Czwartek, 16 sierpnia 2018 r.   Imieniny obchodzą: Nora, Joachim, Roch - Dzisiaj obchodzi urodziny Tomasz Reginis 16-08-1974 - Życzymy Wszystkiego Najlepszego!!!
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Miejski Klub Sportowy Świt Nowy Dwór Mazowiecki - MKS Świt NDM - Biało-Zieloni - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - Nowy Dwór Mazowiecki
Kajakarstwo - Tenis stołowy - Boks - Kolarstwo - Lekkoatletyka - Siatkówka - Piłka Nożna - Tenis ziemny - Szachy - Futsal - Koszykówka - Zapasy - Baloniarstwo - Ligi amatorskie - NLPNA - Champion NDM
www.swit.nsk.pl
 Serwis - www.swit.nsk.pl
   Strona główna
   Forum
   Redakcja
   Ankiety/Sondy
   Linki
   Reklama
 Klub
   Aktualności
   Zarząd
   Stadion
   Regulamin stadionu
   Kontakt
 Świt I
 III liga 2016/2017
 grupa I
(tr. Rafał Kleniewski)
   Tabela / Wyniki
 NOSiR Świt II
 Liga Okręgowa 2016/2017
 grupa: Warszawa I
(tr. Fabian Kotarski)
   Tabela / Wyniki
Łącznie unikalnych odwiedzin
od 2008 roku: 1404105

Łącznie wszystkich odsłon
od 2008 roku: 31099063

Twoje IP: 54.167.243.214
Znasz dokładny wynik meczu i wiesz kto strzelił bramki, zrobiłeś zdjęcia, jesteś zawodnikiem
którejś z drużyn lub rodzicem któregoś z zawodników, napisz do nas:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Victoria 96' Sulejówek - Świt 96' Nowy Dwór Maz. 1-8 (1-3)

2010-06-06; XoNoX
Aktualności, 96' Mecze

6 czerwca (niedziela), godz. 10:00

Victoria 96' Sulejówek - Świt 96' Nowy Dwór Mazowiecki 1-8 (1-3)
0-1 Szczepański 2' (asysta Płonkowski)
0-2 Szczepański 8' (asysta Sprawka)
1-2 Bułanowski 25'
1-3 Radomski 35' (asysta Chróstowski)
1-4 Smardzewski 48'
1-5 Smardzewski 56' (asysta Szczepański)
1-6 Radzikowski 57' (asysta Trojak)
1-7 Czerniak 60'
1-8 Radzikowski 68' (asysta Radomski)

Victoria 96': Dąbkowski - Walczak, Wojdyna, Wesołowski - Bułanowski , Nowak, Serafinowicz, Skolimowski © - Waśniewski, Jaroszkiewicz
Trener: Dariusz Wojdyna

NOSiR Świt 96: Zalewski - Radzikowski , Łądka © (55, Kręźlewicz), Sprawka, Swatek (36, Smardzewski ) - Płonkowski (23, Czerniak ), Stachurski (60, Tkaczyk), Radomski , Chróstowski - Wodziński (46, Trojak), Szczepanski (60, Molsa)
Trener: Wojciech Stecyna

Sędziował: Kostyra
Widzów: ok. 25 ( w tym z Nowego Dworu Maz. 18)

Fotorelacja z meczu: Victoria 96' Sulejowek - Świt 96' Nowy Dwór Maz. 1-8 (1-3) (146 zdjęć - www.swit96.futbolowo.pl, fot. Trojski)Fotorelacja z meczu:
Victoria 96' Sulejowek - Świt 96' Nowy Dwór Maz. 1-8 (1-3)
(146 zdjęć - www.swit96.futbolowo.pl, fot. Trojski)


Zawodnicy NOSiR-u Świt 96 Nowy Dwór Maz. w dniu 6 czerwca 2010 roku o godz.10.00 przy ul. Kawęczyńskiej 44 rozegrali spotkanie XXII kolejki z Victorią Sulejówek 96'.Spotkanie rozegrano na obiekcie DOSiR-u Praga Płn. Zawodnicy Victorii Sulejówek 96; przyjechali na ten mecz w 10. Od pierwszych minut drużyna z Nowego Dworu Mazowieckiego atakowała. Już w 2 minucie młodzi zawodnicy Świtu 96' przeprowadzili akcję lewą stroną boiska. Dośrodkował Płonkowski, piłka dotarła do Szczepańskiego, a ten umieszcza ją między słupkami bramki Victorii. Mieliśmy 1-0. Widać było, że Nasi zawodnicy byli rozkojarzeni. Natomiast zawodnicy Victorii próbowali atakować i przedostać się pod Nasze pole karne. Kilkakrotnie im się to udało. Lecz to my w 8 minucie po dokładnym prostopadłym podaniu piłki przez Sprawkę do Szczepańskiego podwyższamy wynik na 2-0. W 23 minucie boisko musiał opuścić Płonkowski, kontuzja biodra. Nasi zawodnicy po błędzie w obronie w 25 minucie pozwolili zawodnikom Victorii na strzelenie bramki kontaktowej. Było 2-1 dla Świtu. Od tej pory gra była prowadzona była w środku pola. Obie drużyny grały nerwowo. Dopiero w 35 minucie Chróstowski dokładnie podaje piłkę do Radomskiego, a ten umieszcza ją w siatce bramkarza z Sulejówka i było 3-1 dla Nas. Po przerwie zawodnicy z Nowego Dworu atakowali drużynę gospodarzy, lecz brakowało wykończenia. w 48 minucie piłkę przed polem karnym przejął Smardzewski i po minięciu kilku zawodników z Sulejówka nie daje szans bramkarzowi umieszczając futbolówkę w siatce. Podwyższając wynik spotkania na 4-1 dla Nas. Nasi zawodnicy zaczęli grać pewniej. W 56 minucie Szczepański oddaje silny strzał w światło bramki Sulejówka. Tam w polu karnym znajduje się Smardzewski i zmieniając lot piłki podwyższa wynik meczu na 5-1. Bramkarz przy tym strzale nie miał nic do powiedzenia tylko odprowadził piłkę wzrokiem. Zawodnicy z Sulejówka rozpoczęli ze środka boiska grę i zaraz stracili piłkę. Piłkę przed polem karnym otrzymuje Trojak, który dokładnie podaje do Radzikowskiego, a ten silnym strzałem z 18 metrów umieszcza piłkę w siatce. Podwyższając wynik na 6-1 dla Świtu. W 60 minucie Druzyna z Nowego Dworu Maz. wykonywała rzut rożny. Zawodnicy z Sulejówka wybijają futbolówkę na 17 metr. Tam najbliżej piłki znalazł się Czerniak i silnym strzałem pokonuje bramkarza Victorii podwyższając wynik meczu na 7-1 dla Nas. To jeszcze nie koniec w 68 minucie do Radzikowskiego dokładnie podaje Radomski. Ten pierwszy silnym strzałem pokonuje bramkarza z Sulejówka. Ustalają tym samym wynik spotkania na 8-1 dla Świtu. Trzeba przyznać, że nie było to ciężkie spotkanie dla Naszej Drużyny.

O awansie z drugiego miejsca zadecyduje ostatnia kolejka. Zobaczymy komu dopisze szczęście. My natomiast życzymy Naszym zawodnikom wygrania ostatniego spotkania i oczywiście awansu.

Dziękujemy kibicom z Nowego Dworu za tak liczne przybycie na mecz wyjazdowy oraz za kulturalny i głośny doping naszych zawodników. Kibiców zapraszamy na ostatnie spotkanie, które odbędzie w Markach.

Źródło: Trojski

Wigry Suwałki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3-0 (1-0)

2010-06-06; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze

6 czerwca (niedziela), godz. 16:00
II liga wschodnia - 33. kolejka

Wigry Suwałki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3-0 (1-0)
1-0 Gražvydas Mikulėnas 42' (rzut rożny dla Świtu, kontra Wigier, podanie od Makuszewskiego, napastnik mija Jagodzińskiego, kładzie Foglera (bramkarza Świtu) i strzela bramkę obok interweniującego Obema)
2-0 Sebastian Radzio 62' (strzał głową, podanie od Makuszewskiego)
3-0 Rafał Sadowski 82' (indywidualna akcja, w sytuacji sam na sam Fogler kapituluje)

Wigry: Karol Salik - Tomasz Bajko, Marcin Rogoziński, Przemysław Makarewicz , Tomas Statkevičius, Maciej Makuszewski (78, Rafał Sadowski ), Michał Danilczyk (86, Gediminas Paberžis), Sebastian Świerzbiński, Jakub Kowalski, Gražvydas Mikulėnas (84, Kamil Lauryn), Daniel Ołowniuk (58, Sebastian Radzio )
Rezerwowi: Barwicki, Chmielewski, Łapiński

Świt: Bartłomiej Fogler - Marek Lendzion, Tomasz Reginis, Adam Gmitrzuk, Karol Drwęcki, Piotr Maślanka (32, Michał Jagodziński (60, Grzegorz Kończyński )), George Enow, Marcellinus Odong Obem, Szymon Lewicki (65, Piotr Gurzęda), Dariusz Zjawiński ( 88, Łukasz Zalewski), Michał Kucharczyk
Rezerwowy: Bigajski

Sędziował: Mariusz Wiśniewski (Olsztyn)
Widzów: ~800Fotorelacja z meczu 33. kolejki II ligi wschodniej: Wigry Suwałki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3-0 (1-0) (42 zdjęcia - strona prywatna, fot. Wojciech Otłowski)Fotorelacja z meczu 33. kolejki II ligi wschodniej:
Wigry Suwałki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3-0 (1-0)
(42 zdjęcia - strona prywatna, fot. Wojciech Otłowski)


Fotorelacja z meczu 33. kolejki II ligi wschodniej: Wigry Suwałki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3-0 (1-0) (36 zdjęć - strona oficjalna Wigier, fot. różni)Fotorelacja z meczu 33. kolejki II ligi wschodniej:
Wigry Suwałki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3-0 (1-0)
(36 zdjęć - strona oficjalna Wigier, fot. różni)


Fotorelacja z meczu 33. kolejki II ligi wschodniej: Wigry Suwałki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3-0 (1-0) (35 zdjęć - strona z Suwałk, fot. Bogdan Pieklik)Fotorelacja z meczu 33. kolejki II ligi wschodniej:
Wigry Suwałki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3-0 (1-0)
(35 zdjęć - strona z Suwałk, fot. Bogdan Pieklik)


Wigry Suwałki wygrały na własnym boisku ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 (1:0) w meczu 33. kolejki II ligi. Gospodarze byli zespołem wyraźnie lepszym i zasłużenie odnieśli pewne zwycięstwo.

