Środa, 21 kwietnia 2021 r.   Imieniny obchodzą: Anzelm, Bartosz, Feliks
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Miejski Klub Sportowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt NDM - Biało-Zieloni - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Nowy Dwór Mazowiecki
Kajakarstwo - Tenis stołowy - Boks - Kolarstwo - Lekkoatletyka - Siatkówka - Piłka Nożna - Tenis ziemny - Szachy - Futsal - Koszykówka - Zapasy - Baloniarstwo - Ligi amatorskie - NLPNA - Champion NDMwww.swit.nsk.pl
 Serwis - www.swit.nsk.pl
   Strona główna
   Forum
   Redakcja
   Ankiety/Sondy
   Linki
   Reklama
 Klub
   Aktualności
   Zarząd
   Stadion
   Regulamin stadionu
   Kontakt
Łącznie unikalnych odwiedzin
od 2008 roku: 1749853

Łącznie wszystkich odsłon
od 2008 roku: 31099063

Twoje IP: 3.235.25.169
Flag Counter
Znasz dokładny wynik meczu i wiesz kto strzelił bramki, zrobiłeś zdjęcia, jesteś zawodnikiem
którejś z drużyn lub rodzicem któregoś z zawodników, napisz do nas:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

PZPN: Żarty się skończyły! Będą kary

2011-08-11; XoNoX
Aktualności, sports.pl
Nad głowami II-ligowców zawisł topór. W połowie sierpnia aż 16 klubów może stracić licencję. Dość "szwarcowania" się! - grzmi Krzysztof Smulski, przewodniczący komisji licencyjnej.

To w polskiej piłce chyba przypadek bez precedensu. Występujący w II lidze wschodniej KSZO Ostrowiec Świętokrzyski już w 2. kolejce oddał swój mecz walkowerem! Spadkowicza z zaplecza ekstraklasy nie stać było na zorganizowanie spotkania ze Stalą Stalowa Wola. Dziś wszystko wskazuje na to, że KSZO po prostu zostanie wycofany z rozgrywek. - Ponoć 4 sierpnia w klubie ma się odbyć nadzwyczajne walne zebranie i coś powinno się wyklarować. A jeśli nie, to sprawa jest prosta - wystąpimy o natychmiastowe odebranie licencji. Odwoływanie domowego meczu na samym starcie sezonu? Nie pamiętam takiego przypadku... - nie kryje przewodniczący II-ligowej komisji licencyjnej, Krzysztof Smulski. Swoją drogą, wielu może zastanawiać fakt, jakim cudem KSZO w ogóle ową licencję otrzymał. - Poruszamy się jedynie na takiej płaszczyźnie, na jaką pozwala nam uchwała. Klub przedstawił zaświadczenia z ZUS-u i Urzędu Skarbowego. Wszystko inne też się zgadzało. Cóż... Czasami zdarza się tak, że klub coś w pewien sposób zatai - wyjaśnia Smulski. KSZO znalazł się więc nad przepaścią, ale kilku innych II-ligowców wcale nie znajduje się w dużo lepszej sytuacji. Teoretycznie w sierpniu 15 innych zespołów może stracić uzyskane nie tak dawno licencje!

Skończyło się „u babki wesele"

- Aż 13 klubów nie otrzymało licencji w pierwszej instancji. Uzyskało je dopiero u komisji odwoławczej, ale z nadzorami: czasem infrastrukturalnym, czasem finansowym, a najczęściej obydwoma. Do tej pory było tak, że gdy ktoś dostał licencję z nadzorem, to w zdecydowanej większości przypadków spoczywał na laurach. Pytał: co nam mogą zrobić? Jeśli jednak dalej kluby tak myślą, to są w błędzie. Skończyło się u babki wesele. Postanowiliśmy, że będziemy te nadzory egzekwować i restrykcyjnie sprawdzać. Nie będzie „szwarcowania" się aż do następnego procesu licencyjnego - podkreśla Smulski. Dlatego też na 9 sierpnia zaplanowano posiedzenie prowadzonego przez niego gremium, ale z udziałem „gości specjalnych". Będą nimi przewodniczący komisji odwoławczej, Zbigniew Lewicki, a także szef Wydziału Dyscypliny PZPN, Artur Jędrych. Pod „lupę" wziętych zostanie kilkanaście klubów, a wśród nich Zagłębie Sosnowiec, Resovia, Górnik Wałbrzych czy Miedź Legnica!

Kary się „posypią"

Niewykluczone, że mocno „skurczy" się jeszcze grupa wschodnia, gdzie po ewentualnym wycofaniu KSZO zostanie 16 drużyn. W sierpniu może ubyć kilka kolejnych. - To jest możliwe - potwierdza nasz rozmówca. - Nie wiem, na ile starczy mi determinacji, ale nadzór jest po to, by go wyegzekwować, a nie by tylko widniał na papierze - mocno akcentuje Smulski. I zapowiada: - Będą wnioski o punkty ujemne, kary finansowe, a w skrajnych przypadkach o wstrzymanie licencji. To wszystko musi być w jakimś stopniu dotkliwe, by kluby zrozumiały, że żarty się skończyły.

Dość smutne jest, iż wśród ekip, którym może zostać „cofnięta" licencja, znajduje się na przykład Chrobry Głogów. A więc klub zasłużony, z kibicami, który dopiero w czerwcu wydostał się z trwającego kilka lat III-ligowego marazmu.

Tułaczka beniaminków

- Z beniaminkami problem jest w zasadzie co roku. Zespół awansuje i potem nie ma gdzie grać. Tułają się te drużyny. Mają podpisane umowy ze stadionami, na których wiedzą, że i tak nie będą grać. Ale umowy mają... Przykłady? Chociażby Bytovia, trzymająca „w pogotowiu" obiekt Lechii Gdańsk - przypomina Krzysztof Smulski. Owa Bytovia ostatecznie sezon zainaugurowała jednak na własnych „śmieciach". - To bardzo pozytywny objaw. W małej miejscowości znalazł się sponsor z zapałem i determinacją. Sprawił, że stadion spełnia wymogi - podkreśla przewodniczący komisji licencyjnej. I dopowiada, że na podobną pochwałę zasługuje też Pogoń Siedlce czy Wisła Puławy, która póki co gra swe mecze w Poniatowej, ale niebawem przeniesie się na własny obiekt. To jednak kilka miłych wyjątków... Na własnym stadionie rywali nie może na przykład podejmować Calisia. - Przekłada mecze, żeby grać na wyjazdach i liczy, że może coś uda się zdziałać... Nie tędy droga - mówi Krzysztof Smulski.

W I lidze rosną „kwiatki"

Kolejny raz można dojść do wniosku, że II liga jest dla... nielicznych. Kluby w niej grające nie są przecież żadnymi krezusami, a spełnienie wszystkich wymogów to prawdziwe wyzwanie. Często nieosiągalne. - My nie chcemy nikomu utrudniać życia. Wiemy, jaka jest sytuacja tych ekip, wiemy, że stadiony nie należą do klubów, a miast czy gmin. Ale to jest przecież szczebel centralny! Pewne wymagania muszą być respektowane, bo inaczej to się wszystko „rozmyje". Potem mamy takie „kwiatki", jak w I lidze Ruc Radzionków czy Kolejarz Stróże... U mnie te kluby licencji by nie uzyskały - wskazuje Smulski. I wcale nie zgadza się, że poprzeczka jest zawieszona II-ligowcom zbyt wysoko. - Czy stadion na 1000 miejsc to jest dużo? Czy zadaszenie na 250 osób to za wiele? - zapytuje nasz rozmówca. Zdarzają się w obu grupach mecze ściągające na trybuny nawet i kilka tysięcy gapiów. - Ale czasami bywa, że jak jest tysiąc, to już jest super - przypomina. - Pytają mnie działacze: panie, a po co mi stadion na 1000 osób, skoro zazwyczaj przychodzi 200, a czasami i 50? A ja odpowiadam pytaniem: to po co panu II liga? Dla kogo? Dla siebie, dla sponsora?

Dziękujemy bardzo

W listopadzie odbędzie się zjazd PZPN-owskich „głów" i podczas ich obrad nie zabraknie tematu II ligi. Jedno jest pewne: formuła rozgrywek na tym szczeblu ulegnie zmianie. - Pierwszy rok był w porządku, ale potem problemów przybywało. Wycofania Polonii Słubice, Polonii Nowy Tomyśl, Ruchu Wysokie Mazowieckie, GLKS-u Nadarzyn, teraz pewnie KSZO... Im dalej w las, tym więcej drzew - wzdycha Krzysztof Smulski. On akurat jest zwolennikiem utworzenia jednej grupy II ligi, ale wielu chętnie przywróciłoby sprawdzony system z czterema grupami. - Aż prosi się, żeby ze wschodu i zachodu teraz stworzyć jeden organizm. Trzeba coś z tym zrobić, bo powoli zaczyna się to mijać z celem. Jeśli tak ma wyglądać II liga, to dziękujemy bardzo... - dopowiada szef komisji licencyjnej.

Tym klubom grożą dotkliwe kary

Grupa wschodnia: Jeziorak Iława, Motor Lublin, Okocimski Brzesko, Pelikan Łowicz, Puszcza Niepołomice, Resovia, Sokół Sokółka, Stal Rzeszów, Stal Stalowa Wola, Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Grupa zachodnia: Chrobry Głogów, Czarni Żagań, Elana Toruń, Górnik Wałbrzych, Miedź Legnica, Zagłębie Sosnowiec.

