Czwartek, 26 listopada 2020 r.   Imieniny obchodzą: Konrad, Leonard, Sylwester
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Miejski Klub Sportowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt NDM - Biało-Zieloni - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Nowy Dwór Mazowiecki
Kajakarstwo - Tenis stołowy - Boks - Kolarstwo - Lekkoatletyka - Siatkówka - Piłka Nożna - Tenis ziemny - Szachy - Futsal - Koszykówka - Zapasy - Baloniarstwo - Ligi amatorskie - NLPNA - Champion NDMwww.swit.nsk.pl
 Serwis - www.swit.nsk.pl
   Strona główna
   Forum
   Redakcja
   Ankiety/Sondy
   Linki
   Reklama
 Klub
   Aktualności
   Zarząd
   Stadion
   Regulamin stadionu
   Kontakt
Łącznie unikalnych odwiedzin
od 2008 roku: 1712211

Łącznie wszystkich odsłon
od 2008 roku: 31099063

Twoje IP: 35.153.39.7
Flag Counter
Znasz dokładny wynik meczu i wiesz kto strzelił bramki, zrobiłeś zdjęcia, jesteś zawodnikiem
którejś z drużyn lub rodzicem któregoś z zawodników, napisz do nas:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Doskonały w bramce i przed kamerami

2008-07-16; XoNoX
Aktualności, Prasa
Bartłomiej FoglerCo robią piłkarze po treningach?

TVNCzym się zajmują piłkarze oprócz sportu? Co robią po treningach? Zapewne wielu kibiców zadało sobie kiedyś takie pytania. Odpowiedź jest zaskakująca. Nikektórzy grają w filmach i serialach! Doskonałym przykładem jest były bramkarz Świtu, Bartłomiej Fogler.

W środę 9 lipca na antenie telewizji TVN tradycyjnie wyemitowano program pt.: "Sędzia Anna Maria Wesołowska". Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie obsada tego odcinka. W roli świadka wystąpił znany w naszym mieście Bartłomiej Fogler - bramkarz, który w minionym sezonie występował w barwach Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.
Kibice, którzy na bieżąco interesowali się nowodworskim klubem wiedzieli, że najlepszy piłkarz "biało-zielonych" od dłuższego czasu interesuje się filmem. Zawodnik w rozmowie z Tygodnikiem Nowodworskim zachowuje wyjątkową skromność.
- To, że wystąpiłem w tym serialu telewizyjnym to czysty przypadek. Po prostu zrobiłem komuś przysługę. Zostałem o to bardzo poproszony, więc postanowiłem wystąpić przed kamerami - mówi Bartłomiej Fogler, który sprawdził się w nowej roli doskonale. - Była to dla mnie bardzo fajna przygoda. Człowiek poza graniem w piłkę nożną powinien też się sprawdzać w różnych innych dziedzinach. Ja akurat tą mam już za sobą - mówił z szerokim uśmiechem na twarzy bramkarz.
Jak udało nam się ustalić nasz były golkiper wcześniej nie występował przed kamerami. Jednak nie wykluczone, że nadal będzie popisywał się swoimi aktorskimi umiejętnościami. Jeśli przed kamerami będzie spisywał się równie dobrze jak w bramce to wróżymy mu świetlaną przyszłość. O Bartłomieju Foglerze i jego sytuacji klubowej przeszemy powyżej.

Źródło tekstu: Tygodnik Nowodworski (JN)

I liga wraca do Nowego Dworu

2008-07-16; XoNoX
Aktualności, Prasa
NOSiR

Mecze pierwszej ligi piłki nożnej wrócą do Nowego Dworu za sprawą drużyny Dolcanu Ząbki, która z powodu braku własnego odpowiedniego obiektu, rozegra kilka meczów na stadionie Świtu.

Stadion w Ząbkach nie spełnia wymogów licencyjnych, aby rozgrywać na nim pierwszoligowe spotkania. Dolcan porozumiał się ze Zniczem Pruszków w sprawie rozgrywania swoich meczów na ich obiekcie.
Na dzień dzisiejszy w Pruszkowie trwa jednak remont i do jego zakończenia drużyna z Ząbek będzie grać w Nowym Dworze. Zgodę na takie rozwiązanie wydała już Komisja Licencyjna.
- Będą to prawdopodobnie trzy, cztery mecze. Zostały już podpisane stosowne umowy - poinformował Dariusz Wąsiewski, dyrektor NOSiR.

Terminy spotkań drużyny Dolcanu mają być tak dobrane, aby nie kolidowały z meczami Świtu. Najbliższy, w którym będziemy mogli zobaczyć zespół z Ząbek na nowodworskim stadionie odbędzie się 27 lipca o godz. 14:40. Na rozpoczęcie ligi jesiennej zagra z Zagłębiem Lubin.

Źródło tekstu: Gazeta Nowodworska (Sławomir Robakiewicz)

Nabór do Redakcji

2008-07-11; XoNoX
Aktualności
Ogłaszamy nabór do redakcji na stanowiska:
- newsmanów
- fotografów
- skautów prasowych i internetowych

Każda osoba zainteresowana może wybrać do opieki jedną z poniższych drużyn:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki
NOSIR Świt II Nowy Dwór Mazowiecki
NOSIR Świt 91' Nowy Dwór Mazowiecki
NOSIR Świt 92' Nowy Dwór Mazowiecki
NOSIR Świt 93' Nowy Dwór Mazowiecki
NOSIR Świt 94' Nowy Dwór Mazowiecki
NOSIR Świt 95' Nowy Dwór Mazowiecki
NOSIR Świt 96' Nowy Dwór Mazowiecki
NOSIR Świt 97' Nowy Dwór Mazowiecki
NOSIR Lotnisko Modlin
Żbik Nasielsk
Wkra Pomiechówek

Jeżeli interesujesz się tymi drużynami, chodzisz na ich mecze oraz chcesz nam pomóc - napisz do nas!
Posadę na stronie może mieć każdy. Musisz tylko uczęszczać na spotkania powyższych zespołów.

Jeżeli jesteś zainteresowany - zgłoś się do nas poprzez e-mail:

Od 7 lipca treningi wytrzymałościowe

2008-07-10; XoNoX
Aktualności
Piłkarze Świtu wznowili od 7 lipca przygotowania po urlopach, ale na razie w niepełnym składzie. Przez dotychczasowe cztery dni trener Libor Pala miał do dyspozycji 28 zawodników (24 piłkarzy i 4 bramkarzy) na swoich treningach, rozpoczynających cykl przygotowań do startu w rozgrywkach grupy łódzko-mazowieckiej III-ligi.

Treningi zachowały godziny z castingów, czyli godz. 10:00 i 16:00.

więcej później (pełen tekst + zdjęcia) ...

Regulamin rozgrywek III-ligi

2008-07-10; XoNoX
Aktualności
Echo DniaOpracowany został regulamin rozgrywek w nowej trzeciej lidze. W nadchodzącym sezonie piłkarzy czekają baraże.

Wicelider trzeciej ligi rozegra mecze barażowe o awans. Z ligi mają spaść co najmniej cztery drużyny oraz tyle, ile zdegradowanych zostanie łódzko-mazowieckich zespołów z nowej drugiej ligi.

W sezonie 2008/2009 region radomski reprezentować będzie trzech trzecioligowców: Radomiak Radom, Broń Radom i Mazowsze Grójec. Przynajmniej tak na obecną chwilę wygląda sytuacja, bo jak wiadomo Radomiak ze względu na długi nosi się z zamiarem wycofania z ligi. Decyzji wciąż nie ma.

- Znamy problemy Radomiaka, ale oficjalne dokumenty do nas nie wpłynęły, więc ten klub traktowany jest na razie przez nas jako trzecioligowiec. Ponadto ogromne kłopoty ma też Stal Głowno i też raczej nie przystąpi do rozgrywek - mówi Adam Kaźmierczak z Wydziału Gier Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, który będzie nadzorował rozgrywki w trzeciej lidze.

W razie wycofania Radomiaka i Stali, pierwsi w kolejce czekają Mazowsze Płock i Włókniarz Konstantynów Łódzki.

CZTERY SPADNĄ
Polski Związek Piłki Nożnej opracował regulamin rozgrywek w nowej drugiej lidze, a na jego podstawie ŁZPN mógł opracować zasady spadków i awansów w trzeciej lidze. W nowym sezonie lider tego szczebla bezpośrednio awansuje, natomiast wicemistrz rozegra dwumecz barażowy z jedną z drużyn nowej drugiej ligi, która zajmie 11, 12, 13 lub 14 miejsce. O tym, z którą drużyną zmierzy się wicemistrz trzeciej ligi zadecyduje losowanie. Pierwszy mecz rozegrany zostanie na boisku drużyny z niższej ligi.

Obligatoryjnie z nowej trzeciej ligi spadać będą cztery zespoły z miejsc 13-16. Liczba zdegradowanych może się powiększyć o liczbę spadkowiczów z nowej drugiej ligi z terenu łódzkiego lub mazowieckiego.

Źródło tekstu: Echo Dnia

Najbliższe mecze kontrolne Świtu

2008-07-10; XoNoX
Aktualności
13.07.2008 (niedziela) godz. 9:00 w Nowym Dworze Mazowieckim
mecz szkoleniowy - gra wewnętrzna zawodników
16.07.2008 (środa) godz. 11:00 w Mławie (2 składy Świtu po 45 minut)
Ruch Wysokie Mazowieckie (II liga 2008/2009, grupa: wschodnia)
19.07.2008 (sobota) godz. 11:00 w Nowym Dworze Mazowieckim (2 składy Świtu po 45 minut)
Start Otwock (II liga 2008/2009, grupa: wschodnia)
23.07.2008 (środa) godz. 18:30 w Pułtusku
Nadnarwianka Pułtusk (III liga 2008/2009, grupa: łódzko-mazowiecka)
26.07.2008 (sobota) godz. 11:00 w Nowym Dworze Mazowieckim
Pogoń Grodzisk Mazowiecki (IV liga 2008/2009)
30.07.2008 (środa) godz. 17:00 w Łaskarzewie
Motor Lublin (I liga 2008/2009)
02.08.2008 (sobota) godz. 16:00 w Łodzi
UKS SMS Łódź (III liga 2008/2009, grupa: łódzko-mazowiecka)

Dolcan prawdopodobnie zagra na stadionie Świtu

2008-07-10; XoNoX
Aktualności
Drużyna z Ząbek pierwsze mecze nowego sezonu I ligi zagra prawdopodobnie na stadionie Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Stadion w Ząbkach nie spełnia wymogów licencyjnych. Klub porozumiał się ze Zniczem, jednak do końca sierpnia na stadionie w Pruszkowie będzie trwał remont.

