę. Przed nim stoi Piotr Kowalczyk, którego piłka trafia w rękę, a sędzia Brzuszczyński wskazał na wapno.

- Sędzia popełnił karygodny błąd. Po pierwsze, najpierw w "piątce" faulowany był Błesznowski, a następnie zawodnik Świtu z metra trafił Kowalczyka piłką w rękę. Karny z powietrza, a potem bramka ustawiła mecz. - nie krył rozczarowania decyzją sędziego po jego ostatnim gwizdku obrońca legionowian, Piotr Urban.

Jakiego zdania są przeciwnicy? - Karny został podyktowany jak najbardziej zasłużenie. Mamy nawet nagranie filmowe, na którym wyraźnie widać, że zawodnik Legionovii zasłaniał się rękoma. - stwierdził Dariusz Zjawiński. - Ręka była ewidentna. - potwierdził słowa swojego zawodnika czeski szkoleniowiec zespołu, Libor Pala.

Czerwona kartka
Tu już jest mniej kontrowersji. - Faul Pawła rzeczywiście miał miejsce. Z tą decyzją sędziego całkowicie się zgadzam i nie mam żadnych pretensji. - krótko skomentował sytuację Włodzimierz Gnoiński, trener Legionovii.

Podobnego zdania był golkiper miejscowych, Bartłomiej Fogler. - Pokazanie czerwona kartki przez sędziego miało miejsce w końcówce spotkania, więc to jest na pewno jakiś minus dla gości. Niestety, ale takie jest życie. Szkoda mi Pawła, ale faul miał miejsce. - mówił Fogler.

Cała trójka sędziowska nie miała dzisiaj najlepszego dnia. Arbiter główny rozdawał kartki na prawo i lewo, a żółte kartoniki ujrzało w sumie dziewięciu graczy z obu ekip. Oczywiście winą za porażkę Legionovii nie można obarczać sędziów, gdyż gdyby celowniki graczy z Nowego Dworu Mazowieckiego były dzisiaj lepiej nastawione, to mogliby oni wygrać znacznie wyżej. Na pracę arbitrów nie narzekali jednak tylko zawodnicy przyjezdnych. - Nie podejmę się oceniania pracy sędziów, gdyż od tego jest delegat, jednak uważam, że za faul na mnie, gdy wychodziłem sam na sam z bramkarzem tez należała się czerwona kartka. - powiedział Zjawiński.

Źródło tekstu: kslegionovia.bnx.pl (ggebar)

Wypowiedzi trenerów po meczu:
Libor Pala - trener Świtu:
Nie spodziewałem się innego widowiska. Takie myślałem, że właśnie będzie przy naszym wyniku pozytywnym, więc jestem zadowolony. Walczyliśmy, mieliśmy więcej okazji niż przeciwnik. Sam Lewici miał cztery okazje. Bramka padła jak padła. Szkoda, że stałego fragmentu gry a nie z gry, jednak ręka była ewidentna. Legionovia zaprezentowała się jak zespół ze środka tabeli, podobnie jak Mazur Karczew.

Włodzimierz Gnoiński - trener Legionovii:
Bramka dla Świtu padła po tym, jak Błesznowski był faulowany. Mogę być tylko zażenowany tym, co się tutaj wydarzyło, bo powiem szczerze, ze jeżeli lider gra rzucając piłki z autu i kopiąc je do przodu, to życzę im wszystkiego najlepszego. Oczywiście, że była szansa tutaj na punkty. Lucky miał dobrą okazję do strzelenia bramki. Kogo jednak nie wstawię na pozycję napastnika - nic się nie zmienia. Nie mamy napastników, którzy potrafiliby wykorzystywać z zimną krwią sytuacje.

Wypowiedzi zawodników po meczu:
Bartłomiej Fogler - bramkarz Świtu:
Ogólnie mecz był w miarę wyrównany. Świt stworzył sobie więcej sytuacji. Legionovia tylko trzy razy poważniej zagroziła pod naszą bramką. Wydaje mi się, że bramka, która padła z rzutu karnego rozstrzygnęła losy tej rywalizacji, choć mieliśmy więcej sytuacji bramkowych. Uważam, że zasłużenie wygraliśmy. Legionovia jest bardzo dobrym zespołem. Ma w swoich szeregach kilku doświadczonych zawodników. Życzę im jak najlepiej.

Dariusz Zjawiński - napastnik Świtu:
Uważam, że karny został podyktowany zasłużenie. Mamy nawet nagarnie filmowe z tego meczu, na którym wyraźnie widać, że zasłania się piłkarz rękoma. Bramka na 1:0 ustawiła mecz. Graliśmy spokojniej, mieliśmy jeszcze szansę na strzelenie paru bramek. Legionovia nam w drugiej połowie praktycznie nie zagroziła. Legionovia na pewno nie zaprezentowała się lepiej niż Mazur czy Nadarzyn. Sądzę, że w obecnym składzie stać ich na środek tabeli.

Lucky Ekwueme - pomocnik Legionovii:
To był dobry mecz. Zagraliśmy dobrze, nawet lepiej niż w poprzednim spotkaniu. Mieliśmy kilka okazji na strzelenie gola, więcej niż przed tygodniem, jednak się nie udało. Naprawdę chciałem strzelić w tamtej sytuacji, jednak bramkarz zdołał obronić mój strzał. Sądzę, że zagrałem dobry mecz. Świt nie był dzisiaj aż tak dobry, jednak potrafił strzelić bramkę, a Legionovia nie.

Wojciech Rostkowski - obrońca i kapitan Legionovii:
Przeważającą stroną był Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który stworzył sobie naprawdę dwie-trzy bardzo dobre sytuacje, ale ich nie wykorzystał. Strzelił za to z problematycznego rzutu karnego i na tym mógłbym skończyć wypowiedź na temat meczu. Uważam, że sędzia doprowadził do tego, że było dużo kartek "za gadanie". Popełnił na początku kilka błędów, a później starał się naprawić je kartkami.

Piotr Urban - obrońca Legionovii:
Sądzę, że to był bardzo wyrównany mecz. Bramka padła, moim zdaniem, po karygodnym błędzie sędziego, ponieważ po pierwsze, na początku faulowany w polu pięciu metrów był Błesznowski, a następnie z metra zawodnik Świtu trafia Kowalczyka w rękę, a gol z karnego ustawia cały mecz. Oczywiście nie możemy płakać i zwalać całej winy na arbitra, gdyż sami w pierwszych dziesięciu minutach mogliśmy rozstrzygnąć mecz na naszą korzyść, choćby w sytuacji, w której Lucky nie strzela będąc sam na sam z bramkarzem.

Teksty wypowiedzi trenerów i zawodników skopiowane ze strony kslegionovia.bnx.pl

Zakończona Relacja LIVE na stronie gości
0' Zapraszam do śledzenia relacji LIVE z meczu wyjazdowego Legionovii, w którym to legionowianie zagrają ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.
0' Witam z, jak zwykle, gościnnego stadionu w Nowym Dworze Mazowieckim. Za niespełna 2 minut początek meczu.
0' Znamy składy obu ekip.
0' Kibice obu drużyn są już obecni na stadionie.
1' Początek meczu!
1' Rozpoczęła Legionovia. Strata. Poterała na aut. Mecz przerwany na chwilę.
3' Długa wrzutka z autu Lendziona. Od bramki Błesznowski.
4' Bramkarz gości dobrze spisuje się na przed polu. Kolejna akcja nowodworzan. Korner.
5' Zamieszanie w polu karnym, Chmielewski ostatecznie strzela nad bramką.
7' Dobre rozrzucenie akcji przez Ziąbskiego. Poterała jednak źle dorzuca.
8' Ekwueme sam na sam z Foglerem, jednak broni bramkarz miejscowych.
9' Brzydki faul Ekwueme na Chmielewskim.
11' Atakują legionowianie. Wrzutka w pole karne Tkacza. Wybijają gospodarze.
12' Rzut rożny wywalczył Jaczewski.
13' Sprytnie rozegrany aut. Reginis na aut bramkowy.
14' Kowalczyk ma szansę... w ostatniej chwili blokuje Chmielewski.
16' Błąd Błesznowskiego, ale Adamczyk nie potrafi go wykorzystać.
17' Faul na Gumowskim z boku boiska.
18' Łapie piłkę Fogler. Kolejny faul na Jaczewskim. Aut dla gospodarzy.
19' Kolejna akcja legionowian, łapie Fogler.
21' Za daleko wypuścił sobie piłkę Ekwueme.
22' Na spalonym Lewicki.
23' Adamczyk centruje, a Lewicki z trzech metrów nie trafia do bramki! Powinno być 1:0.
25' Strzał z dystansu Zjawińskiego ledwo broni Błesznowski, dobitka zablokowana! Chmielewski leży na boisku. Konieczna będzie zmiana.
26' Zmiana Świt: Za Chmielewskiego wchodzi Wojtczak.
27' Strzał Gurzędy leci nad poprzeczką.
29' Aut na wysokości pola karnego. Kowalczyk zagrywa piłkę ręką. Rzut karny!
30' Żółta kartka: Piotr Kowalczyk (Legionovia).
30' Żółta kartka: Paweł Błesznowski (Legionovia).
30' Żółta kartka: Piotr Jaczewski (Legionovia).
31' 1-0GOL! Michał Adamczyk (Świt NDM) z karnego.
31' Całkowicie zmylony Błesznowski.
34' Ekwueme sam na sam z Foglerem... odbija obrońca.
35' Fauluje na 35 metrze Rostkowski.
36' Strzał z wolnego Zjawińskiego nie sprawia problemów Błesznowskiemu. Wznowienie gry, Obem wybija na aut.
38' Atakowany nakładką Starczewski. Wolny.
40' Piłka w siatce Legionovii. Wcześniej odgwizdany spalony.
41' Doszły nas informacje o Chmielewskim. Stoper Świtu złamał rękę.
41' Tymczasem na boisku atakuje Legionovia. Bezskutecznie.
43' Rzut rożny. Ręką zagrywa w polu karnym miejscowych Ziąbski. Wolny.
44' Żółta kartka: Marcellinus Obem (Świt NDM).
45' Faul na Starczewskim. Wolny z narożnika pola karnego... piąstkuje Fogler.
46' Strzał Zjawińskiego broni Błesznowski.
47' Brzydki faul Ziąbskiego. Dośrodkowanie, strzał Reginisa, broni Błesznowski. Spalony.
48' Koniec I połowy!