>>> Dodaj swój komentarz pomeczowy <<<


Pierwsza połowa była wyrównana. Najpierw lepsze wrażenie sprawiały Wigry, lecz Świt doszedł do głosu w drugim kwadransie gry. W 40. minucie jeden z graczy gości oddał bardzo groźny strzał na bramkę, lecz fenomenalna interwencja Salika uratowała podopiecznych trenera Kaczmarka od straty gola. W 42. minucie było już 1:0 dla Wigier. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził niezawodny Grażvydas Mikulenas. Litwin otrzymał doskonałe podanie od Makuszewskiego, wpadł pole karne, położył bramkarza i strzelił tuz obok interweniującego obrońcy.

W drugiej połowie gracze z Suwałk dopięli dzieła zniszczenia i zdobyli kolejne bramki. Najpierw w 62. minucie rezultat podwyższył wprowadzony dwie minuty wcześniej Sebastian Radzio. Gospodarze dominowali w drugiej połowie, czego efektem był trzecia bramka. Dobrą intuicję do zmian miał dziś opiekun biało-niebieskich, Zbigniew Kaczmarek, gdyż gola na 3:0 zdobył także wprowadzony w drugiej części gry Rafał Sadowski.

W tabeli pewnie przewodzi LKS Nieciecza z 69 punktami na koncie. Na drugim miejscu znajduje się Kolejarz Stróże, który ma 60 oczek. Graczy z Małopolski gonią Okocimski KS Brzesko oraz Start Otwock (odpowiednio jeden i dwa punkty mniej od wicelidera).

Z kolei spadkiem wciąż są zagrożone trzy zespoły. W najgorszej sytuacji jest znajdujący się w strefie spadkowej OKS 1945 Olsztyn. Czujni muszą być też gracze Stali Rzeszów, która na razie jest na bezpiecznym miejscu, ale ma na koncie tyle samo oczek co OKS. Pewna utrzymania nie może być także Olimpia Elbląg. Jeżeli gracze z Elbląga w środę przegrają, a OKS i Stal swoje starcia wygrają to wtedy przy bilansie spotkań bezpośrednich Olimpia jest w najgorszej sytuacji. Najbliższa kolejka odbędzie się już w tę środę.

Wszystkie mecze 33. kolejki:

Przedostatnia prosta

2010-06-04; XoNoX
Aktualności, Świt I Zapowiedzi
Awansować może 7 drużyn, ale pytanie ile z nich chce grać w I lidze? Obecnie na 2. miejscu jest Resovia, ale najbliższa kolejka gwarantuje spore zmiany.

Szlagierem przedostatniej kolejki będzie pojedynek Okocimskiego Brzesko z Resovią. Wicelider z Rzeszowa passę słabych spotkań przerwał w meczu z Kolejarzem Stróże. Teraz musi zagrać na trudnym terenie, z solidnym rywalem. „Piwosze" są na 4. miejscu i do Resovii tracą punkt. Wygrana pozwoli im znaleźć się w korzystnej sytuacji.

Tyle samo punktów co Resovia ma Kolejarz Stróże, ale sygnały o tym, że w Stróżach awansu nie chcą są coraz głośniejsze. Kolejarz zagra w niedzielę w Iławie i gubiąc tam punkty może zrobić kolejny krok, by na kolejny sezon zostać w II lidze.

Wciąż otwarta jest kwestia awansu jednej z mazowieckich drużyn. Świt zagra trudny mecz w Suwałkach z Wigrami, które przy korzystnym układzie też mogą awansować. W dużo korzystniejszej sytuacji jest Start Otwock, który powinien dopisać sobie 3 punkty za mecz z Przebojem. Start może skorzystać z potknięć rywali i wskoczyć na 2. miejsce. Teoretycznie awansować może jeszcze Ruch Wysokie Mazowieckie, ale to graniczyłoby z cudem.

W walce o utrzymanie także powinno się wiele wyjaśnić. Przede wszystkim w sobotę okaże się kto spada z I ligi, a co za tym idzie, czy 13. miejsce da utrzymanie w grupie wschodniej II ligi. GKS Jastrzębie i Concordia Piotrków są w trudnej sytuacji. Na porażki Sokoła i Stali Rzeszów liczy OKS Olsztyn, który dzięki walkowerowi za mecz z Hetmanem może zapewnić sobie utrzymanie.

6 czerwca (niedziela), godz. 16:00
II liga wschodnia - 33. kolejka
Wigry Suwałki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki


Świt wciąż ma spore szanse na awans, ale potrzebuje do tego zwycięstwa. Wigry grają ambitnie, a z Suwałk z kompletem punktów wypuszczają tylko nielicznych. Obie drużyny po tym meczu o awansie będą musiały raczej zapomnieć, bo najpewniej skończy się podziałem punktów.

Źródło: www.sports.pl (Paweł Kowalik)

Analiza II ligi, gr. wschodniej po 32. kolejce,
Świt z 2,13% szans na awans zajmie 5. miejsce?

2010-06-03; XoNoX
Aktualności, 90minut.pl
Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek we wschodniej grupie II ligi wciąż siedem zespołów ma szansę na awans na zaplecze Ekstraklasy z drugiego miejsca. Kolejne sześć walczy o uniknięcie degradacji.

>>> Dodaj swój komentarz dotyczący analizy <<<


Tabela i mecze
 2. Resovia    32 57 - Okocimski (w), Wigry (d)
3. Kolejarz 32 57 - Jeziorak (w), Start (d)
4. Okocimski KS 32 56 - Resovia (d), Olimpia (w)
5. Start 32 55 - Przebój (d), Kolejarz (w)
6. Świt 32 55 - Wigry (w), OKS 1945 (d)
7. Ruch 32 53 - Jastrzębie (w), Sokół (d)
8. Wigry 32 53 - Świt (d), Resovia (w)
(...)
11. Olimpia 32 42 - Concordia (w), Okocimski (d)
12. Stal 32 36 - Pelikan (d), Przebój (w)
13. OKS 1945 32 36 - Hetman (d), Świt (w)
14. Sokół 32 34 - Nieciecza (d), Ruch (w)
15. Jastrzębie 32 32 - Ruch (d), Pelikan (w)
16. Concordia 32 31 - Olimpia (d), Nieciecza (w)

Rozkład prawdopodobieństwa wyników
Na podstawie naszego modelu bazującego na użyciu rozkładu Poissona przy prognozowaniu wyników meczów i wykorzystaniu danych z rundy wiosennej sezonu 2009/10 wyliczyliśmy prawdopodobieństwa rozstrzygnięć w poszczególnych meczach.
                          1  x  2
Wigry Suwałki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 74% 13% 13%
GKS Jastrzębie - Ruch Wysokie Mazowieckie 40% 39% 21%
Okocimski KS Brzesko - Resovia 38% 55% 7%
Concordia Piotrków Trybunalski - Olimpia Elbląg 33% 40% 27%
Jeziorak Iława - Kolejarz Stróże 24% 35% 41%
Sokół Aleksandrów Łódzki - LKS Nieciecza 11% 31% 58%
Stal Rzeszów - Pelikan Łowicz 54% 33% 13%
Start Otwock - Przebój Wolbrom 83% 11% 6%

Resovia - Wigry Suwałki 55% 33% 12%
Przebój Wolbrom - Stal Rzeszów 6% 10% 84%
Kolejarz Stróże - Start Otwock 37% 31% 32%
Pelikan Łowicz - GKS Jastrzębie 61% 30% 9%
Ruch Wysokie Mazowieckie - Sokół Aleksandrów Ł. 77% 17% 6%
LKS Nieciecza - Concordia Piotrków Trybunalski 50% 37% 13%
Olimpia Elbląg - Okocimski KS Brzesko 74% 22% 4%
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS 1945 Olsztyn 51% 31% 18%

Po przeprowadzeniu miliona symulacji uzyskaliśmy wyniki sumaryczne w walce o awans i utrzymanie. Sytuację spadkową przedstawiamy w dwóch wariantach uwzględniających spadek Podbeskidzia z I ligi (3,65%) albo Wisły lub Dolcanu (96,35%). Od tego zależy bowiem liczba spadkowiczów. Ostatnia tabela dla spadków przedstawia szanse poszczególnych drużyn z uwzględnieniem szans na utrzymanie poszczególnych zespołów w I lidze.

Awans

W walce o awans największe szanse mają zajmujące drugie i trzecie miejsce Resovia i Kolejarz. Start ma sporo wyższe szanse od Okocimskiego Klubu Sportowego, mimo że w tabeli znajduje się niżej. Wpływ na to ma fakt, że drużyna z Brzeska ma jeszcze do rozegrania mecze z Resovią oraz liderem tabeli wiosny - Olimpią Elbląg. Start czeka trudny wyjazd do Stróż, ale wcześniej zmierzy się ze zdegradowanym do III ligi Przebojem. Pozostałe trzy zespoły - Świt, Wigry i Ruch mają już tylko iluzoryczne szanse na awans.

RESOVIA może awansować do I ligi już w najbliższej - niedzielnej kolejce. Aby tak się stało, Resovia musi wygrać, Kolejarz przegrać, a Start i Świt co najwyżej zremisować. Prawdopodobieństwo takiego rozstrzygnięcia to jednak zaledwie ok. 0,23%.

Resovii do awansu wystarczą dwie wygrane. Z kolei przy zdobyciu czterech punktów Resovia musi liczyć na to, że także Kolejarz i Świt przynajmniej raz stracą punkty. W przypadku, gdy Resovia i Kolejarz zdobędą po cztery punkty, a Świt wygra obydwa mecze, decydować będzie bilans bramkowy z całego sezonu, a ten póki co Resovia ma zdecydowanie najlepszy i ciężko będzie to zmienić (aktualnie: Resovia +27, Kolejarz +17, Świt +12).

KOLEJARZ zapewni sobie awans przy komplecie zwycięstw, tylko jeśli Resovia straci przynajmniej raz punkty.

W podobnej sytuacji jest OKOCIMSKI KS, któremu prócz kompletu zwycięstw potrzebne byłoby przynajmniej jedno potknięcie Kolejarza.

START w wypadku kompletu zwycięstw potrzebuje zajścia następujących zdarzeń:

1) Okocimski KS traci punkty przynajmniej raz
oraz:
2a) Świt zdobywa komplet punktów, a Resovia maksymalnie cztery punkty
lub:
2b) Resovia zdobywa maksymalnie trzy punkty

Start może okazać się lepszy od Resovii w meczach bezpośrednich tylko w wypadku zrównania się punktami także Świtu, z którym wygrał dwa razy.

