Piątek, 14 sierpnia 2020 r.   Imieniny obchodzą: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Miejski Klub Sportowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt NDM - Biało-Zieloni - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Nowy Dwór Mazowiecki
Kajakarstwo - Tenis stołowy - Boks - Kolarstwo - Lekkoatletyka - Siatkówka - Piłka Nożna - Tenis ziemny - Szachy - Futsal - Koszykówka - Zapasy - Baloniarstwo - Ligi amatorskie - NLPNA - Champion NDMwww.swit.nsk.pl
 Serwis - www.swit.nsk.pl
   Strona główna
   Forum
   Redakcja
   Ankiety/Sondy
   Linki
   Reklama
 Klub
   Aktualności
   Zarząd
   Stadion
   Regulamin stadionu
   Kontakt
Łącznie unikalnych odwiedzin
od 2008 roku: 1676467

Łącznie wszystkich odsłon
od 2008 roku: 31099063

Twoje IP: 34.200.222.93
Flag Counter
Znasz dokładny wynik meczu i wiesz kto strzelił bramki, zrobiłeś zdjęcia, jesteś zawodnikiem
którejś z drużyn lub rodzicem któregoś z zawodników, napisz do nas:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

NLPNA - Nowodworska Liga Piłki Nożnej Amatorów
Zebranie informacyjne:
środa 3 listopada 2010 roku o godz. 20:00

2010-10-29; XoNoX
Aktualności, NOSiR, Amatorskie Turnieje

Informacja dla drużyn dotychczas grających i nowych chętnych do gry w NOWODWORSKIEJ LIDZE PIŁKI NOŻNEJ AMATORÓW NA HALI.

Zebranie informacyjne na sezon 2010/2011 odbędzie się w dniu 3.11.2010 r. (środa) o godz. 20:00 w Nowodworskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Sportowej 66 w pokoju 105 (Dział Sportu i Rekreacji).

ZAPRASZAMY przedstawicieli drużyn dotychczas startujących oraz drużyn zgłaszających akces do naszych rozgrywek.

Nieprzybycie przedstawiciela którejś z drużyn traktowane będzie jako wycofanie się z udziału Nowodworskiej Lidze Piłki Nożnej Amatorów.

Mariusz Szczurowski
/ Organizator NLPNA /
telefony: (+48) 022 775-34-86 lub (+48) 022 775-41-42 lub (+48) 0 784-981-932

Nowodworscy kajakarze reprezentatami Polski

2010-10-28; XoNoX
Aktualności, www.nowydwormaz.pl

NOWODWORSCY KAJAKARZE REPREZENTANTAMI POLSKI
W MIĘDZYNARODOWYM MARATONIE WE WŁOSZECH


Grupa nowodworskich kajakarzy z klubu Weterani Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Bogdan Banasiak, Hubert Banasiak, Krzysztof Kaszyński, Mariusz Szałkowski i Paweł Urbański 17 października 2010 r. reprezentowali Polskę w Międzynarodowym Maratonie Adigemarathon TERRADEIFORTI we Włoszech. 35 kilometrowa trasa maratonu we włoskich Dolomitach była przepiękna widokowo, ale bardzo trudna. Wielu spośród 1500 startujących zawodników nie dopłynęło do mety. Trasa od startu w Borghetto di Avio do mety w Pescantina wiodła rzeką Adige. Wszyscy zawodnicy nowodworskiego klubu wypadli w maratonie bardzo dobrze: Mariusz Szałkowski zdobył brązowy medal w kategorii k-1, Bogdan Banasiak i Krzysztof Kaszyński w kategorii K-2 zajęli 8 miejsce oraz Hubert Banasiak i Paweł Urbański w kategorii k-2 uplasowali się na 14 pozycji. Na mecie czekał ich dawny trener Olgierd Światowiak, który gratulował swym dawnym wychowankom świetnych wyników i udzielał rad do dalszych sukcesów. Gratulacje dla nowodworskich kajakarzy!!!
O logistyczną stronę wyjazdu zadbała Firma Transportowo-Spedycyjna "KASZYŃSKI" dostarczając bezpłatnie kajaki do Włoch.
Kajakarze z klubu Weterani Świt Nowy Dwór Mazowiecki bardzo intensywnie trenowali przez cały sezon, co przełożyło się na świetne wyniki w zawodach.
W bieżącym roku wielokrotnie brali udział w prestiżowych zawodach reprezentując barwy Nowego Dworu Mazowieckiego:
- w sierpniu w Mistrzostwach Świata Weteranów ICF w sprincie kajakowym „Poznań 2010”. Na podium stanął Mariusz Szałkowski i Sylwester Jaworski zdobywając srebrny medal w kategorii K-4 mix na dystansie 2000 m;
- w sierpniu w Mistrzostwach Weteranów Polski Północnej w Olsztynie skąd przywieźli 3 medale, 2 srebrne i 1 brązowy zdobył Mariusz Szałkowski w kategorii k-4, k-4 mix i k-2 mix oraz Sylwester Jaworski w k-4 i k-4 mix na dystansie 500 m;
- w lipcu w Mistrzostwach Polski Weteranów w Bydgoszczy. Z tych mistrzostw też przywieźli medal do Nowego Dworu Mazowieckiego. Mariusz Szałkowski zdobył srebrno w kategorii K-4 mix na dystansie 500 m;
-w październiku w Memoriale Damiana Świerczyńskiego w Warszawie zdobyli 2 puchary: Mariusz Szałkowski zajął II miejsce oraz Bogdan Banasiak zajął III miejsce na dystansie 500 m;
- w październiku w Krumlovskim Maratonie w Czechach po rzece Wełtawie. Na dystansie 46 km rozegrano wyścig, w którym udział wzięło 468 osad, tym razem bez medalu, ale wszyscy nowodworzanie ukończyli ten morderczy maraton na rwącej rzece.
Kajakarze z Klubu Weterani Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Józef Kozar, Bogdan Banasiak, Hubert Banasiak, Sylwester Jaworski, Wojciech Karpiński, Krzysztof Kaszyński, Tomasz Kozar, Mirosław Kownacki, Zbigniew Nawacki, Tomasz Pawłat, Mariusz Skorupski, Mariusz Szałkowski, Waldemar Sztuka, Paweł Urbański, Kamil Urbaś trenują już od kilku lat. Na treningach spotykają się kilka razy w tygodniu korzystając z obiektu na plaży w Modlinie, bez względu na panujące warunki atmosferyczne.
Kajakarze Ci wspierają coroczną lokalną imprezę kajakową „Młynarzeczka”, która odbywa się na przepięknych i malowniczo położonych rzekach Wkrze i Narwi. W 2011 roku odbędzie się już 28 raz.
Trzymamy za Was kciuki, aby kolejne, młode pokolenie poszło Waszym śladem. Gratulujemy wytrwałości i życzymy kolejnych sukcesów w nowym sezonie kajakowym.