Całkiem niezła 1. połowa. Mimo kilku szans z obu stron, wynik 1:0 dla Świtu.

46' Początek II połowy!
47' Przewaga Świtu. Najpierw Lewicki starał się oszukać Rostkowski, a potem z autu Gurzęda z autu - bezskutecznie.
49' Żółta kartka; Piotr Gurzęda (Świt NDM).
50' Strzał z dystansu Poterały - obok.
52' Kontra. Reginis doszedł do piłki, ale jego podanie pozostawiała dużo do życzenia.
53' W odpowiedzi dośrodkowanie Starczewskiego przeszło wszystkich.
54' Odegranie piętą Kończyńskiego do Zjawińskiego... wybija Urban.
55' Żółta kartka: Piotr Urban (Legionovia).
56' Nieprzepisowo zatrzymał Urban Zjawińskiego.
57' Ładny strzał z wolnego Lewickiego. Tuż obok słupka.
58' Szykuje się zmiana.
59' Zmiana Legionovia: Za Jaczewskiego wchodzi Starnacki.
60' Centra Koziary leci za bramkę.
61' Strzał Lewickiego broni Błesznowski.
62' Niezły strzał Ekwueme. Broni Fogler.
63' W odpowiedzi Lewicki sam na sam z Błesznowski. Z pomocą Urbana niebezpieczeństwo zażegnane.
65' Żółta kartka: Marek Lendzion (Świt NDM).
67' Leży na boisku opatrywany.
69' Błąd Błesznowskiego! Lewicki strzela nad bramką.
69' Zmiana Legionovia: Za Tkacza wchodzi Borowik.
71' Faul Starnackiego. Robi się gorąco na boisku. Wrzutka Lewickiego... nad.
72' Dobre podanie na skrzydło Ziąbskiego. Za mocne.
74' Zmiana Legionovia: Za Urbana wchodzi Karaszewski.
74' Zmiana Świt: Za Koziarę wchodzi Kołakowski.
75' Zagranie do Karaszewskiego. Niestety skrzydłowy nie opanował.
78' Zagranie do Ekwueme, ale na spalonym Nigeryjczyk.
80' Czerwona kartka: Paweł Błesznowski (Legionovia).
80' Faul Błesznowskiego przed polem karnym.
81' Z boiska zejdzie Starnacki. Do wejścia szykuje się Dzisiewicz.
82' Zmiana Legionovia: Za Starnackiego wchodzi Dzisiewicz.
84' Błąd Zjawińskiego. Kontra. Ekwueme do Karaszewskiego... tragicznie. ;/
86' Słaby strzał Karaszewskiego znajdującego się na spalonym.
87' Żółta kartka: Daniel Ziąbski (Legionovia).
87' Żółta kartka: Wojciech Rostkowski (Legionovia).
88' Dobra interwencja Dzisiewicza.
90' Zmiana Świt: Za Lewickiego wchodzi Trzebuchowski.
90' Faul na Karaszewskim. Rzut wolny.
90' Świetne uderzenie... broni Fogler.
90' Koniec meczu!

Źródło tekstu: Relacja LIVE kslegionovia.bnx.pl

Świt Nowy Dwór Maz. 1-0 Legionovia Legionowo (31).
Spotkanie dwóch dawnych zgód w NDM. Gospodarze wystawili na meczu 80-osobowy młyn i całkiem nieźle dopingowali. Świt rzucił serpentyny, zaprezentował baloniadę i odpalił piro. Na koniec meczu zaprezentowali sektorówkę - szachownicę oraz płótno z namalowaną panoramą Nowego Dworu, któremu towarzyszył transparent "Nowy Dwór - tu mieszkam... nieważna jest reszta". Legionovia na mecz dotarła w 31 osób z czterema flagami i transparentem "Czy porażka, czy zwycięstwo, Legionovia dziś okaże męstwo".

Źródło tekstu: legialive.pl

Piłka nożna. MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – KS Legionovia 1:0 (1:0)

W długo oczekiwanych derbach regionu drużyna Legionovii przegrała na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 0:1. Mecz mógł się podobać kibicom. Więcej sytuacji bramkowych wypracował sobie Świt, ale Legionovia bliska była remisu. W trzech ostatnich meczach legionowianie zdobyli tylko jeden punkt i stracili kontakt z czołówką tabeli. Do zakończenia rundy jesiennej zostały do rozegrania dwie kolejki, w których podopieczni Włodzimierza Gnoińskiego mają szansę na powiększenie swojego dorobku punktowego.


Kibice w Legionowie i Nowym Dworze Mazowieckim od wielu lat czekali na okazję, kiedy ich drużyny będą mogły zagrać ze sobą o ligowe punkty. Świt w ostatnich latach występował w wyższych ligach niż Legionovia. W sezonie 2003/2004 zagrał nawet w ekstraklasie, ale wielu nowodworskich kibiców żałuje, że do tego doszło, bo właśnie od tamtego sezonu rozpoczęły się kłopoty klubu, który zaczął popadać w poważne kłopoty finansowe i spadał do coraz niższych lig. Ostatnio nad Świtem zbierają się nowe kłopoty. Okazało się, że klub kupował mecze, i jeżeli to się potwierdzi, to zamiast awansu do drugiej ligi, może być spadek do czwartej. Obecnie jednak nowodworzanie są głównym kandydatem do wygrania łódzko-mazowieckiej trzeciej ligi i w spotkaniu z Legionovią to gospodarze byli faworytem.

Ekwueme w ataku
Zespół trenera Włodzimierza Gnoińskiego po dobrym początku rozgrywek spuścił nieco z tonu i w ostatnich kolejkach zaczął gubić dużo punktów. Głównym problemem drużyny jest brak klasowego napastnika. Trener robił już różne eksperymenty w liniach ofensywnych, ale nie przynosiły one widocznej poprawy.
Przed meczem ze Świtem w Nowym Dworze Mazowieckim, szkoleniowiec postanowił dokonać następnego eksperymentu w ustawieniu drużyny. Jako wysunięty napastnik zagrał tym razem Nigeryjczyk Lucky Junior Ekwueme, zastępując na tej pozycji Piotra Jaczewskiego, który został cofnięty do linii środkowej.

Początek meczu zdawał się potwierdzać słuszność decyzji Włodzimierza Gnoińskiego. Szybki Ekwueme sprawiał sporo kłopotów wysokim obrońcom gospodarzy. Już w ósmej minucie napastnik Legionovii okazał się szybszy od rywali i znalazł się sam przed Bartłomiejem Foglerem. Uderzył piłkę jednak niezbyt dokładnie i bramkarz Świtu zdołał ją odbić. Chwilę później, po dośrodkowaniu z prawej strony, główkował zbyt lekko.

Po upływie dwudziestu minut meczu gospodarze zaczęli stwarzać groźne sytuacje pod bramką Pawła Błesznowskiego. Najwięcej zamieszania pod bramka Legionovii robił Szymon Lewicki. Jego łatwość w dochodzeniu do sytuacji strzeleckich nie szła jednak w parze ze skutecznością. W 23 minucie, po dośrodkowaniu Michała Adamczyka, nie trafił w światło bramki, będąc w polu bramkowym. Dwie minuty później mocno zza pola karnego uderzył piłkę były piłkarz Legionovii, Dariusz Zajwiński. Błesznowski zdołał odbić futbolówkę, ale ta trafiła pod nogi Lewickiego. W ostatniej chwili strzał napastnika Świtu zablokował Ariel Poterała.

Kartki za protesty
Wiele kontrowersji wzbudziła sytuacja z 31 minuty. Po uderzeniu Tomasza Reginisa piłka trafiła w rękę Piotra Kowalczyka. Ponieważ zdarzenie to miało miejsce w polu karnym, sędzia Jacek Brzuszczyński podyktował „jedenastkę” przeciwko Legionovii. Protesty piłkarzy gości nie zdały się na wiele. Arbiter ukarał żółtymi kartkami, oprócz Kowalczyka, dwóch najbardziej protestujących: Piotra Jaczewskiego i Pawła Błesznowskiego. Rzut karny pewnie wykorzystał Michał Adamczyk.
Legionovia starała się odrobić stratę i już cztery minuty później Ekwueme mógł doprowadzić do wyrównania. Tym razem obrońcy byli czujni i nie pozwolili na oddanie strzału przez napastnika z Legionowa.

W drugiej połowie Świt osiągnął przewagę. Legionovia wyprowadzała kontry, ale lepsze okazje do strzelenia bramek mieli gospodarze. Nadal największym zagrożeniem dla defensywy gości był Szymon Lewicki, wciąż jednak był bardzo nieskuteczny. W 80 minucie Błesznowski sfaulował za polem karnym napastnika Świtu. Sędzia ukarał legionowskiego bramkarza czerwoną kartką i podyktował rzut wolny przeciwko Legionovii. W bramce pojawił się rezerwowy Sebastian Dzisiewicz. Wykonawcą rzutu wolnego był Lewicki, ale trafił w mur. Po chwili piłkę przejęli goście i stanęli przed szansą na wyrównanie. Kontra w wykonaniu Ekwueme i Konrada Karaszewskiego była wyprowadzona wzorowo, ale wbiegający w pole karne Karaszewski zamiast strzelać na bramkę starał się zagrać do Nigeryjczyka i nowodworscy obrońcy przerwali akcję. W doliczonym czasie gry goście mieli szansę na strzelenie gola. Mocne uderzenia z rzutu wolnego Piotra Kowalczyka odbił przed siebie Fogler, ale piłka nie trafiła do żadnego z graczy Legionovii. Trzeba jednak przyznać, że gospodarze w drugiej połowie mieli więcej okazji do podwyższenia wyniku i z przekroju całego meczu ich zwycięstwo było zasłużone.