Rozpisując sytuację w inny sposób, Start awansuje przy komplecie zwycięstw, jeśli:

1) Okocimski KS zremisuje z Resovią
oraz:
2a) Świt wygra dwa razy
lub:
2b) Resovia nie wygra z Wigrami

lub:

1) Okocimski KS wygra z Resovią
oraz:
2) Okocimski KS nie wygra z Olimpią

lub:

1) Okocimski KS przegra z Resovią
oraz:
2a) Świt wygra dwa razy, a Resovia nie wygra z Wigrami
lub:
2b) Resovia przegra z Wigrami

Szanse na awans
1) Resovia   39,05%
2) Kolejarz 34,46%
3) Start 17,72%
4) Okocimski KS 5,12%
5) Świt 2,13%
6) Wigry 0,86%
7) Ruch 0,68%

Utrzymanie
Praktycznie pewna ligowego bytu jest już Olimpia Elbląg, która mogłaby spaść tylko w wypadku dwóch swoich porażek, kompletu wygranych Stali i wygranej OKS-u 1945 w Nowym Dworze Mazowieckim. Dodatkowo z I ligi musiałaby spaść Wisła Płock lub Dolcan.

Gdyby z I ligi spadło Podbeskidzie, to utrzymanie mogłyby już praktycznie świętować także OKS 1945 i Stal. Jednak w wypadku spadku któregoś z mazowieckich zespołów to właśnie zespoły z Olsztyna i z Rzeszowa stoczą główną batalię o utrzymanie. Szanse Stali prezentują się znacznie lepiej. OKS 1945 ma wprawdzie jeszcze w zanadrzu trzy punkty za spotkanie z Hetmanem, jednak w ostatniej kolejce wyjeżdża na mecz ze Świtem. Stal również ma jedno trudne spotkanie z Pelikanem, ale u siebie, a w ostatniej kolejce czeka ją wyjazd do zdegradowanego Przeboju. Języczkiem u wagi może się także okazać korzystniejszy bilans bezpośrednich spotkań Stali z OKS-em 1945.

Sokół, Jastrzębie i Concordia mają już tylko teoretyczne szanse na utrzymanie, przy czym dwie ostatnie tylko w wypadku spadku z I ligi Podbeskidzia.

Zakładając znacznie bardziej prawdopodobny scenariusz, czyli utrzymanie Podbeskidzia, Sokół może pozostać w lidze tylko w wypadku dwóch zwycięstw, co najwyżej remisu OKS-u 1945 ze Świtem i zdobycia przez Stal maksymalnie trzech punktów.

Szanse na utrzymanie (przy pięciu spadkowiczach; spadek Podbeskidzia z I ligi) - szansa 3,65%
1) Olimpia   100%
2) OKS 1945 99,53%
3) Stal 99,29%
4) Sokół 0,80%
5) Jastrzębie 0,35%
6) Concordia 0,03%

Szanse na utrzymanie (przy sześciu spadkowiczach; spadek Wisły lub Dolcanu z I ligi) - szansa 96,35%
1) Olimpia   99,91%
2) Stal 79,69%
3) OKS 1945 20,29%
4) Sokół 0,11%
5) Jastrzębie 0%
Concordia 0%

Szanse na utrzymanie (ogółem)
1) Olimpia   99,91%
2) Stal 80,41%
3) OKS 1945 23,18%
4) Sokół 0,13%
5) Jastrzębie 0,01%
6) Concordia 0,001%


Czy PZPN przygotuje niespodziankę?

W maju zeszłego roku w tajemniczych okolicznościach z regulaminu II ligi zniknął zapis o uzależnieniu spadków z II ligi od regionalnej przynależności spadkowiczów z I ligi. W PZPN zapewniają, że regulamin, który wciąż widnieje na oficjalnej witrynie PZPN, jest nieaktualny i został później skorygowany, ale samego regulaminu działacze związkowi strzegą jak oka w głowie. Nie można wykluczyć sytuacji, że zapis o "regionalnych" spadkach nie znalazł miejsca w ostatecznej wersji. Gdyby tak się stało, najbardziej zaskoczone byłyby zespoły z grupy zachodniej II ligi. Gdyby bowiem GKS Jastrzębie awansował na 14. miejsce lub wyższe, z grupy wschodniej spadłyby tylko trzy zespoły, a z grupy zachodniej aż pięć! Wszystko to w związku z planowanymi przenosinami śląskiego zespołu do grupy zachodniej. Z grupy zachodniej mogłaby spaść nawet dwunasta obecnie Polonia Słubice, a niewesoła byłaby także sytuacja - zajmujących aktualnie bezpieczne miejsca - Lechii Zielona Góra, Tura Turek, Miedzi Legnica i Unii Janikowo.

Ta wersja wydaje się bardzo nieprawdopodobna, bo w takim razie straciłby sens pozostający i tak od roku fikcją zapis o podziale regionalnym grup II ligi. Latem znów zaszłaby konieczność przenosin drużyn pomiędzy grupami, przy czym tym razem ekipa lub ekipy z terenu wschodniego byłyby zmuszone do gry w grupie zachodniej.

Dla PZPN pozostaje jeszcze jedna - mało prawdopodobna, ale możliwa - furtka awaryjna. Jeśli z I ligi spadłoby Podbeskidzie, a Jastrzębie zajęło 14. lub wyższe miejsce w II lidze, to trzymając się zasady "4 + 4", problem przynależności grupowej zespołów sam by się rozwiązał. Do grupy zachodniej trafiłyby Podbeskidzie i Jastrzębie, a do grupy wschodniej Stal, Motor i Znicz, zajmując m.in. jedno zwolnione przez Jastrzębie miejsce.

Opracował: Paweł (mogiel) Mogielnicki dla 90minut.pl

LKS Nieciecza awansował do I ligi

2010-06-02; XoNoX
Aktualności, 90minut.pl
LKS Nieciecza po dzisiejszej wygranej 3-0 (2-0) na własnym stadionie w zaległym meczu 26. kolejki z Pelikanem Łowicz zapewnił sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej. LKS Nieciecza na dwie kolejki przed końcem sezonu zajmuje pierwsze miejsce w grupie wschodniej II ligi z 66 punktami na koncie i na pewno nie zostanie już wyprzedzony przez pozostałe drużyny.

2 czerwca 2010, 17:00 - Nieciecza
LKS Nieciecza 3-0 Pelikan Łowicz
Piotr Trafarski 31, Łukasz Szczoczarz 38, 50

żółte kartki: Michał Gamla, Kamil Mitrowski, Radosław Domińczak, Marcin Krysiński.
czerwona kartka: Kamil Mitrowski (88. minuta, Pelikan, za drugą żółtą).

sędziował: Rafał Rokosz (Katowice).
widzów: 500.

LKS Nieciecza po raz pierwszy w swojej historii zagra w I lidze (II poziom rozgrywek).

II liga, gr. wschodnia: zaległe mecze 26. kolejki

2010-06-02; XoNoX
Aktualności, 90minut.pl
Dziś rozegrano trzy zaległe spotkania 26. kolejki grupy wschodniej II ligi. Po zwycięstwie 3-0 (2-0) z Pelikanem Łowicz LKS Nieciecza zapewnił sobie pierwsze miejsce w tabeli. Na drugą pozycję awansowała natomiast Resovia po wygranej 1-0 (0-0) z Kolejarzem Stróże.

LKS Nieciecza - Pelikan Łowicz 3-0 (2-0)
Resovia - Kolejarz Stróże 1-0 (0-0)
Okocimski KS Brzesko - GKS Jastrzębie Zdrój 0-0

Błyskawica Warszawa - Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 0-3 (wo)

2010-06-02; XoNoX
Aktualności, Świt II Mecze
2 czerwca (środa), godz. 17:30
A klasa, grupa: Warszawa I - zaległa 18. kolejka

Błyskawica Warszawa - Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 0-3 (wo)

Pozostałe mecze 24. kolejki:

Wkra Pomiechówek 1-1 Mewa Krubin 2 czerwca, 18:30
WKS Rząśnik 1-7 Bóbr Tłuszcz 2 czerwca, 17:30
Wisła Jabłonna 1-7 Mazur Radzymin 2 czerwca, 18:00
Grom Lipowo - Korona Jadów 2 czerwca, 17:30
Pauza: KS Wesoła (Warszawa), Rządza Załubice

Cztery drugoligowe zespoły nie złożyły wniosków licencyjnych

2010-06-01; XoNoX
Aktualności
1 czerwca odbyło się posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych II ligi, na którym dokonano przeglądu wniosków licencyjnych złożonych przez drugoligowe kluby.

Stwierdzono, że w wyznaczonym terminie od 1 maja do 15 maja wniosków licencyjnych nie złożyły kluby: Czarni Żagań, GKS Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój), Ślęza Wrocław oraz Hetman Zamość, który w trakcie sezonu wycofał się z rozgrywek. W przypadku dwóch ostatnich drużyn nie ma to większego znaczenia, ponieważ i tak spadły już ze swoich grup II ligi.

Kolejne posiedzenie Komisji przewidziane jest na 11 czerwca.

Źródło: PZPN

Od 1 maja do 15 maja kluby mogły składać wnioski licencyjne. Świt Nowy Dwór Mazowiecki złożył wniosek licencyjny, prawdopodobnie 11 czerwca poznamy czy wniosek jest prawidłowy lub wymaga uzupełnienia, bo raczej wątpliwe, że jest błędny.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - F.C Canal 2-3 (2-1)

2010-06-01; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze

1 czerwca (wtorek), godz. 11:00
sparing

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - F.C Canal 2-3 (2-1)
1-0 Michał Kucharczyk 15' (asysta Marek Ledzion)
2-0 Michał Kucharczyk 24' (asysta Dariusz Zjawiński)
2-1 Pape Komate 35' (karny)
2-2 Pape Samba Diey 67'
2-3 Pape Samba Diey 78'

Świt: (skład wyjściowy) Fogler – Lendzion, Drwęcki, Gmitrzuk, Musuła – Kucharczyk , Enow, Obem, Maślanka – Zjawiński, Lewicki
(w trakcie meczu następowały różne zmiany w składzie): Bigajski, Wiśniewski, Strzałkowski, Karczewski, Gurzęda, Brzyski, Galicki, Kończyński, Kimura, Grzelak, Zalewski, Rak, Koźliński, Ziemiecki, a nawet pod koniec meczu Fogler w roli napastnika

FC Canal: Ass Malick Sarr, Ebrima Traweley, Mawlowd Diakhate, Pape Komate , Aliou Cisse, Sowley Mame Sy, Mor Diop, Mowhamed Diop, Mbargow Diallo, Pape Amadow Samb, Pape Samba Diey , Mamadou Korou Basti, Matar Diakhate, Njofri George Teboh, Jalesimi Noheem Madariola

Sędziował: Daniel Janczarek
Widzów: ~50

Fragment meczu: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - F.C Canal 2-3 (2-1) (czas: 1 minuta 42 sekundy, autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)Fragment meczu:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - F.C Canal 2-3 (2-1)
(czas: 1 minuta 42 sekundy
autor/montaż: www.swit.nsk.pl © Paweł / XoNoX)


Fotorelacja z meczu: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - F.C Canal 2-3 (1-1) (36 zdjęć - strona nieoficjalna Świtu, fot. Paweł/XoNoX)Fotorelacja z meczu:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - F.C Canal 2-3 (1-1)
(36 zdjęć - strona nieoficjalna Świtu, fot. Paweł/XoNoX)


Fotorelacja z meczu: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - F.C Canal 2-3 (1-1) (46 zdjęć - strona kibiców Świtu)Fotorelacja z meczu:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - F.C Canal 2-3 (1-1)
(46 zdjęć - strona kibiców Świtu)


Fotorelacja z meczu: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - F.C Canal 2-3 (1-1) (34 zdjęcia - strona oficjalna Świtu, fot. Daniel Bednarz)Fotorelacja z meczu:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - F.C Canal 2-3 (1-1)
(34 zdjęcia - strona oficjalna Świtu, fot. Daniel Bednarz)


Dnia 1 czerwca na stadionie miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się sparing między Świtem w którym spotkanie rozgrywało wielu zawodników z zespołu rezerw a także rocznika 93' grali oni z zespołem F.C Canal na co dzień występującym w II lidze w Senegalu. Pierwsza połowa należała do miejscowych którzy grali swoim stałym składem, po dwóch trafieniach Kucharczyka wynik do połowy to 2-1. Druga połowa na boisku pojawiło się wielu zawodników z zespołu rezerw i rocznika 93' i niestety ulegli 2-3. Ten sparing był dobrym sprawdzianem zarówno dla pierwszej 18 Świtu a także zawodników którzy może kiedyś będą w stanie zasilić pierwszy zespół.