Kilka z tych klubów notorycznie otrzymuje nadzory infrastrukturalne. Okocimski nie posiada na stadionie sektora gości, Puszcza oraz Czarni monitoringu, a Pelikan zadaszenia. - A na Stali Rzeszów, w Lublinie i w Stalowej Woli czas zatrzymał się 30 lat temu. Stadion w Rzeszowie pamięta jeszcze czasy Domarskiego - przyznaje Krzysztof Smulski. Znacznie większy ból głowy szef komisji licencyjnej będzie miał jednak związany z ekipami zmagającymi się z problemami finansowymi. Skomplikowane sprawy do rozwiązania mają Chrobry, Świt i Zagłębie. - W Sosnowcu wszyscy żyją jeszcze przeszłością komunistyczną. Stadion to skansen, zupełnie nie na miarę tego miasta. No i kłopotem są trudności finansowe - podkreśla Smulski.

Źródło: przegladsportowy.pl (Maciej Grygierczyk)

Bramkarz Maximir Luburić na testach w Świcie

2011-08-08; XoNoX
Aktualności, 90minut.pl
21-letni bramkarz Maximir Luburić przebywa od kilku dni na testach w drugoligowym Świcie Nowy Dwór Mazowiecki.

Luburić urodził się 14 września 1989 r. Ma 186 cm wzrostu i waży 83 kg. Ma dwa obywatelstwa - kanadyjskie i chorwackie.

Zawodnik w okresie juniorskim reprezentował barwy klubów kanadyjskich. Był także testowany w chorwackich klubach - Cibalii Vinkovci, NK Zagreb. Od 2009 r. grał w Toronto Lynx, a wiosną 2011 r. w BSV Guben Nord (Brandenburg-Liga, szósty poziom rozgrywkowy w Niemczech), gdzie rozegrał piętnaście spotkań.

Źródło: 90minut.pl (mogiel)

Po nieudanej próbie ściągnięcia Filipa Boukołowskiego z Nadnarwianki Pułtusk klub z Nowego Dworu Mazowieckiego nadal poszukuje bramkarza. Prawdopodobnie docelowo ma być on etatowym rezerwowym, możliwe, że Przemysław Kulesza i Jakub Wiśniewski nie spełniają oczekiwań Świtu, a w przyszłości kto wie, może zastąpi obecnie nr 1 na bramce Michała Bigajskiego? Kluczową rolę odgrywać będą tutaj finanse klubu, które ostatnio kuleją przez przegrane sprawy sądowe za błędy z przeszłości.

Garbarnia Kraków - MKS Świt Nowy Dwór Maz. 2-2 (1-0)
Materiału starczyło na drugi remis...

2011-08-08; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, 90minut.pl

Dzisiaj rozegrano pięć spotkań 3. kolejki II ligi grupy wschodniej. Stal Stalowa Wola wygrała na własnym stadionie z Wigrami Suwałki 2-0 (1-0), dzięki czemu podopieczni Sławomira Adamusa zostali liderem tabeli. Niepokonany jest beniaminek Pogoń Siedlce, który tym razem wygrał u siebie ze Stalą Rzeszów 2-0 (1-0). Wyjazdowe zwycięstwa po 1-0 zanotowały drużyny Okocimskiego KS Brzesko i Puszczy Niepołomice. Pierwsza z nich wygrała z Motorem Lublin, natomiast druga z Resovią. Nadal bez wygranej jest Świt Nowy Dwór Mazowiecki (3. miejsce w ubiegłym sezonie), który zremisował na wyjeździe z Garbarnią Kraków 2-2 (0-1). W niedzielę dokończono 3. kolejkę II ligi wschodniej. OKS 1945 Olsztyn wygrał na wyjeździe 2-1 (0-0) ze Zniczem Pruszków. W drugim spotkaniu Pelikan Łowicz pokonał w Sokółce miejscowy Sokół 4-2 (2-2).

6 sierpnia (sobota) 2011, godz. 20:12
2011/2012 II liga wschodnia - 3. kolejka

Garbarnia Kraków - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2-2 (1-0)
1-0 Marcin Siedlarz 41'
1-1 Michał Strzałkowski 49'
1-2 Adam Gmitrzuk 51'
2-2 Tymoteusz Chodźko 71'

Garbarnia: Krzysztof Żylski - Mateusz Siedlarz , Bartłomiej Piszczek , Marcin Pluta, Wojciech Cygal , Kamil Rado (65, Tymoteusz Chodźko ), Filip Zelek , Sebastian Sepioł , Marcin Siedlarz (67, Krzysztof Kozieł), Sebastian Leszczak (56, Mariusz Stokłosa), Bartosz Praciak
Trener: Krzysztof Bukalski

Świt: Michał Bigajski - Michał Jagodziński , Michał Krzymiński , Karol Drwęcki , Łukasz Sosnowski, Michał Lelujka, Adam Gmitrzuk , Patryk Zych (80, Mateusz Zawiska), Piotr Maślanka, Piotr Bajera, Michał Strzałkowski (90, Marcin Świderski)
Trener: Tomasz Reginis

Sędziował: Andrzej Chudy (Zabrze)
Widzów: ~300

TVP Kraków (Sport) - bramki i krótka relacja z meczu 3. kolejki II ligi wschodniej:
Garbarnia Kraków - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2-2 (1-0)


Wypowiedzi trenerów na pomeczowej konferencji:


W meczu 3. kolejki II ligi wschodniej Świt Nowy Dwór Mazowiecki zremisował na wyjeździe z Garbarnią Kraków 2:2 (1:0).

Po licznych perypetiach w podróży Świt dopiero na 40 minut przed rozpoczęciem spotkania dojechał do Krakowa. Niestety, mało czasu na odpoczynek oraz szybkie przygotowanie do meczu, na pewno źle wpłynęło na postawę zawodników z Nowego Dworu Mazowieckiego. Dodatkowo w składzie zespołu brakowało kilku podstawowych zawodników.

Fotorelacja z meczu 3. kolejki II ligi wschodniej: Garbarnia Kraków - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2-2 (1-0) (28 zdjęć - www.garbarnia.krakow.pl © Tomasz Burda)Fotorelacja
z meczu 3. kolejki
II ligi wschodniej:

Garbarnia Kraków - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2-2 (1-0)
(28 zdjęć - www.garbarnia.krakow.pl © Tomasz Burda)


Od pierwszych minut kibice oglądali wyrównane widowisko, w którym żadna z drużyn nie była w stanie narzucić swojego stylu gry. Przez długi czas ekipy stwarzały sobie godne sytuacje, jednak brakowało egzekutora, który pokonałby bramkarza przeciwnika. Dopiero w 41. minucie po akcji Bartosza Praciaka bramkę zdobył Marcin Siedlarz i wyprowadził krakowski zespół na prowadzenie. Warto dodać iż było to premierowe trafienie dla Garbarni w rozgrywkach II ligi wschodniej. Do końca pierwszej połowy gospodarze utrzymali jednobramkowe prowadzenie.

Druga część gry znakomicie rozpoczęła się dla Świtu. Podopieczni Tomasza Reginisa w ciągu zaledwie dwóch minut za sprawą Michała Strzałkowskiego i Adama Gmitrzuka zdobyli dwie bramki i wyszli na prowadzenie. Przez następne dwadzieścia minut na boisku aktywniejsi byli gospodarze, jednak większość ich akcji zatrzymywała się na dobrze spisującej się defensywie drużyny z Nowego Dworu Mazowieckiego. Było tak aż do 71. minuty meczu, kiedy po strzale Tymoteusza Chodźko błąd popełnił bramkarz Świtu, Michał Bigajski i piłka po jego rękach wtoczyła się do bramki. W końcówce obie ekipy miały swoje szanse na zmianę wyniku, jednak nikt nie był w stanie postawić kropki nad i. Świt zremisował na wyjeździe z Garbarnią 2:2.

Fotorelacja z meczu 3. kolejki II ligi wschodniej: Garbarnia Kraków - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2-2 (1-0) (130 zdjęć - www.garbarnia.krakow.pl © Kasia Świstak)Fotorelacja
z meczu 3. kolejki
II ligi wschodniej:

Garbarnia Kraków - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2-2 (1-0)
(130 zdjęć - www.garbarnia.krakow.pl © Kasia Świstak)


Po trzech spotkaniach bez strzelonego gola wreszcie w meczu z Garbarnią, Świt przełamał strzelecką niemoc. Szkoda głupio straconej drugiej bramki, ponieważ blisko było do pierwszego ligowego zwycięstwa w sezonie 2011/2012. Na pewno duży wpływ na postawę zawodników gości miała długa podróż, którą zakłóciły liczne pielgrzymki oraz ostatni etap wyścigu "Tour de Pologne". W następnej kolejce Świt zmierzy się z Puszczą Niepołomicę, która po jednej wygranej i dwóch remisach zajmuje szóste miejsce w lidze.

Źródło: wiadomosci24.pl (Krzysztof Trzeciakowski)

Inny skrót meczu 3. kolejki II ligi wschodniej:
Garbarnia Kraków - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2-2 (1-0)


Wszystkie wyniki meczów 3. kolejki:

Pauza: Wisła Puławy

3. kolejka II ligi - obsada sędziowska

2011-08-08; XoNoX
Aktualności, Świt I Zapowiedzi
Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył sędziów do prowadzenia meczów 3. kolejki II ligi, które odbędą się w dniach 6-7 sierpnia.