Dwie kolejki do końca
Drużyna trenera Gnoińskiego straciła nie tylko punkty, ale także Pawła Błesznowskiego, który będzie musiał pauzować za czerwoną kartkę. Zresztą mecz w Nowym Dworze Mazowieckim obfitował w kartki. Arbiter pokazał aż dziewięć żółtych kartek i jedną czerwoną. Lepiej na tym wyszli gospodarze, którzy ujrzeli tylko trzy żółte kartoniki, reszta stała się udziałem gości.

Na szczęście, za kartki tylko Błesznowski wypadnie ze składu na kolejny mecz. Być może bramkarz będzie pauzował tylko w jednym spotkaniu, bo sędzia opisał je w protokole meczowym, jako akcję ratunkową, a nie jako brutalny faul.
Do zakończenia rundy jesiennej pozostały tylko dwie kolejki. Rywalami Legionovii będą zespoły nieco słabsze niż w ostatnich meczach. Jest więc nadzieja, że ekipa trenera Gnoińskiego wzbogaci swoje konto nawet o sześć punktów, co pozwoliłoby na w miarę spokojną zimę.
W niedzielę, 2 listopada, do Legionowa przyjedzie ostatni zespół w tabeli, Stal Niewiadów. Każdy inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy będzie dużą niespodzianką. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12.00.
W ostatniej kolejce Legionovia zmierzy się na wyjeździe z Nadnarwianką Pułtusk, która w drugiej części rundy jesiennej spisuje się całkiem nieźle, ale legionowianie są w stanie przywieźć z Pułtuska komplet punktów.

Źródło tekstu: Gazeta Miejscowa (Dariusz Jarosz)

Wyniki pozostałych spotkań 13. kolejki III ligi, grupy: łódzko-mazowieckiej w dziale Tabela.

* - zalecany program do odtwarzania powyższych plików to bezpłatny Media Player Classic {kliknij, aby ściągnąć ten program}.

Świt 97' Nowy Dwór Maz. - UKS Białe Orły 4-8 (x-x)

2008-10-25; XoNoX
Aktualności, 97' Mecze
25 października, 11:00 - Okunin, Słoneczna
NOSiR Świt 97' Nowy Dwór Mazowiecki - UKS Białe Orły 4-8 (x-x)

KS Dąb Wieliszew - Świt 95' Nowy Dwór Maz. 2-7 (1-3)

2008-10-25; XoNoX
Aktualności, 95' Mecze
25 października, 11:00 - Wieliszew
KS Dąb Wieliszew - NOSiR Świt 95' Nowy Dwór Mazowiecki 2-7 (1-3)

MUKS Zieloni Zielonka - Świt 94' Nowy Dwór Maz. 0-2 (0-1)

2008-10-25; XoNoX
Aktualności, 94' Mecze
2008-10-25 (sobota) - Zielonka
10:00 MUKS Zieloni Zielonka - NOSiR Świt 94' Nowy Dwór Mazowiecki 0-2 (0-1)
0-1 Świderski 18' (asysta Siwek)
0-2 Siwek 68' (asysta Nowakowski)

NOSiR Świt 94': Kwiatkowski - Wójcikowski ( 63, Affek), Kołecki ( 72, Witkowski), Krzymiński, Janczarek - Świderski , Kimura, Siwek , Wołkowicz - Nowakowski, Dymski

Po bardzo dobrej grze młodzicy Świtu zdobyli 3 punkty z groźnym przeciwnikiem. Na małym i nierównym boisku od początku mecz Świt dyktował swoje warunki gry. Cały zespół zagrał bardzo dobrze taktycznie, nie zabrakło również walki i zaangażowania. Pierwsza bramka to składna akcja całego zespołu, na 20 metrze od bramki przeciwnika bardzo ładnie zastawił się filigranowy Dymski, zgrał piłkę do tyłu do Siwka, który z pierwszej piłki zagrał górą do Świderskiego, który puścił piłkę na kozioł, a następnie huknął po długim rogu bramki, bramkarz gospodarzy nawet nie zareagował. Po strzeleniu bramki Świt grał konsekwentnie i bardzo pewnie. Obrona bardzo dobrze skracała pole gry (w całym meczu złapali przeciwnika około 20 razy na spalonym) na przedpolu bardzo dobrze grał Kwiatkowski.
Po przerwie gospodarze dążyli do remisu, ale nie byli wstanie pokonać dobrze dysponowanego tego dnia Kwiatkowskiego. Świt grał bokami stwarzając zagrożenie pod bramką rywali. W 68. minucie Świt podwyższył na 2-0. Z prawej strony dobrym podaniem popisał się Nowakowski, który zagrał piłkę do Siwka ten zwodem minął przeciwnika i technicznym strzałem pokonał bramkarza. Do ostatniego gwizdka podopieczni trenera Reginisa kontrolowali grę.

Bardzo dobry mecz w wykonaniu zawodników Świtu, zespół w 100% wykonał polecenia taktyczne trenera, poparte walką i wolą zwycięstwa. W każdym elemencie chłopcy byli lepsi od starszych zawodników z Zielonki.

Mecz rundy

2008-10-22; XoNoX
Aktualności, Świt I Zapowiedzi
W sobotę 25 października 2008 roku o godzinie 16:00 w Nowym Dworze Mazowieckim odbędzie się spotkanie 13. kolejki 3 ligi łódzko-mazowieckiej pomiędzy Świtem i Legionovią Legionowo.

Derby, to słowo automatycznie nasuwa się na myśl każdemu kibicowi w Nowym Dworze, przed spotkaniem przy Sportowej z Legionovią. O tym jak bardzo prestiżowe będzie to wydarzenie nikogo nie trzeba chyba uświadamiać. Będzie to pierwsze od wielu lat spotkanie oficjalne pomiędzy tymi zespołami.

Legionowianie awans do nowej trzeciej ligi wywalczyli zajmując 4 miejsce IV ligi mazowieckiej w poprzednim sezonie, chociaż do prawie ostatniej kolejki mieli jakieś szansę nawet na awans do drugiej ligi. Największym sukcesem tego klubu w historii był dość długi epizod na boiskach trzecioligowych. W sezonie 96/97 Legionovia zajęła nawet 2 miejsce w III lidze, ocierając się o klasę wyżej. Później bywało już różnie. Po raz ostatni drużyna zza miedzy występowała na trzecioligowym froncie w 2005 roku. W obecnym sezonie podopieczni trenera Włodzimierza Gnoińskiego spisują się całkiem przyzwoicie zajmując po 12 kolejkach 6 miejsce z dorobkiem 21 punktów. Wyróżniającymi się graczami z Parkowej są doświadczeni Starczewski, Jaczewski, Karaszewski a także, młodzi perspektywiczni piłkarze jak Reks czy najskuteczniejszy strzelec w poprzednim sezonie Pytlewicz. Co ciekawe "biało-żółto-czerwoni" posiadają obok Narwi Ostrołęka najskuteczniejszą defensywę w lidze, tracąc jak do tej pory zaledwie 5 bramek. Drużyna z Legionowa to jedna z kilku ekip w naszej lidze, która lepiej czuje się na wyjeździe niż u siebie, bowiem w dotychczas rozegranych spotkaniach na obcych boiskach, nie zaznali jeszcze porażki.

Świt po zaskakującej stracie punktów z Woyem, aby utrzymać kontakt z Wartą (która gra mecz u siebie ze słabiutką Omegą dopiero 11 listopada o godzinie 13:00 - mecz został przełożony) musi w sobotę wygrać. W przypadku zwycięstwa być może "Biało-Zieloni" powrócą na fotel lidera, jednak to nie będzie zależeć tylko od nas. Pozostaje wierzyć w pozytywny obrót sprawy i liczyć na zwycięstwo.
Zapraszamy więc wszystkich w sobotnie popołudnie na to spotkanie, bowiem takie derby w Nowym Dworze mogą się już szybko nie powtórzyć...

Źródło tekstu: bialo-zieloni.pl (Robo)

Zjawiński: Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko

Już w najbliższą sobotę w Nowym Dworze Mazowieckim, miejscowy Świt podejmie Legionovię Legionowo. Zawodnikiem gospodarzy jest dobrze znany w Legionowie napastnik - Dariusz Zjawiński, który przed czterema laty przechodził z legionowskiego klubu do stołecznej Legii. - Nie motywuje się na to spotkanie jakoś wyjątkowo. Mecz jak mecz, trzeba wygrać i dać wszystko z siebie, a poza tym zespół Legionovii nie jest tym samym zespołem, w którym kiedyś grałem. Wtedy dysponowaliśmy zdecydowanie lepszym składem personalnym. - stwierdza najskuteczniejszy w poprzednim sezonie gracz nowodworzan.

Mimo zaledwie 22 lat, Zjawiński ma dość duże doświadczenie, bowiem grał w zespołach z Ekstraklasy: Legii Warszawa (mistrzostwo Polski) oraz Odry Wodzisław Śląski. Do Nowego Dworu przeprowadził się prawie dwa lata temu. W ciągu tego czasu stał się najlepszym napastnikiem Świtu i to głównie na nim opiera się siła zespołu, którego trenerem jest Libor Pala.