Źródło: Trojski

Przebywający obecnie na zgrupowaniu w Ciechanowie zawodnicy F.C. Canal, to głównie rocznik 1990-1994. Natomiast seniorska drużyna F.C. Canal gra w drugiej lidze w Senegalu.

Wyniki zaległych meczów 30. kolejki

2010-05-30; XoNoX
Aktualności, 90minut.pl
Dzisiaj rozegrano dwa zaległe spotkania 30. kolejki II ligi wschodniej. Szansy na zapewnienie sobie awansu nie wykorzystał LKS Nieciecza, który bezbramkowo zremisował ze Startem Otwock. Walcząca o miejsce gwarantujące grę w I lidze Resovia także tylko zremisowała na własnym stadionie z GKS Jastrzębie 1-1 (1-1).

LKS Nieciecza - Start Otwock 0-0

Resovia - GKS Jastrzębie Zdrój 1-1 (1-1)

Źródło: qmichal

Już w niedzielę awans do I ligi mogli zapewnić sobie piłkarze LKS Nieciecza. Podopieczni Marcina Jałochy musieli w tym celu pokonać na domowym obiekcie Start Otwock. Nie wykorzystali jednak swojej szansy i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Był to zaległy pojedynek 30. serii gier.

W niedzielę odbył się również drugi mecz tej samej kolejki. W Rzeszowie Resovia jedynie zremisowała z broniącym się przed spadkiem GKS Jastrzębie 1:1. Ten rezultat z pewnością nie zadowala żadnej ze stron. Resovia z obecną formą ma bardzo nikłe szanse na dogonienie wicelidera ze Stróż i przegonienie innych rywali. Teoretycznie jastrzębianie mogliby być zadowoleni z remisu na trudnym terenie. Z drugiej strony punkt to bardzo mało w kontekście walki o utrzymanie.

Mecz w Rzeszowie odbył się bez udziału publiczności. Był bardzo wyrównany. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie mecze. Oprócz tego obie ekipy zanotowały po jednym strzale w poprzeczkę. W doliczonym czasie gry mecz na korzyść gości mógł rozstrzygnąć Grzegorz Horubałą, ale przegrał pojedynek oko w oko z bramkarzem rzeszowian - Marcinem Pietryką.

Źródło: www.sportowefakty.pl (Mateusz Lis)

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Rządza Załubice 3-1 (1-1)

2010-05-30; XoNoX
Aktualności, Świt II Mecze

30 maja (niedziela), godz. 10:30
A klasa, grupa: Warszawa I - 24. kolejka

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Rządza Załubice 3-1 (1-1)
0-1 zawodnik gości z Załubic
1-1 Gajewski (asysta Zalewski)
2-1 Pepel (asysta Rak)
3-1 Gruczek
Pepel 81' (niewykorzystany karny)

NOSiR Świt II: Bigajski - Brzyski, Głowacki ©, Boniecki, Dziadczak - Wierzbicki, Rak, Gajewski , Pepel - Szczepkowski, Zalewski
Również zagrali: Pruchniewicz, Gruczek , Wodziński

Widzów: około 35 osób

Fotorelacja z meczu: Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Rządza Załubice 3-1 (1-1) (48 zdjęć - fot. Trojski)Fotorelacja z meczu:
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Rządza Załubice 3-1 (1-1)
(48 zdjęć - fot. Trojski)


Pozostałe mecze 24. kolejki:

Wkra Pomiechówek 1-2 Mazur Radzymin 29 maja, 11:00
Mewa Krubin - Korona Jadów 30 maja, 12:00
WKS Rząśnik 5-1 Grom Lipowo 30 maja, 12:00
Błyskawica Warszawa 0-3 (wo) KS Wesoła (Warszawa)
Pauza: Bóbr Tłuszcz, Wisła Jabłonna

Od początku spotkania na twarzach miejscowych jak i gości widać było, że za wszelką cenę chcą wygrać. Pierwsze minuty to gra w środku pola. Zespół Rządzy Załubice jako pierwszy wyszedł na prowadzenie, lecz z minuty na minutę lepiej grający gospodarze dążyli do wyrównania i udało im się to jeszcze przed przerwą po pięknej dwójkowej akcji Zalewski, Gajewski ten drugi pokonał bramkarza z najbliższej odległości. Wynik do połowy 1-1.
Druga połowa to dalsze ataki na bramkę obu drużyn, lepsi w sytuacjach podbramkowych okazali się gospodarze którzy po trafieniu Pepla wyszli na jednobramkowe prowadzenie, chwilę po zdobyciu bramki swoją sytuacje znów miał Pepel z 11 metrów, lecz jego intencje wyczuł Bramkarz zespołu z Załubic. Goście przez swoja agresywną postawę kończyli mecz w 9. Kilka minut przed końcem na 3-1 podwyższył Gruczek pokonując bramkarza z 5 metra. W ostatniej minucie spotkania mógł podwyższyć na 4-1 Wodziński lecz był na spalonym.
Ostateczny wynik Świt II NDM - Rządza Załubice 3-1. Zawodnicy z Nowego Dworu po tym meczu zapewnili sobie pozycję lidera do końca rozgrywek.

Źródło/fot.: Trojski

W następnej 25. kolejce, zaplanowanej na 5-6 czerwca, Świt II Nowy Dwór Mazowiecki pauzuje. Pozostałe drużyny grają:

Wisła Jabłonna - Wkra Pomiechówek
KS Wesoła Warszawa - WKS Rząśnik
Grom Lipowo - Mewa Krubin
Korona Jadów - Bóbr Tłuszcz
Rządza Załubice - Mazur Radzymin

Świt 93' Nowy Dwór Maz. - Gwardia 93' Warszawa 3-0 (2-0)

2010-05-30; XoNoX
Aktualności, 93' Mecze, 94' Mecze


Świt 93' Nowy Dwór Mazowiecki - Gwardia 93' Warszawa 3-0 (2-0)
1-0 Grzelak (asysta Świderski)
2-0 Świderski
3-0 Koźliński (asysta Świderski)

Drużyna Świtu od początku starała się narzucić swój styl gry. Już w 2. minucie po dośrodkowaniu Świderskiego na długi słupek zamykający akcję Grzelak umieścił piłkę w siatce. Zaraz po rozpoczęciu groźną kontrę wyprowadzili piłkarze Gwardii, lecz na posterunku był Skorupski. Dalsza część gry to przewaga gospodarzy, którzy potwierdzili swoją przewagę strzelając bramkę na 2-0 po indywidualnej akcji Świderskiego.
Po przerwie gospodarze utrzymywali się przy piłce, kontrolowali przebieg gry. Swoje szanse do kolejnych bramek miał Grzelak oddając strzały z dystansu. Wynik meczu ustalił Koźliński pokonując bramkarza po zamieszaniu w polu karnym z 11 metrów.

Źródło/fot.: Trojski

Świt 96' Nowy Dwór Maz. - Sokół OSiR Serock 14-0 (9-0)

2010-05-29; XoNoX
Aktualności, 96' Mecze

29 maja (sobota), godz. 12:00

Świt 96' Nowy Dwór Mazowiecki - Sokół OSiR Serock 14-0 (9-0)
1-0 Łądka 3' (rzut karny po faulu na Szczepańskim)
2-0 Szczepański 8' (indywidualna akcja)
3-0 Stachurski 13' (asysta Chróstowski)
4-0 Chróstowski 15' (asysta Szczepański)
5-0 Szczepański 21' (asysta Płonkowski)
6-0 Radomski 23'
7-0 Szczepański 25' (asysta Radzikowski)
8-0 Łądka 30'
9-0 Stachurski 35'
10-0 Tkaczyk 37' (asysta Smardzewski)
11-0 Czerniak 42' (asysta Kręźlewicz)
12-0 Czerniak 47'
13-0 Łądka 58' (asysta Tkaczyk)
14-0 Tkaczyk 65' (asysta Radomski)

NOSiR Świt 96': Zalewski - Łądka ©, Radzikowski, Sprawka, Swatek - Płonkowski, Radomski , Chróstowski , Stachurski - Smardzewski, Szczepański
Zagrali również: Wodziński, Trojak, Kręźlewicz, Tkaczyk , Czerniak , Molsa
Trener: Wojciech Stecyna

OSiR Sokół: Staśkiewicz - Stalmach, Łapiński, Karpik, Dąbrowski - Kułakowski, Głowacki, Pawlak, Czeszkowski - Choszcz
Trener: Mariusz Rosiński

Sędziował: Łukasz Olszewski
Widzów: 40

Fotorelacja z meczu: Świt 96' Nowy Dwór Maz. - Sokół OSiR Serock 14-0 (9-0) (134 zdjęcia - www.swit96.futbolowo.pl, fot. Jarecki700)Fotorelacja z meczu:
Świt 96' Nowy Dwór Maz. - Sokół OSiR Serock 14-0 (9-0)
(134 zdjęcia - www.swit96.futbolowo.pl, fot. Jarecki700)


Źródło: Trojski, fot. Jarecki700

Francja gospodarzem Euro 2016

2010-05-28; XoNoX
Aktualności, 90minut.pl
Dzisiaj w Genewie Komitet Wykonawczy UEFA dokonał wyboru gospodarza mistrzostw Europy w 2016 roku. Turniej zorganizuje Francja.