AKS Lotnisko Modlin - Marcovia II Marki 1-1 (0-1)

2010-10-24; XoNoX
Aktualności, Lotnisko Modlin
24 października (niedziela), godz. 14:30

AKS Lotnisko Modlin - Marcovia II Marki 1-1 (0-1)
0-1 Karol Kupisiński
1-1 Robert Sotowicz (karny, sfaulowany w polu karnym Sotowicz przez zawodnika Marcovii)

Nareszcie piłkarze Lotniska zagrali dobrą piłkę od początku spotkania.

Pierwsza połowa, jak i cały mecz był wyrównany, ale to Marcovia stworzyła sobie dogodniejsze sytuacje. Zaprocentowało to golem w 34. minucie, po wrzutce jednego z zawodników Marcovii, bramkarz Modlina - Przemysław Balcerzak - próbował przerzucić piłkę nad bramką, ale niestety nie do końca mu się to udało. Piłka spadła tuż za nim, tam już czekał napastnik gości Karol Kupisiński, który trafił do bramki z bliskiej odległości. W odpowiedzi prawą stroną boiska piłkę wrzucił Robert Sotowicz wprost pod nogi Marcina Dyzio, który niestety źle przyjął piłkę i sam na sam z bramkarzem przegrał pojedynek. Jeszcze w pierwszej połowie Krzysztof Jacoszek wybił piłkę z lini bramkowej ratując zespół przed utratą gola.

Druga połowa to wymiana ciosów, dogodne sytuacje miała Marcovia, która trafiła w słupek, jak i Modlinianie, którzy w tej połowie okazali się skuteczniejsi. Dobrymi wrzutkami z niemal połowy boiska popisywał się Daniel Wichowski. Bramkarz Przemysław Balcerzak zrehabilitował się i bronił coraz to groźniejsze strzały. Po indywidualnej akcji z prawej strony schodząc do środka Robert Sotowicz wyłożył piłkę Marcinowi Dyzio, który po raz kolejny był sam na sam, tym razem strzelił nad bramką. Mijały kolejne cenne minuty. Piłkarze Lotniska dążyli do wyrównania. Sotowicz dostał piłkę na połowie boiska i ruszył na bramkę, po drodze był faulowany dwukrotnie, nie wywrócił się, więc sędzia zastosował przywilej, dobiegając do pola karnego sprytnie zastawił piłkę wymuszając rzut karny, którego był egzekutorem i pewnym strzałem pokonał bramkarza, czym zmienił wynik meczu na remisowy 1-1. Walka trwała do końca, ale żadnej z stron nie udało się wyjść na prowadzenie.

Podsumowując: Cała drużyna zasłużyła na wyróżnienie za walkę do samego końca.

Źródło tekstu: lotniskomodlin.futbolowo.pl

Naprzód 93 Zielonka - Świt 93 Nowy Dwór Maz. 2-10 (1-5)

2010-10-24; XoNoX
Aktualności, 93' Mecze, 94' Mecze
24 października (niedziela), godz. 14:00

Naprzód 93 Zielonka - Świt 93 Nowy Dwór Mazowiecki 2-10 (1-5)
Karczewski, Nowakowski, Sobieszek, Grzelak, Wołkowicz

OKS Start 2000 Otwock - Świt 2000 Nowy Dwór Maz. 0-3

2010-10-24; XoNoX
Aktualności

24 października (niedziela), godz. 12:30

OKS Start 2000 Otwock - Świt 2000 Nowy Dwór Mazowiecki 0-3
Maciej Sawicki, Kacper Rybarski

Źródło: Andrzej Rusek

GKP Targówek Warszawa - Świt II Nowy Dwór Maz. 4-0

2010-10-23; XoNoX
Aktualności, swit1935ndm.futbolowo.pl (Trojak), Świt II
23 października (sobota), godz. 14:30
LO, gr: Warszawa I - 12. kolejka

GKP Targówek Warszawa - Świt II Nowy Dwór Maz. 4-0

Świt II: ... - Chmielewski, Gruczek, Wolf, Brzyski - Gajewski, Boniecki, Rak, Pepel - Zalewski, Baran
Zagrali również: Szczepkowski, Koziara, Bączykiewicz
Trener: Grzegorz Zmitrowicz

Fatalna passa spotkań wyjazdowych trwa dalej…
Tym razem podopieczni trenera Grzegorza Zmitrowicza ulegli zespołowi GKP Targówek aż 4-0. Warszawiacy przeważali w tym spotkaniu o czym świadczy wynik , jest on w 100% sprawiedliwy. Biało-zieloni w tym sezonie przegrali wszystkie spotkania wyjazdowe strzelając w nich 5 goli a tracąc 23, co się dzieję z drużyną na wyjeździe? Tego nikt nie wie. Kolejne spotkanie nowodworzanie rozegrają na własnym obiekcie, podejmować będą zespół Wilga Garwolin.

Świt 96 Nowy Dwór Maz. - Huragan 96 Wołomin 2-2 (1-1)

2010-10-23; XoNoX
Aktualności, 96' Mecze
23 października (sobota), godz. 14:30

Świt 96 Nowy Dwór Maz. - Huragan 96 Wołomin 2-2 (1-1)
Stachurski, Radzikowski

Motor Lublin - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-2 (0-2)

2010-10-23; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, sportowefakty.pl, 90minut.pl

23 października (sobota), godz. 14:00
II liga wschodnia - 14. kolejka

Motor Lublin - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-2 (0-2)
0-1 Adam Gmitrzuk 24' (as. Marcellinus Odong Obem)
0-2 Marcellinus Odong Obem 29' (as. Łukasz Galicki)

Motor: Mierzwa - Romaniec , Krystosiak, Żmuda, Wojdyga - Temerivski (46, Dykij), Bortniczuk, Wójcik (46, Droździel ), Czapko - Popławski, Fundakowski (46, Diachuk-Stawicki)
Trener: Tadeusz Łapa

Świt: Bigajski - Drwęcki , Reginis, Gurzęda, Jagodziński (84, Maślanka) - Gmitrzuk (48, Figacz), Enow , Obem (90, Karczewski), Kosiec (61, Kończyński ), Galicki - Zjawiński
Trener: Przemysław Cecherz

Sędziował: Tomasz Piróg (Kraków)
Widzów: 350 (w tym 18 z Nowego Dworu Mazowieckiego)

Informacja w TVP Lublin o meczu 14. kolejki II ligi wschodniej: Motor Lublin - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-2 (0-2) (czas: 2 minuty 57 sekund, autor/montaż: TVP Lublin, nagranie: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Informacja w TVP Lublin o meczu
14. kolejki II ligi wschodniej:

Motor Lublin - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-2 (0-2)
(czas: 2 minuty 57 sekund, autor/montaż: TVP Lublin,
nagranie: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Retransmisja całego meczu 14. kolejki II ligi wschodniej: Motor Lublin - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-2 (0-2) (czas, I połowa: 51 minut 47 sekund, II połowa: 53 minuty 9 sekund, autor/montaż: www.itvl.pl © Wojciech Pokora)Retransmisja całego meczu 14. kolejki II ligi wschodniej:
Motor Lublin - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-2 (0-2)
(czas, I poł.: 51 minut 47 sekund, II poł.: 53 minuty 9 sekund,
autor/montaż: www.itvl.pl © Wojciech Pokora)


Konferencja prasowa po meczu 14. kolejki II ligi wschodniej: Motor Lublin - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-2 (0-2) (czas, konf.: 4 minuty 8 sekund, dymisja: 4 minuty 58 sekund, autor/montaż: www.itvl.pl © Wojciech Pokora)Konferencja prasowa po meczu 14. kolejki II ligi wschodniej:
Motor Lublin - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0-2 (0-2)
(czas, konf. 4 minuty 8 sekund, dym.: 4 minuty 58 sekund,
autor/montaż: www.itvl.pl © Wojciech Pokora)


Piłkarze lubelskiego Motoru nie wygrali spotkania w II lidze już od ponad dwóch miesięcy. W sobotę podopieczni trenera Tadeusza Łapy doznali już dziesiątej w tym sezonie porażki. Tym razem zbyt silnym rywalem okazał się Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który wygrał na stadionie przy Al. Zygmuntowskich 2:0.