Grupa wschodnia:

6 sierpnia (sobota):
Sokół Sokółka - Pelikan Łowicz, godz. 15:30, sędzia: Sławomir Pipczyński (Radom)
Pogoń Siedlce - Stal Rzeszów, godz. 17:00, sędzia: Andrzej Meler (Toruń)
Stal Stalowa Wola - Wigry Suwałki, godz. 17:00, sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź)
Motor Lublin - Okocimski KS Brzesko, godz. 17:00, sędzia: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg)
Resovia - Puszcza Niepołomice, godz. 17:00, sędzia: Robert Podlecki (Lublin)
Garbarnia Kraków - Świt Nowy Dwór Mazowiecki, godz. 20:00, sędzia: Andrzej Chudy (Zabrze)

7 sierpnia (niedziela):
Znicz Pruszków - OKS 1945 Olsztyn, godz. 17:00, sędzia: Tomasz Piróg (Kraków)

Źródło: PZPN

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Elbląg 0-2 (0-1)

2011-08-08; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, Puchar Polski

Świt Nowy Dwór Mazowiecki uległ Olimpii Elbląg 0:2 (0:1) w rundzie wstępnej Pucharu Polski.

3 sierpnia (środa) 2011, godz. 18:00 - Nowy Dwór Mazowiecki (Stadion Miejski)
Puchar Polski 2011/2012 - Runda wstępna:

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Elbląg 0-2 (0-1)
0-1 Bartosz Iwan 29'
0-2 Mateusz Kołodziejski 87'

Świt: 1. Michał Bigajski - 13. Michał Jagodziński , 18. Michał Krzymiński, 3. Adam Gmitrzuk, 24. Łukasz Sosnowski - 21. Michał Lelujka, 5. George Enow (74, 9. Patryk Zych), 20. Mateusz Zawiska (46, 8. Odong Obem), 2. Piotr Maślanka (71, 14. Marcin Świderski) - 12. Piotr Bajera, 11. Michał Strzałkowski

Olimpia: 30. Miloš Budaković - 20. Paweł Żuraw, 3. Paweł Wojciechowski, 4. Mykoła Dremluk, 14. Mateusz Jacak - 29. Damian Pawlak (46, 9. Mateusz Kołodziejski ), 8. Robert Sierant, 7. Andrzej Matwijów (84, 5. Krzysztof Kaczmarczyk), 24. Bartosz Iwan (69, 6. Mariusz Muszalik), 25. Adam Banasiak - 11. Daniel Koczon

Sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź)
Widzów: ~450

W ostatnią środę piłkarze Świtu w rundzie wstępnej Pucharu Polski podjęli zawodników pierwszoligowej Olimpii Elbląg i ulegli im 0:2.

Od początku spotkania przewaga leżała po stronie gości, którzy przewyższali nowodworzan fizycznie, motorycznie oraz pod względem umiejętności technicznych. Elblążanie dłużej utrzymywali się przy piłce i atakowali zdecydowanie częściej, a przede wszystkim znacznie groźniej. Przyniosło to efekt w 29. minucie spotkania. Po faulu Michała Jagodzińskiego goście wykonywali rzut wolny z około 30 metrów przed bramką Michał Bigajskiego. Strzelili w mur, ale sędzia nakazał powtórkę, ponieważ Piotr Maślanka zbyt wcześnie wybiegł do piłki. Goście rozegrali stały fragment po raz drugi i tym razem dopięli swego. Dośrodkowali w pole karne, gdzie stoperzy Świtu źle obliczyli lot piłki i minęli się z nią, natomiast doszedł do niej Bartosz Iwan, który strzałem głową otworzył wynik spotkania. Nowodworzanie pierwszą groźną akcję przeprowadzili dopiero w 43. minucie rywalizacji, ale Piotr Bajera z niewielkiej odległości trafił prosto w golkipera rywali, a w dodatku był na spalonym. Poza tą akcją zagrożenie stwarzali głównie goście.
W drugiej odsłonie środowego widowiska nowodworzanie zaprezentowali się nieco lepiej, ale nie przejęli inicjatywy. Mecz się wyrównał, lecz jedyną bramkę zdobyli bardziej doświadczeni goście. W 87. minucie rozpoczęli akcję od rzutu wolnego w środku pola, szybko rozegrali piłkę i znakomitym prostopadłym podaniem obsłużyli Mateusza Kołodziejskiego, który w sytuacji sam na sam z Michałem Bigajskim precyzyjnym lobem posłał futbolówkę w długi róg bramki „biało-zielonych”. W drugiej połowie swoje szanse mieli również zawodnicy Świtu, ale nie były to tak klarowne sytuacje, jak te wypracowywane przez Olimpię. Na wyróżnienie zasłużyli Michał Krzymiński, który zaliczył udany debiut w dorosłej piłce, Marcellinus Obem, który w drugiej połowie fenomenalnie rozdzielał piłki w środku pola oraz George Enow, który był niesamowicie skuteczny w odbiorze. Znów słabiej spisali się napastnicy, którzy nie potrafili utrzymać się zbyt długo przy piłce ani wypracować sobie sytuacji strzeleckich. Fatalnie grę od bramki wznawiał Michał Bigajski, a bardzo słaby mecz przytrafił się również Piotrowi Maślance.

Po porażce z Olimpią „biało-zieloni” pożegnali się z Pucharem Polski. Teraz będą mogli się skupić wyłącznie na rozgrywkach ligowych, w których o motywację może być naprawdę ciężko, ponieważ do III ligi spada tylko jeden zespół (o ile nie stanie się tak, że nie spadnie nikt), a po ostatnich meczach i w obliczu kontuzji Dariusza Zjawińskiego oraz Rafała Kośca walka o awans w obecnym sezonie wydaje się coraz mniej prawdopodobna.

Źródło: Gazeta Nowodworska (Bartosz Wróblewski)

TVP Warszawa (Sport) - bramki z meczu rundy wstępnej Pucharu Polski 2011/2012:
MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Elbląg 0-2 (0-1)


Po wygranej 2:3 nad Włókniarzem Zelów, Świt Nowy Dwór Mazowiecki podejmował w rundzie wstępnej Pucharu Polski Olimpię Elbląg.

Od początku pierwszej połowy widać było, że Olimpia jest zdecydowanie lepszym zespołem. Goście z Elbląga długo utrzymywali się przy piłce i szukali swojej szansy do zdobycia gola. Obrona Świtu spisywała się jednak doskonale, aż do 29. minuty kiedy po niespodziewanie rozegranym rzucie wolnym z bocznej części boiska Michała Bigajskiego pokonał niepilnowany Bartosz Iwan. Po straconym golu w grze Świtu niewiele się zmieniło. Więcej do powiedzenia cały czas mieli piłkarze Olimpii, a w ich poczynaniach widać było spokój. Do przerwy goście prowadzili 0:1.

Na drugą połowę Świt wyszedł w ustawieniu bardziej ofensywnym i starał się przejąć inicjatywę w meczu. Dzięki takiej postawie spotkanie wyrównało się, jednak mimo tego groźniejsze sytuacje stworzyli sobie goście. Z minuty na minutę gospodarze grali coraz bardziej otwartą piłkę, niestety żaden z ofensywnych zawodników nie był w stanie przełamać strzeleckiej niemocy. Po jednej z nieudanych akcji Świtu z kontrą wyszli piłkarze Olimpii. Po świetnym podaniu prostopadłym i źle wykonanej pułapce ofsajdowej Mateusz Kołodziejski wyszedł sam na sam z golkiperem gospodarzy. 25-letni pomocnik nie zmarnował szansy na podwyższenie wyniku i pokonał bezbronnego bramkarza. Była to ostatnia ciekawa akcja w meczu. Więcej bramek nie padło i Olimpia pokonała Świt 0:2.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki odpada z Pucharu Polski już w rundzie wstępnej. Większym zmartwieniem dla trenera tego zespołu powinien być jednak problem ze skutecznością. Mecz z Olimpią był trzecim z rzędu, w którym jego podopieczni nie byli w stanie pokonać bramkarza przeciwnika. W następnym meczu również łatwo nie będzie, gdyż Świt jedzie na wyjazdowe spotkanie z Garbarnią Kraków.

Źródło: wiadomosci24.pl (Krzysztof Trzeciakowski)

Wszystkie wyniki meczów rundy wstępnej Pucharu Polski 2011/2012:

Jerzy Janczarek, z zarządu klubu, odszedł ze Świtu

2011-08-08; XoNoX
Aktualności, Zarząd klubu MKS "ŚWIT"
W minionym tygodniu z funkcji członka zarządu MKS-u Świt zrezygnował Jerzy Janczarek. Głównymi przyczynami jego decyzji były konflikty z niektórymi członkami klubu oraz brak awansu do pierwszej ligi.

– Nosiłem się z zamiarem odejścia ze Świtu od zeszłego roku. Nie podobała mi się już runda wiosenna za trenera Piotra Mosóra, w której powinniśmy byli wywalczyć awans – wyznaje. Były już działacz sugeruje, że niektórym zawodnikom zależało na tym, by nie awansować. Twierdzi, że zdawali oni sobie sprawę z tego, że w pierwszej lidze nie mieliby szans na grę i woleli zostać poziom niżej. Dlatego odpuszczali końcówki rund wiosennych w ostatnich dwóch sezonach. – Podobnie było w tym roku. W takich okolicznościach naprawdę trudno rozmawia się ze sponsorami, bo wciąż nie możemy zrobić kroku naprzód – tłumaczy. Niestety, nie ujawnia nazwisk piłkarzy, których podejrzewa ani tego, czy nadal grają oni w Świcie, czy odeszli z klubu.
Decydujący był jednak brak porozumienia z niektórymi członkami zarządu. – Nowi ludzie obiecywali wiele, a nie zrobili za dużo. Nie mam tu na myśli wszystkich nowych członków zarządu, ale z niektórymi z nich nie potrafię współpracować – twierdzi Jerzy Janczarek. Podkreśla, że różnica zdań była zbyt duża, ale zastrzega, że nadal jest gotowy do pomocy klubowi. – Świt zawsze był dla mnie ważny i nadal będzie. Po prostu zmęczyłem się walką z pewnymi ludźmi, ale jeśli oni odejdą z klubu, a pozostali członkowie będą chcieli, bym wrócił, chętnie to uczynię i nadal będę pomagał „biało-zielonym”. Jednak obecnie czuję się wypalony i potrzebuję odpoczynku – wyznał były członek zarządu.