- Rozmawiałem z działaczami Świtu. Zarówno oni, jak i władze Nowego Dworu zgodzili się na korzystanie z ich obiektu. Pozostaje jedynie zgoda Komisji Licencyjnej. Wspólnie z jej przedstawicielem będziemy w piątek po południu wizytować stadion Świtu. Jestem pewien, że wszystko się ułoży - powiedział kierownik drużyny Dolcanu Jerzy Szczęsny.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza Stołeczna

U siebie pod koniec sierpnia

2008-07-10; XoNoX
Aktualności, Prasa
PIŁKA NOŻNA. Terminarz rozgrywek

Po spadku do trzeciej ligi nowodworski Świt głównym opiekunem rozgrywek nie jest już Warmińsko – Mazurski Związek Piłki Nożnej. Obecne rozgrywki będzie nadzorował Łódzki Związek Piłki Nożnej. I właśnie pod tą instytucję będą podlegali nowodworzanie

Okręgowy związek opublikował w ubiegłym tygodniu terminarz grupy łódzko – mazowieckiej obecnej trzeciej ligi. Rozpoczęcie rozgrywek zaplanowane zostało na drugi weekend sierpnia.
W tym czasie Świt zmierzy się na wyjeździe z Wartą Sieradz. Tydzień później nowodworzanie ponownie rozegrają mecz wyjazdowy. Tym razem udadzą się do Nadarzyna, gdzie będą rywalizować o punkty z miejscowym GLKS-em.
Pierwszy mecz na własnym stadionie Świtowcy rozegrają dopiero 20 sierpnia. Tego dnia rywalem „biało – zielonych” będzie Stal Niewiadów, która dla wielu nowodworskich kibiców wydaje się wręcz egzotyczna.
Hitem pierwszej części sezonu, czyli rundy jesiennej powinien być natomiast mecz Radomiak Radom – Świt Nowy Dwór, który odbędzie się w 6. kolejce zaplanowanej na 6 – 7 września. Z inną radomską drużyną – Bronią Radom - zmierzymy się natomiast przy ulicy Sportowej 66 w naszym mieście dopiero 11 – 12 października. Zapowiada się równie emocjonujące widowisko jak z Radomiakiem.
Dwa tygodnie później lokalnym kibicom ponownie zaserwowane będą emocje. Do Nowego Dworu przyjedzie drużyna Legionovii z sąsiedniego Legionowa. Szykują się lokalne derby o panowanie w regionie. Zapewne zjawi się też spora rzesza kibiców z Legionowa. Na zakończenie rundy spotkamy się z Narwią Ostrołęka. Mecz ten zostanie rozegrany w weekend 8 – 9 listopada.
Jednak wszystko może jeszcze się zmienić, ponieważ wiadomo, że kluby na tym szczeblu rozgrywek borykają się z problemami finansowymi. Nieoficjalnie mówi się, że Radomiak Radom i Stal Głowno mogą nie przystąpić do rozgrywek. Wtedy liga uległa by zmianom. Pierwsze w kolejce do zastąpienia tych drużyn są Włókniarz Konstantynów Łódzki oraz Mazowsze Płock. Miejmy jednak nadzieję, że obie drużyny otrzymają licencję na grę w lidze, gdyż szkoda by było stracić emocje związane z pojedynkiem z radomską drużyną.

Źródło tekstu: Tygodnik Nowodworski (JN)

Świt przeprowadzał castingi

2008-07-09; XoNoX
Aktualności, Prasa
PIŁKA NOŻNA. Nowi zawodnicy chcą grać dla drużyny

Większości ludzi casting kojarzy się z poszukiwaniem nowych twarzy do filmów. Jednak w świecie piłki nożnej jest to wyszukiwanie nowych zawodników, którzy mogą ewentualnie zasilić drużynę

Świt jest jednym z najbardziej znanych klubów w Polsce, które organizują castingi. To właśnie nowodworzanie zapoczątkowali modę na szukanie nowych graczy właśnie w ten sposób. Za dawnych lat na takich eliminacjach pojawiało się dziesiątki piłkarzy o różnym stopniu zaawansowania.
W czasach kiedy pierwszy zespół Świtu prowadził wyśmienity niegdyś zawodnik Legii Warszawa i reprezentacji Polski Jerzy Podbrożny rozmowy podsłuchane przed szatnią były cytowane w największej gazecie o tematyce sportowej mianowicie w „Przeglądzie Sportowym”.
- Gdzie wcześniej grałeś? - zadaje pytanie jeden z oglądanych zawodników - W B klasie ale chcę grać wyżej – padła natychmiast odpowiedź. - Ja grałem w piłkę halową ale chciałbym grać na trawie – mówił inny zawodnik.
Prawdziwym hitem było: - Skąd przyjechałeś? - pyta się trener Jerzy Podbrożny. - Z Wrocławia – odpowiada bardzo młody zawodnik. - Ze Śląska? - próbuje się dowiedzieć więcej informacji ówczesny trener. - Nie, z gimnazjum ale może uda mi się grać w drugiej lidze– mówi kandydat na piłkarza.

Z Warszawy i okolic

Oczywiście wiele takich osób nie przechodzi selekcji i nie dostaje angażu na grę w nowodworskim Świcie. Jednak można wyłapać kilku ciekawych zawodników. Głównie są to piłkarze z niższych lig, którzy marzą o wielkiej piłce.
- W Warszawie i okolicach jest dużo dobrych piłkarzy, którzy nadają się do gry – mówi obecny trener „biało – zielonych” Czech Libor Pala.
I właśnie od tego są te castingi, żeby ich wyszukać. Świt ogłosił kolejny, tradycyjny już casting. Od minionego poniedziałku zajęcia odbywały się dwa razy dziennie. Pierwszy trening zaplanowany był na godz. 10, drugi natomiast na 16. Casting trwał tydzień. Wśród zawodników, którzy pragną zagrać w Świcie Tygodnik Nowodworski wypatrzył kilka ciekawych nazwisk.
Jednym z nich jest bez wątpienia Adam Gmitrzuk, który był zawodnikiem nowodworzan w ubiegłej rundzie. Teraz skończył mu się kontrakt i próbuje znaleźć zaufanie w oczach nowego szkoleniowca. Z jego nieprzeciętnymi umiejętnościami wróżymy mu powodzenie.

„Sazan” i czarnoskórzy piłkarze

Kolejnym zawodnikiem, który pojawił się na treningach był popularny „Sazan”, czyli Andrzej Sazonowicz. Piłkarz ten rozpoczynał karierę w Gwardii Białystok. Później przez kilka lat reprezentował barwy stołecznej Legii. Napastnik ten w pierwszej lidze rozegrał 23 spotkania niestety bez zdobyczy bramkowych. Był także na testach w niemieckim Schalke 04 ale Legia nie zezwoliła na zmianę klubu. Później nabawił się kontuzji. Po wyleczeniu urazu reprezentował barwy m.in. Świtu, ŁKS Łomży, Żbika Nasielsk i Hutnika Warszawa. Największym sukcesem sportowym jest bez wątpienia 3 miejsce na Mistrzostwach Europy do lat 16 z 1990 roku.
Wśród piłkarzy będących na castingu znalazło się także trzech piłkarzy z drużyn juniorskich nowodworzan. Jednak odpadli we wczesnej selekcji.
- Nowodworskiej młodzieży podziękowałem. Oni są na innym poziomie niż gracze, których poszukuję – powiedział trener Świtu.
Pojawili się także zawodnicy czarnoskórzy, których przywiózł znany menadżer Mirosław Skorupski. Jeden z nich wpadł w oko szkoleniowcowi.
- Ten Kameruńczyk jest całkiem niezły – tylko tyle powiedział o nim Pala. Oby trenerowi udało się odpowiednio wzmocnić skład przed nadchodzącym sezonem, gdyż wszyscy w klubie mówią o możliwości awansu. Nawet sam trener przyznał, że walczy o najwyższe cele a takim jest bez wątpienia awans do drugiej ligi.

Źródło tekstu: Tygodnik Nowodworski (JN)

Łoszakiewicz do Dolcanu?

2008-07-09; XoNoX
Aktualności, Prasa
PIŁKA NOŻNA. Przedsezonowe transfery

Na stronie internetowej prowadzonej przez kibiców Dolcanu Ząbki pojawiła się informacja o zainteresowaniu klubu pozyskaniem nowego piłkarza, którym jest obecny zawodnik Świtu – Robert Łoszakiewicz

Dolcan po awansie do nowej pierwszej ligi postanowił uczynić poważne wzmocnienia. Na liście transferowej zespołu z Ząbek znalazło się nazwisko pomocnika Świtu. Robert Łoszakiewicz występuje w biało – zielonych barwach dopiero od marca tego roku. Przyszedł do Świtu ze Znicza Pruszków wraz z Norbertem Jędrzejczykiem. W barwach Świtu starej trzeciej ligi dużo nie zwojował.
Jednak był solidnym podstawowym zawodnikiem. Zagrał w 13 meczach w tym zaledwie dwukrotnie wchodził na boisko z ławki rezerwowych. Siedem z tych meczów ukończył w pełnym wymiarze czasowym. W ubiegłej rundzie spędził na boisku w sumie 941 minut. Do protokołów meczowych wpisywał się jedynie po otrzymaniu żółtych kartek. Zdarzało mu się to trzykrotnie. Niestety nie zdobył żadnej bramki.
Drużyna z Ząbek stara się też pozyskać Roberta Stachurę, który zagrał w niedawno rozegranym meczu sparingowym Świtu Nowy Dwór przeciwko Nadnarwiance Pułtusk. Być może zarządowi „biało -zielonych” uda się zatrzymać piłkarza w klubie. Skoro mamy się włączyć w walkę o awans to nie należy pozbywać się zawodników z podstawowej jedenastki, gdyż to byłoby znaczące osłabienie a my mamy się wzmacniać.

Źródło tekstu: Tygodnik Nowodworski (JN)

###

1 lipca 2008, 17:00 - Warszawa (boisko Junaka)
Dolcan Ząbki 0-2 Znicz Pruszków
Tomasz Feliksiak 31, Wojciech Wocial 90

Dolcan Ząbki: 85. Maciej Humerski (66, 1. Piotr Kruszewski) - 9. Tobiasz Mueller (66, 21. Michał Pietroń), 21. Michał Pietroń (46, 5. Rafał Chmielewski), 15. Arkadiusz Koprucki, 19. Michał Adamczyk - 6. Jacek Gabrusewicz (67, 16. Adam Frączczak), 22. Robert Łoszakiewicz (46, 4. Marcin Wincel), 10. Robert Stachura (46, 20. Marcin Woźniak), 16. Adam Frączczak (46, 11. Pascal Chijioke Ebigbo) - 7. Wojciech Trochim (46, 17. Rafał Hapak), 18. Mateusz Wolański (46, 14. Daniel Dylewski).