Goście już po pierwszej połowie mieli w zapasie dwie bramki. Najpierw w 23. minucie zawodów Adam Gmitrzuk pokonał wracającego do bramki Motoru po roku przerwy Przemysława Mierzwę po indywidualnej akcji.

Kilka minut później były bramkarz Wisły Płock ponownie musiał wyciągać piłkę z siatki. Tym razem w sytuacji sam na sam pokonał go Marcellinus Odong Obem.

Po zmianie stron trener Łapa szybko zdecydował się na trzy zmiany i jego podopieczni zaczęli grać nieco odważniej. Gospodarze mogli także pokusić się o kontaktowa bramkę, bo w 60. minucie jeden z zawodników Świtu o mały włos nie zaskoczył swojego bramkarza. Przyjezdnych uratowała jednak poprzeczka.

W odpowiedzi Dariusz Zjawiński także przymierzył w poprzeczkę, a kilka chwil później były gracz Legii Warszawa zdobył nawet gola, ale nie został on uznany z powodu pozycji spalonej.

Kiedy na 15 minut przed końcem spotkania z boiska wyleciał Kamil Droździel (sędzia chwilę wcześniej nie zareagował na starcie w polu karnym Świtu, po którym na murawie leżał Droździel. W odpowiedzi 28-letni napastnik sam chciał wymierzyć sprawiedliwość i faulował od tyłu jednego z przeciwników) było już pewne, że "żółto-biało-niebieskim” będzie bardzo trudno wywalczyć chociaż jeden punkt.

W doliczonym czasie gry siły się wyrównały. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Karol Drwęcki. Motorowcy nie zdołali już jednak zdobyć choćby honorowej bramki i ostatecznie musieli przełknąć gorycz trzeciej z rzędu porażki.

Na dodatek na pomeczowej konferencji prasowej trener Łapa podał się do dymisji.

Źródło tekstu: dziennikwschodni.pl

Komentarze po meczu

Porażka 0:3 dopełniła czary goryczy - trener Tadeusz Łapa zrezygnował z pracy po zaledwie czterech meczach! Z kolei nowodworzanie radzą sobie przyzwoicie, ale zamierzają pełnić rolę czarnego konia i odcinają się od spekulacji o włączeniu się do walki o awans.

Przemysław Cecherz (trener Świtu): Cieszę się z postawy swoich zawodników. Wygraliśmy ważny dla nas mecz na wyjeździe. Spotkanie nie było zbyt ładne - dużo fauli i brutalnej gry. Moi chłopcy zamiast uspokoić sytuację przy korzystnym wyniku, podjęli tę brutalną grę. Mam o to trochę pretensji, ale nie mogę ich ganić za to, że walczą i stwarzają przewagę, bo dzięki temu zdobywamy punkty. Obiektywnie trzeba powiedzieć, że wygrał zespół troszeczkę lepszy.

Tadeusz Łapa (trener Motoru): Do 20. minuty wyglądało to jako tako. Zespół próbował realizować to, co założyliśmy w szatni. Wydawało mi się, że skład jest optymalny, na jaki stać Motor i byłem przekonany, że nie przegramy tego meczu. Niestety znowu indywidualne błędy przesądziły o pierwszej bramce. Gmitrzuk posadził na ziemi praktycznie trzech zawodników i jeszcze strzelił w krótki róg. To jest hańba i nie może się to zdarzyć. W konsekwencji odkryliśmy się i za moment było 2:0. Wtedy Motor już przestał istnieć. W przerwie zrobiłem trzy zmiany i w drugiej połowie podjęliśmy próbę zmiany wyniku. Uważam, że karny za faul na Droździelu był ewidentny. Sędzia tylko zaognił sytuację, bo kto wie, jak później by to się potoczyło przy kontaktowej bramce. Pociągnęło to za sobą taki skutek, że Droździel osłabił zespół. Może on dostał w głowę to uderzenie? W tym momencie mecz się skończył i nie było czego szukać. Podjąłem decyzję, że od poniedziałku nie chcę być trenerem Motoru.

Adam Gmitrzuk (pomocnik, strzelec bramki dla Świtu): Motor nie grał tak słabo, jak wskazywałaby na to tabela. Życzę chłopakom, żeby jeszcze powalczyli, bo mają niedużo punktów straty, ale w dzisiejszym meczu byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem. Przy bramce jedyne, co rywale mogli zrobić, to wcześniej mnie skasować zanim się rozpędziłem. Może wtedy byłoby inaczej. Obrońcy najlepiej nie zachowali się w tej sytuacji. W tamtym sezonie też byliśmy w ścisłej czołówce i wyszło, jak wyszło. Liga jest bardzo wyrównana. Myślę, że awansują te kluby, które są najlepiej przygotowane finansowo. W zimie będziemy rozmawiali z zarządem, jakie są cele. Nasz obecny cel to utrzymanie.

Tomasz Reginis (obrońca, kapitan Świtu): Można by porównać ten mecz do Manchesteru z Lechem. Manchester miał dwie sytuacje i strzelił dwie bramki. My również w pierwszej połówce mieliśmy dwie okazje i je wykorzystaliśmy. Myślę, że Motor nie miał klarownych sytuacji. W drugiej połowie Darek Zjawiński strzelił dwie bramki, aczkolwiek sędzia odgwizdał spalone. Wystarczy wygrywać 1:0 albo 2:0, bylebyśmy zwyciężali. Ciężko mi powiedzieć czy ja albo Piotrek Gurzęda trochę pchnęliśmy Droździela, czy też on chciał zagrać jakąś rolę aktorską. Sędzia nie gwizdnął, poza tym boczny był blisko, więc myślę, że nie było karnego. Jesteśmy młodym zespołem, mamy mało doświadczonych zawodników, więc przy 2:0 ustawiliśmy się typowo na kontrę. W poprzednim sezonie mieliśmy się utrzymać, ale dzięki dobrym wynikom byliśmy wysoko. W tych rozgrywkach jest podobnie, aczkolwiek trzeba mieć wyrównaną kadrę, żeby awansować. My mamy szesnastu, z czego tak szczerze powiedziawszy 12-13 na poziomie II-ligowym. Trzeba mieć jeszcze odpowiedni budżet, a u nas tego nie ma.