Oprócz Francji do miana gospodarza kandydowały także Włochy i Turcja. W głosowaniu udział wzięło trzynastu członków Komitetu Wykonawczego. W mistrzostwach po raz pierwszy w historii zagrają 24 zespoły.

Francuzi zaproponowali listę dwunastu miast (trzy z nich będą rezerwowymi), w których miałoby się odbyć Euro. Są to: Saint-Denis, Marsylia, Lens, Paryż, Saint-Étienne, Tuluza, Strasbourg, Nancy, Lyon, Lille, Bordeaux, Nicea.

Eliminacje do turnieju rozpoczną się jesienią 2014 roku.

Ostatnią wielką piłkarską imprezą organizowaną przez Francję były mistrzostwa świata w 1998 roku.

Mecze 33. kolejki II ligi wschodniej godzinę wcześniej

2010-05-28; XoNoX
Aktualności
Spotkania 33. kolejki grupy wschodniej II ligi zostaną rozegrane o godzinie 16:00, a nie jak wcześniej planowano o 17:00.

Na 6 czerwca o godz. 17:00 na stadionie miejskim w Rzeszowie zaplanowano mecz piłkarski Stali Rzeszów z Pelikanem Łowicz. Dwie godziny później rzeszowscy żużlowcy mieli podejmować RKM Rybnik. - Tych imprez w takim terminie nie da się pogodzić - przekonuje kierownik żużlowego klubu z Hetmańskiej Jacek Ziółkowski.

- Zaproponowaliśmy rozegranie meczu z Pelikanem godzinę wcześniej, czyli o 16:00 - informuje Jacek Szczepaniak, prezes sekcji piłki nożnej Stali Rzeszów. W związku z tym, że termin niedzielnej kolejki jest terminem obligatoryjnym (wszystkie spotkania muszą się odbyć w ten sam dzień o tej samej porze), wszystkie mecze zaplanowane na 6 czerwca musiałyby być rozegrane wcześniej. - Uwzględniliśmy prośbę rzeszowskich działaczy i podjęliśmy decyzję, że wszystkie pojedynki II ligi wschodniej w dniu 6 czerwca odbędą się o godz. 16:00. My trochę ustąpiliśmy, żużlowcy przesuną trochę swój mecz i problem w Rzeszowie mamy rozwiązany - przekonuje Wojciech Jugo, przewodniczący Wydziału Gier PZPN.

Źródło: Super Nowości

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Wisła Jabłonna 6-0 (2-0)

2010-05-27; XoNoX
Aktualności, Świt II Mecze

27 maja (czwartek), godz. 18:00
A klasa, grupa: Warszawa I - zaległa 17. kolejka

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Wisła Jabłonna 6-0 (2-0)
Grzegorz Rak , Łukasz Pepel , Rafał Boniecki , Łukasz Zalewski

NOSiR Świt II: Daniel Wilczyński - Adam Brzyski, Łukasz Głowacki , Łukasz Pepel , Grzegorz Rak , Rafał Boniecki , Michał Dziadcza, Łukasz Zalewski (64, Paweł Moskwa), Michał Gajewski (50, Mateusz Kosiński), Karol Szczepkowski (71, Marcin Janicki), Wojtek Baran (71, Dawid Wodziński)

Fotorelacja z meczu: Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Wisła Jabłonna 6-0 (2-0) (35 zdjęć - fot. Trojski)Fotorelacja z meczu:
Świt II Nowy Dwór Mazowiecki - Wisła Jabłonna 6-0 (2-0)
(35 zdjęć - fot. Trojski)


Zaległa 17. kolejka odbyła się w czwartek 28 maja o godzinie 18:00. Przed meczem Nowodworzanie mieli zapewniony już awans, a mimo to wyszli z nastawianiem by to spotkanie wygrać. Zespół Wisły Jabłonna z nieznanych przyczyn na stadionie w Nowym Dworze pojawił się w w 9 osobowym składzie, gościom należą się słowa uznania że mimo problemów zdecydowali się na wyjazd do NDM. Pierwsze minuty to już widoczna przewaga gospodarzy, Wisła mimo tego że grała w osłabieniu starała się kontrować i przyznam, iż kilkakrotnie zagroziła w pierwszej połowie miejscowym. Do 30. minut utrzymywał się bezbramkowy remis, w 31. minucie po podaniu Bonieckiego strzałem za pola karnego popisał się Rak wyprowadzając Świt II na prowadzenie. Na drugiego gola nie musieliśmy długo czekać, 11 minut później po podaniu Barana na 2-0 podwyższył Zalewski. Na przerwę gospodarze schodzili z dwu-bramkową zaliczką.

Druga odsłona spotkania zapowiadała się nieco lepiej niż pierwsza, po upływie trzech minut po wyjściu na murawę na 3-0 podwyższa Rak, to jego druga bramka tego dnia. Trzy minuty po strzale Raka pod naporem gospodarzy myli się obrońca Wisły i kieruję piłkę do własnej siatki. Widać już było że zawodnikom z Jabłonny nie starczyło sił, i skupili się tylko na defensywie. Nowodworzanie co i raz nękali gości groźnymi strzałami na bramkę. W 76. minucie spotkania pięknym strzałem z około 35 metra popisał się Boniecki, który umieścił piłkę w okienku bramki Wisły. Pięć minut przed końcem spotkania bardzo ładnym podaniem popisał się Moskwa po którym Pepel musiał podwyższyć na 6-0.
Ostatecznie cieszą trzy punkty, lecz gra nieco mniej. Mecz ogólnie nie stał na zbyt wysokim poziomie. Zespołowi Wisły Jabłonna należą się słowa uznania że podjęli walkę mimo kłopotów kadrowych i gdyby nie dobrze spisujący się tego dnia bramkarz Świtu II Daniel Wilczyński to mieli kilkakrotnie szanse by zdobyć bramkę.

Źródło: Trojski

Przyszły mecz odbędzie się 30 maja 2010 o godzinie 10:30 w Nowym Dworze Mazowieckim. Przeciwnikiem będzie Rządza Załubice.
Zapraszamy!

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Okocimski KS Brzesko 4-1 (3-0)

2010-05-26; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze, 90minut.pl

26 maja (środa), godz. 19:00
II liga wschodnia - 32. kolejka

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Okocimski KS Brzesko 4-1 (3-0)
1-0 Michał Strzałkowski 8'
2-0 Dariusz Zjawiński 9'
3-0 Piotr Maślanka 29'
4-0 Michał Kucharczyk 47'
4-1 Michał Skorupski 67'

Świt: 1. Bartłomiej Fogler - 25. Marek Lendzion, 30. Adam Gmitrzuk, 20. Tomasz Reginis, 2. Wojciech Musuła (79, 7. Michał Wojtczak) - 16. Piotr Maślanka (69, 17. Michał Jagodziński), 5. George Enow, 8. Odong Marcelilinus Obem (90, 6.Karol Drwęcki), 19. Michał Kucharczyk - 10. Dariusz Zjawiński (90, 4. Piotr Gurzęda) , Michał Strzałkowski (60, )

Brzesko: 1. Jarosław Palej - 4. Mateusz Wawryka, 5. Daniel Policht , 6. Sławomir Jagła (45, 18. Jakub Czerwiński), 3. Damian Szymonik - 11. Łukasz Rupa, 15. Sergiusz Kostecki, 16. Wojciech Wojcieszyński (45, 8. Piotr Darmochwał), 19. Paweł Pyciak (55, 17. Sławomir Matras) - 9. Tomasz Ogar, 10. Rafał Gil (65, 2. Michał Skorupski )

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław)
Widzów: ~150

Fotorelacja z meczu 32. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Okocimski KS Brzesko 4-1 (3-0) (30 zdjęć - strona oficjalna Świtu, fot. Daniel Bednarz)Fotorelacja z meczu 32. kolejki II ligi wschodniej:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Okocimski KS Brzesko 4-1 (3-0)
(30 zdjęć - strona oficjalna Świtu, fot. Daniel Bednarz)


Fotorelacja z meczu 32. kolejki II ligi wschodniej: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Okocimski KS Brzesko 4-1 (3-0) (22 zdjęcia - strona oficjalna Świtu, fot. Maciej Pytka)Fotorelacja z meczu 32. kolejki II ligi wschodniej:
Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Okocimski KS Brzesko 4-1 (3-0)
(22 zdjęcia - strona oficjalna Okocimskiego, fot. Maciej Pytka)


>>> Dodaj swój komentarz pomeczowy <<<


Podopieczni Piotra Mosóra zagrali znakomity mecz, a jego losy rozstrzygnęli jeszcze przed przerwą. Piorunujący w ich wykonaniu był pierwszy kwadrans. Miejscowi prowadzenie uzyskali już w 8. minucie gry. Michał Kucharczyk z prawego skrzydła posłał płaską piłkę w pole karne, gdzie sprytnie przepuścił ją Dariusz Zjawiński, a stojący na 11 metrze Michał Strzałkowski dopełnił formalności. Minutę później było już 2:0. Starcie Dariusza Zjawińskiego z Danielem Polichtem zakończyło się na korzyść tego pierwszego, który podążył w kierunku bramki i w sytuacji sam na sam posłał piłkę nad interweniującym Jarosławem Palejem. Obrońca OKS-u reklamował przy tej sytuacji faul, za co sędzia ukarał go żółtą kartką. Konsekwentna i ładna dla oka gra gospodarzy dała im po pół godzinie gry trzeciego gola. Futbolówka jak po sznurku przeszła od Dariusza Zjawińskiego, przez Michała Kucharczyka, aż do Piotra Maślanki, który z kilku metrów zmieścił ją tuż przy słupku. Przyjezdni w pierwszej połowie byli jedynie tłem dla rywali nie stwarzając poważnego zagrożenia pod bramką Bartłomieja Foglera.

Po zmianie połów znów zaatakował rozgrywający doskonałe zawody zespół Świtu. Niewiele po wznowieniu gry dośrodkowanie z lewej strony Wojciecha Musuły celną główką zakończył Michał Kucharczyk – bohater spotkania. Nękający brzeską defensywę nowodworzanie w 60. minucie stracili jednego ze swoich napastników. Michał Strzałkowski po próbie wymuszenia rzutu karnego zobaczył drugą żółtą kartkę i opuścił plac gry. Sytuacja ta zmieniła obraz gry, wpływając na lepszą postawę "Piwoszy". Goście blisko uzyskania pierwszego gola byli w 62. minucie, jednak piłka po kąśliwym strzale Mateusza Wawryki o centymetry minęła cel. Chwilę później brzeszczanie zdobyli bramkę, jak się później okazało tylko honorową. Akcję przeprowadzili wprowadzeni po przerwie zawodnicy. Sławomir Matras z lewego skrzydła zagrał płaską piłkę w pole karne, gdzie Michał Skorupski z najbliżej odległości wpakował ją do siatki. Przyjezdni instruowani przez Krzysztofa Łętochę do końca spotkania starali się rozpracować miejscową defensywę, lecz ta nie pozwoliła sobie na kolejny błąd. Osłabieni gracze Świtu zagrożenie pod bramką OKS-u stwarzali po kontrach i stałych fragmentach gry. Najlepszą z okazji zmarnował Dariusz Zjawiński, który po prostopadłym podaniu Michała Kucharczyka w pojedynku z Jarosławem Palejem uderzył obok bramki.