Znicz Pruszków: 1. Pavol Pronaj (46 Paweł Pazdan) - Norbert Czubała, Tomasz Piotrowski, Zbigniew Kowalski (46 Daniel Kokosiński), Maciej Rybaczuk (46 Artur Januszewski) - Mikołaj Rybaczuk (59 Sylwester Buga), Krzysztof Filipek (46 Tomasz Kułkiewicz), Bartosz Osoliński (46 Wojciech Wocial), Michał Herman (46 Paweł Kaczmarek) - Dawid Florian (63 Krzysztof Filipek), Tomasz Feliksiak (46 Adrian Paluchowski).

Widzów: 120.

Piłkarze Znicza Pruszków wygrali w spotkaniu sparingowym rozegranym w Warszawie z Dolcanem Ząbki 2-0 (1-0).

Źródło tekstu: 90minut.pl

Libor wrócił

2008-07-02; XoNoX
Aktualności, Prasa
Nowy trener Świtu

Mamy fantastyczną wiadomość dla kibiców z Nowego Dworu i okolic. Do Świtu po pięcioletniej przerwie na stanowisko trenera powrócił Libor Pala! Popularny Czech jest ojcem największych sukcesów nowodworskiej piłki nożnej. To głównie dzięki jemu wywalczyliśmy historyczny awans do pierwszej ligi na sezon 2003/2004

Po przyjeździe do Polski otrzymał posadę asystenta pierwszego trenera warszawskiej Polonii. Następnie po zakończeniu sezonu objął samodzielnie drużynę Świtu Nowy Dwór. Z Mazowsza sprowadzony został przez Radosława Majchrzaka do Lecha Poznań, którego pierwszą drużynę prowadził do września 2003 roku. Jednak z drużyną „Kolejorza” nie odniósł sukcesów. Podobnie było z ekipą Pogoni Szczecin.
Od listopada 2006 przebywał w Brazylii, gdzie we współpracy z Bohumilem Panikiem przygotowywał kolejnych latynoskich piłkarzy do gry w drużynie Portowców. 21 grudnia tego samego roku zatrudniony został przez Antoniego Ptaka na stanowisku szkoleniowca pierwszej drużyny Pogoni. Następnie powrócił do ojczyzny gdzie objął drugoligowy zespół Banika Ostrava, w którym rozpoczynał karierę trenerską jako asystent. Z młodzieżową drużyną Banika zdobył tytuł Mistrza Czech. Teraz będzie wychowywał na gwiazdy zawodników z naszego miasta. Tygodnik Nowodworski jako pierwszy poprosił nowego trenera „biało – zielonych” o rozmowę.

- Pracował Pan w Świcie już wcześniej. Po pięciu latach wraca pan na stanowisko pierwszego trenera drużyny. Jakie to uczucie powrócić na "stare śmieci"?
- Tak, pracowałem tutaj w sezonie 2002/2003. Dopadła mnie taka nostalgia. Gdy jechałem teraz autokarem do Nowego Dworu Maz. z Warszawy to w ogóle nie poznawałem tej drogi, którą kiedyś przemierzałem niemal codziennie. Ulice zostały wyremontowane, w mieście powstały jakieś supermarkety, pobudowały się duże sklepy, postawili stacje przy wjeździe do miasta. Jest pełno nowych rzeczy, których tutaj kiedyś nie było. Miasto prężnie się rozwija. Mam nadzieję, że podobnie będzie z waszą drużyną piłkarską i pod moją wodzą pójdziemy w górę.

- Co Pana skłoniło do powrotu do Polski?
- Pracowałem ostatnio na Słowacji, gdzie prowadziłem zespół drugoligowy. Do pracy w Świcie skłonił mnie w głównej mierze obrońca Tomasz Reginis, który do mnie zadzwonił. Później kontaktował się ze mną burmistrz Jacek Kowalski, który ostatecznie namówił mnie do prowadzenia Świtu.

- Jakie są oczekiwania przed nadchodzącym sezonem?
- Oczywiście jak najwyższe. Celujemy w szybki awans.

- W takim razie trzeba wzmocnić zespół. Na chwilę obecną odbywają się castingi na grę w Świcie. Czy zauważył Pan już jakiś potencjalnych zawodników, którzy mogą się przydać drużynie?
- Jestem tutaj dopiero drugi dzień ale już zauważyłem kilka bardzo ciekawych zawodników. Muszę tylko nad nimi pracować. Dzisiaj objawiłem jednego, wczoraj także jeden mi się spodobał. Menadżer Mirosław Skorupski przywiózł mi kilku kolejnych zawodników z Afryki. Ale z Polaków z Warszawy i okolic też można wybrać kilku niezłych zawodników. Może inne kluby nie widzą w nich dobrych zawodników ale ja z takich ludzi potrafię zrobić dobrych piłkarzy. Tak samo było np. z Adamem Czerkasem, który później występował w pierwszej lidze angielskiej.

- Czy poza castingami planuje Pan ściągnięcie innych zawodników? Może jacyś Czesi?
- Nie, nie, nie. Mam taką zasadę, że nie sprowadzam do waszego kraju Czechów ponieważ to jest zbędne. W Polsce jest bardzo dużo dobrych piłkarzy. Jesteście indywidualnie szybsi. Czesi nie będą pasowali do waszego stylu gry. Prędzej Słowacy, którzy grają bardzo podobnie do was. Może zaproszę jakiegoś Słowaka ale myślę, że jednak się na to nie zdecyduję.

- Jak będzie z nowodworską młodzieżą? Czy widział wśród nich wzmocnienia zespołu?
- Na dzień dzisiejszy nie widziałem niestety, żadnego ciekawego zawodnika z Nowego Dworu. Wszyscy na około mi mówią, że bardzo utalentowana młodzież będzie po zakończeniu castingów kiedy rozpoczniemy właściwe przygotowania do sezonu z pierwszym zespołem Świtu. Niestety zawodnicy z zespołu rezerw, tych których widziałem nie nadają się do gry w pierwszym składzie. Dzisiaj podziękowałem kolejnym juniorom. Oni chcą grać ale niestety są na pewnym poziomie, który nie wystarczy na grę w moim zespole.

- Jak wygląda obecnie sztab szkoleniowy?
- Zmiany sztabu szkoleniowego może wprowadzić tylko zarząd klubu. Ja nie mam żadnych żądań. Jestem od tego, żebym pracował z zespołem. Czy będę pracował sam czy z asystentem tego nie wiem. Nadal współpracujemy z tym samym lekarzem co ostatnio czyli z Krzysztofem Szczecińskim. Podobnie wygląda sprawa masażysty. Pozostał Samuel Pogosjan. Trener bramkarzy Zbigniew Pocialik przyjedzie w przyszłym tygodniu, gdy zakończymy castingi. Znam się z nim z Polonii Warszawa i wiem, że jest to porządny i odpowiedzialny człowiek, z którym przyjemnie będzie się pracowało. Jeśli dawny trener Grzegorz Zmitrowicz będzie mi dany przez zarząd to śmiało może pracować ze mną jako asystent. Oczywiście jeżeli się zgodzi.

- Jak wygląda sytuacja z Pana kontraktem? Sporządzono już umowę? Na jak długi okres chce się Pan związać ze Świtem?
- Prawdę mówiąc to nie podpisaliśmy jeszcze żadnej umowy. Pracuję na razie na umowie słownej. Jesteśmy teraz w trakcie rozmów. W poniedziałek członkowie zarządu pytali się mnie czy mogę się na razie związać umową na jeden rok. Ja przystanę na tą propozycję i po upływie tego czasu usiądziemy i pomyślimy co dalej.

- Dziękuję za rozmowę.
- Dziękuję bardzo.

Z Liborem Palą rozmawiał JN.

Źródło tekstu: Tygodnik Nowodworski (JN)

Nowi Rywale Świtu

2008-07-02; XoNoX
Aktualności, Prasa
PIŁKA NOŻNA. Przed sezonem piłkarskiej nowej III ligi

Kilka tygodni temu zakończony został sezon piłkarskiej III ligi polskiej. Niestety nie był on udany dla lokalnego Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. „Biało – zieloni” muszą się pożegnać ze starą trzecią ligą. Po wznowieniu rozgrywek po przerwie letniej nowodworscy kibice będą oglądać Świt w nowej trzeciej lidze