Przemysław Mierzwa (bramkarz Motoru): Trzeba się smucić i zastanawiać, co zrobić, żeby było lepiej. Przyjechała druga drużyna w tabeli, zaprezentowała się średnio, ale wygrała 2:0. Rywale niczym nas nie zaskoczyli, po prostu stali z tyłu, kopali piłkę do przodu, a bramki strzelili po naszym wyprowadzaniu piłki. Nie można tracić takich goli, bo mecz był remisowy. Nie dało się zauważyć tej przepaści, jaka jest w tabeli. Przy pierwszej bramce doświadczony zawodnik wszedł, zrobił trzy-cztery zamachy i uderzył w tempo. Drugi gol to już ewidentny nasz błąd, ale poszła odbita piłka, obrońca niepotrzebnie zszedł za bardzo do boku i już nie zdążył, i było po meczu. Przy odrobinie szczęścia, większej mobilizacji i werwy to naprawdę każdy jest w stanie powalczyć z każdym w tej lidze.

Marcin Popławski (pomocnik, kapitan Motoru): Trzeba sobie jasno powiedzieć, że drużyna gości nie stworzyła wielu sytuacji. Zawsze jest taki sam scenariusz. Do 20. minuty gramy piłką, wszystko fajnie się układa i na pewno byliśmy zespołem dominującym. Straciliśmy bramkę i uszło z nas powietrze przy pierwszej sytuacji gości. Później druga sytuacja i znów bramka. Ciężko jest grać z drużyną dobrze zorganizowaną, która zawsze jest w czubie tabeli. Walimy głową w mur, próbujemy, ale nic z tego nie wychodzi.

Grzegorz Wojdyga (obrońca Motoru): Nie można doszukać się żadnych pozytywów, bo po raz kolejny przegrywamy. Znów frajersko tracimy bramkę w pierwszej połowie i zaczyna się to, co w całej rundzie. Próbujemy coś zrobić, a rywale zaraz poprawiają drugim golem i później nie jesteśmy w stanie nic zrobić. Mówimy, że będziemy trenować i poprawiać, a nic z tego nie wychodzi. Naprawdę już nie wiem, co z tym zrobić. Człowiek już jest załamany. Trzeba wierzyć i walczyć - przydałoby się zdobyć jeszcze jakieś punkty.

Źródło komentarzy: sportowefakty.pl (Paweł Patyra)

Dzisiaj rozegrano pięć spotkań 14. kolejki II ligi wschodniej. Nowym liderem przynajmniej do jutra będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki dzięki wyjazdowej wygranej z ostatnim w tabeli Motorem Lublin 2-0 (2-0). Aż siedem goli padło w Otwocku, gdzie tamtejszy Start przegrał 3-4 (0-2) ze Stalą Rzeszów. Już jedenasty kolejny mecz bez zwycięstwa odnotowała przedostatnia Puszcza Niepołomice, która tym razem uległa u siebie Okocimskiemu KS Brzesko 1-2 (1-1).

Źródło: 90minut.pl

Wszystkie mecze 14. kolejki:

Świt 95 Nowy Dwór Maz. - Ursus 95 Warszawa 1-1

2010-10-23; XoNoX
Aktualności, 95' Mecze
23 października (sobota), godz. 12:00

Świt 95 Nowy Dwór Maz. - Ursus 95 Warszawa 1-1

Świt 2001 Nowy Dwór Maz. - UKS 2000 Białe Orły W-wa 0-9

2010-10-23; XoNoX
Aktualności
23 października (sobota), godz. 10:00

Świt 2001 Nowy Dwór Maz. - UKS 2000 Białe Orły W-wa 0-9

Atak na lidera
Motor Lublin - Świt Nowy Dwór Mazowiecki

2010-10-22; XoNoX
Aktualności, Świt I Zapowiedzi, sports.pl
Podczas gdy Stal Stalowa Wola będzie odpoczywać, zespoły z Pruszkowa i Nowego Dworu Mazowieckiego przypuszczą atak na pozycję lidera.

Jeden mecz 14. kolejki odbył się już pod koniec września. Wtedy awansem Stal Stalowa Wola pojechała do Suwałk, skąd wywiozła bezbramkowy remis. Dziś "Stalówka" jest liderem, ale przecież ma przed sobą kolejkę pauzy i tylko punkt przewagi nad Świtem i Zniczem, które postarają się objąć prowadzenie w tabeli.

Większe szanse na to ma Świt, któremu przyjdzie się zmierzyć z cieniującym Motorem Lublin. Nieprzypadkowo Świt ma nad ostatnim Motorem aż 17 punktów przewagi. Trudno spodziewać się, żeby Motor był nagle w stanie zaskoczyć na tyle, by ograć jednego z ligowych potentatów.

Trudniejsze zadanie ma przed sobą Znicz Pruszków, który pojedzie do Łowicza. Pelikan po trzech porażkach z rzędu przesunął się na 11. miejsce, ale jeśli przypomni sobie, że na swoim terenie potrafił ograć Stal, to powinien wysoko zawiesić poprzeczkę pruszkowianom.

Dystans do lidera do minimum może zmniejszyć Wisła Płock, która wreszcie złapała swój rytm. Znacznie trudniej o zwycięstwo będzie jednak w Sokółce niż było w Lublinie, gdzie "Nafciarze" grali ostatnio. Ciekawie powinno być za to w Otwocku, gdzie grający w kratkę Start podejmować będzie bardzo solidną w tym sezonie Stal Rzeszów.

Źródło: sports.pl (Paweł Kowalik)

Lotnisko Modlin - Wisła Jabłonna 5-4
sparing

2010-10-19; XoNoX
Aktualności, Lotnisko Modlin

19 października (wtorek), godz. 20:30
sparing - 3 x 30 minut

Lotnisko Modlin - Wisła Jabłonna 5-4

Sotowicz, zawodnik testowany, Sotowicz, Krzeczkowski, Oktawian

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Radzymin 2-2

2010-10-17; XoNoX
Aktualności, swit1935ndm.futbolowo.pl (Trojak), Świt II

17 października (niedziela), godz. 12:30
LO, gr: Warszawa I - 11. kolejka

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Radzymin 2-2
0-1 Cezary Urbanowski
1-1 Łukasz Zalewski (karny, faulowany w polu karnym Pepel)
2-1 Wojciech Baran
2-2 Cezary Urbanowski (as. Piotr Augustyniak)

Świt II: Wiśniewski - Brzyski, Wolf, Gruczek, Chmielewski - Pepel, Figacz, Grzelak, Zalewski ( Gajewski) - Baran , Moskwa
Również zagrali: Koziara, Szczepkowski
Trener: Grzegorz Zmitrowicz

Mazur: Kobylarz - Jezierski, Gajewski, Sochacki, Górecki, Urbanowski , Płócienniczak (75, Jezierski), Wyszyński, Augustyniak, Łupiniski (55, Wojda), Suchocki
Trener: Kazimierz Buda