Janczarek uważa, że obecny zarząd funkcjonuje źle i jest zwolennikiem mniejszego grona współpracowników. – To powinny być trzy, maksymalnie cztery osoby. Najlepiej wnoszące pokaźne pieniądze, a jeśli nie, to chociaż grupa przyjaciół. A teraz są podziały, każdy ma swoje zdanie, niektórzy podejmują decyzje na własną rękę, bez konsultacji z resztą zarządu. Tak się nie da pracować – wyjaśnia były działacz, a następnie przypomina walne zgromadzenie wyborcze członków klubu, na którym – jak sądzi – zrobiono mu na złość i niemal wyrzucono go ze Świtu.

Były członek zarządu ustąpił ze stanowiska 20 lipca, przed pierwszym meczem pucharowym Świtu. Jego rezygnacja została jednak przyjęta dopiero w minionym tygodniu. Niestety, nie ujawnił nazwisk winowajców, czyli działaczy, z którymi jest skonfliktowany oraz piłkarzy, których podejrzewa o grę nie fair. Listy potencjalnych podejrzanych nie są jednak zbyt długie i wielu fanów zapewne nie miałoby problemów z wytypowaniem tych osób. Ciekawe, czy typy byłyby słuszne.

– To jego prywatna sprawa. Podjął taką decyzję, złożył rezygnacje i została przyjęta – brzmi oficjalne stanowisko klubu.

Jerzy Janczarek podczas meczów pełnił funkcję kierownika ds. bezpieczeństwa. Nie trzeba będzie jednak szukać nikogo nowego na to stanowisko, ponieważ od około roku pomagał mu Marek Harzyński. Przejmie on obowiązku byłego działacza. Klub planuje znaleźć mu kogoś do pomocy. Prawdopodobnie będzie to ktoś z obecnych członków zarządu.

Źródło: Gazeta Nowodworska nr 31 (Bartosz Wróblewski) z dnia 2 sierpnia 2011 roku

Runda wstępna Pucharu Polski - obsada sędziowska
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Elbląg
środa 3 sierpnia 2011 roku, godz. 18:00

2011-08-01; XoNoX
Aktualności, 90minut.pl, Puchar Polski
Polski Związek Piłki Nożnej podał listę sędziów, którzy poprowadzą spotkania rundy przedwstępnej Pucharu Polski. Mecze odbędą się 2 i 3 sierpnia.

2 sierpnia (wtorek):
GKS Tychy - Elana Toruń, godz. 16:00, sędzia: Tomasz Garbowski (Kluczbork)
Sokół Kleczew - Lech Rypin, godz. 17:00, sędzia: Paweł Malec (Łódź)
Znicz Pruszków - Puszcza Niepołomice, godz. 18:00, sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)

3 sierpnia (środa):
Huragan Morąg - OKS 1945 Olsztyn, godz. 17:00, sędzia: Artur Radziszewski (Warszawa)
Sokół Sokółka - Wigry Suwałki, godz. 17:00, sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)
Resovia - Wisła Płock, godz. 17:00, sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)
Chrobry Głogów - Miedź Legnica, godz. 17:00, sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork)
LZS Turbia - Limanovia Limanowa, godz. 17:00, sędzia: Robert Podlecki (Lublin)
Okocimski KS Brzesko - Pelikan Łowicz, godz. 17:00, sędzia: Rafał Greń (Rzeszów)
Rozwój II Katowice - Nielba Wągrowiec, godz. 17:00, sędzia: Grzegorz Jabłoński (Kraków)
Gryf Wejherowo - Zawisza Bydgoszcz, godz. 17:30, sędzia: Jarosław Rynkiewicz (Szczecin)
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Elbląg, godz. 18:00, sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź)

Źródło: PZPN

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Resovia Rzeszów 0-0
Wciąż bez gola w II lidze...

2011-07-30; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, 90minut.pl

Wczoraj Wigry Suwałki zremisowały 0-0 ze Zniczem Pruszków. Dziś rozegrano większość spotkań 2. kolejki grupy wschodniej II ligi. Po 3-0 wygrały swoje mecze Okocimski KS Brzesko, Stal Rzeszów i walkowerem Stal Stalowa Wola. W pozostałych trzech meczach padły remisy. Jednobramkowymi remisami zakończyły się dwa spotkania Puszcza Niepołomice - Sokół Sokółka i OKS 1945 Olsztyn - Wisła Puławy.
W Nowym Dworze Mazowieckim bezbramkowo zakończył się mecz Świtu z Resovią Rzeszów. Swoje sytuacje bramkowe marnowały na potęgę obie ekipy. Dla Biało-Zielonych byli to Michał Strzałkowski, Adam Gmitrzuk, Patryk Zych i Michał Lelujka. Dla Biało-Czerwonych nie popisali się dwukrotnie Michał Twardowski i Tomasz Płonka.
Natomiast w ostatnim niedzielnym meczu w Łowiczu padło aż 7 bramek. Po emocjonującym spotkaniu Motor Lublin wygrał 4-3 (0-1) z Pelikanem.


30 lipca (sobota) 2011, godz. 16:00
2011/2012 II liga wschodnia - 2. kolejka

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Resovia Rzeszów 0-0


Świt: 1. Michał Bigajski - 13. Michał Jagodziński, 3. Adam Gmitrzuk ©, 6. Karol Drwęcki, 24. Łukasz Sosnowski, 21. Michał Lelujka, 5. George Enow, 8. Odong Obem , 2. Piotr Maślanka, 11. Michał Strzałkowski (61. 9. Patryk Zych), 12. Piotr Bajera
Trener: Tomasz Reginis

Resovia: 82. Marcin Pietryka © - 5. Wiesław Kozubek, 3. Michał Bogacz, 25. Mirosław Baran, 2. Grzegorz Krzak, 6. Piotr Piechniak (74, 20. David Kwiek), 23. Michał Chrabąszcz, 11. Paweł Cygnar (78, 88. Peter Záhradník), 17. Michał Ogrodnik (81, 22. Kacper Horodeński), 9. Michał Twardowski, 10. Dariusz Kantor (67. 15. Tomasz Płonka)
Trener: Artur Łuczyk

Sędziował: Mariusz Czyżewski (Olsztyn)
Widzów: ~200

W minioną sobotę piłkarze nowodworskiego Świtu rozegrali pierwszy przy ul. Sportowej 66 mecz ligowy sezonu 2011/12. Mimo kilku dogodnych sytuacji nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i tylko bezbramkowo zremisowali.

Po pierwszej połowie taki wynik można by jednak brać w ciemno. „Biało-zieloni” byli w cieniu rywali, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, rozgrywali akcje i kontrolowali sytuację na boisku. Właściwie należałoby powiedzieć, że przewaga rzeszowian była znacząca, gdyby nie brak klarownych sytuacji bramkowych. Piłkarze Świtu nie prezentowali się zbyt dobrze, ale defensywa nie zawodziła w decydujących momentach, dzięki czemu Michał Bigajski nie musiał wyciągać piłki z siatki. W końcówce pierwszej połowy podopieczni Tomasza Reginisa mogli nawet wyjść na prowadzenie, ale fatalnego błędu Marcina Pietryka nie wykorzystał Michał Strzałkowski. Na 15. metrze pola karnego piłka wypadła z rąk golkiperowi gości, a napastnik gospodarzy nie przyjął jej i wygonił się pod linię końcową boiska. Zanim dobiegł do piłki, obrońcy zdążyli wrócić i zażegnali niebezpieczeństwo. Chwilę później bramkarz Resovii popełnił kolejny błąd. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego nie wybił piłki, do której wyskoczył Adam Gmitrzuk, a w powstałym zamieszaniu Piotrowi Bajerze zabrakło centymetrów, by dosięgnąć futbolówki i skierować ją do pustej bramki.