Przygotowania zespołu z Nowego Dworu do sobotniego spotkania przebiegają bez żadnych zakłóceń. - Przygotowujemy się do meczu z Legionovią, ale jest to mecz jak każdy inny. Zależy nam tylko na punktach i na tym się skupimy na boisku. - gwarantuje zawodnik. - Nie miałem okazji oglądać meczu Legionovii, ale myślę ze warto przyjść i zobaczyć ten mecz, bo zapowiada się bardzo fajne widowisko. - mówi. - W zespole nie ma kontuzji. Każdy jest gotowy na sto procent do walki od pierwszej minuty do ostatniej. - dodaje.

Na stadionie przy ul. Sportowej 66 na pewno jest żal straconych przed tygodniem punktów w Bukowcu Opoczyńskim (1:1 z WOYem), gdyż dla zespołu walczącego o awans podział punktów z tak słabszym przeciwnikiem jest porażką. - Remis z WOYem można uznać za porażkę. Powinniśmy wygrać, ale zdążają się takie mecze. Nie jesteśmy podłamani, a wręcz przeciwnie, zmotywowani. - zapewnia i kończy tym samym wychowanek Ożarowianki Ożarów Mazowiecki.

Źródło tekstu: kslegionovia.bnx.pl (ggebar)

Świt NDM - Legionovia (Zapowiedź)

Już jutro o 16:00 w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Sportowej 66 odbędzie się jedno z ważniejszych spotkań dla kibiców z Legionowa i Nowego Dworu, bowiem na przeciwko siebie staną drużyny Świtu Nowy Dwór Mazowiecki oraz Legionovii Legionowo. Ze względu na bliskie położenie obu miast, można mówić, ze będzie to spotkanie derbowe. Także dla grupy "szalikowców" obu ekip będzie to wyjątkowy mecz, gdyż do niedawna przyjaźnili się oni. W innych spotkaniach III ligi równie ciekawie zapowiada się pojedynek Narwi Ostrołęka z GLKSem Nadarzyn.

Świt powstał w 1935r. W przeszłości, prócz piłki, miał wiele innych sekcji, które wychowały wspaniałych zawodników w różnych dyscyplinach (m.in. kajakarstwo czy podnoszenie ciężarów). Największe jednak sukcesy odniosła sekcja piłkarska nowodworskiego klubu. W 2000r. Świt po raz drugi w historii awansował na zaplecze ekstraklasy, a cztery lata później mógł się szczycić mianem: drużyny z ekstraklasy. Przygoda z najwyższą klasą rozgrywkową trwała zaledwie sezon. Nie pomgł nawet Janusz Wójcik, o którym jest ostatnio głośno. Z sezonu na sezon coraz gorzej spisywali się "biało-zieloni", aż w końcu wylądowali w nowej III lidze.

W barwach jutrzejszych przeciwników gra wielu doświadczonych zawodników. W ataku bryluje Dariusz Zjawiński, którego legionowskim kibicom przedstawiać nie trzeba oraz reprezentant Polski Michał Kucharczyk. W bramce stoi Bartłomiej Fogler, a obroną kieruje rosły Rafał Chmielewski czy Michał Adamczyk. Środek pomocy wygląda niemniej ciekawie. Za rozgrywanie piłki odpowiedzialni są Goerge Enow z Kamerunu oraz Odong Marcellinus Obem z Nigerii.

Podopieczni czeskiego szkoleniowca Libora Pali są obecnie wiceliderami tabeli łódzko-mazowieckiej III ligi. Mają w swym dorobku 28 punktów, czyli jeden straty do lidera z Sieradza. Najskuteczniejsi są wspomniani już Kucharczyk i Zjawiński, którzy mają po cztery trafienia na koncie. Tydzień temu, Świt zremisował 1:1 na wyjeździe z WOYem Bukowcem Opoczyńskim.

Jak zaprezentują się legionowianie na tle wymagającego przeciwnika po ostatnich niepowodzeniach? Czy uda się wygrać i dać sobie oraz kibicom choć cień szansy na powrót do walki o awans? Przekonamy się jutro!

Jacek Brzuszczyński z Warszawy będzie sędzią jutrzejszego meczu o mistrzostwo III ligi pomiądzy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki a Legionovią Legionowo. Na liniach pomagać mu będą sędziowie Wysocki i Mąka.

Źródło tekstu: kslegionovia.bnx.pl (ggebar)

Pozostałe spotkania 13. kolejki III ligi, grupy: łódzko-mazowieckiej:
25 października, 13:00 Narew Ostrołęka - GLKS Nadarzyn
25 października, 14:30 UKS SMS Łódź - MKS Kutno
25 października, 15:00 Stal Niewiadów - Woy Bukowiec Opoczyński
25 października, 15:00 Nadnarwianka Pułtusk - Broń Radom
25 października, 15:00 Mazowsze Grójec - Włókniarz Konstantynów Łódzki
26 października, 13:00 Wisła II Płock - Mazur Karczew

eME U-19: Bośnia i Hercegowina 2-2 Polska

2008-10-22; XoNoX
Aktualności, Reprezentacja
Reprezentacja Polski do lat 19 (rocznik 1990) zremisowała 2-2 (0-1) z Bośnią i Hercegowiną w drugim meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy. Turniej rozgrywany jest w Sarajewie. W sobotę o 14:00 Polacy zmierzą się z Grecją.

22 października 2008, 14:00 - Sarajewo
Bośnia i Hercegowina 2-2 Polska
1-0 Haris Handžić 13'
2-0 Haris Handžić 65' (karny)
2-1 Alan Stulin 67' (karny)
2-2 Tomasz Hołota 75'

Polska: Wojciech Szczęsny - Krzysztof Hus, Paweł Baranowski, Maciej Woźniak , Lukas Olbrich - David Blacha ( 74, Robert Trznadel), Ariel Borysiuk ( 41, Michał Kucharczyk ), Tomasz Hołota, Marcin Budziński ( 74, Mikołaj Zwoliński), Alan Stulin - Tomasz Kupisz.

Sędziował: Manuel Jorge Neves Moreira Sousa (Portugalia).

W drugim meczu tej grupy Grecja wygrała z Czarnogórą 1-0.

Tabela:
1. Bośnia i Hercegowina 2 4-3 4
Polska 2 4-3 4
3. Grecja 2 2-2 3
4. Czarnogóra 2 1-3 0

Do kolejnej fazy eliminacji (Elite round) awansują dwa najlepsze zespoły z każdej z trzynastu grup, a także dwie drużyny z trzecich miejsc z najlepszym bilansem.

Źródło tekstu: 90minut.pl (MichalMKS)

Michał Kucharczyk strzela decydującą bramkę w wygranym meczu eME U-19: Polska - Czarnogóra 2-1

2008-10-20; XoNoX
Aktualności, Reprezentacja
Reprezentacja Polski do lat 19 (rocznik 1990) wygrała 2-1 (1-0) z Czarnogórą w pierwszym meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy. Turniej rozgrywany jest w Sarajewie. W środę o 14:00 Polacy zmierzą się z Bośnią i Hercegowiną.

20 października 2008, 14:00 - Sarajewo
Polska 2-1 Czarnogóra
1-0 (45 minuta) Mikołaj Zwoliński 45'
1-1 (46 minuta) Maciej Woźniak 46' (samobójcza)
2-1 (57 minuta) Michał Kucharczyk 57'

Polska: (skład wyjściowy) Wojciech Szczęsny - Lukas Olbrich, Ariel Borysiuk, Tomasz Kupisz, Alan Stulin, Michał Kucharczyk (57 minuta) , Mateusz Rajfur, Maciej Woźniak (46 minuta) , David Blacha, Robert Trznadel, Mikołaj Zwoliński (45 minuta)

sędziował: Daniel Stålhammar (Szwecja).

W drugim meczu tej grupy Bośnia i Hercegowina pokonała Grecję 2-1.

Do kolejnej fazy eliminacji (Elite round) awansują dwa najlepsze zespoły z każdej z trzynastu grup, a także dwie drużyny z trzecich miejsc z najlepszym bilansem.

Źródło tekstu: 90minut.pl (koofel)

Świt 96' Nowy Dwór Maz. - GKS Wilga Garwolin x-x (x-x)

2008-10-19; XoNoX
Aktualności, 96' Mecze
19 października, 14:00 - NDM, Sportowa 66
NOSiR Świt 96' Nowy Dwór Mazowiecki - GKS Wilga Garwolin x-x (x-x)

Woy Bukowiec Opoczyński - Świt Nowy Dwór Maz. 1-1 (0-0)

2008-10-19; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze
2008-10-19 (niedziela) - Bukowiec Opoczyński, Sobawiny 7e
14:00 Woy Bukowiec Opoczyński - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-1 (0-0)
0-1 (50 minuta) Rafał Chmielewski 50'
1-1 (53 minuta) Piotr Dziuba 53'

Tomasz Kaczor - Stanisław Starus, Marcin Boguś, Wojciech Pęczek, Daniel Gąska - Mariusz Darnowski , Sebastian Jura ( (zmiana: 72 minuta) 72, Marcin Mirecki), Łukasz Pierzyński, Konrad Migowski ( (zmiana: 75 minuta) 75, Kamil Gumel) - Jarosław Baran, Piotr Dziuba (53 minuta) ( (zmiana: 85 minuta) 85, Kamil Żabicki)