Widzów: ~55 (w tym 15 kibiców z Radzymina)
Sędziowała: Łopuszyńska

Rzut karny wykonany przez Łukasza Zalewskiego i fragmenty meczu 11. kolejki LO, gr: Warszawa I: Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Radzymin 2-2 (czas: 2 minuty 30 sekund, www.swit.nsk.pl © autor/montaż: Paweł / XoNoX)Rzut karny wykonany przez Łukasza Zalewskiego
i fragmenty meczu 11. kolejki
LO, gr: Warszawa I:

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Mazur Radzymin 2-2
(czas: 2 minuty 30 sekund,
www.swit.nsk.pl © autor/montaż: Paweł / XoNoX)


XI kolejka dla Świtu Nowy Dwór Mazowiecki zakończyła się podziałem punktów z zespołem Mazura Radzymin. Biało-zieloni zagrali bardzo dobrze taktycznie w tym meczu, lecz nie ustrzegli się drobnych błędów. Jako pierwsi prowadzenie objęli zawodnicy z Radzymina, kilka minut później z rzutu karnego do remisu doprowadził Zalewski, który chwilę później musiał opuścić boisko z powodu bólu w kostce, w jego miejsce wszedł Gajewski. Bramka dodała zawodnikom z Nowego Dworu skrzydeł którzy kilka minut później za sprawą Wojtka Barana wyszli na prowadzenie. Wojtek w tym sezonie jest najskuteczniejszym strzelcem zespołu ma na swoim koncie 3 bramki.
Gościom udało się wyrównać na 2-2 i ostatecznie mecz zakończył się takim wynikiem.

Źródło tekstu: swit1935ndm.futbolowo.pl (Trojski)

Wszystkie mecze 11. kolejki:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - GLKS Nadarzyn 3-1 (2-1)

2010-10-16; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze

16 października (sobota), godz. 17:00
II liga wschodnia - 13. kolejka

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - GLKS Nadarzyn 3-1 (2-1)
1-0 Łukasz Galicki 23' (as. Marcellinus Odong Obem)
2-0 Dariusz Zjawiński 38' (as. Marcellinus Odong Obem)
2-1 Piotr Bajera 44' (bezpośrednio z rzutu wolnego)
3-1 Grzegorz Kończyński 65' (bezpośrednio z rzutu wolnego)

Świt: Michał Bigajski - Karol Drwęcki, Tomasz Reginis , Piotr Gurzęda, Michał Jagodziński, Łukasz Galicki , George Enow, Adam Gmitrzuk, Marcellinus Odong Obem (90, Konrad Karczewski), Rafał Kosiec (55, Grzegorz Kończyński ), Dariusz Zjawiński (86, Adam Czerkas )
Trener: Przemysław Cecherz

GLKS Nadarzyn: Piotr Misztal - Maciej Goliński , Sebastian Ambroziak, Artur Wolski, Adam Centkowski, Michał Wrzesiński (84, Tomasz Oliwa), Przemysław Grajek , Jakub Bobrowski (75, Arkadiusz Oziewicz), Michał Kaleta (71, Andrzej Dzierżawski), Jarosław Łowicki (60, Michał Wojtczak), Piotr Bajera
Trener: Tomasz Matuszewski

Sędziował: Sławomir Pipczyński (Radom)
Widzów: 175

Skrót pierwszej połowy meczu 13. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - GLKS Nadarzyn 3-1 (2-1) (czas: 10 minut 49 sekund, autor/montaż: www.nadarzyn.tv © Wiktor Majewski)Skrót pierwszej połowy
meczu 13. kolejki
II ligi wschodniej:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - GLKS Nadarzyn 3-1 (2-1)
(czas: 10 minut 49 sekund,
autor/montaż: www.nadarzyn.tv © Wiktor Majewski)


Skrót drugiej połowy meczu 13. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - GLKS Nadarzyn 3-1 (2-1) (czas: 8 minut 49 sekund, autor/montaż: www.nadarzyn.tv © Wiktor Majewski)Skrót drugiej połowy
meczu 13. kolejki
II ligi wschodniej:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - GLKS Nadarzyn 3-1 (2-1)
(czas: 8 minut 49 sekund,
autor/montaż: www.nadarzyn.tv © Wiktor Majewski)


Konferencja prasowa trenerów, Tomasz Matuszewski (GLKS Nadarzyn) i Przemysław Cecherz (Świt Nowy Dwór Mazowiecki), po meczu 13. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - GLKS Nadarzyn 3-1 (2-1) (czas: 3 minuty 24 sekundy, autor/montaż: www.nadarzyn.tv © Wiktor Majewski)Konferencja prasowa trenerów,
Tomasz Matuszewski (GLKS Nadarzyn)
i Przemysław Cecherz (Świt Nowy Dwór Mazowiecki),
po meczu 13. kolejki II ligi wschodniej:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - GLKS Nadarzyn 3-1 (2-1)
(czas: 3 minuty 24 sekundy,
autor/montaż: www.nadarzyn.tv © Wiktor Majewski)


Fotorelacja z meczu 13. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - GLKS Nadarzyn 3-1 (2-1) (24 zdjęcia - www.nadarzyn.tv © Wiktor Majewski)Fotorelacja
z meczu 13. kolejki
II ligi wschodniej:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - GLKS Nadarzyn 3-1 (2-1)
(24 zdjęcia,
www.nadarzyn.tv © Wiktor Majewski)


Po słabszej serii spotkań nadeszło przełamanie i zwycięstwo. Zespół Świtu Nowy Dwór Mazowiecki na własnym obiekcie pokonał drużynę GLKS Nadarzyn. Mecz od pierwszych minut pod dyktando gospodarzy, którzy co i raz nękali bramkarza GLKSu - Piotra Misztala. W 22. minucie spotkania strzela Obem jego strzał broni bramkarz, ale z dobitką Łukasza Galickiego jest bez szans i mamy 1-0. W 38. minucie sytuację sam na sam z bramkarzem gości zdołał wykorzystać Dariusz Zjawiński i mamy 2-0. Tuż przed przerwą bramkę na 2-1 z rzutu wolnego zdobywa Piotr Bajera.
Druga połowa bez widocznej przewagi którejś z drużyn, gra głównie toczyła się w środku pola. W 64. minucie prowadzenie Świtu podwyższa Grzegorz Kończyński, pokonuje on bramkarza gości strzałem z rzutu wolnego.
Świt ostatecznie wygrał spotkanie 3-1 i zwyciężył pierwszy raz od czterech spotkań.

Źródło tekstu: swit1935ndm.futbolowo.pl (Trojski)

Znicz Pruszków i Świt Nowy Dwór Mazowiecki w następnej kolejce walczyć będą o pozycję lidera. Wszystko dzięki porażce Stali Stalowa Wola.

Stal Stalowa Wola dość niespodziewanie przegrała w Olsztynie 2:3. Wprawdzie OKS szybko objął prowadzenie, ale równie szybko je oddał. "Stalówka" prowadziła już nawet 2:1, ale jeszcze przed przerwą straciła dwie bramki i ostatecznie przegrała. Stal wciąż jest na 1. miejscu, ale ma o jeden mecz więcej od reszty rywali. W następnej kolejce za to pauzuje.