Skąd taka sytuacja? Otóż w Polsce następuje reorganizacja rozgrywek. Liga, w której będzie rozgrywał swoje mecze Świt będzie dopiero czwartym szczeblem rozgrywkowym. Polska przybiera wzór angielski. Po spadku Świt będzie rywalizował z całkiem innymi zespołami niż do tej pory.
Nowodworzanie będą grać w lidze łódzko - mazowieckiej. I to właśnie z tych dwóch województw będą nasi przeciwnicy. Najciekawiej zapowiadają się pojedynki z Radomiakiem Radom. Z tą drużyną nowodworzanie toczą zacięte pojedynki już od kilku lat, a dokładniej od czasów drugoligowych. Wtedy te mecze zawsze były wieńczone wspaniałym widowiskiem, a na trybunach następowała mobilizacja. Na meczach, które rozgrywane były w Radomiu potrafiło przyjść ponad 6 tysięcy kibiców! Oczywiście nie brakowało wtedy przyjezdnych fanów z Nowego Dworu.
Teraz nie ma co liczyć na podobną frekwencję. W ogóle należy mieć nadzieję, że mecz się odbędzie, gdyż od kilku lat radomianie mają poważne kłopoty finansowe. Być może nie przystąpią do rozgrywek. Miało tak być już pół roku temu lecz działacze w ostatniej chwili stanęli na wysokości zadania i udało im się uzyskać niezbędną licencję pozwalającą na grę. W minionym sezonie nowodworzanie zdobyli 4 punkty w meczach przeciwko popularnym „Warchołom” z Radomia.
Kolejnymi rywalami, z którymi mieliśmy okazję rywalizować w ubiegłym sezonie były Stal Głowno, UKS SMS Łódź, Nadnarwianka Pułtusk oraz Mazowsze Grójec. Bilans meczów jest bardzo korzystny dla Świtu, gdyż nie przegrali z tymi drużynami żadnego meczu. Wynik nierozstrzygnięty był zaledwie trzykrotnie (1:1 i 2:2 z Mazowszem oraz 0:0 z Nadnarwianką). Wygraliśmy aż 5 spotkań. Bilans bramkowy jest bardzo korzystny. W ośmiu spotkaniach strzeliliśmy 16 bramek tracąc tylko 4. Najokazalsze zwycięstwo odnieśliśmy przeciwko Stali Głowno. Świtowcy na wyjeździe rozgromili tą ekipę aż 0:5.
Ciekawie zapowiadają się pojedynki z Narwią Ostrołęka oraz Bronią Radom, która po awansie na ten szczebel rozgrywkowy nie zamierza poprzestać. Kibice z niecierpliwością czekają na mecz pomiędzy Świtem a Legionovią Legionowo. Spotkanie to bez wątpienia można nazwać lokalnymi derbami. Dodatkowo kibice obu sąsiednich drużyn od dłuższego czasu żyją w przyjaźni.
Reszta drużyn jest niemal „egzotyczna”. Świt od wielu lat nie spotykał się z nimi w rozgrywkach o punkty. Jedyne mecze mógł rozgrywać podczas turniejów halowych lub w meczach towarzyskich. Nazwy drużyn nie są powalające ale zapewne nie będą to „chłopcy do bicia”: GLKS Nadarzyn, Mazur Karczew, MKS Kutno, Omega Kleszczów, Stal Niewiadów, Warta Sieradz, WOY Opoczno. To z tymi drużynami jeszcze nowodworzanie będą walczyć o ligowe punkty i walkę o powrót na wyższy poziom, którym jest zreformowana II liga.
Oby ta sztuka się udała jak najszybciej ponieważ trzecioligowy byt nie jest atrakcyjny kibicowsko, a poziom meczów zwykle nie jest porywający. Dla wszystkich, którzy mają zamiar śledzić poczynania nowodworzan w nowych rozgrywkach mamy informację, że pierwsza kolejka odbędzie się już 9 sierpnia i zagramy na wyjeździe z Wartą Sieradz.

Źródło tekstu: Tygodnik Nowodworski (JN)

Ruszyły castingi na zawodników Świtu

2008-06-30; XoNoX
Aktualności
Libor PalaDzisiaj od godz. 16:00 do godz. 17:30 odbył się pierwszy z 7 castingów, który poprowadził nowy trener Libor Pala.

Trener najpierw zebrał informacje o zawodnikach. Przypisał im numery, odbył krótką rozmowę z każdym z zawodników i w trakcie ćwiczeń/rozgrzewki zapisywał swoje uwagi i spostrzeżenia. Doszło też do mini meczu kontrolnego, zawodnicy zostali podzieleni na 2 drużyny, nikt nie odpuszczał, ale ostatecznie wynik 5:4 wskazuje, że jedna grupa zawodników była minimalnie lepsza od drugiej.

Pozostałe testy odbędą się w dniach:
1 lipca (wtorek) godz. 10:00 i godz. 16:00
2 lipca (środa) godz. 10:00 i godz. 16:00
3 lipca (czwartek) godz. 10:00 i godz. 16:00


Fotorelacja z meczu towarzyskiego Nadnarwianka - Świt2008-06-30 16:00 - Fotorelacja z castingu (XoNoX)

Libor Pala (ur. 22 lipca 1961 w Karwinie, Czechosłowacja) – czeski trener piłkarski z UEFA Pro Licence. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego na Uniwersytecie Karola w Pradze.

Karierę trenerską rozpoczynał od prowadzenia drużyn młodzieżowych, w czym ostatecznie się wyspecjalizował. Był szkoleniowcem juniorów Kovony, Baníka Stonava i FC Karvina. Na krótko objął prowadzenie seniorskiej drużyny Lokomotivu Petrovice, by powrócić do pracy z młodzieżą w FC Karvina. Następnie przeniósł się do Baníka Ostrawa, by z jego drużyną młodzieżową zdobyć mistrzostwo kraju mając w składzie takich zawodników, jak Milan Baroą czy Marek Jankulovski. W Baníku Ostrawa pracował także jako trener zespołu rezerw i dyrektor sportowy ds. pracy z młodzieżą. Kolejnym klubem, w którym znalazł zatrudnienie (tym razem już jako trener pierwszego zespołu) był I ligowy SFC Opava. Po zakończeniu kontraktu w Opawie wrócił do pracy w rodzinnej Karwinie.

Libor PalaDo Polski trafił w 2002 do warszawskiej Polonii, jako asystent Wernera Lički. Następnie po zakończeniu sezonu objął samodzielnie drużynę Świtu NDM (w 2003 r.). Z Mazowsza sprowadzony został przez Radosława Majchrzaka do Lecha Poznań, którego pierwszą drużynę prowadził do września 2003. Z Poznaniem rozstał się w nieprzyjemnej atmosferze pożegnany przez kibiców Kolejorza białymi chusteczkami i niecenzuralnymi okrzykami za brak wyników piłkarskich. Krótko – od 1 marca do 26 kwietnia 2004 – prowadził również zespół III ligowego Ruchu Wysokie Mazowieckie.

Powrócił do Ostrawy, gdzie w Baníku pełnił funkcję asystenta trenera drużyny seniorskiej a następnie dyrektora sportowego klubu. Z tego okresu znany jest jako inicjator współpracy sportowej pomiędzy ostrawskim klubem a Odrą Wodzisław i GKSem Katowice.

Od listopada 2006 przebywał w Brazylii, gdzie we współpracy z Bohumilem Páníkiem przygotowywał kolejnych piłkarzy do gry w Pogoni Szczecin. 21 grudnia tego samego roku zatrudniony został przez Antoniego Ptaka na stanowisku szkoleniowca pierwszej drużyny Pogoni, którą objął po Mariuszu Kurasie. Był trzecim czeskim trenerem Portowców po Pavle Malurze i Bohumilu Páníku od czasów przejęcia Pogoni przez Antoniego Ptaka w 2003 roku i czwartym w historii klubu (w latach 70. Pogoń prowadził Karel Kosarz). 21 marca 2007 w związku z brakiem wyników osiąganych przez "autorski zespół Pali" złożony w dużej mierze z brazylijskich zawodników "wybranych z najlepszych"[1] (1 pkt. w trzech meczach) zastąpiony został na fotelu trenerskim przez Bogusława "Bebeto" Baniaka. Następnie przejął czeski II ligowy zespół Baníka Ostrawa, który prowadził do września 2007 r.

Prywatnie jest wegetarianinem, interesuje się kulturą Indii i filozofią hinduską.

Źródło tekstu: Wikipedia, Autor zdjęć: XoNoX

U rodziców na dywaniku

2008-06-30; XoNoX
Aktualności, Prasa
NOSIR. Składki w drużynie piłki nożnej

Rocznik '92 nowodworskiej drużyny piłki nożnej i ich trener – Dariusz Wąsiewski. Kilkuletnia współpraca zespołu, idące za nią sukcesy i niespodziewany konflikt, który najbardziej zaskoczył samego trenera. Miejsce finału konfliktu - Urząd Miasta w Nowym Dworze Mazowieckim

W miejskim ratuszu pod koniec maja spotkali się trener, przedstawiciele władz miasta i główny oskarżyciel – rodzice. Oficjalnym powodem spotkania miały być nieścisłości w składkach drużyny futbolowej, których dopatrzyli się rodzice podopiecznych Wąsiewskiego. Zarzucali trenerowi, a jednocześnie „świeżo upieczonemu” dyrektorowi NOSiR-u, że pieniądze, które idą na składki, są źle fakturowane i nie są przeznaczane na sprzęt i potrzeby drużyny. Trener odparł atak przedstawiając faktury i rozliczenia za odpowiedni okres.
Jednak patrząc na przebieg spotkania, można było odnieść wrażenie, że oprócz formalnego jego powodu był także ten mniej oficjalny. Takie wnioski nasuwały się same, w chwili , kiedy rozpętała się prawdziwa burza, nie mająca nic wspólnego ze składkami.

Zarzuty wobec trenera

Kilku rodziców zaczęło zarzucać trenerowi, że w samej drużynie dzieje się źle, atmosfera już nie taka jak dawniej. Wtedy głos zabrał uczestniczący w spotkaniu przedstawiciel władz miasta, wiceburmistrz Jacek Gereluk i zapytał wprost, czy wcześniej rodzice sami starali się wyjaśnić wszelkie wątpliwości bezpośrednio z Wąsiewskim. Odpowiedzią było milczenie.
- Skoro kwestia składek została wyjaśniona, a w końcu w tym celu tutaj jesteśmy, nie widzę żadnych powodów, aby władze miasta uczestniczyły w jego dalszej części. To są sprawy między państwem a trenerem. – takie słowa skierował do rodziców Jacek Gereluk, po czym razem z pracownikami urzędu opuścił zebranie - Sala pozostaje do państwa dyspozycji, tak długo jak chcecie - dorzucił na odchodne burmistrz.
Na placu boju pozostali rodzice i trener. Urażone rodzicielskie ambicje dały o sobie znać ze zwiększoną siłą. „Ten gra rzadziej, tamten gra częściej” - do takiej wymiany zdań doszło między samymi rodzicami.

Rozmawia z zawodnikami, a nie z rodzicami

Co do osoby trenera, to nie podobały im się indywidualne rozmowy Wąsiewskiego z zawodnikami, przeprowadzane po wcześniejszym, niekorzystnym dla niego głosowaniu nad jego dalszą współpracą z drużyną. Trener tłumaczył ten fakt chęcią odbudowania dobrych relacji z zawodnikami.
- To już nie są mali chłopcy sprzed kilku lat. Oni dojrzewają i rodzice nie mają już na nich takiego wpływu, jak kiedyś. Wcześniej uzgadniałem niemal wszystko z rodzicami. Teraz częściej rozmawiam z chłopakami o wielu rzeczach i dla mnie, jako trenera, to naturalne – powiedział Dariusz Wąsiewski.
Nagle linia frontu zmieniła się diametralnie i rodzice zaproponowali, aby zapomnieć o wszelkich niesnaskach i pretensjach. - Panie Darku zapomnijmy już o tym całym zamieszaniu. To jak, będzie pan dalej trenował naszych chłopaków? – zapytała trenera jedna z matek. Ten jednak nie potrafił udawać, że nic się nie stało, często powtarza, ze czuje niesmak po całym incydencie. Zaznaczył, że nie wie, jak potoczą się dalsze losy drużyny i kto będzie jego następcą.
- Gdyby pojawił się szkoleniowiec, który byłby dobrze przygotowany do pracy z zespołem, z żalem, ale oddałbym go pod jego opiekę. - powiedział Dariusz Wąsiewski.
A jak układa się współpraca z drużyną na dzień dzisiejszy? - Na pewno jest gorsza atmosfera. Szkoda, że dorośli ludzie nie potrafili zrozumieć, że mając w zespole dwudziestu graczy, na boisko mogę puścić tylko jedenastu – podsumował trener.