Trener: Ryszard Pomykała

30. Bartłomiej Fogler - 7. Michał Wojtczak, 5. Michał Lewandowski ( (zmiana: 64 minuta) 64, 15. Kamil Koziara), 14. Rafał Chmielewski (50 minuta) , 3. Michał Adamczyk © - 10. Dariusz Zjawiński, 69. Marek Lendzion, 2. Odong Marcellinus Obem, 11. Grzegorz Kończyński ( (zmiana: 56 minuta) 56, 6. Szymon Lewicki) - 9. Arnold Kołakowski ( (zmiana: 56 minuta) 56, 17. Andrzej Sazonowicz), 18. Piotr Chmielewski ( (zmiana: 56 minuta) 56, 8. Łukasz Trzebuchowski)
Trener: Libor Pala

Sędziował: Paweł Szandała (Sieradz)
Widzów: 300

Za rzuty rozne punktów się nie przyznaje

Bukowiec Opoczyński to bardzo przyjemna miejscowość położona pod samym lasem. Za każdym razem, kiedy przychodzi mi dzwonić do kierownika zespołu Wiesława Babisa, ten zawsze opowiada o tym, jak wiele dzieje się w tej niewielkiej miejscowości. Podobnie było i tym razem. Co prawda na mecz ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki zawitało na trybunach ponad 300 osób, co jak na III ligę jest całkiem przyzwoitym wynikiem, ale jednak pan Wiesław tradycyjnie przyznał, że byłoby ich więcej, gdyby nie inne imprezy organizowane przez miasto. Oczywiście nie zapomniał wspomnieć o grzybach, w które wyjątkowo bogate są wspomniane pobliskie lasy.
Świt do tego meczu przystąpił osłabiony brakiem dwóch podstawowych zawodników. Michał Kucharczyk tego dnia przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-19. Młody pomocnik Świtu dodatkowo dostał powołanie na turniej eliminacyjny do mistrzostw Europy, które odbędą się w Sarajewie.

Tekst przepisał XoNoX z Mazowieckiego Sport Expressu (Adam Styczek)

Wyniki pozostałych spotkań 12. kolejki III ligi, grupy: łódzko-mazowieckiej w dziale Tabela.

LKS Sparta Jazgarzew - Świt 93' Nowy Dwór Maz. 1-2 (0-0)

2008-10-19; XoNoX
Aktualności, 93' Mecze
2008-10-19 (niedziela) - Jazgarzew
12:00 LKS Sparta Jazgarzew - NOSiR Świt 93' Nowy Dwór Mazowiecki 1-2 (0-0)
1-0 ... 50'
1-1 Tomasz Sobieszek 65'
1-2 Konrad Karczewski 80'

NOSiR Świt 93': Kulesza Przemek - Sawicki Michał, Legięć Tomasz, Kalużny Jakub (zmiana 55' Szydlik Paweł), Telechowski Piotr ©, Trojak Marek, Ziemiecki Jakub, Sobieszek Tomasz, Karwan Robert, Karczewski Konrad, Milewski Patryk (zmiana (kontuzja) 40' Bartek Radwański)
Pozostali rezerwowi: Marcin Skorupski, Adam Szabłowski, Piotr Flakowski

Przyzwoity mecz w wykonaniu nowodworzan. Cała pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana. Raz atakowali Świtowcy, a raz zawodnicy Sparty, lecz żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć dogodnej sytuacji do oddania jakiegokolwiek strzału na bramkę.
Druga odsłona meczu znacznie ciekawsza. Widać było walkę i chęć zwycięstwa obu drużyn. W 50 minucie meczu zawodnik Jazgarzewa dostał piłkę po zamieszaniu bramkowym i prawdopodobnie strzałem życia z 20 metrów umieści ją w samo okno bramki NOSiR-u. Jednak nie podłamało to drużyny przyjezdnych, a znacznie przeciwnie zmobilizowało do jeszcze większej chęci wyrwania gospodarzom 3 punktów. W 65' Tomasz Sobieszek pięknym strzałem z lewej nogi dał wyrównującą bramkę dla Świtu i tym samym przybliżył ich do upragnionego zwycięstwa. Poderwało to gospodarzy do gry i przeważali do ostatnich minut meczu, lecz po szybkiej kontrze w 80' Konrad Karczewski mocnym strzałem w bramkę nie dając żądnych szans na obronę bramkarzowi Sparty Jazgarzew ustalił wynik meczu na 1:2 dla Świtu.

Autor tesktu: Adam Szabłowski

Świt 95' Nowy Dwór Maz. - UKS Błyskawica 2-1 (x-x)

2008-10-19; XoNoX
Aktualności, 95' Mecze
19 października, 11:00 - NDM, Sportowa 66
NOSiR Świt 95' Nowy Dwór Mazowiecki - UKS Błyskawica 2-1 (x-x)
0-1 ...
1-1 Paweł Wiśniewski (asysta Marcin Pruchniewicz)
2-1 Paweł Wiśniewski (asysta Marcin Pruchniewicz)]

SMS od MARZENA

Świt 94' Nowy Dwór Maz. - KS Rządza Załubice 5-2 (3-2)

2008-10-18; TR
Aktualności, 94' Mecze
2008-10-18 (sobota) - Okunin, Słoneczna
14:00 NOSiR Świt 94' Nowy Dwór Mazowiecki - KS Rządza Załubice 5-2 (3-2)
0-1 ... 15'
1-1 Dymski 29' (asysta Kimura)
2-1 Wołkowicz 31' (asysta Dymski)
2-2 ... 35'
3-2 Świderski 40'
4-2 Świderski 70' (asysta Kołecki)
5-2 Świderski 73' (asysta Kimura)

NOSiR Świt 94': Kwiatkowski ( 41, Grzybowski) - Wójcikowski, Krzymiński, Kołecki, Janczarek ( 41, Nowakowski) - Wołkowicz ( 75, Witkowski), Krawczyk, Siwek, Świderski - Kimura, Dymski ( 65, Affek)

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga Świtu, mimo fatalnej nawierzchni boiska (mecz w Okuninie) zawodnicy konstruowali ładne akcje, dużo było strzałów z dystansu. W 15. minucie ładna akcja lewą stroną, dośrodkowanie Janczarka, niestety filigranowy Dymski nie spodziewał się tak dobrej piłki i nie wykorzystał 100% sytuacji. Z dystansu ładnie strzelali Siwek, Swiderski, Krawczyk i Kimura, ale strzały były minimalnie niecelne lub bronił bramkarz przyjezdnych. Zawodnicy Rządzy pierwszy raz przedostali się pod bramkę Świtu w 15. minucie, niestety za polem karnym niefortunnie interweniował Kwiatkowski, który na nierównym boisku nie trafił w piłkę (podskoczyła na nierówności) i napastnik gości z 18 metrów posłał futbolówkę do pustej bramki. Nie zraziło to młodych piłkarzy Świtu, na efekty dobrej gry czekaliśmy do 29. minuty, po koronkowej akcji całego zespołu, celnym strzałem popisał się Dymski, dwie minuty później na 2-1 podwyższył Wołkowicz. W 35` nie uwagę stoperów wykorzystał napastnik gości i wygrał pojedynek sam na sam z Kwiatkowskim. W ostatniej minucie pierwszej połowy z prawej strony dośrodkowuje Świderski piłka mija wszystkich zawodników i wpada w długi róg bramki.

Druga połowa to nadal dobra gra gospodarzy, goście chaotycznie wybijają piłki do przodu licząc na szybkiego napastnika, w tej części gry defensywa Świtu jest bezbłędna. Bramka na 4-2 to świetne prostopadłe podanie Kołeckiego na lewe skrzydło do Świderskiego, który uderza piłkę po długim rogu nie dając najmniejszych szans na udaną interwencję brakarzowi Rządzy. Bramka na 5-2 to kopia sytuacji z 70. minuty, tym razem podawał Kimura.

Cieszy kolejna wygrana, a także, że chłopcy nie zlekceważyli rywala, który jest niżej w tabeli. Chłopakom należy się pochwała za serce włożone w grę i walkę o każdą piłkę i każdy metr boiska. Małym minusem jest słabe wykończenie stałych fragmentów gry (przy bardzo dobrych dośrodkowaniach Siwka i Świderskiego).

SS Białołęka Warszawa - Świt 97' Nowy Dwór Maz. x-x (x-x)

2008-10-18; XoNoX
Aktualności, 97' Mecze
18 października, 13:30
SS Białołęka Warszawa - NOSiR Świt 97' Nowy Dwór Mazowiecki x-x (x-x)

Świt 92' Nowy Dwór Maz. - KP Legia Warszawa 3-3 (x-x)

2008-10-18; XoNoX
Aktualności, 92' Mecze
18 października, 10:00 - NDM, Sportowa 66
NOSiR Świt 92' Nowy Dwór Mazowiecki - KP Legia Warszawa 3-3 (x-x)

Wkra Pomiechówek - Świt II Nowy Dwór Maz. 0-0

2008-10-18; XoNoX
Aktualności, Świt II Mecze
18 października, 10:00 - Okunin, Słoneczna
Wkra Pomiechówek - NOSiR Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 0-0

Wyniki pozostałych spotkań 11. kolejki Klasy A, grupy IV w dziale Tabela.

W nieznane...

2008-10-17; XoNoX
Aktualności, Świt I Zapowiedzi
W niedzielę 19 października 2008 roku o godzinie 14:00 w Bukowcu Opoczyńskim odbędzie się spotkanie 12. kolejki 3 ligi łódzko-mazowieckiej pomiędzy miejscowym Woyem i Świtem.

Po zwycięstwie w Nowym Dworze z Bronią, w najbliższy weekend "Biało-Zieloni" udadzą się do maleńkiego Bukowca Opoczyńskiego na mecz z tamtejszym Woyem. Trzeba przyznać, że będzie to trochę wyprawa w nieznane, bowiem ciężko dużo mówić o tym klubie. Wiadomo, że zajęli w poprzednim sezonie czwartej ligi piąte miejsce, dzięki czemu mogą teraz występować w "nowej" trzeciej. W tej chwili zajmują odległą 14 pozycję w strefie spadkowej, z dorobkiem zaledwie 7 punktów. Nasz najbliższy rywal lepiej spisuje się na wyjeździe niż u siebie. W dotychczasowych rozegranych kolejkach przed własną publicznością, nie wygrali ani razu, raz zremisowali i zaliczyli pięć porażek. Bilans bramek zdobytych i straconych u siebie, również jest fatalny, 8-21.