Wtedy właśnie o zrzucenie Stali z fotela lidera powalczą dwie drużyny z Mazowsza. Znicz Pruszków po zwycięstwie nad Puszczą Niepołomice pojedzie do Łowicza, a Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który w tej kolejce ograł GLKS Nadarzyn, o 3 punkty zagra ze słabiutkim Motorem Lublin.

Za ciosem postarają się także pójść Wisła Płock i Stal Rzeszów. Wisła po dwóch kolejnych zwycięstwach wróciła do czołówki. "Żurawie" za to od początku sezonu imponują formą i potwierdzili to wygrywając z Pelikanem. Dużo gorzej radzi sobie za to lokalny rywal Stali. Resovia tym razem bez punktów wyjechała z Elbląga.

Udał się pierwszy w tym sezonie wyjazd piłkarzom Wigier Suwałki. U siebie wygrali tylko 2 z 13 spotkań, a na wyjeździe już za pierwszym razem zdobyli 3 punkty.

Źródło tekstu: sports.pl (Paweł Kowalik)

Wszystkie mecze 13. kolejki:

Pegaz 95 Drobin - Świt 95 Nowy Dwór Maz. 2-2 (1-1)

2010-10-16; XoNoX
Aktualności, 95' Mecze
16 października (sobota), godz. 11:00
II MLTr st. 95

Pegaz 95 Drobin - Świt 95 Nowy Dwór Mazowiecki 2-2 (1-1)
0-1 Kamil Wyszyński
1-1 Jakub Podolski
2-1 Maciej Koziorowski
2-2 Maciej Siwek (k)

Pegaz 95: Mateusz Lewandowski - Bartosz Trzciński, Krzysztof Jaroń, Sebastian Mataliński, Kamil Marcinkowski - Maciej Koziorowski , Jakub Podolski , Paweł Krupiński, Rafał Rybacki Mateusz Buczkowski - Patryk Ziółkowski

Świt 95: Sosiński - Koziara, Pawłowski, Wodyński, Umański - Wyszyński , Olszewski, Siwek , Turek - Dymski, Pruchniewicz

W sobotę 16 października o godzinie 11:00 lider Świt 95 Nowy Dwór Mazowiecki na wyjeździe grał z Pegazem 95 Drobin. Po bardzo wyrównanym i zaciętym pojedynku na boisku padł remis 2-2. Mecz ułożył się po myśli przyjezdnych, gdyż to oni szybko zdobyli bramkę na 0-1 po akcji Kamila Wyszyńskiego, wyrównanie na 1-1 nastąpiło w ostatniej minucie pierwszej połowy, dokonał tego Jakub Podolski.
Bramka strzelona do szatni dodała Pegazowi animuszu i już w 5. minucie drugiej połowy drużyna z Drobina objęła prowadzenie 2-1, a na listę strzelców wpisał się Maciej Koziorowski. W dalszej części gry gospodarze stwarzali sobie kolejne sytuacje do zdobycia bramki, aż do momentu, gdy sędzia również chciał zaznaczyć swoją obecność w tym meczu dyktując rzut karny. Maciej Siwek skutecznie egzekwuje jedenastkę i jest 2-2. Ta sytuacja podcięła skrzydła gospodarzom, a sędzia chyba nie wytrzymując presji spotkania postanowił zakończyć mecz 3 minuty przed czasem.

Źródło składu Pegaza i tekstu: pegazdrobin.pl

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - GLKS Nadarzyn
Ruszyła przedsprzedaż biletów

2010-10-13; XoNoX
Aktualności, Zarząd klubu MKS "ŚWIT"
Od jutra rusza przedsprzedaż biletów na mecz 13. kolejki II ligi wschodniej. W najbliższą sobotę 16 października 2010 roku o godzinie 17:00 Świt Nowy Dwór Mazowiecki (3. miejsce) będzie podejmował GLKS Nadarzyn (4. miejsce).


Bilety w przedsprzedaży do nabycia w sekretariacie klubu przy ulicy Sportowej 66 w dniach:

14 października (czwartek) w godz. 8:00 - 15:00
15 października (piątek) w godz. 12:00 - 19:00


Zgodnie z zapowiedziami Zarządu klubu dla pierwszych 30 osób, które kupią bilety w przedsprzedaży, obowiązuje zniżka 50% do ceny biletu.

Klub zachęca do wcześniejszego zakupu biletów, a także przypomina, że dostępne w sprzedaży są gadżety związane z klubem MKS Świt: koszulki, kubki, breloki, proporczyki i szaliki.

Zgoda w zarządzie klubu?
Czy cisza przed burzą? Kto ma rację?

2010-10-12; XoNoX
Aktualności, Zarząd klubu MKS "ŚWIT", Gazeta Nowodworska
W poprzednim tygodniu we wtorek odbyło się zebranie zarządu Świtu, na którym członkowie zarządu chyba zażegnali konflikt wybuchły w dniu meczu ze Stalą Stalową Wola. Nie doszło do żadnych formalnych zmian i Tomasz Cichecki nadal piastuje stanowisko prezesa klubu.

GN nr 41 Zgoda w zarządzieZgoda w zarządzie,
Wypowiedź Jerzego Janczarka,
członka zarządu klubu po spotkaniu
Zarządu Klubu MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki

(kliknij, aby przeczytać artykuł)

Źródło: Gazeta Nowodworska nr 41, strona 23 / 12 października 2010Wypowiedź Mariusza Szczurowskiego, członka zarządu klubu oraz pracownika NOSiRu po spotkaniu Zarządu Klubu MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki (czas: 14 minut 10 sekund, www.swit.nsk.pl © autor/montaż: Paweł / XoNoX)Wypowiedź Mariusza Szczurowskiego,
członka zarządu klubu oraz pracownika NOSiRu
po spotkaniu Zarządu Klubu MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki

(czas: 14 minut 10 sekund,
www.swit.nsk.pl © autor/montaż: Paweł / XoNoX)

Przemek Kulesza (Świt 93) zagrał w Legii Warszawa

2010-10-10; XoNoX
Aktualności

W meczu Legii z ADO Den Haag wystąpił Przemysław Kulesza. 17-latek w 80. minucie zastąpił na placu gry Kostiantyna Machnowskiego. Przemek zwyciężył licytację na grę w legijnej ekipie. Za jego występ na konto Wojtka Legii wpłacono 30 tys. złotych.- Było to spełnienie marzeń. Ciężko porównać to uczucie do czegokolwiek innego. Na co dzień trenuję piłkę w juniorach Świtu Nowy Dwór Mazowiecki - już od dziewięciu lat. O występie dowiedziałem się wczoraj i bardzo się cieszę, że doszedł on do skutku. Kostia i Wojtek Skaba cały czas mi podpowiadali i wspierali. Dopingu nie da się opisać - to coś innego, kiedy jest się na trybunach, a kiedy słyszy się go z murawy. To było niesamowite. Na mecze Legii jeżdżę od trzech lat – powiedział Przemek po spotkaniu.Młody golkiper nie był jedynym zawodnikiem, który wygrał licytację na grę w spotkaniu z ADO Den Haag. W 80. minucie na boisku w holenderskim zespole pojawił się Adam Walenda.