Odrodzony zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego ostudził zapały Okocimskiego KS na grę w pierwszej lidze. "Biało-zieloni" zrównali się punktami w tabeli, jednak Świt przewodzi przez lepszy bilans spotkań bezpośrednich. Mających jeden mecz mniej brzeszczan, czekają teraz dwa pojedynki przed własną publicznością, a Świt po zmianach w terminarzu przez PZPN zagra za 10 dni w Suwałkach z tamtejszymi Wigrami. Warto wspomnieć, że w rundzie jesiennej Wigry w Nowym Dworze Mazowieckim pokonały Świt 3-0, także jest co odrabiać.

Krzysztof Łętocha (trener Okocimskiego KS): - Przyjeżdżając do Nowego Dworu Mazowieckiego nie nastawialiśmy się na grę defensywną. Graliśmy otwarty futbol za co w pierwszej połowie zostaliśmy srogo skarceni. Nie można tak beztrosko sobie poczynać w linii defensywnej. Przeciwnik wykorzystał nasze błędy. W drugiej połowie pokazaliśmy trochę futbolu, ale był to już łabędzi śpiew. Gospodarze wygrali zasłużenie czego im gratuluję. Myślę, że liga stanie się jeszcze ciekawsza. Świt włączy się do walki o drugie miejsce. Zespół z Niecieczy wydaje się być już poza zasięgiem. Z każdego meczu trzeba wyciągać wnioski. Mamy jeszcze trzy kolejki do końca rozgrywek, z czego dwa spotkania rozegramy na własnym boisku: z GKS-em Jastrzębie i Resovią i to one zadecydują o tym czy skończymy zmagania w górnej części tabeli albo na miejscu trochę niższym.

Bartosz Pawłowski (trener bramkarzy, kierownik drużyny Świtu): - Okocimski bardzo nas zaskoczył. Goście wyszli bardzo wysokim pressingiem, ale poradziliśmy sobie z tym. Duża zasługa leży po stronie naszych stoperów Adama Gmitrzuka i Tomasza Reginisa, którzy zagrali perfekcyjny mecz. Wygrywali każdy pojedynek główkowy, wyprzedzali przeciwników, umiejętnie skracali grę za co należy się im szacunek. Cieszy również cała gra oraz liczba sytuacji ofensywnych jakie sobie stworzyliśmy. Pomimo czerwonej kartki należy pochwalić Michała Strzałkowskiego, który moim zdaniem jest jednym z najlepszych napastników grających tyłem do bramki w tej lidze.

Źródło: www.okocimski.com (Bartłomiej Kukułka, Maciej Pytka)

W ostatnim środowym meczu rywala zdeklasował Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Piłkarze prowadzeni przez Piotra Mosóra wygrali z Okocimskim KS Brzesko aż 4:1. Gospodarzom nie przeszkodził nawet fakt, że od 60. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Michała Strzałkowskiego. Kluczowy dla losów meczu był początek spotkania. Wtedy to w odstępie dwóch minut gospodarze zdobyli dwie bramki. Po pół godzinie gry na 3:0 podwyższył Piotr Maślanka. Tuż po przerwie kolejnego gola zdobył Michał Kucharczyk. Goście odpowiedzieli tylko jednym trafieniem.

Źródło: www.sportowefakty.pl (Mateusz Lis)

Dzisiaj rozegrano komplet spotkań 32. kolejki II ligi wschodniej.
Pewnie do I ligi zmierza LKS Nieciecza, który pokonał na własnym stadionie GKS Jastrzębie 2-1 (0-1). Beniaminek II ligi może świętować już w najbliższą niedzielę. Na drugie miejsce premiowane awansem awansował Kolejarz Stróże, ponieważ dotkliwej porażki ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1-4 (0-3) doznał dotychczasowy wicelider Okocimski KS Brzesko. Niespodziewanie punkty z niżej notowanymi rywalami na własnych stadionach straciły walczące o awans drużyny Ruchu Wysokie Mazowieckie oraz Resovii.

Wszystkie mecze 32. kolejki:

PZPN ustalił nowe terminy meczów II ligi

2010-05-25; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze
W związku z koniecznością rozegrania wszystkich zaległych meczów o mistrzostwo II ligi przed obligatoryjnym terminem dwóch ostatnich kolejek rozgrywek Wydział Gier PZPN wyznaczył dzisiaj ich nowe terminy.

W grupie wschodniej mecze 33. kolejki odbędą się 6 czerwca (niedziela) o godz. 17:00, a spotkania 34. kolejki rozegrane zostaną 9 czerwca w środę o godz. 17:00.

Zaległe mecze z 30. kolejki LKS Nieciecza - Start Otwock oraz Resovia - GKS Jastrzębie odbędą się w niedzielę 30 maja o godz. 17:00.

Zaległe spotkania 26. kolejki LKS Nieciecza - Pelikan Łowicz, Resovia - Kolejarz Stróże oraz Okocimski KS Brzesko - GKS Jastrzębie rozegrane zostaną o godzinie 17:00 w środę 2 czerwca.

W grupie zachodniej mecze 33. kolejki odbędą się 6 czerwca o godz. 17:00, a spotkania 34. kolejki rozegrane zostaną w środę 9 czerwca także o godz. 17:00.

Zaległe mecze z 26. kolejki Ruch Radzionków - Elana Toruń oraz Tur Turek - GKS Tychy odbędą się 30 maja (niedziela) o godz. 17:00.

Źródło: PZPN

PZPN zmienił wiek zawodnika młodzieżowego

2010-05-24; XoNoX
Aktualności, 90minut.pl
Polski Związek Piłki Nożnej zmienił wiek zawodnika młodzieżowego w rozgrywkach seniorów. Nowa uchwała wejdzie w życie od sezonu 2010/11.

Treść uchwały PZPN:

"Przyjmuje się, iż zawodnikiem o statusie młodzieżowca jest osoba, która w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie danego cyklu rozgrywek kończy 21 lat."

eME U-19: Polska 1-0 Słowacja

2010-05-23; XoNoX
Aktualności, Reprezentacja
Reprezentacja Polski do lat 19 wygrała ze Słowacją 1-0 (1-0) w ostatnim spotkaniu turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy. W pierwszym meczu biało-czerwoni przegrali z Niemcami 1-4, a w drugim ulegli Holandii 0-2. Polska zajęła czwarte miejsce. Do głównego turnieju, który odbędzie się w Francji, awansowali Holendrzy. Michał Kucharczyk nie grał w tym meczu.

23 maja 2010, 18:00 - Venlo (Sportclub Irene)
Polska 1-0 Słowacja
Ariel Borysiuk 17

Polska: 1. Filip Kurto - 13. Jakub Czerwiński, 14. Piotr Malarczyk, 3. Michał Czekaj, 5. Marcin Kamiński - 10. Adrian Błąd, 9. Tomasz Hołota, 7. Ariel Borysiuk (60, 4. Paweł Oleksy), 18. Tomasz Preizner (46, 8. Rafał Figiel), 17. Mateusz Możdżeń - 15. Patryk Podrygała (46, 16. Mateusz Szczepaniak)

Słowacja: 1. Pavol Bajza - 2. Lukáš Štetina, 3. Patrik Banovič (46, 14. Matej Starší), 4. Vladimír Kováč, 5. Marián Kolmokov, 6. Patrik Šimko, 8. Juraj Vavrík, 9. Matúš Mikuš, 10. Jakub Považanec (46, 18. Kamil Karaš), 11. Ján Greguš, 15. Jozef Dolný (72, 7. Milan Ferenčik)

żółte kartki: Błąd, Malarczyk, Borysiuk - Vavrík.
czerwona kartka: Adrian Błąd (58. minuta, Polska, za drugą żółtą).

Sędziował: Stávros Tritsónis (Grecja).

W drugim dzisiejszym spotkaniu Holandia wygrała z Niemcami 3-0 (2-0).

Tabela turnieju:
1. Holandia    3 7 5-0
2. Słowacja 3 4 2-2
3. Niemcy 3 3 5-6
4. Polska 3 3 2-6


Źródło: 90minut.pl (bartus)

WOSiR 96' Wyszków - Świt 96' Nowy Dwór Maz. 3-1 (1-2)

2010-05-23; XoNoX
Aktualności, 96' Mecze
23 maja (niedziela), godz. 13:00

WOSiR 96' Wyszków - Świt 96' Nowy Dwór Mazowiecki 3-1 (2-1)
0-1 Hubert Szczepański 17' (asysta Tkaczyk)
1-1 zawodnik WOSiRu 25'
2-1 zawodnik WOSiRu 32'
3-1 zawodnik WOSiRu 65'

NOSiR Świt 96': Zalewski - Radzikowski, Łądka, Sprawek, Czerniak - Płonkoswski, Radomski, Chróstowski, Stachurski - Szczepański , Tkaczyk
Zagrali również: Swatek, Smardzewski, Molsa
Trener Jerzy Ksionda (w zastępstwie)

Sędziował: Szczepański

W dniu dzisiejszym tj. 23.05.2010r o godzinie 13:00 w Wyszkowie przy ul. Kościuszki 54 Nasza drużyna rozegrała mecz ligowy z liderem gr. I WOSiR-em Wyszków. Z relacji zawodników wynika, że mecz ten był do wygrania przez Naszą drużynę. Jednakże brak trenera ewidentnie zdekoncentrował i w pewien sposób osłabił Naszą Drużynę.

Marymont 93' Warszawa - Świt 93' Nowy Dwór Maz. 0-3

2010-05-22; XoNoX
Aktualności, 93' Mecze, 94' Mecze

22 maja (sobota), godz. 11:00

Marymont 93' Warszawa - NOSiR Świt 93' Nowy Dwór Mazowiecki 0-3
Grzelak
Koźliński
Kimura

Pierwsze zwycięstwo po kilku porażkach odnieśli zawodnicy rocznika 93'. Zwyciężyli oni Marymont Warszawa 0-3. Wszystkie bramki wpadły w pierwszej odsłonie tego spotkania, w której zawodnicy z Nowego Dworu Mazowieckiego przeważali w każdym calu boiska. Autorami bramek byli Grzelak, Koźliński, Kimura.
W drugiej połowie nie była widoczna przewaga żadnej z drużyn. Mecz ostatecznie zakończył się 0-3. Cieszą 3 punkty na wyjeździe, miejmy nadzieję, że zawodnicy trenera Reginisa gorsze chwilę mają za sobą i teraz tylko będą zwycięstwa.
Powodzenia!