Tekst: Agata Czarnecka
Źródło tekstu: Tygodnik Nowodworski

Nie wybudują boisk?

2008-06-30; XoNoX
Aktualności, Prasa
PIŁKA NOŻNA. Program Orlik 2012

Podczas słynnego expose z 23 listopada 2007 roku premier Rzeczypospolitej Polski Donald Tusk ogłosił program Orlik 2012. Ma on na celu budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym w każdej gminie na terenie całego kraju. Na dzień dzisiejszy żadna gmina z powiatu nowodworskiego nie zgłosiła chęci przystąpienia do akcji

Program ten jest przygotowywany przy udziale Ministerstwa Sportu i Turystki z Mirosławem Drzewieckim na czele. Ministerstwo współfinansuje realizację tego projektu, gdyż jest to program rządowo – samorządowy.
W skład kompleksu mają wchodzić dwa boiska: do piłki nożnej oraz wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki. Dodatkowo każdy obiekt będzie wyposażony w zaplecze sanitarno – socjalne wraz z szatniami. Gminy mają do dyspozycji gotowy projekt architektoniczno – budowlany, jednakże uwzględniając specyfikę poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego będą mogły adaptować projekt stosownie do swoich potrzeb.
Dnia 20 czerwca br. zakończył się pierwszy etap, w którym gminy wyrażały chęć przystąpienia do akcji oraz ogłaszały przetargi na wyłonienie wykonawców projektu. Do ubiegłego piątku zgłosiło się aż 145 gmin, w których ma powstać 157 obiektów. Najwięcej w Łodzi bo aż 11! Niestety na liście opublikowanej przez MSiT nie znaleźliśmy żadnej gminy z powiatu nowodworskiego. Wyznaczony został także kolejny termin zgłoszeń, który będzie trwać do końca czerwca przyszłego roku. Być może wtedy samorządowcy z naszego powiatu zdecydują się korzystnie wybudować boiska sportowe. Na razie ministerstwo opublikowało listę gdzie planowane jest przystąpienie do akcji. Niestety tutaj także brakuje naszych gmin.
Może samorządowcy zdecydują się wreszcie na budowę obiektów sportowych, na których lokalna młodzież doskonaliłaby swoje umiejętności. Mają jeszcze czas na włączenie się do akcji ale należy pamiętać, że inne gminy z całej Polski też chcą budować obiekty sportowe i wykorzystać pieniądze z ministerstwa, które jak wiadomo są ograniczone.

Źródło tekstu: Tygodnik Nowodworski (JN)

Świt w liczbach

2008-06-30; XoNoX
Aktualności, Prasa
DWA ŁYKI POSEZONOWEJ STATYSTYKI

Za nami kolejny sezon piłkarski w Polsce. Także nowodworski Świt zakończył swoje rozgrywki. W telewizji pasjonaci piłki nożnej oglądają Mistrzostwa Europy w Austrii i Szwajcarii. W tym czasie w niewielkich miastach zapomina się o lokalnych drużynach. Niestety miniony sezon był dla „biało – zielonych” nieudany. Dziewiąte miejsce w tabeli spowodowało spadek do nowej III ligi polskiej. Będzie to jednak dopiero czwarty szczebel rozgrywkowy, gdyż w polskiej piłce od przyszłego sezonu następuje reorganizacja na wzór angielski. Teraz nadszedł dla piłkarzy czas urlopów oraz szukanie sobie nowych klubów. Tygodnik Nowodworski przedstawia statystyki liczbowe lokalnej drużyny

2 – dwoma hat - trickami w tym sezonie popisał się Dariusz Zjawiński. Niestety żaden nie był klasyczny, czyli wszystkie bramki nie zostały strzelone w jednej części meczu
2 – aż dwa razy w tym sezonie przegraliśmy mecz na własnym stadionie. Wcześniej takie rzeczy nawet się nie zdarzały. Świt słynął ze zdobyczy punktowych na stadionie przy ulicy Sportowej 66 w Nowym Dworze Mazowieckim
3 – tyle bramek strzelił Michał Kucharczyk, który w rundzie wiosennej zadebiutował w dorosłej piłce nożnej
4 – zaledwie cztery zwycięstwa odnieśli piłkarze Świtu na obcych boiskach. Ten wynik nie należy do chlubnych, gdyż przez to plasujemy się w dolnej części tabeli
5 – najwięcej pięć bramek strzelili nowodworzanie w jednym meczu (5:1 przeciwko Orłowi Kolno)
9 – właśnie to miejsce zajęli piłkarze Świtu w ostatnim sezonie
9 – tyle razy wynik meczu nie został rozstrzygnięty
10 – aż dziesięć razy piłkarze Świtu schodzili z boiska ze spuszczoną głową po przegranym meczu
11 – tylko jedenaście zwycięstw odnieśli nasi kopacze w ubiegłym sezonie
16 – tyle goli strzelił najskuteczniejszy zawodnik Świtu – Dariusz Zjawiński
17 – tyle lat miał Michał Kucharczyk kiedy zadebiutował w trzeciej lidze oraz strzelił w niej bramkę
26 – zaledwie 26 bramek stracili świtowcy w ubiegłym sezonie. Ten wynik plasuje nasz z zespół w gronie klubów z najlepszą obroną. Niestety nie przełożyło to się na wysokie miejsce w tabeli
41 – tyle bramek w przeciągu całego sezonu strzelili nowodworzanie rywalom
42 – zaledwie 42 punkty na 90 możliwych zdobyli piłkarze „biało – zielonych” w rozgrywkach piłkarskiej trzeciej ligi w sezonie 2007/2008

Źródło tekstu: Tygodnik Nowodworski (JN)

Terminarz III ligi łódzko-mazowieckiej

2008-06-29; XoNoX
Aktualności, Świt I Zapowiedzi
PZPNNa początek do Sieradza
Łódzki Związek Piłki Nożnej podał terminarz grupy łódzko-mazowieckiej III ligi.
Start rozgrywek zaplanowano na 9-10 sierpnia.

Kolejka 1 - 9-10 sierpnia

Mazur Karczew - GLKS Nadarzyn
MKS Kutno - Stal Głowno
Broń Radom - Mazowsze Grójec
Woy Bukowiec Opoczyński - Radomiak Radom
Legionovia Legionowo - UKS SMS Łódź
Omega Kleszczów - Nadnarwianka Pułtusk
Narew Ostrołęka - Stal Niewiadów
Warta Sieradz - Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Kolejka 2 - 16-17 sierpnia

GLKS Nadarzyn - Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Stal Niewiadów - Warta Sieradz
Nadnarwianka Pułtusk - Narew Ostrołęka
UKS SMS Łódź - Omega Kleszczów
Radomiak Radom - Legionovia Legionowo
Mazowsze Grójec - Woy Bukowiec Opoczyński
Stal Głowno - Broń Radom
Mazur Karczew - MKS Kutno

Kolejka 3 - 20 sierpnia

MKS Kutno - GLKS Nadarzyn
Broń Radom - Mazur Karczew
Woy Bukowiec Opoczyński - Stal Głowno
Legionovia Legionowo - Mazowsze Grójec
Omega Kleszczów - Radomiak Radom
Narew Ostrołęka - UKS SMS Łódź
Warta Sieradz - Nadnarwianka Pułtusk
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Stal Niewiadów

Kolejka 4 - 23-24 sierpnia

GLKS Nadarzyn - Stal Niewiadów
Nadnarwianka Pułtusk - Świt Nowy Dwór Mazowiecki
UKS SMS Łódź - Warta Sieradz
Radomiak Radom - Narew Ostrołęka
Mazowsze Grójec - Omega Kleszczów
Stal Głowno - Legionovia Legionowo
Mazur Karczew - Woy Bukowiec Opoczyński
MKS Kutno - Broń Radom

Kolejka 5 - 30-31 sierpnia

Broń Radom - GLKS Nadarzyn
Woy Bukowiec Opoczyński - MKS Kutno
Legionovia Legionowo - Mazur Karczew
Omega Kleszczów - Stal Głowno
Narew Ostrołęka - Mazowsze Grójec
Warta Sieradz - Radomiak Radom
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - UKS SMS Łódź
Stal Niewiadów - Nadnarwianka Pułtusk

Kolejka 6 - 6-7 września

GLKS Nadarzyn - Nadnarwianka Pułtusk
UKS SMS Łódź - Stal Niewiadów
Radomiak Radom - Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Mazowsze Grójec - Warta Sieradz
Stal Głowno - Narew Ostrołęka
Mazur Karczew - Omega Kleszczów
MKS Kutno - Legionovia Legionowo
Broń Radom - Woy Bukowiec Opoczyński

Kolejka 7 - 10 września

Woy Bukowiec Opoczyński - GLKS Nadarzyn
Legionovia Legionowo - Broń Radom
Omega Kleszczów - MKS Kutno
Narew Ostrołęka - Mazur Karczew
Warta Sieradz - Stal Głowno
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Mazowsze Grójec
Stal Niewiadów - Radomiak Radom
Nadnarwianka Pułtusk - UKS SMS Łódź

Kolejka 8 - 13-14 września

GLKS Nadarzyn - UKS SMS Łódź
Radomiak Radom - Nadnarwianka Pułtusk
Mazowsze Grójec - Stal Niewiadów
Stal Głowno - Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Mazur Karczew - Warta Sieradz
MKS Kutno - Narew Ostrołęka
Broń Radom - Omega Kleszczów
Woy Bukowiec Opoczyński - Legionovia Legionowo

Kolejka 9 - 20-21 września

Legionovia Legionowo - GLKS Nadarzyn
Omega Kleszczów - Woy Bukowiec Opoczyński
Narew Ostrołęka - Broń Radom
Warta Sieradz - MKS Kutno
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Karczew
Stal Niewiadów - Stal Głowno
Nadnarwianka Pułtusk - Mazowsze Grójec
UKS SMS Łódź - Radomiak Radom