Źródło: legia.com (autor tekstu: Emil Kamiński, fot. Adam Polak)

Fragmenty meczu charytatywnego: Legia Warszawa - ADO Den Haag 1-0 (1-0) z udziałem Przemka Kuleszy (bramkarz, Świt 93 Nowy Dwór Mazowiecki) (czas: 14 minut 42 sekundy, autor/montaż: www.nsport.pl, nagranie: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Fragmenty meczu charytatywnego:
Legia Warszawa - ADO Den Haag 1-0 (1-0)
z udziałem Przemka Kuleszy
(bramkarz, Świt 93 Nowy Dwór Mazowiecki)

(czas: 14 minut 42 sekundy, autor/montaż: www.nsport.pl,
nagranie: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Zapraszamy do obejrzenia skrótu spotkania Legii Warszawa z ADO Den Haag. Legioniści wygrali ten mecz 1:0. Życzymy miłego oglądania.

Świt 97 Nowy Dwór Maz. - KS 97 Łomianki 2-3 (0-1)

2010-10-10; XoNoX
Aktualności, swit1935ndm.futbolowo.pl (Trojak), 97' Mecze

10 października (niedziela), godz. 15:30

Świt 97 Nowy Dwór Mazowiecki - KS 97 Łomianki 2-3 (0-1)
0-1 Golba 10'
0-2 Nowakowski 37'
0-3 Nowakowski 63'
1-3 Kimura 67' (as. Łachmański)
2-3 Trojak 68' (głową, po dośrodkowaniu Kimury)

Kary 3 minutowe: Sakowski, Stecyna, Wojtiouk (Świt 97) - Nader (Łomianki 97)

Świt 97: Chapuła - Pietroń, Kwiatkowski, Piotrowski, Wojtiuk - Stecyna Ołdak (C), Trojak, Tolak - Łachmański, Smardzewski
Zagrali również: Kaźmierski, Kimura, Szlubowski, Sakowski
Trener: Jarosław Miecznikowski

KS 97 Łomianki: Kamiński - Czepło, Golba, Kałan, Kamionka, Mościcki, Błażejczyk, Nader, Nowakowski, Szatkowski, Zieliński
Zagrali również: Turkowski, Złotkowski, Szpakowski, Pachulczak, Kawka, Lewkowicz
Trener: Piros Michał

Sędziował: Łukasiak
Widzów: ok. 35

Do gry naszych zawodników z rocznika 1997 w meczu z KS 97 Łomianki brak jest jakiegokolwiek KOMENTARZA - gorzej być chyba nie może!!!

Świt 95 Nowy Dwór Maz. - Marcovia 95 Marki 2-1

2010-10-10; XoNoX
Aktualności, 95' Mecze
10 października (niedziela), godz. 13:00
II MLTr st. 95

Świt 95 Nowy Dwór Mazowiecki - Marcovia 95 Marki 2-1
... (karny, obronił bramkarz Świtu 95 - Patryk Sosiński)
0-1 zawodnik gości
1-1 Maciek Siwek (rzut karny po faulu na Dymskim)
2-1 Maciek Siwek

Świt 95: Sosiński - Koziara, Pawłowski, Wyszyński, Umański - Apel, Olszewski, Siwek , Turek - Pruchniewicz, Dymski

Po tym spotkaniu Świt 95 lideruje w swojej lidze.

Źródło: Siwek

Resovia Rzeszów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-1 (1-0)

2010-10-09; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, sportowefakty.pl

9 października (sobota), godz. 15:00
II liga wschodnia - 12. kolejka

Resovia Rzeszów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-1 (1-0)
1-0 Sebastian Hajduk 3' (głową, po błędzie obrony Świtu i bramkarza Bigajskiego)
1-1 Michał Strzałkowski 80' (głową, as. Grzegorz Kończyński)

Resovia: Pietryka - Iwanskyj , Bogacz, Kozubek, Podstolak - Walaszczyk, Nikanovych, Dzierżęga (86, Húšťava), Ogrodnik (60, M. Kantor ) - Hajduk , Jakuszewski (71, D. Kantor)
Trener: Wojciech Borecki

Świt: Bigajski - Gurzęda , Gmitrzuk, Reginis , Drwęcki - Kosiec (46, Maślanka (73, Kończyński )), Enow , Obem, Jagodziński - Czerkas (53, Strzałkowski ), Zjawiński
Trener: Przemysław Cecherz

Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków)
Widzów: 1000

GN nr 41 - Zwycięstwo było bliskoZwycięstwo było blisko
(kliknij, aby przeczytać artykuł)

Źródło: Gazeta Nowodworska nr 41, strona 23 / 12 października 2010
TN nr 41 - 3 remisy jak 2 porażki3 remisy jak 2 porażki
(kliknij, aby przeczytać artykuł)

Źródło: Tygodnik Nowodworski nr 41, strona 31 / 14 października 2010

Jak padły bramki?

1-0 Po wznowieniu gry po wrzucie z autu Tomasz Jakuszewski z narożnika pola karnego uderzył na bramkę gości. Michał Bigajski źle obliczył tor lotu piłki i zamiast ją złapać, odbił przed siebie, wprost na głowę Sebastiana Hajduka, a ten z bliska dopełnił formalności.
1-1 Jedna z nielicznych groźnych akcji ofensywnych Świtu. W efekcie Obem wyłożył piłkę Grzegorzowi Kończyńskiemu, który zdołał dokładnie dośrodkować, a celnym strzałem głową z kilku metrów popisał się Michał Strzałkowski. Pietryka bez szans.

Zwyciężyć od czterech meczów nie potrafią zawodnicy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Podopieczni Przemysława Cecherza tym razem zremisowali na wyjeździe 1:1 z Resovią. Rzeszowianie na prowadzenie wyszyli już na początku spotkania. W 3. minucie gola zdobył najskuteczniejszy gracz rzeszowian w zeszłym sezonie, Sebastian Hajduk. W bieżących rozgrywkach jest to jednak dopiero pierwsze trafienie tego piłkarza. Nowodworzanom udało się wyrównać dziesięć minut przed końcem za sprawą Michała Strzałkowskiego, dla którego też jest to pierwsze trafienie w tym sezonie.

Kiepski mecz o mały włos nie skończył się wielką bijatyką, bo sędzia był słabszy od piłkarzy i zupełnie nie panował nad sytuacją. Reagował z opóźnieniem, szastając kartkami na prawo i lewo.

Powiedzieli po meczu

Wojciech Borecki (Resovia): Odczuwam wielki niedosyt. Zabrakło nam 10 minut, by cieszyć się z kolejnej wygranej. Mieliśmy momenty lepsze i gorsze, ale wydaje mi się, że zmierzamy we właściwym kierunku. Martwią mnie tylko młodzieżowcy, którzy nie prezentują II-ligowego poziomu.

Przemysław Cecherz (Świt): Na tej złej płycie boiska nie można dobrze grać w piłkę. Moi zawodnicy próbowali i cieszę się, że pokazali charakter. Z remisu tak do końca zadowolony nie jestem. Straciliśmy kuriozalnego gola. Po błędzie obrony, a potem bramkarza.