TVP Warszawa (Sport) - bardzo krótka relacja z meczu 2. kolejki II ligi wschodniej:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Resovia Rzeszów 0-0


W drugiej odsłonie sobotniego widowiska fani zgromadzenie przy ul. Sportowej 66 zobaczyli całkowicie inne oblicza obu zespołów. Rzeszowianie zaatakowali jeszcze tylko raz. Po odbiorze piłki w środku pola zagrali na skrzydło, dośrodkowali w pole karne, a ich napastnik z kilku metrów powinien był otworzyć wynik rywalizacji, ale fenomenalną, intuicyjną interwencją popisał się Michał Bigajski. Dobitka trafiła tylko w słupek. Po tej akcji goście oddali inicjatywę gospodarzom. Nowodworzanie zaczęli konstruować akcje oskrzydlające i coraz częściej gościli w polu karnym rywali. Ofensywę rozpoczął w 61. minucie Michał Lelujka, który po indywidualnej akcji wpadł w szesnastkę rzeszowian, zwiódł obrońcę i z ośmiu metrów strzelił na bramkę, ale ofiarną interwencją popisał się inny defensor Resovii, który uratował swój zespół przed stratą gola. Odbitą piłkę przed polem karnym przejął George Enow, a następnie potężnym uderzeniem z woleja posłał ją w światło bramki Marcina Pietryki, który nie miałby nic do powiedzenia, gdyby nie rykoszet, po którym futbolówka o centymetry minęła okienko jego świątyni. Chwilę później po rzucie rożnym bliski trafienia był Karol Drwęcki, ale posłał piłkę nad poprzeczką. W ostatnim kwadransie koncertowo grał Marcellinus Obem, który wziął na siebie ciężar gry i znakomitymi podaniami obsługiwał kolegów z linii pomocy oraz ataku. Najpierw doświadczył tego Patryk Zych, który po prostopadłym podaniu znalazł się w niezłej sytuacji, ale Marcin Pietryka obronił jego uderzenie. Następnie bliski szczęścia był Michał Lelujka. Po prostopadłym podaniu od Marcellinusa Obema stanął oko w oko z golkiperem Resovii, ale z ostrego kąta posłał piłkę tuż obok bramki, tak że otarła się jeszcze o długi słupek, nim przekroczyła linię końcową boiska. W ostatnich minutach, mimo przewagi, świtowcy nie zdołali otworzyć wyniku rywalizacji, i po przyzwoitym występie musieli obejść się smakiem. W oczy rzucała się przede wszystkim niemoc napastników, którzy prawie wcale nie dochodzili do sytuacji strzeleckich. A gdy już im się to udawało, byli nieskuteczni.

tv.nsk.pl © Paweł / XoNoX - trochę akcji z meczu 2. kolejki II ligi wschodniej:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Resovia Rzeszów 0-0


Po dwóch kolejkach świtowcy pozostają bez zwycięstwa i gola na koncie. Początek mizerny, ale trzeba przyznać, że mierzyli się z rywalami z górnej półki. Najbliższej soboty zagrają natomiast z nieco słabszym beniaminkiem - Garbarnią. Tym razem będą faworytem, ale na korzyść przeciwników przemawia atut własnego boiska, ponieważ mecz odbędzie się w Krakowie.

Wcześniej, już w środę o godz. 18:00, podopieczni Tomasz Reginisa podejmą w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski pierwszoligową Olimpię Elbląg. Posiadacze karnetów wejdą na ten mecz za darmo.

Źródło tekstu: Gazeta Nowodworska nr 31 (Bartosz Wróblewski) z dnia 2 sierpnia 2011 roku

Wszystkie wyniki meczów 2. kolejki:

Pauza: Pogoń Siedlce

2. kolejka II ligi - obsada sędziowska

2011-07-30; XoNoX
Aktualności, 90minut.pl
Polski Związek Piłki Nożnej wyznaczył sędziów do prowadzenia meczów 2. kolejki II ligi, które odbędą się w dniach 29-31 lipca.

Grupa wschodnia:

29 lipca (piątek):
Wigry Suwałki - Znicz Pruszków, godz. 18:00, sędzia: Rafał Sawicki (Tarnobrzeg) - (w Pruszkowie)

30 lipca (sobota):
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Resovia, godz. 16:00, sędzia: Mariusz Czyżewski (Olsztyn)
Okocimski KS Brzesko - Jeziorak Iława, godz. 17:00, sędzia: Marcin Michał Woś (Zamość)
Stal Rzeszów - Garbarnia Kraków, godz. 17:00, sędzia: Marcin Muszyński (Łódź)
Puszcza Niepołomice - Sokół Sokółka, godz. 18:00, sędzia: Leszek Gawron (Mielec)
OKS 1945 Olsztyn - Wisła Puławy, godz. 18:00, sędzia: Wojciech Pawlicz (Białystok)

31 lipca (niedziela):
Pelikan Łowicz - Motor Lublin, godz. 16:00, sędzia: Paweł Kukla (Żabno)

Źródło: PZPN

Zaczęli od jednobramkowej przegranej na wyjeździe
Stal Rzeszów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-0 (1-0)

2011-07-24; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, 90minut.pl

W ten weekend zainaugurowano sezon 2011/12. Wczoraj rozegrano cztery spotkania, a dzisiaj trzy spotkania 1. kolejki II ligi grupy wschodniej. Pierwszymi liderami tabeli zostali piłkarze Pogoni Siedlce oraz Znicza Pruszków. Pierwsi wygrali z OKS-em 1945 Olsztyn 3-0, a drudzy wygrali dzisiaj na własnym boisku 3-0 z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Komplet punktów zapisali na swoim koncie także gracze Stali Rzeszów po wygranej 1-0 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

gelo.org.pl & stalrzeszow.pl - bramka na 1-0 zdobyta przez Dawid Floriana w 28. minucie meczu 1. kolejki II ligi wschodniej:
Stal Rzeszów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-0 (1-0)


24 lipca (niedziela) 2011, godz. 17:00
2011/2012 II liga wschodnia - 1. kolejka

Stal Rzeszów - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-0 (1-0)
1-0 Dawid Florian 28'

Stal: 33. Tomasz Wietecha - 16. Konrad Hus, 11. Michał Czarny, 10. Piotr Duda, 26. Rafał Zaborowski , 7. Wojciech Krauze, Wojciech Reiman (72, 15. Damian Jędryas), 27. Tomasz Margol, 6. Dawid Florian (82, 14. Damian Wolański), 99. Konrad Maca (66, 39. Damian Szala ), 11. Andreja Prokić
Trener: Andrzej Szymański

Świt: 1. Michał Bigajski - 3. Łukasz Sosnowski, 6. Karol Drwęcki , 30. Adam Gmitrzuk, 17. Michał Jagodziński, 32. Michał Lelujka, 5. George Enow, 8. Odong Obem, 2. Piotr Maślanka, 10. Patryk Zych (46, 25. Piotr Bajera), 23. Michał Strzałkowski (81, 20. Mateusz Zawiska)
Trener: Tomasz Reginis

Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków)
Widzów: ~800

Tomasz Reginis (Świt NDM): Chciałbym pogratulować trenerowi Szymańskiemu zwycięstwa. Mecz wygrywa drużyna, która strzela jedną bramkę więcej. Dzisiaj bramkę więcej strzeliła Stal. Aczkolwiek chciałbym podziękować chłopakom za bardzo dobrą drugą połówkę. W szatni siedzieli ze spuszczonymi głowami. Kazałem i te głowy podnieść, bo zasłużyli dzisiaj na brawa mimo, że przegrali ten mecz. Bramkę straciliśmy po naszym błędzie. Najpierw piłka uderzyła w słupek. Za trzecim czy czwartym razem zespół Stali to wykorzystał i strzelił bramkę.

Andrzej Szymański (Stal Sandeco Rzeszów): Zdawaliśmy sobie sprawę jakim przeciwnikiem jest Świt, dlatego niezmiernie cieszymy się z odniesionego zwycięstwa. W końcu nie przez przypadek zespół Świtu zdobył w zeszłym sezonie 60 punktów. Aczkolwiek uważam, że nasze zwycięstwo jest zasłużone. W pierwszej połowie mieliśmy trzy sytuacje, po których powinny paść bramki. Dodatkowo uważam, że sędzia popełnił błąd. Zawodnik faulujący wychodzącego sam na sam Prokicia powinien ujrzeć czerwoną kartkę. Na usprawiedliwienie drugiej połowy mam tylko tyle, że sześciu zawodników przez ostatnie półtora tygodnia w ogóle nie trenowało. Dlatego też nie wytrzymali kondycyjnie tego meczu.

TVP Rzeszów (Sport) - relacja i skrót meczu 1. kolejki II ligi wschodniej:
Stal Rzeszów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-0 (1-0)Niedzielny pojedynek Stali Sandeco Rzeszów ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki miał być dla zespołu Andrzeja Szymańskiego okazją do zmazania plamy za pucharową porażkę u siebie z Okocimskim Brzesko. Stalowcy winy odkupili, wygrywając po bramce debiutującego w rzeszowskiej drużynie Dawida Floriana.

Nie da się ukryć, że z przebiegu całego spotkania to właśnie biało-niebiescy zasłużyli na trzy punkty. Gospodarze bliscy prowadzenia byli już w ósmej minucie, kiedy to mocnym uderzeniu Wojciecha Krauzego przyjezdnych uratował słupek. Na akcję Stali goście odpowiedzieli minimalnie niecelnym strzałem Karola Drwęckiego. Uderzenie obrońcy Świtu to jednak wszystko, na co stać było drużynę Tomasza Reginisa w pierwszej części meczu.

Fotorelacja z meczu 1. kolejki II ligi wschodniej: Stal Rzeszów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-0 (1-0) (30 zdjęć - www.stalrzeszow.pl © polklinik)Fotorelacja
z meczu 1. kolejki
II ligi wschodniej:

Stal Rzeszów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-0 (1-0)
(30 zdjęć - www.stalrzeszow.pl © polklinik)


O wiele lepiej prezentowali się natomiast miejscowi, którzy w 28. minucie w końcu dopięli swego. Wynik meczu płaskim strzałem z kilkunastu metrów otworzył, i jak się później okazało ustalił, debiutant Florian. Pomocnik Stali przed przerwą mógł zaliczyć jeszcze jedno trafienie, ale w doskonałej sytuacji z bliskiej odległości nie trafił w bramkę Michała Bigajskiego.