Kolejka 10 - 27-28 września

GLKS Nadarzyn - Radomiak Radom
Mazowsze Grójec - UKS SMS Łódź
Stal Głowno - Nadnarwianka Pułtusk
Mazur Karczew - Stal Niewiadów
MKS Kutno - Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Broń Radom - Warta Sieradz
Woy Bukowiec Opoczyński - Narew Ostrołęka
Legionovia Legionowo - Omega Kleszczów

Kolejka 11 - 11-12 października

Omega Kleszczów - GLKS Nadarzyn
Narew Ostrołęka - Legionovia Legionowo
Warta Sieradz - Woy Bukowiec Opoczyński
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Broń Radom
Stal Niewiadów - MKS Kutno
Nadnarwianka Pułtusk - Mazur Karczew
UKS SMS Łódź - Stal Głowno
Radomiak Radom - Mazowsze Grójec

Kolejka 12 - 18-19 października

GLKS Nadarzyn - Mazowsze Grójec
Stal Głowno - Radomiak Radom
Mazur Karczew - UKS SMS Łódź
MKS Kutno - Nadnarwianka Pułtusk
Broń Radom - Stal Niewiadów
Woy Bukowiec Opoczyński - Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Legionovia Legionowo - Warta Sieradz
Omega Kleszczów - Narew Ostrołęka

Kolejka 13 - 25-26 października

Narew Ostrołęka - GLKS Nadarzyn
Warta Sieradz - Omega Kleszczów
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Legionovia Legionowo
Stal Niewiadów - Woy Bukowiec Opoczyński
Nadnarwianka Pułtusk - Broń Radom
UKS SMS Łódź - MKS Kutno
Radomiak Radom - Mazur Karczew
Mazowsze Grójec - Stal Głowno

Kolejka 14 - 3 listopada

GLKS Nadarzyn - Stal Głowno
Mazur Karczew - Mazowsze Grójec
MKS Kutno - Radomiak Radom
Broń Radom - UKS SMS Łódź
Woy Bukowiec Opoczyński - Nadnarwianka Pułtusk
Legionovia Legionowo - Stal Niewiadów
Omega Kleszczów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Narew Ostrołęka - Warta Sieradz

Kolejka 15 - 8-9 listopada

Warta Sieradz - GLKS Nadarzyn
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Narew Ostrołęka
Stal Niewiadów - Omega Kleszczów
Nadnarwianka Pułtusk - Legionovia Legionowo
UKS SMS Łódź - Woy Bukowiec Opoczyński
Radomiak Radom - Broń Radom
Mazowsze Grójec - MKS Kutno
Stal Głowno - Mazur Karczew

Nieoficjalnie wiadomo, że kilka klubów (m.in Stal Głowno, Radomiak Radom) boryka się z kłopotami i ostateczny skład ligi, może jeszcze się zmienić. W pierwszej kolejności do zastąpienia tych drużyn czekają: Włókniarz Konstantynów Łódzki oraz Mazowsze Płock.

Wymogi licencyjne

2008-06-27; XoNoX
Aktualności
Przedstawiamy wymogi licencyjne, przed którymi staną wszystkie kluby nowej trzeciej ligi.

Stadion:
- minimum 500 miejsc siedzących indywidualnych (ławki lub krzesła)
- minimum 200 siedzisk stałych (foteliki lub siedziska)
- trwałe odgrodzenie boiska od widowni np. płotem
- musi być ogrodzony minimum trzema wejściami dla kibiców, w tym jedno dla kibiców przyjezdnych, powinien posiadać bramę wjazdową oraz minimum trzy wyjścia ewakuacyjne
- punkty wejścia dla kibiców powinny mieć kasy biletowe oraz pomieszczenia depozytowe
- przejścia dla zawodników, kadry trenerskiej, kierownictw zespołów, sędziów, obserwatora i delegata powinny być wyznaczone na stałe i tak aby były one bezpieczne i nie zagrażały osobom przechodzącym
- musi mieć oznaczony na stałe punkt sanitarny na białej tablicy - zielonego koloru krzyż
- musi posiadać toalety dla zawodników, sędziów oraz widowni (dla kibiców minimum jedna toaleta na 200 osób).
- szatnie z natryskami z ciepłą i zimną wodą, toalety, całość powierzchni min. 25 m2
- trawiaste boisko
- ławki rezerwowych muszą być wykonane z twardego materiału i posiadać min. 13 miejsc siedzących, w przypadku jednolitej ławki zakłada się 50 cm jako jedno siedzenie
- na trybunach musi być wydzielony sektor dla kibiców drużyny przyjezdnej w ilości 5% pojemności stadionu

Juniorzy:
- przekazanie podpisanego zobowiązania do uczestnictwa w rozgrywkach piłkarskich trzech drużyn młodzieżowych

Poza tym w najbliższym sezonie najprawdopodobniej w każdym meczu na boisku będzie musiało przebywać trzech młodzieżowców, a nie dwóch, jak to miało miejsce w ubiegłym sezonie.

Patrząc na obiekty niektórych naszych rywali, można mieć wątpliwości czy zyskają uznanie w oczach MZPN.

Broń uzupełnia stawkę nowej 3 ligi

2008-06-25; XoNoX
Aktualności, Świt I Zapowiedzi
Znamy już wszystkich rywali Świtu w nowym sezonie. Wczoraj Broń Radom pokonała w Płocku miejscowe Mazowsze 3:1.

Podopieczni byłego stopera Mazowsza, Artura Kupca pokonali w barażu o trzecią ligę Mazowsze Płock, najpierw 3:1 w Radomiu, a następnie 3:1 w Płocku. Wcześniej w drodze do trzeciej ligi ograła Pogoń Siedlce 1:0.

Skład trzeciej ligi (łódzko-mazowieckiej)

Broń Radom
GLKS Nadarzyn
Legionovia Legionowo
Mazowsze Grójec
Mazur Karczew
MKS Kutno
Nadnarwianka Pułtusk
Narew Ostrołęka
Omega Kleszczów
Radomiak Radom
Stal Głowno
Stal Niewiadów
Świt Nowy Dwór Mazowiecki
UKS SMS Łódź
Warta Sieradz
WOY Opoczno

Mówi się o problemach finansowych i licencyjnych kilku drużyn i nie wiadomo, czy jest to ostateczny skład naszej grupy. O wszelkich zmianach będziemy informować.

Tymczasem znamy już datę rozpoczęcia rozgrywek - MZPN i ŁZPN na dzisiejszym posiedzeniu ustaliły, że liga ruszy w weekend 9-10 sierpnia.

Źródło: bronradom.pl

21 czerwca - 22 czerwca

2008-06-20; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, Świt II Skład
2008-06-21 (sobota)
16:00 (mecz towarzyski) LKS Nadnarwianka Pułtusk - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3-0
Artur Salamon Sebastian Janusiński Łukasz Zalewski

LKS Nadnarwianka PułtuskDąbkowski - Andrzej Elak, Artur Kamiński, Michał Parszewski, Mariusz Soska - Grzegorz Chmielewski, Josh, Bartek Granosik, Paweł Iwanowski, Nnamani, Daniel DylewskiMKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki30. Bartłomiej Fogler (12. Krzysztof Telechowski) - 69. Marek Lendzion, 6. Marcin Gumowski, 17. Łukasz Barankiewicz, 2. Marcellinus Odong Obem, 18. Łukasz Głowacki, 5. Rafał Boniecki, Robert Stachura ? , Arnold Kołakowski ?, Michał Strzałkowski ?, ...

Fotorelacja z meczu towarzyskiego Nadnarwianka - ŚwitFotorelacja z meczu towarzyskiego Nadnarwianka - Świt
Fotorelacja z meczu towarzyskiego Nadnarwianka - ŚwitFotorelacja z meczu towarzyskiego Nadnarwianka - Świt (Tygodnik Ciechanowski)

2008-06-22 (niedziela)

Przyszłość nie dla Świtu II


11:00 NOSIR Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Przyszłość Włochy (Warszawa) 0-6 (0-6)

Ubiegłego weekendu odbyły się mecze ostatniej kolejki ligi okręgowych. W jednym ze spotkań warszawskiej grupy IV zmierzyły się Świt II Nowy Dwór Mazowiecki oraz Przyszłość Włochy.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli goście piastujący pozycję lidera i mający już zapewniony awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Rezerwy Świtu zajmowały zaś przed tym spotkaniem 13 pozycję w tabeli i pewnym było, iż sytuacja ta nie ulega zmianie.
Jak powiedział trener Miecznikowski, mecz wyglądał tak, jak wynik. Nie pozostawili nam żadnych złudzeń kto jest lepszy.
Od początku spotkania gracze drużyny przyjezdnej objęli inicjatywę i nie dali dojść do głosu gospodarzom. Różnica klas była widoczna, wręcz rażąca. Piłkarze Przyszłości Włochy odznaczali się ograniem, doświadczeniem, grali o wiele dojrzalszą i lepiej zorganizowaną piłkę. Mimo, że to ta sama liga, różnica poziomu była wyraźna.
Na niekorzyść Świtu II wpływał także brak zgrania. W obronie zagrało dwóch chłopców z rocznika 1991, trenujących z pierwszym Świtem. Obrona popełniła parę błędów, wyraźnie brakowało jej zgrania.
Pierwsza bramka padła po strzale samobójczym, co dodatkowo podłamało młodych piłkarzy. Jednak jak stwierdził trener Miecznikowski zagraliśmy bardziej pod kątem ogrania młodych zawodników, niż walki o punkty. Ani my, ani rywale nie walczyliśmy już o nic.
W efekcie pierwsza połowa zakończyła się aż sześciobramkowym prowadzeniem gości. W drugiej części spotkania nie padły żadne bramki.
Rezerwy Świtu zakończyły sezon na 13 miejscu, co zapewne oznaczać będzie dla nich spadek do A klasy, choć wstrzymajmy się jeszcze z tym osądem, gdyż w czasie reorganizacji ligi mogą się wydarzyć różne niespodzianki. Wszystko będzie jasne, gdy na górze zapadną ostateczne decyzje.