Źródło: Trojski

Mazur Radzymin - Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 2-4 (1-0)

2010-05-22; XoNoX
Aktualności, Świt II Mecze

22 maja (sobota), godz. 17:00
A klasa, grupa: Warszawa I - 23. kolejka

Mazur Radzymin - Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 2-4 (1-0)
1-0 zawodnik gospodarzy
1-1 Szczepkowski
1-2 Gruczek
2-2 zawodnik gospodarzy
2-3 Szczepkowski
2-4 Baran

NOSiR Świt II: Wiśniewski - Dziadczak, Gruczek , Głowacki, Pepel - Wierzbicki, Boniecki, Rak, Gajewski - Szczepkowski , Baran
Również zagrali: Janicki, Kosiński

Sędziował: Wroński

Był to mecz na bardzo wysokim poziomie ze względu na to, że mierzyły się ze sobą lider i wicelider rozgrywek A klasy. Lider z Nowego Dworu Mazowieckiego grał na wyjeździe z zespołem Mazura Radzymin. By dalej piastować fotel lidera Nowodworzanie musieli wygrać to spotkanie i tak też się stało. Mecz rozpoczął się o godzinie 17:00.

Pierwsza połowa to nieznaczna przewaga miejscowych, którzy do przerwy prowadzili 1-0. W przerwie trener Grzgorz Zmitrowicz nie dokonał żadnych zmian. Druga połowa to już lepsza gra w wydaniu gości, którzy na początku drugiej odsłony spotkania doprowadzili do remisu po dobrym podaniu Gajewskiego bramkę zdobył Szczepkowski. Świt po bramce na 1-1 atakował coraz bardziej i po rzucie rożnym wykonywanym przez Raka piłkę do bramki gospodarzy skierował Gruczek. Przy wyniku 1-2 nastąpiła chwila rozprężenia w szeregach biało-zielonych, którą dobrze wykorzystali zawodnicy Mazura Radzymin i wyrównali. Po bramce na 2-2 podopieczni Trenera Zmitrowicza walczyli, żeby wyjść na prowadzenie i się udało bramkę na 2-3 zdobywa Szczepkowski, a asystuje mu Baran. Jeszcze przed końcem spotkania idąc za ciosem Nowodworzanie podwyższają na 2-4 po bramce Barana, przy której asystował Szczepkowski.
Ostateczny wynik spotkania to 2-4, dzięki temu zwycięstwu zawodnicy z Nowego Dworu Mazowieckiego wzmacniają się na pozycji lidera rozgrywek.

Pozostałe mecze 23. kolejki:
KS Wesoła (Warszawa) - Wisła Jabłonna 22 maja, 17:30
Grom Lipowo 3-0 (wo) Błyskawica Warszawa
Korona Jadów - WKS Rząśnik 23 maja, 14:00
Rządza Załubice 3-1 Bóbr Tłuszcz 22 maja, 11:00
Pauzują: Mewa Krubin, Wkra Pomiechówek

Źródło: Trojski

Concordia Piotrków Tryb. - Świt Nowy Dwór Maz. 2-1 (1-1)

2010-05-22; XoNoX
Aktualności, Świt I Mecze
22 maja (sobota), godz. 17:00
II liga wschodnia - 31. kolejka

Concordia Piotrków Trybunalski - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2-1 (1-1)
1-0 Daniel Jabłecki 23' (z boku boiska techniczne uderzenie, piłka przeleciała nad Foglerem i wpadła w samo okienko)
1-1 Szymon Lewicki 45' (po dośrodkowaniu jednego z zawodników Świtu, minęła wszystkich zawodników i trafiła pod nogi Szymona Lewickiego, który uderzył piłkę pod interweniującym Kanieckim)
2-1 Marcin Juszkiewicz 80' (genialne uderzenie, piłka przeleciała nad Foglerem i wpadła do siatki)

Concordia: Bartosz Kaniecki - Hubert Adamski (86, Dariusz Kukułka), Błażej Karasiak , Łukasz Kaciczak, Szymon Moliński , Stefan Potocki (71, Michał Wrzesiński), Karol Bortnik (82, ), Marcin Juszkiewicz , Daniel Jabłecki , Mariusz Zaor (57, Adrian Jeremicz), Tomasz Wolan (86, Tomasz Wyciszkiewicz)

Świt: Bartłomiej Fogler - Marek Lendzion, Karol Drwęcki, Piotr Gurzęda (46, Michał Jagodziński), Michał Wojtczak (46, Łukasz Galicki (81, Łukasz Zalewski )), Wojciech Musuła, Piotr Maślanka (75, Grzegorz Kończyński), George Enow, Marcellinus Obem, Michał Strzałkowski, Szymon Lewicki

Sędziował: Piotr Gajewski (Kraków)
Widzów: 100

>>> Dodaj swój komentarz pomeczowy <<<


Fotorelacja z meczu 31. kolejki II ligi wschodniej: Concordia Piotrków Trybunalski - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2-1 (1-1) (78 zdjęć - strona oficjalna Świtu, fot. Adam Szabłowski)Fotorelacja z meczu 31. kolejki II ligi wschodniej:
Concordia Piotrków Trybunalski - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2-1 (1-1)
(78 zdjęć - strona oficjalna Świtu, fot. Adam Szabłowski)


Niemoc spotkań wyjazdowych trwa dalej. Dnia 22 maja o godzinie 17:00 Świt Nowy Dwór Mazowiecki grał z zespołem Concordii Piotrków Trybunalski. Nowodworzanie w tej rundzie ciągle gubią punkty w spotkaniach wyjazdowych. Świt na wyjeździe wygrał dwa mecze przegrywając aż 5 spotkań i dwukrotnie remisując. Piłkarze z Nowego Dworu Mazowieckiego od 23. minuty przegrywali 1-0 po strzale Daniela Jabłeckiego, Świt starał się doprowadzić do remisu i udało się to w doliczonym czasie gry dalekim rzutem z autu w pole karne popisał się Lendzion, piłka trafiła do Lewickiego, a ten nie dał szans bramkarzowi Concordii i doprowadził do remisu.
Druga połowa to wyrównana gra lecz kilka minut przed końcem meczu, a dokładnie w 80. minucie na prowadzenie wychodzą gospodarze tego spotkania, bramkę zdobył Marcin Juszkiewicz strzałem z powietrza z 20 metrów.
Świt ostatecznie z Piotrkowa Trybunalskiego wraca bez punktów.

Źródło: TrojskiMecz lepiej rozpoczęli goście. W 9. minucie Obem podał do Strzałkowskiego. Ten jednak strzelił niecelnie. Po kwadransie gry Strzałkowski przewrócił się na linii pola karnego bez faulu naszego zawodnika. Sędzia jednak odgwizdał rzut wolny. Dośrodkowanie nie przyniosło efektu bramkowego, gdyż sytuację wybiciem piłki głową wyjaśnił Błażej Karasiak. Chwilę później uderzał Musuła z dystansu, lecz i tym razem piłka przeleciała obok bramki Bartosza Kanieckiego. W tej samej minucie Maślanka oddał strzał z rzutu wolnego, jednak i po tym uderzeniu piłka minęła bramkę naszego golkipera. W 18. minucie bliski przechwytu piłki był Strzałkowski, lecz w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybił mu Karasiak. W 21. minucie pierwszą akcję przeprowadzili nasi zawodnicy. Po dośrodkowaniu, piłkę głową uderzył, dobrze spisujący się w tym meczu, Błażej Karasiak. Niestety ta przeleciała obok słupka bramki Świtu.

Piłkarze Concordii przetrwali dwudziestominutowy napór Świtu i sami wzięli się do pracy. W 22. minucie Mariusz Zaor podał do Marcina Juszkiewicza, a ten mimo asysty dwóch obrońców zdołał oddać strzał. Uderzenie było jednak stosunkowo słabe, dlatego bramkarz gości nie miał problemu ze skuteczną interwencją. Minutę później, kibice zgromadzeni na stadionie zobaczyli fantastyczne uderzenie! Daniel Jabłecki będąc na skraju pola karnego, posłał piłkę w kierunku bramki z ogromną siłą. Ta wystrzeliła w górę, przeleciała nad Foglerem i wpadła w samo okienko bramki Świtu! Takie gole nie zdarzają się często! Strzał Daniela spokojnie można opisać stwierdzeniem "bramka - stadiony świata".

Po straconej bramce Świt nie grał już tak dobrze. W 29. minucie dośrodkowanie Marcina Juszkiewicza minęło wszystkich zebranych w polu karnym, a szkoda, bo gdyby nadbiegający Łukasz Kaciczak, tylko musnął piłkę, na pewno Concordia prowadziłaby różnicą dwóch goli. Chwilę później rozochocony fantastycznym strzałem Jabłecki uderzył z kilku metrów, jednak tym razem ponad bramką.

W 37. minucie Karol Bortnik wykonał rzut wolny, po faulu na Stefanie Potockim. Bortnik uderzył technicznie, co jednak nie przyniosło efektu w postaci strzału w światło bramki. W 38. minucie Świt miał kapitalną okazję. Lendzion uderzył głową z dwóch metrów w długi róg bramki. Piłka przeleciała Bartosza Kanieckiego i kiedy zmierzała nieuchronnie do siatki, nagle, jak spod ziemi wyrósł Błażej Karasiak wybijając piłkę z linii bramkowej! W 45 minucie Concordia straciła gola. Piłka po dośrodkowaniu jednego z zawodników Świtu, przeleciała wszystkich zawodników i trafiła pod nogi Szymona Lewickiego, który uderzył piłkę pod interweniującym Kanieckim.

W 56. minucie Lewicki oddał niecelny strzał z 15 metra. W 60. minucie Obem zdecydował się na silne uderzenie, które fantastyczną interwencją wybronił Kaniecki. Po chwili znów próbował Obem, ale tym razem strzelił obok bramki. W 66. minucie dobre wyjście Kanieckiego i przerwanie podania do napastnika Świtu uchroniło Concordię od straty drugiego gola.

W 70. minucie wszędobylski Karasiak znalazł się pod polem karnym Świtu! Zgrał piłkę głową do Wolana, ten uderzył z woleja, jednak Fogler złapał piłkę. W 77. minucie błysk geniuszu pokazał Karol Bortnik. "Zgasił" piłkę do ziemi, spojrzał przed siebie, dostrzegając wybiegającego Wolana, posłał mu idealną, górną, prostopadłą piłkę. Wolan doszedł do podania, jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem, pogubił się w dryblingu i obrońcy zdołali zabrać mu futbolówkę. Dwie minuty później Marcin Juszkiewicz zaprezentował magiczne uderzenie. Dwaj obrońcy Świtu byli bardzo blisko naszego kapitana, a ten widząc, że nie ma innego wyjścia, uderzył piłkę z ogromną siłą! Podobnie jak w przypadku gola Daniela Jabłeckiego, piłka wzbiła się ponad bramkę, przeleciała nad bramkarzem po czym jak zaczarowana spadała by za chwilę wpaść do siatki tuż pod poprzeczką! To był drugi fantastyczny gol dla Concordii w tym meczu! Oglądając takie bramki, przez chwilę można było poczuć w Piotrkowie zapach Ligi Mistrzów, bo gole takiej urody najczęściej padają w tych elitarnych rozgrywkach.