Fotorelacja z meczu 1. kolejki II ligi wschodniej: Stal Rzeszów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-0 (1-0) (12 zdjęć - www.nowiny24.pl © Krzysztof Kapica)Fotorelacja
z meczu 1. kolejki
II ligi wschodniej:

Stal Rzeszów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-0 (1-0)
(12 zdjęć - www.nowiny24.pl © Krzysztof Kapica)


Oprócz Floriana gola w debiucie mógł zdobyć również Rafał Zaborowski. Na kwadrans przed końcem spotkania lewy obrońca gospodarzy mocno huknął z oddalonego blisko 40 metrów rzutu wolnego i trafił... w spojenie bramki Świtu. Swoje szanse na wyrównanie mieli również goście. Najpierw bliski zdobycia gola był ponownie Drwęcki, którego strzał głową nieznacznie minął bramkę Tomasza Wietechy. W 64. minucie groźnie, lecz niecelnie, strzelał z kolei Michał Jagodziński. W końcówce meczu natomiast wynik mógł podwyższyć Krauze, ale będąc na 16. metrze, trafił wprost w Bigajskiego.

Źródło: Gazeta Rzeszów (Tomasz Błażejowski, Marcin Lewa)

Wszystkie wyniki meczów 1. kolejki:

Pauza: Garbarnia Kraków

Puchar Polski 2011/2012 - Runda przedwstępna:
Włókniarz Zelów - MKS Świt Nowy Dwór Maz. 2-3 (0-0)

2011-07-20; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, 90minut.pl
20 lipca (środa) 2011, godz. 17:40
97-425 Zelów, ul. Piotrkowska 55/57

Puchar Polski 2011/2012 - Runda przedwstępna:
ZKS Włókniarz Zelów - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2-3 (0-0)
0-1 Michał Strzałkowski 48'
1-1 Dawid Pałyska 50'
2-1 Krzysztof Michalak 65'
2-2 Piotr Bajera 75'
2-3 Piotr Maślanka 84'

Włókniarz: Paweł Wiśniewski - Kacper Jędrychowski, Michał Stasiak (33, Mateusz Kołuda ), Dawid Pałyska , Krzysztof Michalak - Kamil Gawroński (86, Adrian Mik), Daniel Dymek, Kamil Bendkowski , Piotr Boczkiewicz (46, Damian Kieraś), Samuel Uche Obi - Krzysztof Kukulski
Trener: Mariusz Wilkowiecki

Świt: 1. Michał Bigajski - 6. Karol Drwęcki, 5. George Enow, 30. Adam Gmitrzuk , 17. Michał Jagodziński , 32. Michał Lelujka (90, 16. Michał Krzymiński), 2. Piotr Maślanka , 8. Odong Obem, 3. Łukasz Sosnowski, 10. Patryk Zych (62, 25. Piotr Bajera ), 23. Michał Strzałkowski (90, 20. Mateusz Zawiska)
Rezerwowi: 12. Kulesza - 19. Wójcikowski
Trener: Tomasz Reginis


Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec)
Widzów: ...

Mecz pierwotnie zaplanowany na 17:00 rozpoczął się z 40-minutowym opóźnieniem z powodu zalania boiska.

W rundzie wstępnej (3 sierpnia) Świt zmierzy się z Olimpią Elbląg, która zapewniła sobie awans bez gry ponieważ Ruch Wysokie Mazowieckie zrezygnował z udziału w Pucharze Polski.

Będziemy grali widowiskowo

2011-07-19; XoNoX
Aktualności, Gazeta Nowodworska

(kliknij w obrazek, żeby przeczytać cały artykuł)
Źródło: Gazeta Nowodworska nr 29 z dn. 2011-07-19 (Bartosz Wróblewski)

Jest licencja i nadzór finansowy na grę w II lidze

2011-07-19; XoNoX
Aktualności, Gazeta Nowodworska

(kliknij w obrazek, żeby przeczytać cały artykuł)
Źródło: Gazeta Nowodworska nr 29 z dn. 2011-07-19 (Bartosz Wróblewski)

Grzegorz Zmitrowicz trenerem Żbika Nasielsk

2011-07-19; XoNoX
Aktualności, Gazeta Nowodworska

(kliknij w obrazek, żeby przeczytać cały artykuł)
Źródło: Gazeta Nowodworska nr 29 z dn. 2011-07-19 (Bartosz Wróblewski)

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wisła Płock 0-0
5. sparing: czwarty remis

2011-07-16; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze
Drugoligowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki bezbramkowo zremisował w ostatnim 5. spotkaniu sparingowym z pierwszoligową Wisłą Płock.

16 lipca (sobota) 12:00
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki, ul. Sportowa 66

5. sparing:
MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wisła Płock 0-0

Świt: Michał Bigajski (46, zawodnik testowany I) - Michał Jagodziński (76, Michał Wójcikowski), Adam Gmitrzuk, Karol Drwęcki (, zawodnik testowany II), zawodnik testowany III - zawodnik testowany IV (82, Michał Krzemiński), George Enow (71, Odong Obem), Odong Obem (46, zawodnik testowany V), Piotr Maślanka (70, Marcin Świderski) - Patryk Zych (46, Daiji Kimura), Michał Strzałkowski (46, Piotr Bajera)
Trener: Tomasz Reginis

Wisła: (I połowa) Jacek Skrzyński - Damian Skumórski, Édison, Brain Obem, Mateusz Pielak - Fabian Hiszpański, Bartłomiej Sielewski, Marcin Figiel, Robert Chwastek - Łukasz Sekulski, Daniel Dylewski (II połowa) Krzysztof Kamiński - Łukasz Nadolski, Rafał Zembrowski, Artur Wyczałkowski, Radosław Kursa - Ricardinho, Bartłomiej Sielewski, Patryk Kamiński (Daniel Dylewski), Damian Jaroń - Kamil Biliński, João Paulo (Brain Obem)
Trener: Mieczysław Broniszewski

Sędziował: ...
Widzów: ~50

George Enow i Adam Gmitrzuk przedłużyli kontrakty ze Świtem

2011-07-16; XoNoX
Aktualności, 90minut.pl

Pomocnik George Enow i obrońca Adam Gmitrzuk zdecydowali się przedłużyć umowy ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Niestety nie wiadomo na jak długo i na jakich zasadach.

Kameruńczyk (Enow) jest od trzech lat piłkarzem Świtu. Gmitrzuk do Świtu trafił dwa lata temu z Mazura Karczew. Wcześniej również grał w Świcie. W sezonie 2004/05 i wiosną 2008 roku.

5. sparing: MKS Świt Nowy Dwór Maz. - Wisła Płock

2011-07-14; XoNoX
Aktualności
W sobotę 16 lipca 2011 roku o godzinie 12:00 Świt Nowy Dwór Mazowiecki zagra piąty mecz kontrolny z Wisłą Płock. Przeciwnik nam jest dobrze znany z II ligi wschodniej, gdzie w zakończonym sezonie uplasował się na 2. miejscu, o jedną pozycję wyżej niż nowodworzanie, tylko dzięki lepszemu bilansowi bramek. Przypomnijmy, Świt w Płocku wygrał 2-1 po 2 bramkach Obema, ale za to Wisła w Nowym Dworze Mazowieckim wygrała aż 4-0, tym samym zapewniła sobie awans do pierwszej ligi.

Jak będzie tym razem, tego dokładnie nie powiemy, najlepiej przyjść w sobotę na godz. 12:00 na boisko w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Sportowej 66 i przekonać się samemu na własne oczy jak prezentuje się w sparingu drugoligowy Świt z pierwszoligową Wisłą. Zapraszamy!

20 lipca (środa) 2011, godz. 17:00 - Puchar Polski:
ZKS Włókniarz Zelów - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki

2011-07-13; XoNoX
Aktualności, Puchar Polski

Znana jest już dokładna godzina meczu rundy przedwstępnej Pucharu Polski 2011/2012. Spotkanie odbędzie się, w Zelowie przy ul. Piotrkowskiej 55/57, w środę 20 lipca 2011 roku o godzinie 17:00.

Także:

20 lipca (środa) 2011, godz. 17:00
97-425 Zelów, ul. Piotrkowska 55/57

Puchar Polski 2011/2012 - Runda przedwstępna:
ZKS Włókniarz Zelów - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Jeżeli Świt wygra ten mecz to w rundzie wstępnej zagra z Olimpią Elbląg, gdyż spotkanie Ruch Wysokie Mazowieckie - Olimpia Elbląg zostało odwołane. Mleczni zrezygnowali z gry w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski ponieważ nie mieli pozwolenia na organizację meczu.

Były napastnik Świtu, Adam Czerkas, także w Pogoni Siedlce

2011-07-13; XoNoX
Aktualności, 90minut.pl

W dniu swoich 27. urodzin, były napastnik Świtu, Adam Czerkas, podpisał kontrakt z Pogonią Siedlce. Dlatego życzymy wszystkiego najlepszego, w nowym klubie i dziękujemy za bramki oraz grę dla Świtu w zakończonym sezonie II ligi wschodniej.