Świt wydaję się zdecydowanym faworytem niedzielnego spotkania. "Biało-Zieloni", jeżeli chcą bezpośrednio awansować do drugiej ligi, nie mogą tracić punktów z zespołami z dołu tabeli. Oby awans na pozycję lidera zmotywował nowodworzan do jeszcze większej woli walki i spowodował, że po najbliższym meczu będziemy o kolejny kroczek bliżej do upragnionego awansu.

Źródło tekstu: bialo-zieloni.pl (Robo)

Pozostałe spotkania 12. kolejki III ligi, grupy: łódzko-mazowieckiej:
18 października, 14:00 GLKS Nadarzyn - Mazowsze Grójec
18 października, 15:00 Włókniarz Konstantynów Łódzki - Wisła II Płock
18 października, 15:00 Mazur Karczew - UKS SMS Łódź
18 października, 15:00 MKS Kutno - Nadnarwianka Pułtusk
18 października, 15:00 Broń Radom - Stal Niewiadów
18 października, 15:00 Omega Kleszczów - Narew Ostrołęka
19 października, 12:00 Legionovia Legionowo - Warta Sieradz

Michał Kucharczyk powołany do reprezentacji Polski U-19

2008-10-14; XoNoX
Aktualności, Reprezentacja
W dniach 12-26 października 2008 roku odbędzie się zgrupowanie reprezentacji U-19 (1990) połączony z udziałem w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Europy w Sarajewie. Łącznie powołanych zostało osiemnastu zawodników na to zgrupowanie i turniej.

Świt 97' Nowy Dwór Maz. - UKS Targówek I Wa-wa 3-1 (1-1)

2008-10-13; XoNoX
Aktualności, 97' Mecze
13 października, 15:30 - NDM, Sportowa 66
NOSiR Świt 97' Nowy Dwór Mazowiecki - UKS Targówek I Warszawa 3-1 (1-1)
0-1 Gos
1-1 Żuk
2-1 Ołdak
3-1 Kimura

MKS Wicher Kobyłka - Świt 96' Nowy Dwór Maz. x-x (x-x)

2008-10-13; XoNoX
Aktualności, 96' Mecze
13 października, 15:00
MKS Wicher Kobyłka - NOSiR Świt 96' Nowy Dwór Mazowiecki x-x (x-x)

Świt 93' Nowy Dwór Maz. - Makowianka Maków Maz. 3-1 (x-x)

2008-10-13; XoNoX
Aktualności, 93' Mecze
12 października, 14:00 - NDM, Sportowa 66
NOSiR Świt 93' Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Makowianka Maków Mazowiecki 3-1 (x-x)

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Bóbr Tłuszcz 2-0 (2-0)

2008-10-12; XoNoX
Aktualności, Świt II Mecze
12 października, 11:00 - Okunin, ul. Słoneczna
NOSiR Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Bóbr Tłuszcz 2-0 (2-0)
1-0 Trzebuchowski
2-0 Janczarek

Wyniki pozostałych spotkań 10. kolejki Klasy A, grupy IV w dziale Tabela.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Broń Radom 2-0 (1-0)

2008-10-11; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze

2008-10-11 (sobota) - NDM, ul. Sportowa 66
16:00 MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Broń Radom 2-0 (1-0)
1-0 (41 minuta) Rafał Chmielewski 42'
2-0 (90 minuta) Arnold Kołakowski 90'

30. Bartłomiej Fogler - 69. Marek Lendzion, 7. Michał Wojtczak, 18. Piotr Chmielewski ( (zmiana: 54 minuta) 54, 19. Michał Kucharczyk), 3. Michał Adamczyk ©, 17. Andrzej Sazonowicz ( (zmiana: 70 minuta) 70, 9. Arnold Kołakowski (90 minuta) ), 14. Rafał Chmielewski (41 minuta) ( 65 minuta) , 16. George Enow, 2. Odong Marcellinus Obem, 10. Dariusz Zjawiński ( (zmiana: 46 minuta) 46, 15. Kamil Koziara), 11. Grzegorz Kończyński ( (zmiana: 54 minuta) 54, 8. Łukasz Trzebuchowski)
Pozostali rezerwowi: 12. Krzysztof Telechowski - 6. Szymon Lewicki, 4. Łukasz Głowacki
Trener: Libor Pala

1. Wojciech Kędzierski - 3. Artur Kupiec, 5. Wojciech Kupiec, 6. Emil Jędrzejewski - 8. Daniel Grymuła, 14. Krzysztof Banaszewski, 7. Piotr Cichawa (zmiana: 58 minuta) ( (zmiana: 62 minuta) 62, 17. Marcin Cieślik (zmiana: 78 minuta) ), 18. Arkadiusz Kościelniak ( (zmiana: 46 minuta) 46, 11. Arkadiusz Chudziński) - 16. Paweł Kocon - 10. Robert Rogala ©, 15. Andrzej Drachal
Pozostali rezerwowi: 12. Wojciech Molenda - 4. Michał Kociński, 9. Norbert Jarząbek, 13. Hubert Siara, 2. Adrian Ziętek
Trener: 3. Artur Kupiec

Sędziowali: (główny) Artur Mądrzak (Warszawa) (liniowi) Tomasz Listkiewicz i Jakub Wójcik
Widzów: 150 (Świt NDM) + 25 (Broń Radom - przybyli w przerwie meczu)

Wypowiedź Libora Pali (I trener Świtu) po meczuWypowiedź Libora Pali (I trener Świtu) po meczu (wersja mp3, gdyż trener spieszył się do studia kanału NSport w Warszawie {kliknij, aby ściągnąć plik MP3 3,87 MB}*

Wypowiedź Zbigniewa Pocialika (II trener Świtu) po meczuWypowiedź Zbigniewa Pocialika (II trener Świtu) po meczu
{kliknij, aby ściągnąć plik WMV 4,99 MB}*


Wypowiedź 3. Artura Kupca (trener Broni Radom) po meczuWypowiedź 3. Artura Kupca (trener Broni Radom) po meczu
{kliknij, aby ściągnąć plik WMV 4,95 MB}*Lider wraca do Biało-Zielonego miasta!

Świt Nowy Dwór Mazowiecki po niezłym meczu pokonał Broń Radom 2:0. Dzięki temu zwycięstwu i stracie punktów przez Wartę wróciliśmy na fotel lider

Już od początku tego spotkania, mogliśmy obserwować dobrą grę w wykonaniu naszych piłkarzy. Świt miał kilka dogodnych sytuacji podbramkowych (m.in strzał Piotra Chmielewskiego), jednak brakowało przysłowiowej kropki nad i. Momentami groźnie próbowali atakować również "Broniarze", ale na posterunku był Bartłomiej Fogler. W końcówce pierwszej połowy doczekaliśmy się wreszcie gola, a na listę strzelców wpisał się Rafał Chmielewski. W dobrych nastrojach mogliśmy zatem czekać na drugą połowę i na dalszy obrót sprawy.

W drugiej połowie tempo nieco siadło, a sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Na szczęście podopieczni Libora Pali kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Parokrotnie piłka po wrzutkach w pole karne minimalne mijała bramkę radomian. Kiedy powoli wszyscy spodziewali się jednobramkowego zwycięstwa nowodworzan, Arnold Kołakowski "dobił" Broń, strzelając drugą bramkę. Po tym trafieniu jasne stało się, że trzy punkty pozostaną w Nowym Dworze. Dzięki korzystnym doniesieniom z Sieradza, jasne stało się również to, że lider wraca do Nowego Dworu. I oby tak już do końca.

Źródło tekstu: bialo-zieloni.pl (Robo)

Fotorelacja z meczu: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Broń Radom 2-0 (1-0) {40 zdjęć - autor: Broniarz}Fotorelacja z meczu {40 zdjęć - autor: bronradom.pl (Broniarz)}:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Broń Radom 2-0 (1-0)


Krótki filmik prezentujący doping na meczu Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Broń Radom

Zakończona Relacja LIVE na stronie gości

Zaskakujące jest ustawienie wyjściowe radomskiej Broni: 3-4-1-2, oraz na pewno to, że do składu powrócił Artur Kupiec - oby okazało się to szczęśliwym posunięciem, a obrona grała pewniej niż w ostatnich meczach.