Źródło tekstu: Gazeta Nowodworska (BW)

Wygraną zamknęli sezon


Wkra Pomiechówek - Wicher II Kobyłka 2-0 (1-0)

Na zakończenie rozgrywek A klasy Wkra Pomiechówek podejmowała Wicher II Kobyłkę. Było to tzw. "spotkanie o sześć punktów", gdyż mierzyły się dwa sąsiadujące ze sobą w tabeli zespoły. Ósmy Wicher II Kobyłka przyjechał na stadion dziewiątej Wkry Pomiechówek, by powalczyć o punkty decydujące o końcowej pozycji w ligowej tabeli. Między zespołami był przed meczem tylko 1 punkt różnicy.
Od pierwszego gwizdka sędziego przewaga była po stronie gospodarzy, którzy zmobilizowali się przed ostatnim spotkaniem sezonu i przystąpili do niego z wiarą w sukces. Przewaga pomiechowszczan denerwowała rywali, którzy popełniali przez to wiele prostych błędów i głośno narzekali na decyzje arbitra. Na jednobramkowe prowadzenie wyprowadził Wkrę R. Koński Różnica bramkowa powinna być jeszcze wyższa, jednak w sytuacji sam na sam z goalkeeperem gości sfaulowany od tyłu został K. Kube. Sędzia z niezrozumiałych powodów nie wskazał jednak na "wapno" ani nie ukarał rywala czerwoną kartką. Do przerwy Wkra prowadziła zatem skromnie 1:0.
W drugiej odsłonie spotkania w dalszym ciągu przeważali gospodarze, którzy nie dali w żaden sposób przejąć inicjatywy rywalom. Bramkę na 2:0 w tej części meczu zdobył R. Dziak, czym przypieczętował zasłużone zwycięstwo lepiej grającej Wkry.
Trener Miecznikowski pochwalił swoich zawodnikówza dobrą grę oraz za pełną mobilizację. Tym razem nie zawiodła frekwencja, przyszła wystarczająca ilość piłkarzy, byli rezerwowi, co daje nadzieję i pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.
Wkra w najlepszym wypadku zakończy ten sezon na 8 miejscu. Nie wiadomo jednak z powodu reorganizacji ligi, czy będzie to oznaczało dla niej spadek, czy może uda się utrzymać i nadal występować na boiskach A klasy w przyszłych rozgrywkach. Wszystko teraz w rękach związkowców z centrali.

Źródło tekstu: Gazeta Nowodworska (BW)

Znasz dokładny wynik meczu i wiesz kto strzelił bramki, zrobiłeś zdjęcia, jesteś zawodnikiem którejś z drużyn lub rodzicem któregoś z zawodników, napisz do nas na e-mail:

III liga 2008/2009

2008-06-19; XoNoX
Aktualności, Świt I Zapowiedzi
Po wczorajszych barażach o udział w nowej II lidze wyjaśniło się prawie wszystko, jeśli chodzi o skład Ekstraklasy, I, II i III ligi w nowym sezonie. Przedstawiamy, jak będą wyglądały poszczególne ligi w nadchodzących rozgrywkach.
(...)
III liga, gr. łódzko-mazowiecka

Spadkowicze z III ligi:
Mazowsze Grójec, Nadnarwianka Pułtusk, Radomiak Radom, Stal Głowno,
Świt Nowy Dwór Mazowiecki, UKS SMS Łódź.
Utrzymały się z grupy łódzkiej:
MKS Kutno, Omega Kleszczów, Stal Niewiadów, Warta Sieradz, Woy Opoczno.
Utrzymały się z grupy mazowieckiej:
GLKS Nadarzyn, Legionovia Legionowo, Mazur Karczew, Narew Ostrołęka.
Baraż mazowiecki:
Mazowsze Płock/Broń Radom.
(...)

Źródło tekstu: 90minut.pl

Sokół Aleksandrów Łódzki - Świt Nowy Dwór Maz. 1-0 (0-0)

2008-06-14; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze
III liga 2007/2008, grupa: 1 - Kolejka 30
14 czerwca 2008, 16:00 - Aleksandrów Łódzki, ul. 11 Listopada 98
Sokół Aleksandrów Łódzki 1-0 MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki
77 minuta Dawid Hoderko 77

1. Dariusz Słowiński (46 minuta 46, 22. Arkadiusz Sima), 5. Piotr Słyścio , 7. Krzysztof Brodecki , 2. Piotr Golański (63 minuta 63, 11. Marcin Majewski), 3. Marcin Wrzesiński (55 minuta 55, Łukasz Świętosławski), 17. Ireneusz Grącki, 10. Marcin Olejniczak, 9. Dawid Hoderko 77 minuta, 8. Kamil Bartos, Krzysztof Kowalczyk (71 minuta 71, 14. Konrad Łagodziński), 20. Arkadiusz Świętosławski

12. Michał Lewandowski - 69. Marek Lendzion ©, 14. Norbert Jędrzejczyk, 8. Tomasz Dudek, 4. Piotr Gurzęda, 6. Marcin Gumowski, 16. Łukasz Dębek (75 minuta 75, 3. Marcin Podemski), 7. Michał Wojtczak , 11. Arnold Kołakowski (87 minuta 87, Karol Drwęcki), 19. Michał Kucharczyk, 17. Łukasz Barankiewicz

Sędziował: Piotr Szczypiński (Olsztyn)
Widzów: 700

Żegnaj stara, witaj nowa III ligo!


Na zakończenie tegorocznych rozgrywek trzecioligowych piłkarze Świtu Nowy Dwór wybrali się do Aleksandrowa Łódzkiego, gdzie zmierzyli się z miejscową drużyną, Sokołem. Dla nowodworzan było to nie tylko zakończenie sezonu, ale również pożegnanie ze starą III ligą, gdyż w przyszłym sezonie będą występować o klasę niżej, w nowej III lidze.

Faworytem spotkania byli gospodarze plasujący się przed meczem na 5 pozycji w ligowej tabeli z szansami zakończenia sezonu na 3 miejscu. Pewny spadku Świt piastował przed pierwszym gwizdkiem sędziego 9 lokatę.
Futbolówka trafiła na 8 metr, skąd strzałem głową goalkeepera gospodarzy usiłował pokonać Michał Kucharczyk W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska i żadna z drużyn nie miała 100% okazji do otwarcia wyniku spotkania. Przez pierwszy kwadrans obie "jedenastki" grały zachowawczo "badając" rywala. Najlepszą sytuację bramkową miał w tej części meczu Michał Kucharczyk. Po pierwszej groźnej akcji rywali, nowodworzanie odpowiedzieli kontratakiem, który zakończył się dośrodkowaniem Tomasza Dudka z lewego skrzydła. Futbolówka trafiła na 8 metr, skąd strzałem głową goalkeepera gospodarzy usiłował pokonać Michał Kucharczyk, jednak jego uderzenie w "długi róg" okazało się za słabe i bramkarz Sokoła zdołał je "wyjąć". Do piłki wyskoczył Marcin Gumowski oraz nabiegający Dawid Hoderko. W dalszej części pierwszych 45 minut gra była w miarę wyrównana z lekkim wskazaniem na gospodarzy, którzy częściej utrzymywali się przy piłce. Groźne sytuacje obie drużyny stwarzały jednak tylko po rzutach rożnych i do szatni zawodnicy schodzili przy bezbramkowym remisie.
Druga połowa spotkania przebiegała podobnie do pierwszej, chociaż było w niej więcej akcji ofensywnych, nieco odważniejsza gra z obu stron i próby pokonania bramkarza rywali strzałami z dystansu. W tej części meczu było także dużo walki w środku pola, co pozwalało na groźniejsze akcje w bocznych sektorach boiska. Wykorzystali to rywale Świtu, gdy w 77 minucie meczu jeden z miejscowych graczy Ireneusz Grącki dośrodkował z prawego skrzydła. w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Michał Kucharczyk. Niestety wypuścił on sobie zbyt daleko piłkę Do piłki wyskoczył Marcin Gumowski oraz nabiegający Dawid Hoderko. Ten drugi dzięki rozpędowi i wyraźnej przewadze wzrostu wygrał pojedynek z nowodworskim obrońcą i posłał piłkę w kierunku bramki Michała Lewandowskiego. Futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od głowy defensora Świtu i wpadła do siatki obok bezradnego goalkeepera.
Już w następnej akcji "biało-zieloni" mogli wyrównać, gdy w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Michał Kucharczyk. Niestety wypuścił on sobie zbyt daleko piłkę i goalkeeper rywali zdołał go uprzedzić i wybić ją nogami.
W dalszej części spotkania nowodworzanie zmienili ustawienie na 1-3-4-3 i zaczęli desperacko "gonić" wynik. Zawodnicy Sokoła cofnęli się do defensywy i skutecznie rozbijali ataki gości, co pozwoliło im dowieźć jednobramkowe zwycięstwo do końca mimo naporu przeciwników.
W dalszej części spotkania nowodworzanie zmienili ustawienie na 1-3-4-3 i zaczęli desperacko gonić wynik.Porażka w tym spotkaniu nie kosztowała nowodworzan spadku na gorszą pozycję w ligowej tabeli, co oznacza, że skończyli oni obecny sezon na 9 miejscu. Rywale zaś dzięki swojej zdobyczy punktowej awansowali na 4 miejsce, co pozwoli im zagrać w nowej II lidze w sezonie 2008/2009. Świt będzie niestety występował w rozgrywkach nowej III ligi, co było pewne już przed tym spotkaniem.

Źródło tekstu: Gazeta Nowodworska (BW)

Jaka gra taki wynik


Piłkarze nowodworskiego Świtu wreszcie zakończyli sezon 2007/2008. Zakończyli go w takim samym stylu jaki prezentowali w ciągu całego roku - fatalnym...