Czerkas występował w drużynie z Nowego Dworu Mazowieckiego w ostatnim sezonie w 31 meczach ligowych i zdobył 6 bramek. Jest to kolejny zawodnik, który odchodzi z nowodworskiego klubu nie wnosząc nic do kasy MKS Świtu, gdyż po ubiegłym sezonie rozgrywkowym rozwiązał umowę za porozumieniem stron.
Fakt, zdobycie 6 bramek w Świcie to nie to samo co 12 goli Dariusza Zjawińskiego, ale jako napastnik strzelał bramki, czego potwierdzeniem może być chociaż dzisiejszy mecz sparingowy w Pęcławiu pomiędzy Wisłą Płock i Pogonią Siedlce. W spotkaniu tym Adam Czerkas wystąpił w siedleckim zespole w pierwszej połowie i potwierdził swoją przydatność w roli napastnika strzelając 2 bramki, przeciwnikowi, który w ostatnim sezonie 2010/2011 poprzez lepszy bilans bramkowy meczów bezpośrednich pozbawił Nowy Dwór Mazowiecki pierwszej ligi. W jego miejsce w II połowie wszedł Dariusz Dziewulski, a sam mecz zakończył się wynikiem 3-2 (3-0) dla nowej drużyny byłego napastnika Świtu.
Warto odnotować także to, że w tym meczu w siedleckiej obronie wystąpił Marek Lendzion, który zagrał całe 90 minut i skutecznie powstrzymywał ataki pierwszoligowej płockiej Wisły.

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Karczew 0-0
4. sparing: trzeci remis

2011-07-13; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze

13 lipca (środa) 11:00
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki, ul. Sportowa 66 - boisko główne

4. sparing:
MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Karczew 0-0

Świt: Michał Bigajski - testowany, Karol Drwęcki, Adam Gmitrzuk (66, Michał Krzymiński), Michał Jagodziński (77, Michał Wójcikowski) - Piotr Maślanka (46, Rafał Kosiec), Obem Marcellinus Odong, George Enow, testowany - Daiji Kimura (66, Bartłomiej Koźliński), Michał Strzałkowski (72, Piotr Bajera)
Trener: Tomasz Reginis

Mazur: Pusek (46, testowany) - Tlaga (46, testowany), Jesiotr (46, Bednarczyk Sr), Żurawski, Bednarczyk Jr (46, testowany) - T.Sielski (46, Kopka), Gryglas (46, testowany), testowany (40, Lewicki), Stańczuk (46, M.Trzaskowski) - Górecki (60, testowany), testowany (46, P.Trzaskowski)
Trener: Artur Kolator

Sędziował: Lewandowski
Widzów: ~50
Obrońca Marek Lendzion zagra w Pogoni Siedlce

2011-07-12; XoNoX
Aktualności

Z racji wygaśnięcia 30 czerwca kontraktu ze Świtem i kłopotów finansowych klubu z Nowego Dworu Mazowieckiego, podstawowy prawy obrońca Marek Lendzion będzie od nowego sezonu 2011/2012 reprezentował inną drużynę z II ligi wschodniej - Pogoń Siedlce, prowadzoną przez Grzegorza Wędzyńskiego.

Marek Lendzion występował w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki od sezonu 2007/2008. Od tamtego czasu podstawowy zawodnik drużyny wspaniale prezentował się w III lidze, znacząco przyczynił się do awansu Świtu do II ligi dzięki swoim dalekim wrzutom piłki z autów, wyróżniał się jako obrońca w II lidze. Łącznie rozegrał 106 oficjalnych spotkań i strzelił 7 bramek, w tym 2 bramki w ostatnim sezonie.

Niestety na tym "transferze" klub MKS Świt nic nie zarobił, gdyż zawodnik od kilkunastu dni był wolnym zawodnikiem i sam decydował o swojej przyszłości. Dziękujemy za bramki oraz grę dla Świtu w zakończonym sezonie II ligi wschodniej.

Świt z licencją na grę w II lidze wschodniej

2011-07-12; XoNoX
Aktualności, 90minut.pl

Dzisiaj Komisja Odwoławcza ds. Licencji przyznała Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki licencję na grę w II lidze wschodniej. Klub został ponadto objęty nadzorem finansowym. MKS Świt zawarł porozumienia z ZUS i będzie musiał wykazać spłatę zadłużenia.

Na obradach komisji 1 i 29 czerwca wniosek mazowieckiego klubu był odrzucany.

Decyzja ta oznacza, że Świt jest siedemnastą ekipą uprawnioną do gry w II lidze wschodniej.

Źródło: PZPN

Ciekawostka ze strony PZPN.pl:

MKS Świt Nowy Dwór Maz. - Hutnik Warszawa 1-1 (0-0)
3. sparing: drugi remis

2011-07-08; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze

9 lipca (sobota) 2011, godz. 11:00
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki, ul. Sportowa 66 - boisko główne

3. sparing:
MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Hutnik Warszawa 1-1 (0-0)
0-1 Bartłomiej Walewski 50'
1-1 Obem Marcellinus Odong 86'

Świt: testowany - testowany, Krzymiński (64, Wójcikowski), Woropajew, Lendzion (67, Nowakowski) - testowany (46, Enow), Marcellinus Odong Obem , testowany, Maślanka (53, Drewnowski) - Koźliński, Zych (64, Kimura)
w 62. minucie zawodnik Świtu dostał czerwoną kartkę za faul na napastniku Hutnika, który wychodził sam na sam, mimo tego Świt grał dalej w jedenastu, wszedł inny zawodnik na boisko).
Trener: Tomasz Reginis

Hutnik: (I połowa:) Witkowski - Błotnicki, Zezula, zawodnik testowany, zawodnik testowany 2 - Giedronowicz, Złotkowski, P. Basiuk (35, zawodnik testowany 5), Walewski - zawodnik testowany 3, zawodnik testowany 4
(II połowa:) zawodnik testowany 6 - zawodnik testowany 7, zawodnik testowany, zawodnik testowany 5, zawodnik testowany 2 (81, Błotnicki) - zawodnik testowany 8, zawodnik testowany 9, Zezula (73, Giedronowicz), Złotkowski, Walewski - zawodnik testowany 3 (65, zawodnik testowany 10 (84, zawodnik testowany 3)).
Trener: Łukasz Zezula

Sędziował: ...
Widzów: ~50

W trzecim mecz kontrolnym Świt Nowy Dwór Mazowiecki po raz drugi zremisował. Tym razem u siebie z Hutnikiem Warszawa 1:1 (0:0). W obu zespołach grali nowi testowani zawodnicy. W drużynie z Bielan wystąpiło aż dziesięciu testowanych zawodników, a w Świcie tylko czterech. Warto dodać, że dla Hutnika był to pierwszy mecz po urlopach.

Do przerwy bramki nie padły mimo, że doskonałe sytuacje marnowali zawodnicy Świtu. Strzelali wprost w bramkarza gości lub dobrymi interwencjami popisywał się Witkowski. Po przerwie w 50. minucie indywidualną akcją gola na 0:1 zdobył Bartłomiej Walewski dla Hutnika Warszawa. Obrońcy Świtu nie popisali się w tej sytuacji. Biało-Zieloni zdołali dopiero wyrównać w końcówce. W 86. minucie po rzucie z autu piłka wykonanym przez Enowa doszła do Odonga Marcellinusa Obema, który strzałem głową trafił do bramki gości. Po ostatnim gwizdku sędziego wynik remisowy 1-1, nie wiadomo, kto był bardziej zadowolony z takiego obrotu sprawy.

W tej chwili w Świcie podstawowi zawodnicy leczą kontuzje lub lekkie urazy (Michał Jagodziński, Karol Drwęcki, Michał Bigajski, Michał Strzałkowski, Adam Gmitrzuk, Dariusz Zjawiński, Piotr Bajera) lub biorą udział w meczach sparingowych w innych drużynach (Rafał Kosiec 9 lipca zagrał całe spotkanie dla Łódzkiego KS, który przegrał w Kielcach 0-3 z tamtejszą Koroną, zawodnik Świtu nie wpisał się na listę strzelców).

Kolejne mecze sparingowe zespół Świtu Nowy Dwór Mazowiecki rozegra w środę i sobotę. Rywalem w środę 13 lipca o godz. 11:00 będzie Mazur Karczew, a w sobotę 16 lipca o godz. 12:00 Wisła Płock. Spotkania zostaną rozegrane w Nowym Dworze Mazowieckim.

3. sparing w sobotę 9 lipca o godz. 11:00 z innym przeciwnikiem: Świt Nowy Dwór Maz. - Hutnik Warszawa

2011-07-07; XoNoX
Aktualności
Zawirowania klubowe i trenerskie w Ruchu Wysokie Mazowieckie nie pozwoliły rozegrać mlecznym meczu kontrolnego ze Świtem w Nowym Dworze Mazowieckim. W ich miejsce znaleziono inną drużynę - Hutnik Warszawa.

Także:

9 lipca (sobota) 2011, godz. 11:00
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki, ul. Sportowa 66 - boisko główne

3. sparing:
MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Hutnik Warszawa

Terminarz II ligi, grupy wschodniej

2011-07-07; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze
PZPN podał terminarz II ligi, grupy wschodniej na sezon 2011/12.

Uwaga! Świt Nowy Dwór Mazowiecki nie otrzymał jeszcze licencji. W miejsce pauzy może zostać umieszczony dodatkowy klub.

Garbarnia Kraków będzie rozgrywała swoje mecze na stadionie Hutnika, a Wisła Puławy w Poniatowej.

Kolejka 1 - 23-24 lipca

Stal Rzeszów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Garbarnia Kraków - pauza
Pogoń Siedlce - OKS 1945 Olsztyn
Znicz Pruszków - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Stal Stalowa Wola - Okocimski KS Brzesko
Jeziorak Iława - Pelikan Łowicz
Motor Lublin - Puszcza Niepołomice
Sokół Sokółka - Resovia
Wigry Suwałki - Wisła Puławy

Kolejka 2 - 30-31 lipca

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Resovia
Puszcza Niepołomice - Sokół Sokółka
Pelikan Łowicz - Motor Lublin
Okocimski KS Brzesko - Jeziorak Iława
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Stal Stalowa Wola
Wigry Suwałki - Znicz Pruszków
OKS 1945 Olsztyn - Wisła Puławy
pauza - Pogoń Siedlce
Stal Rzeszów - Garbarnia Kraków

Kolejka 3 - 6-7 sierpnia

Garbarnia Kraków - Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Pogoń Siedlce - Stal Rzeszów
Wisła Puławy - pauza
Znicz Pruszków - OKS 1945 Olsztyn
Stal Stalowa Wola - Wigry Suwałki
Jeziorak Iława - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Motor Lublin - Okocimski KS Brzesko
Sokół Sokółka - Pelikan Łowicz
Resovia - Puszcza Niepołomice

Kolejka 4 - 13-14 sierpnia

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Puszcza Niepołomice
Pelikan Łowicz - Resovia
Okocimski KS Brzesko - Sokół Sokółka
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Motor Lublin
Wigry Suwałki - Jeziorak Iława
OKS 1945 Olsztyn - Stal Stalowa Wola
pauza - Znicz Pruszków
Stal Rzeszów - Wisła Puławy
Garbarnia Kraków - Pogoń Siedlce

Kolejka 5 - 20-21 sierpnia

Pogoń Siedlce - Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Wisła Puławy - Garbarnia Kraków
Znicz Pruszków - Stal Rzeszów
Stal Stalowa Wola - pauza
Jeziorak Iława - OKS 1945 Olsztyn
Motor Lublin - Wigry Suwałki
Sokół Sokółka - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Resovia - Okocimski KS Brzesko
Puszcza Niepołomice - Pelikan Łowicz

Kolejka 6 - 27-28 sierpnia

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz
Okocimski KS Brzesko - Puszcza Niepołomice
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Resovia
Wigry Suwałki - Sokół Sokółka
OKS 1945 Olsztyn - Motor Lublin
pauza - Jeziorak Iława
Stal Rzeszów - Stal Stalowa Wola
Garbarnia Kraków - Znicz Pruszków
Pogoń Siedlce - Wisła Puławy

Kolejka 7 - 3-4 września

Wisła Puławy - Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Znicz Pruszków - Pogoń Siedlce
Stal Stalowa Wola - Garbarnia Kraków
Jeziorak Iława - Stal Rzeszów
Motor Lublin - pauza
Sokół Sokółka - OKS 1945 Olsztyn
Resovia - Wigry Suwałki
Puszcza Niepołomice - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Pelikan Łowicz - Okocimski KS Brzesko

Kolejka 8 - 10-11 września

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Okocimski KS Brzesko
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Pelikan Łowicz
Wigry Suwałki - Puszcza Niepołomice
OKS 1945 Olsztyn - Resovia
pauza - Sokół Sokółka
Stal Rzeszów - Motor Lublin
Garbarnia Kraków - Jeziorak Iława
Pogoń Siedlce - Stal Stalowa Wola
Wisła Puławy - Znicz Pruszków

Kolejka 9 - 14 września

Znicz Pruszków - Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Stal Stalowa Wola - Wisła Puławy
Jeziorak Iława - Pogoń Siedlce
Motor Lublin - Garbarnia Kraków
Sokół Sokółka - Stal Rzeszów
Resovia - pauza
Puszcza Niepołomice - OKS 1945 Olsztyn
Pelikan Łowicz - Wigry Suwałki
Okocimski KS Brzesko - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Kolejka 10 - 17-18 września

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Wigry Suwałki - Okocimski KS Brzesko
OKS 1945 Olsztyn - Pelikan Łowicz
pauza - Puszcza Niepołomice
Stal Rzeszów - Resovia
Garbarnia Kraków - Sokół Sokółka
Pogoń Siedlce - Motor Lublin
Wisła Puławy - Jeziorak Iława
Znicz Pruszków - Stal Stalowa Wola

Kolejka 11 - 24-25 września

Stal Stalowa Wola - Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Jeziorak Iława - Znicz Pruszków
Motor Lublin - Wisła Puławy
Sokół Sokółka - Pogoń Siedlce
Resovia - Garbarnia Kraków
Puszcza Niepołomice - Stal Rzeszów
Pelikan Łowicz - pauza
Okocimski KS Brzesko - OKS 1945 Olsztyn
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Wigry Suwałki

Kolejka 12 - 1-2 października

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wigry Suwałki
OKS 1945 Olsztyn - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
pauza - Okocimski KS Brzesko
Stal Rzeszów - Pelikan Łowicz
Garbarnia Kraków - Puszcza Niepołomice
Pogoń Siedlce - Resovia
Wisła Puławy - Sokół Sokółka
Znicz Pruszków - Motor Lublin
Stal Stalowa Wola - Jeziorak Iława

Kolejka 13 - 8-9 października

Jeziorak Iława - Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Motor Lublin - Stal Stalowa Wola
Sokół Sokółka - Znicz Pruszków
Resovia - Wisła Puławy
Puszcza Niepołomice - Pogoń Siedlce
Pelikan Łowicz - Garbarnia Kraków
Okocimski KS Brzesko - Stal Rzeszów
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - pauza
Wigry Suwałki - OKS 1945 Olsztyn

Kolejka 14 - 12 października

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn
pauza - Wigry Suwałki
Stal Rzeszów - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Garbarnia Kraków - Okocimski KS Brzesko
Pogoń Siedlce - Pelikan Łowicz
Wisła Puławy - Puszcza Niepołomice
Znicz Pruszków - Resovia
Stal Stalowa Wola - Sokół Sokółka
Jeziorak Iława - Motor Lublin

Kolejka 15 - 15-16 października

Motor Lublin - Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Sokół Sokółka - Jeziorak Iława
Resovia - Stal Stalowa Wola
Puszcza Niepołomice - Znicz Pruszków
Pelikan Łowicz - Wisła Puławy
Okocimski KS Brzesko - Pogoń Siedlce
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Garbarnia Kraków
Wigry Suwałki - Stal Rzeszów
OKS 1945 Olsztyn - pauza

Kolejka 16 - 22-23 października

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - pauza
Stal Rzeszów - OKS 1945 Olsztyn
Garbarnia Kraków - Wigry Suwałki
Pogoń Siedlce - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Wisła Puławy - Okocimski KS Brzesko
Znicz Pruszków - Pelikan Łowicz
Stal Stalowa Wola - Puszcza Niepołomice
Jeziorak Iława - Resovia
Motor Lublin - Sokół Sokółka

Kolejka 17 - 29-30 października

Sokół Sokółka - Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Resovia - Motor Lublin
Puszcza Niepołomice - Jeziorak Iława
Pelikan Łowicz - Stal Stalowa Wola
Okocimski KS Brzesko - Znicz Pruszków
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Wisła Puławy
Wigry Suwałki - Pogoń Siedlce
OKS 1945 Olsztyn - Garbarnia Kraków
pauza - Stal Rzeszów

Kolejka 18 - 5-6 listopada

Wisła Puławy - Wigry Suwałki
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Stal Rzeszów
pauza - Garbarnia Kraków
OKS 1945 Olsztyn - Pogoń Siedlce
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Znicz Pruszków
Okocimski KS Brzesko - Stal Stalowa Wola
Pelikan Łowicz - Jeziorak Iława
Puszcza Niepołomice - Motor Lublin
Resovia - Sokół Sokółka

Kolejka 19 - 12-13 listopada

Resovia - Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Sokół Sokółka - Puszcza Niepołomice
Motor Lublin - Pelikan Łowicz
Jeziorak Iława - Okocimski KS Brzesko
Stal Stalowa Wola - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Znicz Pruszków - Wigry Suwałki
Wisła Puławy - OKS 1945 Olsztyn
Pogoń Siedlce - pauza
Garbarnia Kraków - Stal Rzeszów

Kolejka 20 - 19-20 listopada

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Garbarnia Kraków
Stal Rzeszów - Pogoń Siedlce
pauza - Wisła Puławy
OKS 1945 Olsztyn - Znicz Pruszków
Wigry Suwałki - Stal Stalowa Wola
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Jeziorak Iława
Okocimski KS Brzesko - Motor Lublin
Pelikan Łowicz - Sokół Sokółka
Puszcza Niepołomice - Resovia

Źródło: PZPN

<< poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 następna >>


 Świt I
 III liga 2020/2021
 grupa I


(tr. Mariusz Miecznikowski)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki w PP

 NOSiR Świt II
 Klasa okręgowa 2020/2021
 grupa: Warszawa I


(tr. Patryk Drewnowski)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki MZPN

   Tabela / Wyniki w PP

   Świt II na FB

 Pozostałe ligi


   II liga
{Pogoń Siedlce,
Znicz Pruszków}

   KO gr. Ciech.-Ostr.
{Błękitni Raciąż,
Żbik Nasielsk}

   PP MZPN Ciech.-Ostr.

   Klasa A , gr. W-wa I
{Wkra Pomiechówek}

   Klasa B , gr. W-wa I
{Mewa Krubin,
Lotnisko Modlin,
Wisła Zakroczym}
 

Partnerzy medialni www.swit.nsk.pl
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
MKS Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - sportndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - switndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - tvndm - youtube

Copyright 2008 - 2021 © Paweł / XoNoX, Nieoficjalna strona MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania zdjęć bez zgody właściciela serwisu.
Ten serwis nie ma jakichkolwiek powiązań z firmą MKS "Świt". Publikowane komentarze
są prywatnymi opiniami reporterów i autorów newsów. Serwis www.swit.nsk.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii.
Żaden z elementów tej witryny nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez zgody właściciela.
Wykorzystane tu znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych oraz są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.