1 min. rozpoczyna Broń grająca w niebieskich strojach, piłkarze Świtu na zielono.
2 min. pierwsza groźna akcja gospodarzy - Sazonowicz mija się z piłką na piątym metrze, gdyby w nią trafił chyba nic nie byłoby w stanie nas uratować od straty gola.
3 min. kolejna groźna akcja gospodarzy - Piotr Chmielewski minimalnie obok słupka.
4 min. próbujemy oddalić grę od własnego pola karnego, ale jak na razie środek boiska zdominowali piłkarze Świtu i nie pozwalają naszym zawodnikom na wyjście z własnej połowy.
6 min. nasza linia pomocy gra dziś bardzo cofnięta, próbując pomagać obrońcom i szukając szansy na kontrę.
8 min. pierwsza ładna akcja Broni Robert Rogala uruchamia prostopadłą piłką Andrzeja Drachala - niestety minimalny spalony.
10 min. zakotłowało się na naszym polu karnym, na szczęście piłkę docisnął do ziemi Wojtek Kędzierski.
12 min. nasi piłkarze usilnie starają się przenieść grę w środkowe rejony boiska, na tle dobrze grającego Świtu wygląda to słabo.
15 min. dobiega końca pierwszy kwadrans spotkania, widać już, że drużyną dominującą na boisku jest Świt, a nasi piłkarze nastawili się na kontrę. Cieszy w miarę pewna postawa naszej obrony, co pozwala z małym optymizmem patrzeć na kolejne 75 minut meczu.
17 min. nadal inicjatywę posiadają gospodarze, ale Broń próbuje coraz odważniej kontratakować.
18 min. Robert Rogala z pół obrotu, ale obrońcy zdołali wybić piłkę.
20 min. wolny z 18 metrów wykonuje Piotrek Cichawa, niestety obok słupka.
22 min. gra przenosi się na środek boiska, Broń gra coraz odważniej
23min. mamy dużo szczęścia po bezpośrednim strzale z rzutu rożnego piłkarza gospodarzy - strzał obok słupka.
25 min. znowu nasza defensywa dała się oszukać, ale Wojtek Kędzierski był na posterunku.
26 min. piłkarze Broni zaczynają grać dość pewnie w obronie i nadal starają się szybkimi prostopadłymi piłkami uruchamiać swoich ofensywnych graczy.
28 min. kolejna groźna akcja Świtu - nasi obrońcy dobrze sobie radzą.
30 min. po dwóch kwadransach drużyna gospodarzy przeważa zdecydowanie fizycznie oraz pokazuje boiskowe cwaniactwo. Na tle dobrze dysponowanego rywala, Broń prezentuje się całkiem dobrze.
31 min. Świt zmuszony do rozgrywania ataku pozycyjnego ma kłopoty z uruchamianiem swoich bardzo groźnych napastników.
32 min. w drużynie gości brakuje na boisku zawodnika, który przytrzyma piłkę, uspokoi grę, a jednocześnie prostopadłą piłką uruchomi napastników.
34 min. kolejna dobrze zapowiadająca się akcja Broni zatrzymana przez pewną obronę Świtu.
35 min. w odpowiedzi Świt paroma podaniami przedostaje się przed nasze pole karne, ale nasi obrońcy są na posterunku.
37 min. mecz robi się ładnym widowiskiem, a to za przyczyną obu dobrze dysponowanych drużyn, z których to każda chce osiągnąć swój cel.
39 min. znowu groźnie na naszym polu karnym i znowu obrońcy, oraz nasz bramkarz zażegnują niebezpieczeństwo.
41 min. po raz kolejny Wojtek Kędzierski ratuje nasz zespół od utraty bramki.
42 min. 1:0 dla gospodarzy - strzelcem bramki Rafał Chmielewski po dobrze rozegranym rzucie rożnym.
43 min. Broń próbuje przejąć inicjatywe.
45 min. nasi piłkarze coraz śmielej poczynają sobie na boisku. Czemu dopiero teraz, gdy wynik jest niekorzystny. Sędzia dolicza jedną minutę.
46 min. koniec pierwszej połowy.

Po pierwszych 45 minutach widać, że piłkarze Broni chcą koniecznie zdobyć na trudnym terenie jakieś punkty. Ich gra wygląda dobrze, ale rywal dziś wysoko zawiesił poprzeczkę. Druga połowa powinna nam przynieść kolejną sporą dawkę emocji, bo Broniarze nie mają teraz już nic do stracenia i muszą zagrać piłkę bardziej ofensywną niż w pierwszej połowie, a że potrafią atakować i strzelać bramki pokazała nam druga połowa meczu z Wartą Sieradz.
Za chwilę zapraszamy na drugą połowę.

45 min. zmiana w naszym zespole - na boisku pojawia się Arek Chudziński w miejsce Arka Kościelniaka. Rozpoczyna Świt.
47 min. po raz kolejny obrona Broni dała się wymanewrować napastnikowi gospodarzy, ale Kędzierski pewnie chwyta piłkę.
51 min. Broń zaczęła przeważać - widać, że ofensywnie grający "Chudy" chce rozruszać archaicznie grających w pierwszej połowie Broniarzy.
55 min. nasi piłkarze posiadają optyczną przewagę, ale brakuje sytuacji bramkowych. Obrona Świtu gra bardzo pewnie i zdecydowanie.
57 min. żółtą kartką ukarany Piotrek Cichawa za faul na szarżującym graczu gospodarzy. Strzał z wolnego pewnie chwyta Kędzierski.
59 min. szybkie uruchomienie przez Kędzierskiego naszych pomocników, ale Kajtek gubi piłkę w środku boiska.
62 min. kolejna zmiana w radomskiej Broni - za ukaranego żółtą kartką Piora Cichawę wchodzi Cieślik.
63 min. od razu widać, że na boisku pojawił się kolejny ofensywny zawodnik i teraz to on wraz z Krzysztofem Banaszkiewiczem odpowiada za konstruowanie akcji.
65 min. dwie kolejne dobre kontry Świtu zakończone strzałami. W obu przypadkach górą Kędzierski grający dziś bardzo dobre spotkanie.
67 min. żółta kartka dla zawodnika gospodarzy za zatrzymanie kontry Broni.
70 min. Świt pozwolił się wyhasać naszym piłkarzom, a teraz to jego gracze przejmują kontrolę na boisku.
72 min. najlepsza okazja dla Broni - Paweł Kocoń strzela głową w poprzeczkę.
73 min. kolejna groźna akcja drużyny z Plant. Andrzej Drachal wbija piłkę po ziemi w pole karne, ale żaden z naszych graczy nie potrafi dojść do piłki, którą to wybijają obrońcy Świtu.
74 min. po raz kolejny obrona Świtu popełnia błąd, piłka krąży po polu karnym gospodarzy, ale żaden z naszych zawodników nie potrafi jej skierować do bramki.
76 min. piłkarze Świtu widzą zagrożenie ze strony gości i umiejętnie przenoszą ciężąr gry na środek boiska.
78 min. mecz staje się dość ostry, efektem czego żółta kartka dla Cieślika.
79 min. piłkarze Broni grają ofensywnie co powoduje, że kontry Świtu są bardzo groźne, a nasi zawodnicy muszą je przerywać faulami, żeby nie dopuścić zawodników Świtu przed bramkę Kędzierskiego.
80 min. bardzo ładny strzał napastnika gospodarzy - minimalnie niecelny.
81 min. dobry powrót w środkowe rejony boiska Roberta Rogali, odebrana przez niego piłka nie dociera do Andrzeja Drachala.
82 min. sytuacja odwrotna do poprzedniej - teraz to Andrzej Drachal przejmuje piłkę, ale zamiast podawać do wychodzącego na czystą pozycję Roberta Rogali próbuje sam umieścić piłkę w siatce. Niestety trafia w nogi obrońców.
83 min. obrońcy Świtu prezentują bardzo dobry poziom, ale gdy nasz zespół gra pressingiem także popełniają błędy.
86 min. strzał z dystansu Daniela Grymuły - bardzo pewnie broni Fogler.
87 min. nasz zespół rozgrywa bardzo dobre spotkanie, niestety żaden strzał nie może znaleźć drogi do bramki gospodarzy.
89 min. 2-0 kolejna kontra gospodarzy i piłka znajduje drogę do naszej bramki - wprowadzony Arnold Kołakowski podwyższa na 2:0.
90 min. Cieślik strzela z wolnego z 17 metrów, ale znowu Fogler wykazuje się bardzo dobrym refleksem.
91 min. ostatnia już akcja naszej drużyny i znowu obrońcy gospodarzy zażegnują niebezpieczeństwo - jeden z nich głową podaje piłkę do swojego bramkarza.
92 min. sędzia gwiżdże dziś po raz ostatni, a piłkarze Świtu cieszą się z objęcia pozycji lidera, po dzisiejszym remisie Warty Sieradz.

Gratulujemy piłkarzom Świtu zwycięstwa, a naszym piłkarzom gratulujemy tak dzielnej postawy w meczu z nowym liderem.
Swoją grą Broniarze pokazali, że drzemie w nich spory potencjał i nawet z tak rutynowanym rywalem jak Świt Nowy Dwór potrafią walczyć jak równy z równy. Niestety zabrakło nam trochę szczęścia w drugiej połowie, a mogliśmy się cieszyć z remisu.
Zespół nasz pokazał dziś charakter, oraz straszną chęć walki, więc wierzymy, że w następnym meczu trzy punkty zostaną dopisane do naszego konta.

Źródło tekstu: Relacja LIVE bronradom.pl (Broniarz), Galeria zdjęć bronradom.pl (Broniarz)

Wyniki pozostałych spotkań 11. kolejki III ligi, grupy: łódzko-mazowieckiej w dziale Tabela.

* - zalecany program do odtwarzania powyższych plików to bezpłatny Media Player Classic {kliknij, aby ściągnąć ten program}.