Interwencja Michała LewandowskiegoNawet w ostatnim meczu sezonu podopiecznym Grzegorza Zmitrowicza nie udało się odnieść zwycięstwa i tegoroczne rozgrywki "Biało-Zieloni" kończą dwoma porażkami. Trzeba jednak przyznać, że i rywale byli wymagający.
Pierwszymi, którzy pokonali świt byli zawodnicy Wigier Suwałki, drugimi w ostatnią sobotę Sokoły z Aleksandrowa Łódzkiego. Oba te zespoły do końca walczyły o najniższe miejsce "na pudle", ale ani jednym, ani drugim nowodworzanie nie utrudnili w znacznym stopniu tej walki. Ostatecznie to piłkarze z Suwalszczyzny zajęli trzecie miejsce w tabeli, jednak obydwie ekipy w przyszłym sezonie zagrają w drugiej lidze. Świt natomiast doczekał spokojnie końca sezonu, po którym spada do nowej trzeciej ligi.
Interwencja Michała LewandowskiegoO sobotnim meczu z Sokołem można powiedzieć tylko tyle, że się odbył. Końcowy wynik to 1:0 dla gospodarzy po bramce Dawida Hoderki na trzynaście minut przed końcem spotkania. I tyle. Po ostatnim gwizdku sędziego gospodarze mogli świętować awans do drugiej ligi. To już drugi po Wigrach przeciwnik, który w meczu ze Świtem zapewnił sobie awans - w ubiegłym tygodniu na stadionie w Nowy Dworze Mazowieckim świętowały rzeczone Wigry.
Sami piłkarze Zmitrowicza skończyli kiepski sezon na dziewiątym miejscu w tabeli. Miejscu, które nie pozwoliło utrzymać się na obecnym szczeblu rozgrywkowym. Interwencja Arkadiusz SimaNie pomógł nawet sponsor, który w przerwie zimowej wszedł do Świtu. Świtowcy wypadli znacznie gorzej niż w poprzednim sezonie, gdy niedużo, w ostatecznym rozrachunku, zabrakło do awansu do drugiej ligi - rywalizację wszak nowodworzanie zakończyli na czwartym miejscu.
Sezon 2007/2008 był najsłabszym od lat. Nie bez znaczenia była reorganizacja rozgrywek, gdyby nie ona Świt pozostałby przynajmniej tu gdzie grał przez ostatnich dziesięc miesięcy. Niestety zmiany i przesunięcia w piłce na szczeblu centralnym spowodowały, że od sierpnia "Biało-Zieloni" mimo zajęcia na finiszu miejsca w środku stawki zagrają w niższej lidze.
Zresztą ostateczna lokata wcale nie odzwierciedla formy prezentowanej przez nowodworzan. A ta była bardzo nierówna z tendencją spadkową. Wybicie piłki na aut przez Tomasza DudkęDoszło nawet do tego, że uchodzący dotąd za drużynę własnego boiska Świt, nieprzegrywający po prawie trzydzieści meczów z rzędu na własnym stadionie, w samych tylko zakończonych rozgrywkach dwukrotnie został pokonany w Nowy Dworze Mazowieckim. Marnym pocieszeniem jest fakt, że nasz napastnik, Dariusz Zjawiński z szesnastoma golami na koncie został trzecim strzelcem ligi.
Snucie jakichkolwiek prognoz na przyszły sezon mija się z celem. Doświadczenie uczy, że w Świcie sytuacja potrafi się zmieniać jak w kalejdoskopie. Jak będzie w przerwie letniej? Czas pokaże.
Udanych wakacji!

Źródło tekstu: Tygodnik Nowodworski (Robert Przybyszewski)

Fotorelacja autorstwa Konrada Gawrysiaka. Fotorelacja autorstwa Konrada Gawrysiaka.


Pozostałe wyniki:
Ruch Wysokie Mazowieckie 3-1 Orzeł Kolno
UKS SMS Łódź 1-1 Warmia Grajewo
Olimpia Elbląg 1-2 Concordia Piotrków Trybunalski
Radomiak Radom 3-0 (wo) Drwęca Nowe Miasto Lubawskie
Dolcan Ząbki 4-1 Mazowsze Grójec
OKS 1945 Olsztyn 0-0 Nadnarwianka Pułtusk
Wigry Suwałki 3-0 (wo) Stal Głowno

Tabela po 30 kolejkach (wyniki końcowe):
2007/2008 3 liga, grupa 1

W tą sobotę i niedzielę grają...

2008-06-13; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, Świt II Mecze, 94' Mecze, 95' Mecze
2008-06-14 (sobota)
11:00 KS Falenica (Warszawa) - NOSIR Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 6-1 (3-0)
16:00 Sokół Aleksandrów Łódzki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-0 (0-0)

2008-06-14 (sobota)/2008-06-15 (niedziela)
NOSIR Świt 94' Nowy Dwór Mazowiecki - UKS Junak Warszawa 3-0 (wo)
NOSIR Świt 95' Nowy Dwór Mazowiecki - KS Wesoła 1-3
Polonia Kuligów - Lotnisko Modlin 2-1
Rotavia Nieporęt - Wkra Pomiechówek 0-5 (0-1)

Znasz dokładny wynik meczu i wiesz kto strzelił bramki, zrobiłeś zdjęcia, jesteś zawodnikiem którejś z drużyn lub rodzicem któregoś z zawodników, napisz do nas na e-mail:

Wicher Kobyłka - NOSIR Świt 94' Nowy Dwór Maz. 0-14 (0-2) Wysokie zwycięstwo

2008-06-08; TR
Aktualności, 94' Mecze
Trampkarze Młodsi 1994r. gr. III - Kolejka 21
Wicher Kobyłka 0-14 NOSIR Świt 94' Nowy Dwór Mazowiecki
8 minuta Siwek 8 11 minuta Dymski 11 14 minuta Kimura 14 17 minuta Kimura 17 19 minuta Kimura 19 29 minuta Kimura 29 34 minuta Siwek 34 38 minuta Affek 38
44 minuta Wołkowicz 44 48 minuta Wołkowicz 48 53 minuta Wołkowicz 53 58 minuta Majkowski 58 60 minuta Sulikowski 60 61 minuta Kimura 61

Skład:
Kwiatkowski - Majkowski 58 minuta, Kołecki, Krzymiński, Wójcikowski - Bobko (36 minuta 36, Janczarek), Siwek 8 minuta34 minuta,
Kimura 14 minuta17 minuta19 minuta29 minuta61 minuta, Wołkowicz 44 minuta48 minuta53 minuta - Affek 38 minuta (40 minuta 40, Nowak), Dymski 11 minuta (42 minuta 42, Sulikowski 60 minuta)

Kolejne pewne zwycięstwo drużyny trampkarzy młodszych. Po meczu trener Reginis był zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Przez cały mecz zdecydowana przewaga zespołu Świtu, lepsze przygotowanie taktyczne, techniczne, a także motoryczne zawodników Świtu było widoczne podczas całego spotkania. Kilka akcji było przeprowadzonych z dużym polotem i pomysłem. Na uwagę zasługuje bramka Daijiego Kimury, który w 17' minucie uderzył z 25 metrów i zniszczył "pajęczynę" w bramce przeciwników, a także pomysłowo rozegrany rzut wolny w 38' minucie po której Mateusz Affek dopełnił formalności i z 5 metrów posłał futbolówkę do siatki. Cieszy dobra skuteczność naszych zawodników (w tym meczu Świt zdobył swoją 100 bramkę w rozgrywkach - strzelił ją niezawodny Kimura). Niestety był to już ostatni mecz w tym sezonie i na następne bramki będziemy musieli poczekać do września.

Przy okazji zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć drużyny NOSIR Świt 94' - kliknij tutaj.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wigry Suwałki 1-2 (0-1)

2008-06-08; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze
III liga 2007/2008, grupa: 1 - Kolejka 29
7 czerwca 2008, 15:00 - Nowy Dwór Mazowiecki, ul Sportowa 66
MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-2 KS Wigry Suwałki
64 minuta Dariusz Zjawiński 64 (karny) 76 minuta Piotr Gurzęda 76 - 40 minuta Łukasz Gikiewicz 40 49 minuta Władisław Pietkiewicz 49

30. Bartłomiej Fogler - 69. Marek Lendzion, 20. Tomasz Reginis 7 minuta, 8. Tomasz Dudek, 4. Piotr Gurzęda 33 minuta 76 minuta, 19. Michał Kucharczyk (45 minuta 45, 17. Łukasz Barankiewicz), 6. Marcin Gumowski, 9. Robert Łoszakiewicz 71 minuta, 7. Michał Wojtczak (45 minuta 45, 11. Arnold Kołakowski), 14. Norbert Jędrzejczyk, 10. Dariusz Zjawiński © 64 minuta

1. Rafał Gikiewicz 61 minuta - 6. Janusz Bucholc, 20. Krzysztof Osiecki, 11. Przemysław Makarewicz, 15. Paweł Cimochowski, 16. Tomasz Bajko ©, 18. Piotr Rybkiewicz (69 minuta 69, 17. Kamil Lauryn), 19. Daniel Ołowniuk (94 minuta 94, 5. Radosław Walicki), 2. Michał Danilczyk, 25. Władisław Pietkiewicz 49 minuta (63 minuta 63, 21. Damian Brodowski - bramkarz), 24. Łukasz Gikiewicz 40 minuta 90 minuta


III liga 2007/2008, grupa: 1 - Kolejka 29 - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-2 Wigry Suwałki III liga 2007/2008, grupa: 1 - Kolejka 29 - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-2 Wigry Suwałki III liga 2007/2008, grupa: 1 - Kolejka 29 - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-2 Wigry Suwałki


Przeczytaj relację z meczu: Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-2 Wigry Suwałki - przeczytaj relację z meczu.

Sędziował: Mariusz Korpalski (Bydgoszcz) (liniowi) Michał Sobczak, Dariusz Orzechowski [Kujawsko-Pomorski ZPN]
Widzów: 150 (w tym 40 z Suwałk)

Tabela po 29 kolejkach:
2007/2008 3 liga, grupa 1
Pozostałe wyniki:
Stal Głowno 0-3 (wo) Ruch Wysokie Mazowieckie
Nadnarwianka Pułtusk 0-0 Sokół Aleksandrów Łódzki
Mazowsze Grójec 1-1 OKS 1945 Olsztyn
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0-3 (wo) Dolcan Ząbki
Concordia Piotrków Trybunalski 0-0 Radomiak Radom
Warmia Grajewo 3-3 Olimpia Elbląg
Orzeł Kolno 1-2 UKS SMS Łódź

<< poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 następna >>


 Świt I
 III liga 2020/2021
 grupa I


(tr. Mariusz Miecznikowski)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki w PP

 NOSiR Świt II
 Klasa okręgowa 2020/2021
 grupa: Warszawa I


(tr. Patryk Drewnowski)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki MZPN

   Tabela / Wyniki w PP

   Świt II na FB

 Pozostałe ligi


   II liga
{Pogoń Siedlce,
Znicz Pruszków}

   KO gr. Ciech.-Ostr.
{Błękitni Raciąż,
Żbik Nasielsk}

   PP MZPN Ciech.-Ostr.

   Klasa A , gr. W-wa I
{Wkra Pomiechówek}

   Klasa B , gr. W-wa I
{Mewa Krubin,
Lotnisko Modlin,
Wisła Zakroczym}
 

Partnerzy medialni www.swit.nsk.pl
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
MKS Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - sportndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - switndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - tvndm - youtube

Copyright 2008 - 2021 © Paweł / XoNoX, Nieoficjalna strona MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania zdjęć bez zgody właściciela serwisu.
Ten serwis nie ma jakichkolwiek powiązań z firmą MKS "Świt". Publikowane komentarze
są prywatnymi opiniami reporterów i autorów newsów. Serwis www.swit.nsk.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii.
Żaden z elementów tej witryny nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez zgody właściciela.
Wykorzystane tu znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych oraz są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.