Wiesław Kozubek (Resovia): Fajnie, że trener dał mi szansę. Rywalizacja w obronie jest duża, ostatnio to ja siedziałem na ławce. Powinniśmy wygrać. Niestety, chwila nieuwagi drogo nas kosztowała. Zapewniam jednak, że w walce o awans nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa.

Dariusz Zjawiński (Świt): Remis nie jest zły, choć gdybyśmy tak szybko nie stracili gola, ten mecz wyglądałby zupełnie inaczej. Resovia może nie gra tak dobrze jak za trenera Hajdy, ale na swoim boisku to ciągle wymagający rywal.

Źródło o tym jak padły bramki i wypowiedzi: Nowiny

Wszystkie mecze 12. kolejki:

Lotnisko Modlin - Bug II Wyszków 0-3

2010-10-09; XoNoX
Aktualności, Lotnisko Modlin
9 października (sobota), godz. 15:00
Klasa B, grupa: Warszawa I

Lotnisko Modlin - Bug II Wyszków 0-3
Kamiński, Maryniak

Mecz na bocznym boisku Świtu rozpoczął się źle dla gospodarzy, pierwsza groźną akcję stworzyli modlinianie z rzutu wolnego strzałem z ponad 16 metrów bramkarza gości próbował zaskoczyć Robert Sotowicz, który trafił w poprzeczkę, goście wykorzystali tą sytuacje i stworzyli kontrę, po której padła bramka na 0-1. Lotnisko nie zdołało otrząsnąć się po straconej bramce i po chwili Bug II wyszedł na 2 bramkowe prowadzenie. Taki wynik utrzymał się do przerwy w tej połowie nie było widać zgrania drużyny wiec..

Po rozmowie w przerwie miało to wyglądać inaczej. Druga połowa była pełna fauli z jednej jak i z drugiej strony. Lotnisko walczyło o lepszy rezultat, ale stać ich było tylko na wrzutkę z wolnego Sotowicza na 7 metr, gdzie głową Kamil Marciniak trafil w poprzeczkę (to się nazywa pech). W dalszym okresie gry przewagę wyrobił sobie Wyszków, który kontrolował przebieg spotkania i co jakiś czas tworzył dogodne sytuacje i zdobyli kolejną bramkę 0-3. Modlinianie próbowali się odgryźć co zaowocowało wrzutką z rożnego Daniela Wichowskiego wprost na głowę Kamila Marciniaka, który jednak uderzył niecelnie.

Może za tydzień w Wesołej z drugą drużyną ligi Lotnisko sprawi niespodziankę?

Mewa 2000 Krubin - Świt 2000 Nowy Dwór Maz. 0-15

2010-10-09; XoNoX
Aktualności

9 października (sobota), godz. 13:30

Mewa 2000 Krubin - Świt 2000 Nowy Dwór Mazowiecki 0-15
Michalik, Olejniczak, Rusek, Stecki, Rybarski, Grycuk, Turecki, Bartołowicz

Źródło: Rusek


KS 93 Piaseczno - Świt 93 Nowy Dwór Maz. 2-1 (1-0)

2010-10-09; XoNoX
Aktualności, swit93.ubf.pl, 93' Mecze, 94' Mecze

9 października (sobota), godz. 13:30
I MLJ 93 - 8. kolejka

KS 93 Piaseczno - Świt 93 Nowy Dwór Mazowiecki 2-1 (1-0)
1-0 Kamil Matulka 30' (skierował piłkę tuż obok słupka po samotnym rajdzie w pole karne, as. Michał Walczak)
2-0 Konrad Karczewski 53' (głową, po błędzie zawodnika z Piaseczna)
3-0 Damian Otto 80' (piłka odegrana do tyłu odbiła się od obrońcy Świtu, potem strzał w krótki róg bramki, as. Kamil Matulka)

Świt 93: Skorupski - Wójcikowski, Krzymiński, Ziemiecki, Sawicki - Świderski, Grzelak, Koźliński, Karczewski - Kimura, Zych

Świt 2001 Nowy Dwór Maz. - SMP UKS 2000 Bródno 1-4
(0-1;0-1;1-0;0-2)

2010-10-09; XoNoX
Aktualności, swit1935ndm.futbolowo.pl (Trojak)

9 października (sobota), godz. 12:00

Świt 2001 Nowy Dwór Mazowiecki - SMP UKS 2000 Bródno 1-4
(0-1;0-1;1-0;0-2)

0-1 Knosowski 4'
0-2 Knosowski 25'
1-2 Nadulski 38'
1-3 Rudy 48'
1-4 Włodarkiewicz 58'

Świt 2001: Kępa - Młodawski, Grzechnik, Rydz ©, Zalewski, Nadulski , Zawadzki, Brzeziński, Wojtasik, Łukaszewski, Mielczarek
Trener: Rafał Kleniewski

UKS 2000 Bródno: Saniewski - Chojnacki, Knosowski , Myśliński, Budnicki, Kapuściński, Lipiński, Włodarkiewicz , Rudy © , Cieślik, Tetkowski
Trener: Krzysztof Rek

Sędziował: Zubkiewicz
Widzów: ok. 40

Z meczu na mecz zawodnicy z Nowego Dworu coraz lepiej poruszają się na boisku. Należy przyznać, że Biało-Zieloni zmierzyli się w tym dniu z UKS Bródno Warszawa - drużyną z czołówki tabeli. Nasi zawodnicy pokazali, że grają coraz lepiej i z meczu na mecz nie pozwalają strzelać sobie tyle bramek co na początku sezonu. Gratulujemy dobrej postawy i gry w tym meczu.

<< poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 następna >>


 Świt I
 III liga 2020/2021
 grupa I


(tr. Mariusz Miecznikowski)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki w PP

 NOSiR Świt II
 Klasa okręgowa 2020/2021
 grupa: Warszawa I


(tr. Patryk Drewnowski)

   Tabela / Wyniki

   Tabela / Wyniki MZPN

   Tabela / Wyniki w PP

   Świt II na FB

 Pozostałe ligi


   II liga
{Pogoń Siedlce,
Znicz Pruszków}

   KO gr. Ciech.-Ostr.
{Błękitni Raciąż,
Żbik Nasielsk}

   PP MZPN Ciech.-Ostr.

   Klasa A , gr. W-wa I
{Wkra Pomiechówek}

   Klasa B , gr. W-wa I
{Mewa Krubin,
Lotnisko Modlin,
Wisła Zakroczym}
 

Partnerzy medialni www.swit.nsk.pl
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
MKS Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - facebook
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - sportndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - switndm - youtube
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - tvndm - youtube

Copyright 2008 - 2021 © Paweł / XoNoX, Nieoficjalna strona MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania zdjęć bez zgody właściciela serwisu.
Ten serwis nie ma jakichkolwiek powiązań z firmą MKS "Świt". Publikowane komentarze
są prywatnymi opiniami reporterów i autorów newsów. Serwis www.swit.nsk.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii.
Żaden z elementów tej witryny nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez zgody właściciela.
Wykorzystane tu znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych oraz są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.