RKS Mazur Radzymin - Świt 94' Nowy Dwór Maz. 1-4 (1-0)

2008-10-11; TR
Aktualności, 94' Mecze
2008-10-11 (sobota)
11:00 RKS Mazur Radzymin - NOSiR Świt 94' Nowy Dwór Mazowiecki 1-4 (1-0)
1-0 ...
1-1 Kimura 45'
1-2 Kimura 49' (asysta Wołkowicz)
1-3 Dymski 55' (asysta Majkowski)
1-4 Świderski 61' (asysta Nowakowski)

NOSiR Świt 94': Kwiatkowski - Wójcikowski, Krzymiński, Kołecki, Majkowski - Świderski, Siwek, Kimura, Wołkowicz ( 68, Affek) - Dymski ( 56, Janczarek), Nowakowski ( 75, Witkowski)

Pierwsza połowa to wyrównana gra obu zespołów. W tej części gry zespół zagrał słabo taktycznie. Mazur zdobył bramkę po błędzie naszego bramkarza. Słaba gra naszej obrony, po której błędach było niebezpiecznie pod naszą bramką. W akcjach ofensywnych brakowało wykończenia akcji albo dobrze bronił bramkarz Mazura.
W przerwie meczu było głośno w szatni Świtu, kolejny raz trener Reginis musiał wstrząsnąć swoim zespołem, na efekty nie trzeba było długo czekać.
Druga część gry to zdecydowana przewaga Świtu. Pierwszą bramkę strzelił Kimura w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym. Na następną bramkę czekaliśmy do 49. minuty, rzut wolny z 16 metrów wykonywał Świt, lekko zagraną piłkę przez Wołkowicza potężnie huknął Kimura wyprowadzając zespół na prowadzenie. Od tego momentu było widać lepsze przygotowanie naszego zespołu pod względem kondycyjnym, taktycznym jak i wyszkoleniu indywidualnym zawodników, a obrona nie popełniła w tej części gry żadnego błędu. Na 3-1 podwyższył Dymski wykorzystując dobre podanie Majkowskiego. Bramka na 4-1 to popis Nowakowskiego, który urządził sobie slalom między trzema obrońcami Mazura w polu karnym, oddał silny strzał, który wybił bramkarz, ale dobrze ustawiony Świderski nie miał problemów z umieszczeniem piłki w pustej bramce.
Kolejny mecz w którym zespół nie jest skoncentrowany od pierwszych minut, ale umiejętności i walka głównie w drugiej części gry pozwoliły na osiągnięcie dobrego wyniku i odniesienia kolejnego zwycięstwa.
Dobra gra zawodników trener Reginisa, została zauważona przez trenera Kadry Mazowsza, który powołał na konsultację w Pęcławiu: Kimurę, Świderskiego, Krzymińskiego i Wójcikowskiego.

MKS Polonia Warszawa - Świt 92' Nowy Dwór Maz. 3-1 (2-0)

2008-10-11; XoNoX
Aktualności, 92' Mecze
NOSiR Świt 92' Nowy Dwór Mazowiecki 3-1 (2-0)

2008-10-11 (sobota) - NDM, Sportowa 66
10:00 MKS Polonia Warszawa - NOSiR Świt 92' Nowy Dwór Mazowiecki 3-1 (2-0)
1-0 ...
2-0 ...
2-1 Łukasz Zalewski
3-1 ...

Mecz od pierwszych minut bardzo wyrównany, obie drużyny walczyły z dużym zaangażowaniem, jednak to gospodarze zdobyli bramkę jako pierwsi po ładnym strzale z około 20 metrów. Kolejka bramka była bardzo kuriozalna. Niezdecydowanie bramkarza i obrońcy Świtu wykorzystał napastnik Polonii i trafił do pustej bramki.
Druga połowa podobna do pierwszej. Bramkę kontaktową strzelił Zalewski po dobrze wykonanym stałym fragmencie gry. Na 3-1 gospodarze strzelili po wyprowadzonej kontrze.

SMS od: ?

Odzyskają lidera?

2008-10-09; XoNoX
Aktualności, Świt I Zapowiedzi
W sobotę 11 października o godzinie 16:00 w Nowym Dworze Mazowieckim odbędzie się spotkanie 11. kolejki 3 ligi łódzko-mazowieckiej pomiędzy Świtem i Bronią Radom.

Przed nami kolejna piłkarska sobota. Wieczorem na stadionie Śląskim wybiegną orły Beenhakkera z Czechami, wcześniej jednak czeka nas niezmiernie ważny mecz ligowy w Nowym Dworze. W 11. kolejce Świt podejmować będzie radomską Broń. W ostatnich latach częściej przychodziło rywalizować "biało-zielonym" z odwiecznym rywalem Broni zza miedzy Radomiakiem (w dramatycznych najczęściej meczach, szczególnie w Nowym Dworze). Nie zmienia to faktu, że Broń to atrakcyjny jak na aktualne warunki ligowe przeciwnik. "Broniarze" wywalczyli awans do nowej trzeciej ligi wygrywając w barażach z Mazowszem Płock. W obecnym sezonie podopieczni trenera Artura Kupca spisują się bardzo średnio. Po niezłym początku, później było już gorzej. W sześciu ostatnich meczach Broń doznała aż pięciu porażek. Co ciekawe radomianie jak dotąd, o wiele lepiej spisują się na wyjazdach niż u siebie, na co z pewnością trzeba zwrócić uwagę.

W Świcie w najbliższym spotkaniu najprawdopodobniej nie zagra Tomasz Reginis, ukarany czerwoną kartką w poprzednim spotkaniu ligowym w Kutnie. Niewiadomy jest również występ naszego młodzieżowca Michała Kucharczyka, który przebywa na zgrupowaniu reprezentacji U-18 i jutro ma szansę na kolejny występ. Znając jednak ambicję Michała, a także wcześniejsze podobne sytuację jest szansa, że zagra z Bronią. W każdym bądź razie Świt pozostaje faworytem przed sobotnim meczem. Czy odzyskamy fotel lidera? Na odpowiedź przyjdzie poczekać do soboty.

Źródło tekstu: bialo-zieloni.pl (Robo)

Broń myśli już o meczu z Nowym Dworem

W sobotę o godzinie 16:00 w Nowym Dworze Mazowieckim radomianie zmierzą się z miejscowym Świtem.

- Jeśli ktoś pracuje osiem godzin, a ma jeszcze szereg innych zajęć, to trudno spodziewać się po kimś takim, aby był w pełni sił na trzecioligowy mecz. Niektórzy zawiedli mnie i zasiądą na ławce - mówi Artur Kupiec, trener Broni Radom.

W sobotę o godzinie 16 w Nowym Dworze Mazowieckim radomianie zmierzą się z miejscowym Świtem. Nowodworzanie w tym sezonie nie doznali porażki, zajmują drugie miejsce w tabeli i są jednym z głównych kandydatów do awansu do drugiej ligi. Każdy inny wynik niż zwycięstwo Świtu będzie wielką sensacją.

Broń doznała trzech porażek z rzędu. Straciła w tych meczach aż 11 goli. Trenerowi Arturowi Kupcowi ciężko będzie zmotywować zespół na pojedynek w Nowym Dworze. - Właśnie nad motywacją zespołu i nad koncentracją w trakcie meczu muszę pracować najwięcej - mówi szkoleniowiec.

W ostatnim meczu z liderem, Wartą Sieradz, Broń przegrała 2:4 na własnym boisku. Artur Kupiec stwierdził, że wyciągnie konsekwencje wobec zawodników, którzy "przeszli obok meczu”.

- Nie przewiduję żadnych kar, ale będą zmiany w składzie. Niektórzy muszą odpocząć. Jeśli ktoś oprócz gry w piłkę ma jeszcze inne zajęcia, to ciężko wymagać od niego perfekcyjnej gry w meczu ligowym - twierdzi trener.
Kupiec nie zwykł podawać personaliów zawodników, którzy najbardziej go zawiedli. Można się jedynie domyślać, że bardzo słabo zagrała obrona w tym meczu i niewykluczone, że w sobotnim meczu trener sam wybiegnie na boisko, obok utalentowanego stopera Norberta Jarząbka. Prawdopodobnie będzie też zmiana w linii ataku i od pierwszych minut wybiegnie na boisko młodzieżowiec Paweł Kocon, który wyróżniał się w meczu z Wartą.

- Skład ogłoszę dopiero w sobotę przed meczem. Mam ten komfort, że nikt nie będzie pauzował za kartki, a po kontuzjach i chorobach do zespołu powrócili Arkadiusz Kościelniak i Przemysław Skorupa - powiedział Kupiec.

Źródło tekstu: echodnia.eu (SzS)

Zapowiedź meczu na stronie gości

Pozostałe spotkania 11. kolejki III ligi, grupy: łódzko-mazowieckiej:
11 października, 15:00 Omega Kleszczów - GLKS Nadarzyn
11 października, 15:00 Narew Ostrołęka - Legionovia Legionowo
11 października, 15:00 Warta Sieradz - Woy Bukowiec Opoczyński
11 października, 15:00 Stal Niewiadów - MKS Kutno
11 października, 15:00 Nadnarwianka Pułtusk - Mazur Karczew
11 października, 15:00 UKS SMS Łódź - Włókniarz Konstantynów Łódzki
11 października, 15:00 Wisła II Płock - Mazowsze Grójec

<< poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 następna >>


 Świt I
 III liga 2020/2021
 grupa I


(tr. Mariusz Miecznikowski)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki w PP

 NOSiR Świt II
 Klasa okręgowa 2020/2021
 grupa: Warszawa I


(tr. Patryk Drewnowski)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki MZPN

   Tabela / Wyniki w PP

   Świt II na FB

 Pozostałe ligi


   II liga
{Pogoń Siedlce,
Znicz Pruszków}

   KO gr. Ciech.-Ostr.
{Błękitni Raciąż,
Żbik Nasielsk}

   PP MZPN Ciech.-Ostr.

   Klasa A , gr. W-wa I
{Wkra Pomiechówek}

   Klasa B , gr. W-wa I
{Mewa Krubin,
Lotnisko Modlin,
Wisła Zakroczym}
 

Partnerzy medialni www.swit.nsk.pl
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
MKS Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - sportndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - switndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - tvndm - youtube

Copyright 2008 - 2021 © Paweł / XoNoX, Nieoficjalna strona MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania zdjęć bez zgody właściciela serwisu.
Ten serwis nie ma jakichkolwiek powiązań z firmą MKS "Świt". Publikowane komentarze
są prywatnymi opiniami reporterów i autorów newsów. Serwis www.swit.nsk.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii.
Żaden z elementów tej witryny nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez zgody właściciela.
Wykorzystane tu znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych oraz są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.