W 82. minucie zawodnicy Concordii zdali sobie sprawę, że przed nimi ciężka walka o obronę korzystnego rezultatu. W tej właśnie minucie Karol Bortnik otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Co było powodem tej kary, opowie sam zainteresowany w komentarzu pomeczowym, który opublikujemy niedługo. Nasi zawodnicy do ostatnich minut bronili się dzielnie. Świt próbował zdobyć gola po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry, jednak piotrkowska defensywa w tym meczu spisywała się bardzo dobrze.

Zbigniew Karbownik o meczu (trener Concordii)

Trener Karbownik po meczu pogratulował zawodnikom za walkę i zaangażowanie, które przyniosły trzecie z rzędu zwycięstwo.

Dużo emocji i dwa fantastyczne gole. Tak można opisać ten mecz?

- Na pewno tak. Świt wysoko postawił nam poprzeczkę. Obawialiśmy się tego meczu pamiętając wynik z jesieni, kiedy to w Nowym Dworze Mazowieckim przegraliśmy 1-5. Uważam, że drużyna Piotra Mosóra to bardzo dobrze poukładany, solidny zespół. Cieszy mnie natomiast, że w ostatnich meczach Concordia też prezentuje dobry futbol, który przynosi nam coraz więcej punktów. Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa. Dużo uznania dla zawodników za walkę. Kiedy straciliśmy gola w doliczonym czasie pierwszej połowy obawiałem się, że w drugiej części gry chłopaki się nie pozbierają. Widziałem jednak, że z każdą ubiegającą minutą gra wyglądała coraz lepiej. Fantastyczny gol Marcina Juszkiewicza dał nam zwycięstwo. Wcześniej doskonałą sytuację miał Tomasz Wolan. Gdyby strzelił może nie byłoby takich nerwów.

Szkoda chyba czerwonej kartki dla Karola Bortnika. Ten zawodnik ma imponujące "ostatnie podanie".

- Zgadza się. Szkoda, ale tak czasami jest na boisku. W ferworze walki rosną emocje, które sprawiają, że podejmuje się nieodpowiednie decyzje. Na pewno ten zawodnik przydałby się w najbliższym meczu z Resovią. Karol faktycznie posiada tą umiejętność posłania prostopadłego, dokładnego podania, którego mało kto się spodziewa. Będziemy musieli go jakoś zastąpić. Wraca po pauzie spowodowanej kartkami Janusz Stolarski. Każdy mecz jest inny, dlatego spróbujemy znaleźć rozwiązanie, które sprawdzi się na boisku.

Marcin Juszkiewicz o meczu (zawodnik Concordii)

Marcin Juszkiewicz jak na kapitana przystało fantastycznym golem zapewnił Concordii zwycięstwo. Na uznanie jednak zasłużył cały zespół.

Dzisiaj można było obejrzeć dwie genialne bramki w wykonaniu Concordii.

- Można tak powiedzieć (śmiech). Od początku sezonu mieliśmy w założeniach aby oddawać dużo strzałów na bramkę. Nie zawsze to wychodziło. Ważne, że strzały, które wykonaliśmy w tym meczu przyniosły nam dwie super-bramki, które poprawiły nasz bilans punktowy w tabeli o cenne trzy punkty.

Szkoda chyba tylko tej straconej bramki w ostatnich sekundach pierwszej połowy?

- Tak. Straciliśmy bramkę do szatni tak naprawdę z niczego. Wcześniej Świt stwarzał sobie zagrożenie pod naszą bramką głównie ze stałych fragmentów gry. Na szczęścia ta bramka nie podcięła nam skrzydeł. W drugiej połowie pokazaliśmy przede wszystkim charakter. Końcówkę graliśmy przecież w dziesięciu, po czerwonej kartce Karola Bortnika, a mimo to zdołaliśmy utrzymać korzystny rezultat. Ogromne uznanie dla całej drużyny, że to zwycięstwo udało się wywalczyć.

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo. To sygnał dla wszystkich, którzy skazali Concordię na spadek, że jeszcze nie składacie broni?

- Na pewno. Z takim założeniem przystępowaliśmy do tej rundy. Wszyscy dają z siebie ile mogą aby utrzymać Concordię w II lidze. Początek wiosny był nieudany, jednak teraz udaje nam się wygrywać z zespołami, z którymi nikt się tego nie spodziewał. Cieszy też, że w tych zwycięstwach, swoją postawą na boisku na to zasłużyliśmy.

Karol Bortnik o meczu (zawodnik Concordii)

Karol Bortnik nie dokończył meczu z powodu czerwonej kartki. Trudno mieć jednak pretensje do zawodnika, który wstawił się za brutalnie potraktowanym kolegą.

Na boisku wywiązała się poważna kłótnia, za którą ty otrzymałeś czerwoną kartkę...

- Zdenerwowałem się kiedy jeden z obrońców Świtu bardzo brutalnie sfaulował Michała Wrzesińskiego, a sędzia nie zareagował. Zawodnik powinien otrzymać za to przewinienie co najmniej żółtą kartkę. Podbiegłem do tego obrońcy, zaś ten bardzo niekulturalnie się zachował, uderzając mnie głową w twarz. Wtedy emocje już wzięły górę. Nie pozostałem dłużny, lekko uderzając go w twarz. Sędzia pokazał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną.

Twój brak może być widoczny w następnym meczu z Resovią. Szczególnie brakować może tych prostopadłych piłek, które serwujesz kolegom. Przypomnę chociażby podanie z 77 minuty, kiedy to Tomasz Wolan stanął przed szansą zdobycia gola.

- Bardzo żałuję, że nie będę mógł pomóc kolegom w meczu przeciwko Resovii. W ostatnich meczach dobrze mi się grało, ale nie tylko mi bo jako zespół prezentowaliśmy się bardzo dobrze. Nawet gdybym nie dostał tej czerwonej kartki, musiałbym pauzować bo pierwszy żółty kartonik w tym meczu był moim czwartym, co powoduje, że muszę odpocząć od piłki przez jeden mecz. Liczę, że chłopcy beze mnie również w najbliższym meczu pokażą, że zasługują by grać w II lidze i wygrają z Resovią.

Trzeci mecz i trzecia wygrana. Wszystko byłoby świetnie, gdyby nie Sokół Aleksandrów Łódzki, który ograł u siebie Resovię.

- W każdym meczu dajemy z siebie wszystko, ale też nie wszystko zależy od nas. A to dlatego, że w rundzie jesiennej i wiosennej, mimo dobrych spotkań nie zdobywaliśmy punktów. Za to rywale powoli, ale systematycznie uciekali. Pozostaje nam tylko wygrywać i liczyć, że zespoły, które gonimy, zgubią punkty i dadzą się wyprzedzić.

Źródło: concordia.sportpt.pl (Mariusz Woźniak)

Wszystkie mecze 31. kolejki:

Mazur Radzymin - Świt II Nowy Dwór Mazowiecki

2010-05-21; XoNoX
Aktualności, Świt II
22 maja (sobota), godz. 17:00
Klasa A seniorów gr. I

Mazur Radzymin - Świt II Nowy Dwór Mazowiecki


W sobotę o godzinie 17:00 w Radzyminie rozegrane zostanie spotkanie na szczycie.
O pozycję lidera A klasy zagra Mazur Radzymin ze Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki.
Gorąco zapraszamy na mecz ;)

<< poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna >>

 Świt '98 tr. Kotarski
 I liga wojewódzka
 A1 Junior Grupa 1
   Tabela / Terminarz
 Świt '02 tr. Reginis
 I liga wojewódzka
 C1 Trampkarz Grupa 1
   Tabela / Terminarz
 Świt ...
 Wa-wa: III liga okręgowa
 D2 Młodzik Grupa 1
   Tabela / Terminarz
 Świt ...
 Wa-wa: II liga okręgowa
 C2 Trampkarz Grupa 1
   Tabela / Terminarz
 Świt '06 tr. Kamiński
 Wa-wa: II liga okręgowa
 E1 Orlik Grupa 1
   Tabela / Terminarz
 Świt ...
 Wa-wa: II liga okręgowa
 E2 Orlik Grupa 1
   Tabela / Terminarz
 Świt '08 tr. Zaremba
 Wa-wa: II liga okręgowa F1 Żak Grupa 1
   Tabela / Terminarz
 Świt ... tr. Sazonowicz
 Wa-wa: I liga okręgowa B1 Junior Młodszy Grupa 1
   Tabela / Terminarz
 Świt ...
 Wa-wa: I liga okręgowa B2 Junior Młodszy Grupa 1
   Tabela / Terminarz
 Świt ...
 Wa-wa: IV liga okręgowa D1 Młodzik Grupa 1
   Tabela / Terminarz
 Świt ...
 Wa-wa: IV liga okręgowa F1 Żak Grupa 1
   Tabela / Terminarz
 Świt ...
 Wa-wa: V liga okręgowa D1 Młodzik Grupa 1
   Tabela / Terminarz
 Świt '06 tr. Sazonowicz
 Wa-wa: V liga okręgowa E1 Orlik Grupa 1
   Tabela / Terminarz
 UKS Lotnisko Modlin
 Wa-wa: II liga okręgowa C1 Trampkarz Grupa 1
   Tabela / Terminarz
 UKS Lotnisko Modlin
 Wa-wa: VI liga okręgowa E2 Orlik Grupa 1
   Tabela / Terminarz 

Partnerzy medialni www.swit.nsk.pl
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - switndm
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - sportndm
TV.NSK.PL Nowy Dwór Mazowiecki - tvndm

Copyright 2008 - 2018 © Paweł / XoNoX, Nieoficjalna strona MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Wszystkie prawa zastrzeżone. Zakaz kopiowania zdjęć bez zgody właściciela serwisu.
Ten serwis nie ma jakichkolwiek powiązań z firmą MKS "Świt". Publikowane komentarze
są prywatnymi opiniami reporterów i autorów newsów. Serwis www.swit.nsk.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii.
Żaden z elementów tej witryny nie może być kopiowany i rozpowszechniany bez zgody właściciela.
Wykorzystane tu znaki towarowe i handlowe oraz nazwy marek, produktów czy usług należą do ich prawnych właścicieli
i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych oraz są rozpowszechniane zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych.